Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Onda pisi sekreterijatu za saobracaj da se to odradi ako se tu stvaraju guzve
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=496004#p496004:18r25ryg je napisao(la):
Sly » 26 Nov 2017 09:17 pm[/url]":18r25ryg]Здраво свима,
Живим на Миријеву и све је већи и већи проток саобраћаја Миријевским булеваром. Да ли се може избројати и да ли се има у плану проширење, тј. исцртавање 2+2 траке од нове Молове пумпе до Вишњичке? Огромна је гужва, дешава се да гужве на скретању у Вишњићку буду 200-300м?
Поздрав!
У овом случају потребно је имати већи број саобраћајних трака само на приступу семафоризованој раскрсници. Да објасним банално, ако је циклус семафора 100 секунди, ако се укрштају два правца, и ако је интервал за попречни правац исти као за онај који анализирамо, капацитет једне траке је 44% у односу на деоницу пута без семафора и пешачких прелаза. Такав семафор са једном саобраћајном траком на улазу у расксницу пропушта око 20 возила у једном циклусу, а са две око 40. Услов за удвостручење капацитета је да две траке пред раскрсницу буду свега око 150 метара, као и на излазу из раскрснице за супротни правац. После могу да се улију у једну.

На конкретној раскрсници предлажем кружни ток, са 2 траке унутар истог, и додатним тракама за десна скретања раздвојеним острвима. Око круга за моторна возила направити круг за пешаке и бициклисте, те дати предност бициклистима обрнутим троуглом на излазу из кружног тока.

Узгред, и даље остаје отворено питање недовршености Миријевског булевара у смислу недостајуће бициклистичке стазе или макар траке на улици.
 
Da li neko zna šta će se otvoriti u prizemlju zgrade na stanici Ladne vode, s obzirom da je već prostor zastakljen? Dobro bi bilo da se otvori neki veći market.
 
Bice guzva i divlje parkiranje i zastoj sta god da se otvori
 
Zgrade i dalje niču u ovom kraju, iz dana u dan. Zgrada sve više, ulice sve gore. Hitna pomoć, vatrogasci... teško se snalaze. Juče smo dobili informaciju da se menjaju nazivi ulica. Napokon.

Šejkina je sada kraća:
Naselje Sunce je Miodraga Protića
Naselje levo od Sunca je Davorina Jenka
Mirijevski Cvet je Ružice Sokić
Tu je i ulica iznad Mirijevskog Cveta - Pavla Minčića
"Glavna" ulica koja je vodila do vrha Šejkine je Ljube Danilovića
itd.
 
Gde može da se nađe spisak sa tim novim nazivima? Mislim na ceo Beograd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500330#p500330:2gd6tiq3 je napisao(la):
Šejkina » Uto Dec 12, 2017 9:13 pm[/url]":2gd6tiq3]Da li neko zna šta će se otvoriti u prizemlju zgrade na stanici Ladne vode, s obzirom da je već prostor zastakljen? Dobro bi bilo da se otvori neki veći market.
Da li misliš na stanicu u Mirijevskom bulevaru ili onu u Jovanke Radaković?
 
Pozdrav svima, ja i zena vec duze vreme gledamo stanove po Beogradu, gledali smo Visnjicku banju, Vojvode Vlahovića, Plave horizonte, i za sad svi su nam imali po neki nedostatak, zapravo, i dalje gledamo da pronadjemo kraj koji nam najvise odgovara. Sad treba da gledamo stan na Mirijevu, zgrade ispod okretnice, u ulici Mihaila Bulgakova. Zanima me da neko podeli utisak o kraju? da li je mirno, udaljenost skola, vrtica, marketa i slicno, veza sa gradom?
 
Kraj ti je relativno miran i ima više zelenila u odnosu na neke druge delove Mirijeva. Relativno blizu su vrtić , pijaca , dom zdravlja i osnovna škola. Od linija imaš 27 koji staje u Rableovoj i Koste Nađa. U blizini ti je okretnica linija 25P , 27E , 79 i E6. Ulicom Matice srpske ti prolaze 20 i 79. Na 20 baš i ne možeš mnogo da se osloniš , jer saobraća na nekih 25 minuta. Linija 79 zna nekada da se zaglavbi na trasi van Mirijeva , pa se nekad čeka i po 40 minuta , a ima i perioda kada saobraća redovno. Ako kreneš Rableovom ka Mirijevskom vencu , imaš DIS sa leve strane. Na uglu Mirijevskog venca i Samjuela Beketa imaš MAXI , a i jedan imaš kod stanice Stojčino brdo (skreneš levo iz Rableove u Mirijevski venac). Malo iznad pijace imaš IDEA market. Škola ti se nalazi u Koste Nađa , posle raskrsnice sa Samjuela Beketa. Dom zdravlja je preko puta pijace , velika zgrada od bele cigle. Oko pijace i oko DIS - a imaš i neke radnjice i kafiće , poput mini tržnih centara. Pretpostavljam da je novogradnja u pitanju , tako da ne znam kakva je situacija sa parkingom za kola.

