Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Ако би смо упоређивали инфраструктурно, део Миријева са кућама и Стара Карабурма су слични, узани тротоари, све кривудаво и узбрдо-низбрдо, и набијене куће.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=660789#p660789:5gsq9gop je napisao(la):
Dart » Pon Sep 16, 2019 3:32 pm[/url]":5gsq9gop]
Zezeljko":5gsq9gop je napisao(la):
odgovorno tvrdim da se najmanje krivičnih dela izvrši na Karaburmi, poredeći je sa ostalim naseljima u poslednjih 5 godina, nikakvi obračuni mafijaša, ubistva...

Hehe dobar vic...
A sad ozbiljno, jel znaš ko su braća Vavic, Prelic i ostatak ekipe?
Situacija jeste bolja nego pre par godina kada su oni bili na vrhuncu moći, ali i dalje tu ima obračuna i ubistava...
Dart nisu ti oni vise na Karaburmi, Vavic 6god ne zivi u kraju (doduse ima butik u big-u) ;)
Smirila se Karaburma dosta, ima tu i tamo dijabola poput onih Basica (zive bas tu kod zezeljka) ali nije to ona Karaburma kad su Prela, Aca i ostali vedrili. Cool je Karaburma gledano sa tacke polozaja, neki delovi su ok neki i ne bas, uostalom tako je u svakom kraju malo daljem od centra...
 
Početni deo Marijane Gregoran smrdi na kanalizaciju i tako je već godinama.
Ja ne znam kao oni ljudi što imaju stanove gore uz brdo ostanu živi od smrada.
 
Moj kraj nikad nije imao problema sa smradom. Dok sam sad igrom slučaja često u Krnjači i konstantno, ali konstantno osetim užasan i nesnosan smrad.

Kako je gore na početku Marijane Gregoran, nemam pojma, ali ovaj deo Karaburme oko Rajsa je odličan.
Inače ja bih isto izbegavao staru Karaburmu, sve je tu previše usko, strmo i krivudavo, nema marketa, za prevoz mora dosta da se pešači i najčešće se oslanja taj prevoz na 27 u Dragoslava Srejovića, dosta je teže doći na 16,23,25.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Плус на Карабурми треба да се направе 2 гаражетине (једна поред пијаце, једна код ових дунавских тераса), тако да ће то фино решити паркирање делимично
 
Taj kraj kod dunavskih terasa za nevolju može da ide da se parkira kod Biga.
Nije stanje parkinga na Karaburmi još uvek alarmantno.
 
Izašao je tender, praviće se vrtić u Mirijevskom bulevaru i to koliko vidim na krivini novog dela.
 
Zdravo svima i hvala vam unapred za svaku korisnu informaciju.

Gledam stanove u Zagradju, novogradnju. Mozete li mi vi upuceniji reci sta o tom potezu, za i protiv sta su argumenti. Mislim, znam koji su protiv, prolazio sam tuda jednom, dvaput, ali to je samo vizuelni utisak nekog ko nije odavde.

Budzet je naravno glavna stavka i tamo ima nesto jednoiposobnih koji mogu da prodju finansijski gledano.

Jos jednom hvala. Unapred.
 
Prijatelji su imali stan u Zagrađu, novogradnja, imali su problem sa parkiranjem jer je mali broj parking mesta oko zgrade. Nakon par godina su im napravili na placu pored njihove zgrade višespratnicu, tik uz njihovu zgradu, bukvalno terasa uz terasu. Okolina je i za mirijevske uslove u totalnom haosu, uske i krivudave ulice bez prohodnih trotoara.
 
Стандардна београдска прича.

Најлакше ти је да лепо погледаш с урбанистичког аспекта, и онда гледаш само станове у зградама које не би сравнио са земљом. Фино сузиш избор.
 
Zagradje ti je Romska Mahala.
Ja tu ne bih kupio apsolutno nista.
Mirijevo je odlično naselje, ali samo deo koji je urbanizovan ,i koji je gradjen planski 80-tih.
Sve zgrade od crvene, žute i bele fasadne cigle, nadziveće ,sve te privatničke ,aneks,maneks sklepotine, koje se posle par godina ,jednostavno raspadnu na sastavne delove.O planskom ,slobodnom prostoru oko zgrada, da ne trosimo reči, kao i o sirokim ulicama, sa trotoarima po propisima.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Hvala vam mnogo, na neki nacin mi je samo trebala potvrda onog sto sam saznao na drugim mestima. Sve najbolje svima
 
Pozdrav svima, skoro sam ponovo čuo priču da će i ostatak Mirijevskog potoka otići u cevi, da li neko zna nešto konkretno o tome možda? Ili znate ko bi od nadležnih imao informacije o tome?
 
