Trg Slavija

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8087
Pohvalio: 6178

Re: Trg Slavija

Postod Bender Rodriguez » Uto Avg 27, 2019 12:18 pm

Moja pretpostavka:

Očajni materijali + očajna ugranja + ku***bolja onih koji su nadležni za ovaj plato.
Slika
Pohvale za post: 2
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9948
Pohvalio: 2260

Postod stf » Uto Avg 27, 2019 1:02 pm

Мени се чини да ниједно ЈП неће да га преузме у одржавање јер је процена да није квалитетно изведен и нико не преузима мачку у џаку. Или просто није добио употребну дозволу јер није прошао технички пријем, опет због квалитета радова.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Pohvale za post: 3
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 12644
Pohvalio: 14706

Postod Igor » Uto Avg 27, 2019 3:35 pm

Valjda postoji neki garantni rok za izvedene radove i ugrađenu opremu?
Zezeljko
Intermediate
Pridružio se: Uto Jun 05, 2012 7:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 235
Pohvalio: 544

Postod Zezeljko » Uto Avg 27, 2019 5:01 pm

Mene zanima kako se ni jedan novinar nije setio da pita Vesića šta bi sa toaletima i TOB-om i zašto plato još uvek nije kompletiran.
Ne mogu da verujem da se Grad pravi lud i ignorišu to napušteno gradilište po principu to tako treba.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Pohvale za post: 4
Bulbulderac17
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 8:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3879
Pohvalio: 146

Postod Bulbulderac17 » Uto Avg 27, 2019 9:05 pm

ne znam sta ti je tu cudno...dosta pitanja ima za postavljanje ali nema ko ili niko ne sme da ih postavi...ne znam da li ste primetili ali sve manje i manje mozete da pretrazujete neka obecanja i neke rokove koje je vlast komunicirala u proslosti...evo najsloriji primer je rekonstrukcija 27. Marta gde se sada spominje da ce od 1.9. biti otvorene samo raskrsnice a ne ceo jedan deo ulice...

Sent from my iPhone using Tapatalk
vranac
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Dec 27, 2011 10:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 956
Pohvalio: 300

Postod vranac » Ned Sep 01, 2019 4:10 pm

Пантограф » 14 Aug 2019 04:55 pm napisao:(Ne)mogućnost komforne upotrebe automobila jedan je od glavnih razloga iseljavanja 'mejnstrim' populacije (porodice sa decom) iz starih gradskih jezgara Pariza, Brisela... u predgrađa.

Али и цене квадрата које иду до 15.000 евра, па обичан свет више нема ту шта да тражи...
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9948
Pohvalio: 2260

Postod stf » Pon Sep 02, 2019 8:25 am

Па није само то разлог. Не може да се пореди квалитет одрастања деце која имају двориште са децом која се играју у 5 квадрата дечије собе ...
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Pohvale za post: 4
marrecar
Advanced
Pridružio se: Čet Jul 19, 2012 8:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1243
Pohvalio: 489

Postod marrecar » Uto Sep 03, 2019 11:26 pm

Poslednji put sam na Slaviji, van vozila, bio početkom avgusta. Danas je bilo prvi put posle toga, ali sam više puta prolazio ili gradskim prevozom ili kolima. I tek danas sam čuo nekakvu muziku. Prolazio sam trotoarom od Makenzijeva do Bulevara oslobođenja, čula se muzika i pretpostavljam da je to ta famozna napredna fontana. Međutim nije bila toliko glasna i jasna, pogotovo zbog saobraćaja, tako da ne mogu da sigurnošću da tvrdim da je to to. Ali je i fontana svetlela nekako drugačije, svetla su često treptala, menjala boje, pretpostavljam u ritmu muzike. Da li su konačno nešto sredili ili se ovo čuje oduvek, samo sam ja gluv. :laugh:
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12345
Pohvalio: 3394

Postod astrodule » Uto Sep 17, 2019 2:43 pm

Prelepa fotografija (ne ono šta je na njoj) https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... permPage=1

slavija kontrast.jpg

Sa jedne strane imamo staklence po gradu, a sa druge strane imamo ove prizemljuše / straćarice i sve to u kombinaciji čini jedan odvratan haos.