20 Mirijevo III - Šumice - Veliki mokri lug (Cvetanova ćuprija)
25P Mirijevo IV - Kumodraž
27 Trg republike - Mirijevo III
27E Blok 20 - Trg republike - Mirijevo IV
79 Dorćol /SRC "25, maj/ - Mirijevo IV
E6 Mirijevo IV - Blok 45 (minibus - ne važi BUS PLUS)

Ako treba neko dodatno objašnjenje , slobodno pitaj.
 
Michigen ko Michigen korektno naselje ali po meni predaleko pogotovu ovaj vas deo gore ka putu za smederevac. Vama ce do Bogoslovije trebati 20tak minuta, ja bi pre gledao neke stanove na staroj Karaburmi oko ofkinog stadiona, mislim da su cene slicne a duplo je blize. Miran je kraj sa dosta omanjih zgrada a Vukov spomenik na 10min
 
Мени се искрено више свиђа Миријево од Карабурме, за породице са децом и колима мислим да је прави избор. Ако се ослања на јавни превоз, то већ уме да буде незгодно. Стара Карабурма је урбанистички хаотична (много набијених кућа), знам млади пар који је скоро добио бебу, преселили су се са Старе Карабурме на Миријево и много им је боље. Сад свакако није сваки крај Миријева исти.
 
Zna li neko kako apelovati na nepropisno parkirana vozila u Mirijevskom?U delu od Višnjičke(početka) do početka novog dela kola su parkirana sa obe strane tako da blokiraju jednu traku,pa za saobraćaj ostaje jedna traka.Takođe ukoliko neko prelazi ulicu često ne može videti od tih vozila da li nešto ide,a semafora nema.Ko često/svakodnevno prolazi Mirijevskim zna o čemu pričam.
Primeri: https://www.google.rs/maps/@44.8148251, ... 6656?hl=en
(Ovde je i dobro)
https://www.google.rs/maps/@44.8111237, ... 6656?hl=en
(Ovde gde je parkiran kamion često se parkira Arriva i Lasta)
https://www.google.rs/maps/@44.810221,2 ... 6656?hl=en
(Još jedan)
https://www.google.rs/maps/@44.8071618, ... 6656?hl=en
(Standardno mesto za kamione i turističke autobuse)
https://www.google.rs/maps/@44.8047818, ... 6656?hl=en
(Umesto vodoravno,sada uspravno :x )
https://www.google.rs/maps/@44.8037758, ... 6656?hl=en
(Opet uspravno)
https://www.google.rs/maps/@44.8024718, ... 6656?hl=en
(Naravno zauzmu i trotoar,ovde je ovaj deo prazan,ali obično bude pun.)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660638#p660638:37mp0ezj je napisao(la):
Дошљак » Pon Sep 16, 2019 8:29 am[/url]":37mp0ezj]Мени се искрено више свиђа Миријево од Карабурме, за породице са децом и колима мислим да је прави избор. Ако се ослања на јавни превоз, то већ уме да буде незгодно. Стара Карабурма је урбанистички хаотична (много набијених кућа), знам млади пар који је скоро добио бебу, преселили су се са Старе Карабурме на Миријево и много им је боље. Сад свакако није сваки крај Миријева исти.
U pravu si da je malo haoticno, ulice su uske gore-dole. Taj deo Karaburme lokalci zovu Djenova posto valjda podseca na nju. :)
Mirijevo je probijanjem Mirijevca postalo mnogo podnosljivije ranije je sve islo preko partizanca, pakao je bio, do centra sat vremena kao da je Cibutkovica.
Za mladje bez dece po meni Karaburma za porodicu ipak Mirijevo sto kaze dosljak.
 
Karaburma je samo za onog ko mora...ubedljivo najdepresivniji kraj...
 
Joш један плус за Миријево је и најављени метро.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660682#p660682:33cpn08l je napisao(la):
Дошљак » Pon Sep 16, 2019 10:53 am[/url]":33cpn08l]Joш један плус за Миријево је и најављени метро.
E pa sad, nemoj tako i preko Karaburme ce ici ;)
Preko donjeg dela Karaburme i onda se u reonu Mirijevskog malo penje ka novoj Karaburmi koliko sam video po nazivima stanica.
 
Karaburma ima problema i sa smradom tokom leta. Mada će se to rešiti jednog lepog dana kad završe kolektor...
 
Sad ispade ko da je Karaburma neka vukoj****a.Nema ovo,nema ono,nije za porodicu,depresivna je,...
Reko bi čovek da je ne znam šta.Stara Karaburma jeste strma i nije baš najbolja za život sa decom,ali ostali delovi su dobri.Smrdi,dobro,ali ne smrdi samo Karaburma.Karaburma je depresivna.Nije baš,mada ne razumem nešto previše značenje.Karaburma je samo za onog ko mora.Pa dobro Karaburma jeste socijala,ali nije toliko loša.Ima prevoz,Kej,Tržni Centar,...
Vi kako ste opisali Karaburmu rekao bi čovek da je ne znam šta.Ono što je plus za Mirijevo jeste da je za porodicu.
Je l vi ovako zamišljate Karaburmu?
 
