Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Namontiran je kran namenjen samoj kuli, koji ce pomoci da se radovi ubrzaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658873#p658873:2nne59mc je napisao(la):
spatiotecte » Уто Сеп 10, 2019 6:03 pm[/url]":2nne59mc]Mi smo dobili mikrofonku jer je arhitekta koji je projektovao kulu video da je ovo grad kafana i splavova te je simboliku celog našeg drustva sročio u jednom
velikom mikrofonu.

Dobro je što nismo dobili kulu u vidu opanka ili šajkače.

Добили смо два у један, микрофон и обрнуту флашу. Два симбола данашњег друштва.
 
Meni kula sama po sebi nije toliko loša. Problem je mesto koje je odabrano za njenu izgradnju, i priča oko BGH2O u celini. Da je bilo gde preko reke verujem da niko od nas ne bi imao mnogo zamerki na planirani izgled.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658873#p658873:1d7a06l9 je napisao(la):
spatiotecte » Uto Sep 10, 2019 9:03 am[/url]":1d7a06l9]Mi smo dobili mikrofonku jer je arhitekta koji je projektovao kulu video da je ovo grad kafana i splavova te je simboliku celog našeg drustva sročio u jednom
velikom mikrofonu.

Dobro je što nismo dobili kulu u vidu opanka ili šajkače.

Malo (tj puno) preterujete sa tim cestim pseudo-moralnim popovanjem kako je sve do temelja trulo i kako nam se grad i drzava pretvorila u jednu veliku kafanu, i to ne onu tradicionalnu nego valjda neku ogavnu krcmu. Ocu da kazem da mi kao narod se toliko sluzimo takvim defetistickim parolama da ako tako nastavimo, mozemo da se pozdravimo sa boljim sutra...Ako vam se ne svidja izgled Kule, iznesite vase arhitektonske primedbe, al oladite bre sa poredjenjem cele drzave, naroda, i drustva sa kafancinama i estradom. Vredjate sopstvenu bogatu istoriju i kulturu.
 
od istorije, pa i bogate, se ne zivi i nista u BNV nije posveceno kulturi.....osim ako savanova, kafana, ne potpada pod kulturne objekte.
 
Mislim da i to za kulturu pisemo dosta po automatizmu...

Naravno kultura nije prvi prioritet u Srbiji, ali ne moze ni da bude. Bez ekonomije nema kulture, a kao sto znate, ekonomski smo vise slicnim severno africkim zemljama nego evropskim...

Koliko znam postoje planovi za razvoj filharmonije i opere na teritoriji Beograda. Poceli su cak da se otvaraju i privatni muzeji. Narodni muzej i muzej savremene umetnosti su konacno otvoreni i prilicno dobro izgledaju brojke sto se poseta tice.

Sto se tice TURBO folka i ostale turske muzike koja se peva na srpskom, ja bih voleo da se tu stavi neka taksa koja bi podsticala smanjenje konzumiranja te vrste muzike. Ali veliko je pitanje da li bi to bilo pozitivno primljeno od vecinsko stanovnistva.

TREP i ostalo sto imamo u pop muzici je svetski fenomen, poslusajte na dizeru spotifaju cemu vec top hitove francuske, nemacke, itd... nije nista bolje. Mozda manje ima product placementa, ali to je kao sto rekoh problem ekonomije.

Mogli bismo mi da imamo vise galerija, prostora za umetnike, imamo toliko napustenih fabrika, zgrada, to bi mogo lako da se organizuje. Ali opet kazem, pitam se koliko ljudi bi moglo i htelo tako nesto da konzumira..
 
Турбо фолк није турска музика која се пева на српском него вероватно један од ретких оригиналнијих културних доприноса овог народа на бази мешања модерних поп/техно звукова и старије народне балканске музике. Наравно да има музичара који краду туђу музику у турбофолку али цео екс-ју рок је био чист плагијат туђих песама без икакве оригиналности. Те колонизаторске европоцентричне идеје о супериорности западноевропског мелоса у односу на све друге су давно одбачене у друштвеним наукама а упоређивати међусобно културе је мешање баба и жаба. Уметнички правци и жанрови уоквиру култура могу да буду само више или мање развијени и то је све.