Još se to ni ne primećuje toliko "sa zemlje", ali ovako, iz visine, zaista izgleda loše. Jedino nas vadi to zelenilo, mada i ono može da se bolje oblikuje.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
ГЛАС ПРИРОДЕ
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Avg 08, 2015 2:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 576
Pohvalio: 497

Postod ГЛАС ПРИРОДЕ » Uto Sep 17, 2019 3:22 pm

То нису приземљуше, него куће које су преостале из 19. века, има их на многим старим фотографијама. КУЋЕ КОЈЕ ИМАЈУ СПРАТ БИ ТРЕБАЛО САЧУВАТИ И УКЛОПИТИ У НЕКО БУДУЋЕ РЕШЕЊЕ.
Цео Београд до двадесетих година је био приземни и спратни са изузетком малог броја јавних здања са два до три спрата. Да ли треба да избришемо потпуно присуство нашег града пре двадесетих година прошлог века ?
На који начин изглед Калемегдана, Ушћа, Аде, обала и других природних целина може да се унапреди ? Ако знате - пошаљите ми поруку !
Pohvale za post: 1
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 5431
Pohvalio: 8393

Postod solecar » Uto Sep 17, 2019 6:58 pm

Ne treba da izbrišemo , ali kada vidim te stare kućice u nizu , gde štrči jedna sedmospratnica (odokativno uzet primer) , izgleda kao čir na želudcu. Inače , kad smo već kod Slavijskog staklenca , rekonstruišu se stepenice ispred ulaza u istu.

Slika
Slika

Slika
And7rey
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 23, 2015 8:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1907
Pohvalio: 74

Postod And7rey » Uto Sep 17, 2019 8:13 pm

Ja sam za to da se zadrži ova jedna kuća na uglu, da se restaurira i dogradi. Sve ostalo u tom bloku stvarno nema skoro nikakvu vrednost i treba redom porušiti.
Slika
Zaklanjaš mi Beograd!
tzoran1
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Nov 21, 2013 2:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3505
Pohvalio: 443

Postod tzoran1 » Uto Sep 17, 2019 8:28 pm

Za pocetak i taj sator kiosk bi mogao da leti. On je tek rugoba. Kao i vecina kioska po gradu.
Mnogi nesposobni ljudi su daleko dogurali. Ko je nesposoban moze raditi sve. Sposobni rade samo ono sto umeju.
Beogradjani volite Beograd, on nema nikoga osim vas!
Pohvale za post: 5
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 9034
Pohvalio: 21013

Postod Дошљак » Uto Sep 17, 2019 10:21 pm

Низ у Краља Милутина је релативно ок, и поред оне нове која баш штрчи, није за чудо толико видљива из Краља Милана. Генерално се слажем са Гласом природе, куће са спрат-два могу да се дозидају још спрат-два, да се смањи јаз са две зграде са више спратова (чак бих ја и ону више спратницу поред НБС скратио за спрат или два). Приземне куће би могле да се руше и да се на њиховом месту саграде нове.
ГЛАС ПРИРОДЕ
Higher intermediate
Kontakt:

Postod ГЛАС ПРИРОДЕ » Uto Sep 17, 2019 11:34 pm

Може тако некако, али ту има најмање 3 једноспратнице које имају пристојну, али запуштену фасаду, а четврта једноспратница је преправљена тако да нема украсе, али их је имала. Приземнице немају никакву ликовну вредност, али као део историјске целине која сеже у 19 век - имају.

Да ли сте имали прилике да видите како је Славија изгледала до средине прошлог века, тј. до бомбардовања које је започело њено уништавање које се наставило тек на самом крају двадесетог века уклањањем једноспратне куће са апотеком, биоскопа Славија и још неколико зграда, чак и вишеспратних.