Karaburma je daleko od depresivnog po meni, cuvena Danteova ulica gde je ziveo legendarni Dzaja meni je jedna od lepsih ulica u gradu. Moze da prica ko sta hoce Karaburma je najblize naselje centru ako se ne racuna Dorcol, Vracar itd. Od ofkinog stadiona do centra 2.5km. To dunavac gde smrdi oseca se na rospi cupriji na Karaburmi se to maltene ni ne oseca.
Karaburma je jedini kraj koji sa jedne strane izlazi na reku Dunav a sa druge na "planinu" i sumu Zvezdarsku :)
Sto se kaze imate i more i skijaliste ;)
 
Stara Karaburma nije za za porodice sa decom i za starije ljude. Em što je baš brdovita , em što su joj ulice uske , a i nešto nisam primetio da baš ima puno marketa. Sa druge strane , deo , od Marijane Gregoran pa ka Mirijevu , iako ima uzbrdica , mnogo je bolji za život. Snabdevanje je OK , dosta manjih radnica , MAXI , u blizini je i SC Karaburma , pa dosta blizu TC BIG , ima dosta igrališta za decu , dve škole u blizini...
Mirijevo I , deo oivičemn Mirijevskim vencem po meni i nije nešto specijalno , dok je deo koji je oivičen Mirijevomskim vencem i Matice srpske , dosta nepovoljan za stanovanje , jer je baš dosta brdovit deo , ima dve tri baš strme ulice i dosta je u stepenicama , dok je dxeo koji se vodi kao Mirijevo III (severno od Samjuela Beketa u zoni Koste Nađa) , mnogo bolji za stanovanje , a posebno deo oivičen ulicama Matice Srpske , Samjuela Beketa i Mihaila Bulgakova , po meni , najbolji , jer nije uopšte toliko strm i nepristupačan , a okružen sa svim bitnim stvarima za funkcionisanje jedne prosečne porodice.
Što se tiče smrada , od toga , gde god da odeš , teško da možeš da pobegneš. Samo je pitanje da li će manje ili više da ti smrdi. Čak i ja koji živim daleko i od Vinče i od Pančeva , s vremena na vreme osetim smrad od istih.
 
Ima i ok ulica ali u globalu je depra. Igrom slučaja sam juče bio kod prijatelja na Karaburmi i to baš u starom delu bliže gradu...elem čovek mi se žali samo tako a razlog je to što mu deca rastu počela škola itd. i kaže da je uticaj okoline sličan devedesetim. To mu je glavni razlog što gleda da beži odatle a ne ulice, parkovi, fasade, prevoz...Nije da sad npr. iza ćoška u Mirijevu cvetaju ruže, sija sunce ali čovek je bio baš zabrinut...
 
Карабурма има проблеме с паркингом, а и некако су превише збијене зграде, мада све у свему коректно је. За народ који обитава већ не знам, али то се решава само од себе. Стара Карабурма је мало стрмија да, али мени се више свиђа, ваљда јер сам одрастао и живим у сличном крају, а и због близине града ће да се среди и биће фино врло скоро. Ако се гледа Миријево све зависи колико ти је битно да будеш близу центра и превоз - ако ти је свеједно, онда Миријево 4 - убедљиво најлепши део, пун зеленила.

"утицај околине сличан деведесетим" ти је у глобалу, нема то везе с крајем
 
Ja sam odrastao na Karaburmi, generacija 00, moram vam reći da taj utisak 90-ih nikad nije bio manji nego sada.
Čak sam ubeđen da je i do toga što OFK više nije popularan kao nekada, klinci više nisu plavci, nema više diletanata, kao što ih je bilo kad sam ja išao u osnovnu.
A pričao sam u drugoj temi, da ta paralela Karaburma=Kolumbija nema veze sa životom, odgovorno tvrdim da se najmanje krivičnih dela izvrši na Karaburmi, poredeći je sa ostalim naseljima u poslednjih 5 godina, nikakvi obračuni mafijaša, ubistva...
Živim u kraju osnovne škole Arčibald Rajs, i generalno sam zadovoljan, prevoz odličan, prodavnica ima dosta, tu je Big, škole blizu, vrtići. Parkovi se sređuju.
Jedino parking je problem.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Zezeljko":29rksujv je napisao(la):
odgovorno tvrdim da se najmanje krivičnih dela izvrši na Karaburmi, poredeći je sa ostalim naseljima u poslednjih 5 godina, nikakvi obračuni mafijaša, ubistva...

Hehe dobar vic...
A sad ozbiljno, jel znaš ko su braća Vavic, Prelic i ostatak ekipe?
Situacija jeste bolja nego pre par godina kada su oni bili na vrhuncu moći, ali i dalje tu ima obračuna i ubistava...
 
Vrh