Сви данашњи "узвишени" културни концепти из Европе и Америке су у почетку били сматрани вулгарним и простачким, од позоришта преко валцера до џеза. Оно што карактерише све успешне културе света је тврдоглави понос према сопственој култури и мелосу за коју инсистирају да је узвишен, макар то био амерички рок или француска јела од жаба. Ниједно дрво није расло ка небу секавши себи корење и ниједна култура се није развила стално сама себе саботирајући и забрањујући јер је све туђе боље.
 
U pravu si! Medjutim nisam ja ni hteo da dovodim u pitanje neke stvari... Lose sam se ja izrazio na par mesta.. ali da ne idemo offtopic

A i rekoh vec iznad.. ' veliko je pitanje da li bi to bilo pozitivno primljeno od vecine stanovnistva.' Mozda jer pogresno razmisljam.. ali da ne idemo offtopic..
 
Veoma se radujem kada Kula Beograd bude krenula da "iznice iz vode" kao sto je Usce Kula 2. Nadam se da ce to biti u skorije vreme i da mozemo polako da krneemo da sticemo jos bolji utisak o novom oblakoderu u Beogradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659116#p659116:ol142t16 je napisao(la):
Kailan » 11 Sep 2019 14:02[/url]":ol142t16]Турбо фолк није турска музика која се пева на српском него вероватно један од ретких оригиналнијих културних доприноса овог народа на бази мешања модерних поп/техно звукова и старије народне балканске музике. Наравно да има музичара који краду туђу музику у турбофолку али цео екс-ју рок је био чист плагијат туђих песама без икакве оригиналности. Те колонизаторске европоцентричне идеје о супериорности западноевропског мелоса у односу на све друге су давно одбачене у друштвеним наукама а упоређивати међусобно културе је мешање баба и жаба. Уметнички правци и жанрови уоквиру култура могу да буду само више или мање развијени и то је све.

Сви данашњи "узвишени" културни концепти из Европе и Америке су у почетку били сматрани вулгарним и простачким, од позоришта преко валцера до џеза. Оно што карактерише све успешне културе света је тврдоглави понос према сопственој култури и мелосу за коју инсистирају да је узвишен, макар то био амерички рок или француска јела од жаба. Ниједно дрво није расло ка небу секавши себи корење и ниједна култура се није развила стално сама себе саботирајући и забрањујући јер је све туђе боље.

Цео појам "турбофолка" је искључиво постао политички, замена за старе комуњарске етикете кича и шунда за све што им се не свиђа - и успели су. Песме озбиљних текстова са оријенталном матрицом су искорењене, сад је све ултраконзумеристички "џиновска реклама за бренд" стил који се пре у доба "турбофолка" јављао као пародија. Паметном доста, предлажем да се сва музика укине на период од 10 година, као што су Талибани у Авганистану урадили. Другог лека нема!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659116#p659116:1is6wf0f je napisao(la):
Kailan » 11 Sep 2019, 15:02[/url]":1is6wf0f]Турбо фолк није турска музика која се пева на српском него вероватно један од ретких оригиналнијих културних доприноса овог народа на бази мешања модерних поп/техно звукова и старије народне балканске музике. Наравно да има музичара који краду туђу музику у турбофолку али цео екс-ју рок је био чист плагијат туђих песама без икакве оригиналности. Те колонизаторске европоцентричне идеје о супериорности западноевропског мелоса у односу на све друге су давно одбачене у друштвеним наукама а упоређивати међусобно културе је мешање баба и жаба. Уметнички правци и жанрови уоквиру култура могу да буду само више или мање развијени и то је све.

Сви данашњи "узвишени" културни концепти из Европе и Америке су у почетку били сматрани вулгарним и простачким, од позоришта преко валцера до џеза. Оно што карактерише све успешне културе света је тврдоглави понос према сопственој култури и мелосу за коју инсистирају да је узвишен, макар то био амерички рок или француска јела од жаба. Ниједно дрво није расло ка небу секавши себи корење и ниједна култура се није развила стално сама себе саботирајући и забрањујући јер је све туђе боље.
@Kailan kakve veze ima sad ovo što si napisao sa izgradnjom kule...?
 
