Šta je novo?

Klinički centar Srbije

Da, sramotni bunker od ambasade.
 
klasican primer savremene nemacke arhitekture..

nema tu mnogo kreativnosti, eksperimentisanja i hrabrosti... medjutim, ta zgrada ce za 25 godina izgledati kao da je pre 5 godina radjena.. koriste se forme i materijali koji ostaju savremeni i nakon nekog duzeg perioda.

ono sto je problem nemacke granje cak i u srbiji je.. da im treba neverovatno mnogo vremena da nesto zavrse.. kao primer dacu rekonstrukciju zeleznicke stanice u bonu i novi aerodrom u berlinu.. bas se brukaju..

p.s. ne traju im radovi dugo jer oni to rade kvalitetnije (cisto da skratim nekome vreme pre nego sto mi ovaj odgovor napise)
 
eRKhC1T.jpg


Jel može neko da mi objasni ovo zelenilo po obodu krova - da li je vam deluje da je ideja da tu može čovek da se popne i prošeta tim delom (recimo, lekar na pauzi), ili je to samo uzak rub kao ukras? Ne mogu da shvatim sa ove slike.
Pitam jer se sad već raspoznaju obrisi ovog dela na gradilištu. Prvo mi je izgledalo kao da prave neku veliku terasu, pa sam potražio ovaj render.
 
Mikelo, što pre naučiš da se ne oslanjaš na rendere, biće ti lakše. :D
Kako da ti kažem, u današnej doba, renderi su ti u svetu građevinarstva isto što i posteri i reklame u svetu restorana brze hrane. Na slici jedno, u realnosti drugo. :D Tako da nemoj previše da se oslanjaš na to.
 
Ok, to mi je jasno, ali kao što rekoh - na terenu izgleda da će taj deo poprimiti izgled baš kao na renderu.
 
Ako ne budem mogao tu da pijem kafu na pauzi, prijaviću te u bot centralu za širenje laži. Then again, možda te unaprede zbog toga.
 
Botovanje je besplatna rabota dok ti pijes kafe na nasoj grbaci a ja cekam 5 sati da mi promeni gips tvoj kolega debeli gipsar.
 
Ne preterujte sa bot, antibot i sličnim postovima.

Vračarac ako se nastavi odlazak medicinskih radnika uskoro neće biti ko ni da stavi ni da zameni gips ili bilo šta slično. Neko lepo reče na temi K11 imaćemo puteve što je odlično ali ljudi ka kojima treba da vode više biti neće.
 
Jedna je od važnijih prednosti radiologije, kojom se ja bavim, ta što mogu da napravim pauzu u bilo kom trenutku i da niko zbog toga ne čeka. Druga prednost je što, zbog rada na skeneru, direktan kontakt sa pacijentima imam samo kad je po mom profesionalnom mišljenju potreban, pa ne moram da puštam da mi razne neiživljene b**** kidaju živce.
Moje kolege sa ortopedije nemaju ni prvi ni drugi ovaj luksuz, pa je jako bezobrazno prozivati ih. Razlog što čekaš pet sati nije to što su otišli na kafu, već to što odavde svi lekari beže glavom bez obzira, naročito u poslednjih nekoliko godina, pa onda taj jedan koji je u smeni ima posla za četvoricu.

A botovanje je daleko od besplatne rabote - i naravno da se ne plaća iz privatnih džepova.
 
Ja dobijem nervni slom od ljudi koji se žale na lekare u čekaonici. Imao sam zahvat u jednoj bolnici i dolazio sam posle neko vreme na kontrole. Hirurg koji me je operisao je svetac koji radi operacije od 9 do 2 svaki dan, određenim danima onda prima u ambulanti od 2 do 8 odmah posle, a nekad radi i noćno dežurstvo u bolničkom krilu posle svega toga, sa sve osmehom na licu (državno, da se razumemo). I onda neko dođe u čekaonicu i počne da pravi scenu što doktor prima od 2 a nije tu u 1:59. Nije tu zato što i dalje radi operaciju, sedi dole i ćuti nezahvalniče. U životi nisam video tog čoveka da je seo. Znam da nisu svi takvi i da ima raznih, ali nebitno - prestanite da napadate ljude koji su tu za vas, zbog vas, a ne moraju da budu. I to su tu za mizerno male pare u odnosu na ostatak sveta.
 