Општина Палилула, пошто је тај део потока који није у цевима на њиховој територији.
 
Šta mislite o zgradama Graditelj-inženjeringa? Planiram da kupim stan, deluju ok. Ali kada sve pročitam i dobro razmislim, ne znam koliko mi je dobra odluka. Da li neko živi u tom delu Mirijevskog bilevara? Da li se oseća smrad iz rukavca?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=820715#p820715:215az45r je napisao(la):
veralj » Pet Feb 05, 2021 11:45 pm[/url]":215az45r]Šta mislite o zgradama Graditelj-inženjeringa? Planiram da kupim stan, deluju ok. Ali kada sve pročitam i dobro razmislim, ne znam koliko mi je dobra odluka. Da li neko živi u tom delu Mirijevskog bilevara? Da li se oseća smrad iz rukavca?
Bio sam do skoro u tom delu. Živeo sam u zgradama Mirijevski cvet, to je 100m od Graditeljevih zgrada. Ta gradnja deluje ok, verovatno nije loš kvalitet, međutim taj kraj je jedna velika tuga. Ako misliš na rukavac dole kod Dunava, ne oseća se kod zgrada, to samo dole u Višnjičkoj. Međutim, oseća se Mirijevski potok i sva ta isparenja iz njega, leti je baš bez veze. Pored toga, romsko naselje (Mali Leskovac) je preblizu. Oni cele godine pale gume i kablove da bi vadili žicu, taj dim je baš gadan. Razvlače tu po kraju otpad, sede ispred Amana, Ideje i ostalih marketa u okolini, piju pivo, klinci prose itd.
 
Hvala mnogo na odgovoru.
Nažalost, stan koji sam gledala gleda baš na Mali Leskovac. Sada i nemam mnogo izbora po pitanju orijentacije stana.
Ako neko ima preporuku za neki fin stančić do 50.000, neka javi, molim vas.
 
A kod nas privremeno ili postane trajno ili se otegne na nekoliko decenija.
 
Sve stoji što je rečeno. Verujem da će izgradnja metroa čija prva trasa prolazi Mirijevskim Bulevarom i to metodom cut and cover (plitkim iskopom) uticati na urbanizaciju ovog kraja. Stanice u Mirijevskom Bulevaru su Višnjička negde na početku GSP pogona Karburma, stanica negde kod Malog Leskovca i Amana (ako ne grešim), VII gimnazija i poslednja stanica negde u parku bliže Pošti i Maxiju.

Svakako će izgradnja metroa zainteresovati i investitore i grad da urede ovaj deo grada.
 
Ne lipči magare do zelene trave :D

Ceo Mirijevski bulevar će do tada ličiti na kanjoj, slično Južnom bulevaru samo sa manjim ili bez trotoara.

Evo već sada u novom delu nikoše nekoliko zgrada bez ijednog parking mesta i do ivice trotoara.

Pitanje je vremena kada će ljudi početi da parkiraju u desnoj traci uveče i onda će postati kao i stari deo MB. Sa po jednim upotrebljivom trakom.

Samo se plašim da neko ne nastrada, jer se tu vozi solidno brzo i ako naletis u krivini na vozilo koje stoji... Eto haosa. Inače juče bila saobraćajna baš tu kod novih zgrada, posle Molove pumpe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821160#p821160:1mcoh0ww je napisao(la):
M86 » Ned Feb 07, 2021 6:13 pm[/url]":1mcoh0ww]Ne lipči magare do zelene trave :D

Ceo Mirijevski bulevar će do tada ličiti na kanjoj, slično Južnom bulevaru samo sa manjim ili bez trotoara.

Evo već sada u novom delu nikoše nekoliko zgrada bez ijednog parking mesta i do ivice trotoara.

Pitanje je vremena kada će ljudi početi da parkiraju u desnoj traci uveče i onda će postati kao i stari deo MB. Sa po jednim upotrebljivom trakom.

Samo se plašim da neko ne nastrada, jer se tu vozi solidno brzo i ako naletis u krivini na vozilo koje stoji... Eto haosa. Inače juče bila saobraćajna baš tu kod novih zgrada, posle Molove pumpe.
Takođe, baš preko puta tih novih zgrada koje su nikle, a o kojima pričaš, nikao je i divlji Maxi. Taj maxi u Mirijevskom bulevaru, je izgrađen do same ulice bez ikakve ograde i table. Nije se znalo uopšte šta se gradi dok nije došlo do samog otvaranja. Takvo divljaštvo nisam video nigde drugde.
 
Mirijevo i calije odavno izgledaju kao Nova varos u najboljem slucaju, ako se nastavi bice kao Ulcinj. Ko je vozio auto po ulcinju zna o cemu pricam
 
Vrh