Ovde svašta može da se pročita, samo neka informacija o gradnji - teško.
Iako se već kula polako izdiže i ima većih napretka, niko da javi, niko da prošeta i fotografiše. :kafa:
 
A sto ti to ne uradis i lepo otplatis svoju dnevnicu? Lako je glumiti laznog arhitektu na forumu, vise ces se istaci ako uradis taj ekstra korak i na primer uslikas gradiliste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659558#p659558:2gcqbhq2 je napisao(la):
Mr.Awesome » 12 Sep 2019 08:30 pm[/url]":2gcqbhq2]Ovde svašta može da se pročita, samo neka informacija o gradnji - teško.
Iako se već kula polako izdiže i ima većih napretka, niko da javi, niko da prošeta i fotografiše. :kafa:

А где су, пријатељу, твоје слике? Ево чак сам и ја који не волим БнВ пар пута протегао ноге кроз пустару и фотографисао темеље Куле, највише форума ради.

Ако ти је одговор да ниси у БГ или да ниси у прилици то да урадиш, онда је морално наказно давати такве коментаре. Срам те било!
 
Lažni arhitekta na žalost nije u mogućnosti sada da se prošeta. :)
A i ne vidim zašto bi mene bilo sram?
Brdo vas poseti ovo gradilište... Ili vrtite poznate fotografije, ili se tu umeša neka priča o politici, vlasti i onda ceo smisao ovog foruma pada u vodu.
Ali sa druge strane kriv je i administrator koji dozvoljava ovakve prepirke, umesto da teme održava u formi kojoj su namenjene.

Konkretno kod ove kule, deo za plazu je dostigao kotu "0", na kuli se već uveliko radi na konstrukciji, montiran je kran.
I niko ne obaveštava, što bi trebala biti poenta ovakvih foruma.
 
јао супер сад како овај форум постаје популарнији дошли су и ботићи да нас уче која је његова у ствари поента и да пљују по администратору како не ради свој посао како треба

вероватно треба да држава преузме контролу над истим као и над медијима и установама културе како би се у њему писало искључиво оно што им је по вољи

не дај боже да се поведе прича о политици или култури на темама о шопинг моловима од "националног значаја" и сличних будалаштина као да те теме нису нераскидиво повезане са културом и политиком
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659558#p659558:r9ugd5ud je napisao(la):
Mr.Awesome » 12 Sep 2019 20:30[/url]":r9ugd5ud]Ovde svašta može da se pročita, samo neka informacija o gradnji - teško.
Iako se već kula polako izdiže i ima većih napretka, niko da javi, niko da prošeta i fotografiše. :kafa:

Не брини се, иде то натенане, има времена хехе :twisted:
 
001.jpg

002.jpg

003.jpg


Nove slike (valjda) od Birou'a koji je projektovao pesacki most i njegov spoj sa kulom
 
Tempo takav da je dovoljna fotka u dva meseca...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658873#p658873:1g39cetf je napisao(la):
spatiotecte » Уто Сеп 10, 2019 7:03 pm[/url]":1g39cetf]Mi smo dobili mikrofonku jer je arhitekta koji je projektovao kulu video da je ovo grad kafana i splavova te je simboliku celog našeg drustva sročio u jednom
velikom mikrofonu.

Dobro je što nismo dobili kulu u vidu opanka ili šajkače.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658917#p658917:1g39cetf je napisao(la):
Радознали грађанин » Уто Сеп 10, 2019 10:21 pm[/url]":1g39cetf]
Добили смо два у један, микрофон и обрнуту флашу. Два симбола данашњег друштва.

Што би рекао мој другар, флаша од Таша (за прање посуђа)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658873#p658873:3f7u3r8h je napisao(la):
spatiotecte » 10 Sep 2019 17:03[/url]":3f7u3r8h]Mi smo dobili mikrofonku jer je arhitekta koji je projektovao kulu video da je ovo grad kafana i splavova te je simboliku celog našeg drustva sročio u jednom
velikom mikrofonu.

Dobro je što nismo dobili kulu u vidu opanka ili šajkače.

Не знам, "облик шајкаче" би могао јако добро да испадне. Рогата зграда, што да не
 
Vrh