За почетак би било довољно да се не суди људима ако се нема довољно информација - тај хирург кога је пацијент принуђен да чека можда се бори за нечији живот, или му је, још горе, неко умро на операционом столу (а човек у оваквом друштву онда само може да склопи руке и да чека кад ће таблоиди да заурлају: "У затвор!") - међутим, нема наде, много је глупог света међу нама, претежно стога и неморалног.
 
Evo sada cu da vam ispricam kako sam prosle nedelje doziveo da me POKRADU u sred Klinickog centra, navescu i ime osobe - lopovcine, na zalost prezime ne znam pa eto nadam se da ce mikelo moralna gromada znati prezime doticnog lopova.
Prilikom zamene gipsa doticni SLAVISA gipsar (sprat -1, poslednja vrata) mi stavlja gips, stavlja ga po mom misljenju krvnicki i pri prvom ustajanju sa kreveta mu kazem da me boli i da je ogroman da jedva dizem nogu i da je 4x tezi od prethodnog, na sta on na keca kaze pa imas opciju da stavis plasticni gips ali to se placa. Pitam ga koliko je kaze on 7.500din i ruke 2.500din. Kad mi je rekao to "za ruke" ja se zacudim jer sam mislio da to ide preko njih nasta on uzima cedulju i zapisuje broj telefona i kaze samo ti zovi ako se oducis i ja dolazim kod tebe.
Posto sam bio u haosu nisam ni razmisljao mnogo nego sam ga pozvao i isti dan mi je posle njegovog posla dosao skinuo gips koji mi je stavio i namestio plasticni, platio sam 10.000din dovidjenja, dovidjenja.
Saberem se ja i svatim da tu ima nesto cudno, krenem prvo da se raspitujem koliko kosta taj "materijal" i vrlo brzo dodjem do saznanja da je gips tj trake plasticne rolna 1500din x 3kom = 4.500din a on mi naplatio 7.500.
Ne bude mi tesko posaljem drugare danas u klinicki oni nadju doktorku tj hirurga mog i pitaju je da li postoji opcija da ja sam kupim taj plasticni i da mi BESPLATNO gipsar namesti kaze ona naravno da postoji. I tako ja saznam danas da mi je covek UZEO 5.500din mrtav ladan a da mi nije rekao da mogu doci sutra i da mi zameni besplatno.
E da, SLAVISU sam cekao 5 sati da mi stavi je*******eni gips.
Neka zaje*******e 2 dnevno eto 100e pa tako ko zna koliko mesecno...
 
Увек треба питати доктора за неку интервенцију.
 
off @ Vracarac, vidi, stvar je prosta, oni pošteni, što su se na posao prijavili preko konkursa, su posao i dobili, ali tamo gde se posao dodeljuje na konkursima, a ne na stranačkim sastancima. A oni koji su skloni tome da se "snađu" nas sada uglavnom leče, pa tako i prolazimo ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658845#p658845:2c0b7c2r je napisao(la):
Vračarac » Uto Sep 10, 2019 4:18 pm[/url]":2c0b7c2r]Evo sada cu da vam ispricam kako sam prosle nedelje doziveo da me POKRADU u sred Klinickog centra, navescu i ime osobe - lopovcine, na zalost prezime ne znam pa eto nadam se da ce mikelo moralna gromada znati prezime doticnog lopova.
Prilikom zamene gipsa doticni SLAVISA gipsar (sprat -1, poslednja vrata) mi stavlja gips, stavlja ga po mom misljenju krvnicki i pri prvom ustajanju sa kreveta mu kazem da me boli i da je ogroman da jedva dizem nogu i da je 4x tezi od prethodnog, na sta on na keca kaze pa imas opciju da stavis plasticni gips ali to se placa. Pitam ga koliko je kaze on 7.500din i ruke 2.500din. Kad mi je rekao to "za ruke" ja se zacudim jer sam mislio da to ide preko njih nasta on uzima cedulju i zapisuje broj telefona i kaze samo ti zovi ako se oducis i ja dolazim kod tebe.
Posto sam bio u haosu nisam ni razmisljao mnogo nego sam ga pozvao i isti dan mi je posle njegovog posla dosao skinuo gips koji mi je stavio i namestio plasticni, platio sam 10.000din dovidjenja, dovidjenja.
Saberem se ja i svatim da tu ima nesto cudno, krenem prvo da se raspitujem koliko kosta taj "materijal" i vrlo brzo dodjem do saznanja da je gips tj trake plasticne rolna 1500din x 3kom = 4.500din a on mi naplatio 7.500.
Ne bude mi tesko posaljem drugare danas u klinicki oni nadju doktorku tj hirurga mog i pitaju je da li postoji opcija da ja sam kupim taj plasticni i da mi BESPLATNO gipsar namesti kaze ona naravno da postoji. I tako ja saznam danas da mi je covek UZEO 5.500din mrtav ladan a da mi nije rekao da mogu doci sutra i da mi zameni besplatno.
E da, SLAVISU sam cekao 5 sati da mi stavi je*** gips.
Neka zaj*** 2 dnevno eto 100e pa tako ko zna koliko mesecno...

Gospodine, ako vi primate uslugu preko telefona sa ceduljice, a pre toga se NE KONSULTUJETE sa svojim doktorom nemate sta da krivite doticnog coveka. On je rekao svoju cenu i covek je sebi odredio koliko zeli da zaradi na materijalu i na radu. To sto ste vi dan kasnije odlucili da se raspitate je vas problem. Niko nikoga nije poljackao, a izmedju ostalog covek vam je dosao na kucu i sve namestio (Koliko shvatam iz teksta), ja bi reko da je to shodna naplata tome. Ako ne ima i jeftinije kao sto ste sami saznali. To sto ste u "haosu" i slicno ne menja cinjenicu da niste bili dovoljno sposobni da proverite jos opcija.
 
Meni kao pacijentu je lekar duzan da ukaze na sve opcije lecenja, to je njegova OBAVEZA a ne da precuti nesto da bi posle ovaj drugi pravio kombinacije.
Nisam ja uopste duzan da se raspitujem o bilo cemu ja moram da dobijem sve moguce informacije o lecenju za to su placeni. Ne znam sta ti ovde hoces da branis, sto lik precuti da moze da se stavi taj gips kod njih nego mi kaze moze privatno? Jako moralno, hipoKRAD...
 
А, па, није увек штос у томе да ћуте, некад лекари и говоре: "Хемиотерапија о трошку РФЗО има више плацебо ефекат, за савремену и делотворну свратите у приватну клинику ту доле, прва лево, па трећа десно... 40.000 третман... Треба бар осам третмана... изволите визиткарту".

Нажалост, са оваквим платама лекара, са оваквом "позитивном листом", односно штедњом на увођењу иновативних терапија, аранжмани попут описаног чувају животе дела становника... који имају бар мало пара. Болан парадокс је да би, у нашим условима, искорењивање корупције у здравству у потпуности уништило државни систем и за пацијенте додатно поскупело квалитетну здравствену негу.
 
Анализа дугорочно-краткорочно. Да се направи кајгана неко јаје мора да се поломи на крају крајева, сурово али то је једини начин
 
Pošto je sad već očigledno da neće biti metro stanice kod KCS, šta bi moglo da se uradi kao alternativa da se olakša pacijentima pristup? Osim velikog parkinga, naravno. Mislim prvenstveno na JGP.
 
Мени пада на памет више опција:
1. јесте тролејбус (Студентски трг/Врачарски потез)-Славија-КЦС-Прокоп-(Бањица) Делиградском и надвожњаком који ће се правити у продужетку делиградске. Ту би требало онда и мало претумбавања једносмерних улица, да Делиградска има исти смер целом дужином којојм је једносмерна (по мени најбоље једносмерно од Славије ка Пастеровој), а да траса у другом правцу буде Делиградска-Пастерова-Краља Милутина од КЦС и Прокопа ка Славији (десно скретање за укључење из Краља Милутина у Немањину ка Славији). Овде је проблем ширење контактне мреже и регулисање једносмерних улица.
2. опција је продужетак трамваја, Ресавском улицом, све до нове зграде КЦС где би била окретница (или да се направи мост преко аутопута ка Прокопу у продужетку па да на њему буде окретница што ми је хуманије решење). Проблем овде јесте у ширини Ресавске (што је проблем и у делу Ресавске ка булевару где већ постоји трамвај) као и у психијатријској болници Лаза Лазаревић која би била поред пруге што и није баш пожељно. Наравно, ово је можда и најскупље решење после метроа.
3. електробус, који би могао да пролази кроз сам круг КЦС и то кроз више улица (Др Косте Тодоровића, Ресавска, Делиградска, Др Суботића старијег, Пастерова). Електробус би био најбоље решење, потребно је најмање улагања и могло би да се направи више линија (што пролазних, што локалних кружних).

Ја сам лично за тролејбус и електробус.
 
Vrh