Славија је била скоро потпуно стилски уједначена, али нека здања су преправљена, а многа срушена у рату и миру и сада имамо један од најружнијих тргова коме ни водоскок помоћи неће.
На који начин изглед Калемегдана, Ушћа, Аде, обала и других природних целина може да се унапреди ? Ако знате - пошаљите ми поруку !
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Дошљак » Uto Sep 17, 2019 11:42 pm

Ja нажалост нисам, али верујем да је целина била како-тако формирана, заокружена, док данас имамо рупе и несклад суседних објеката са свих страна. Ако би могло да се једноспратнице надограде са модернијим решењем у стилу околних новијих објеката (НБС, хотели), тј. да се ураде преко крова виши спратови са стакленом фасадом.
Corradi
Beginner
Pridružio se: Ned Sep 01, 2019 11:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 141
Pohvalio: 44

Postod Corradi » Uto Sep 17, 2019 11:49 pm

ГЛАС ПРИРОДЕ » Uto Sep 17, 2019 11:34 pm napisao:Може тако некако, али ту има најмање 3 једноспратнице које имају пристојну, али запуштену фасаду, а четврта једноспратница је преправљена тако да нема украсе, али их је имала. Приземнице немају никакву ликовну вредност, али као део историјске целине која сеже у 19 век - имају.

Да ли сте имали прилике да видите како је Славија изгледала до средине прошлог века, тј. до бомбардовања које је започело њено уништавање које се наставило тек на самом крају двадесетог века уклањањем једноспратне куће са апотеком, биоскопа Славија и још неколико зграда, чак и вишеспратних.

Славија је била скоро потпуно стилски уједначена, али нека здања су преправљена, а многа срушена у рату и миру и сада имамо један од најружнијих тргова коме ни водоскок помоћи неће.

Bolje gledati trg kakav god da je nego one roštilje i hibride straćara i poslovnih prostora.
Povraća mi se od same posmisli na ono što se nalazilo tu.
ГЛАС ПРИРОДЕ
Higher intermediate
Kontakt:

Postod ГЛАС ПРИРОДЕ » Uto Sep 17, 2019 11:59 pm

Само ти гледај - и уживај. А пљескавице имаш и даље у једној лепој, просталој кући из старих времена.

Дошљаку, па имаш фотографије старе Славије, мада није лако наћи на једном месту све слике са некадашњим кућама.
dziggy
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pon Feb 05, 2007 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 762
Pohvalio: 1323

Postod dziggy » Sre Sep 18, 2019 12:34 am

A sta cemo sa nizom u svetozara markovica kod manjeza? Tu je jedan lep niz starih zgrada sa po dva sprata, i onda je neka bu**** dala da se zida zgrada od 8 spratova u tom nizu, jos u nekom kvazi pristina skoplje stilu. I sad imamo potencijalnu mogucnost da se te zgrade ruse ili nadogradjuju, jer ta zgrada strci opasno. Ucinjena steta maksimalna. Jel se neko bunio?

Odgovor koji sam dobio tu je dozvoljena ta spratnost. Neverovatno. Kako moze neko to da radi? Pa to nigde u tom Becu, cak ni une Zagrebu ne sme. A puna su im usta tih uzora. Sljam i sramota.
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Дошљак » Sre Sep 18, 2019 7:48 am

Изгледа је та спратност у том блоку дозвољена још пре рата када је никла она вишеспратница до НБС, што мислим да је и тада била грешка.
sergio-m
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Uto Jan 30, 2018 10:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 44
Pohvalio: 142

Re: Trg Slavija miticeva palata

Postod sergio-m » Sre Sep 18, 2019 8:51 am

ovo sam okacio na ssc pa sto ne i ovde...
posto ce nemci ponovo u berlinu da zidaju njihovu srusenu robnu kucu karstadt..

https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=2161230

setih se vrlo slicne na zalost nikada izgradjene miticeve palate za robnu kucu na slaviji...mozda se i kod nas neko seti pa reinkarnira ovaj projekat.....
Slikaimages for forums
fotomontaje by me
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Дошљак » Sre Sep 18, 2019 10:18 am

Занимљиво, само треба мало приближити постојећој згради на ћошку са Kраља Милутина, и да уз Београдску остане дрворед.
Corradi
Beginner
Pridružio se: Ned Sep 01, 2019 11:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 141
Pohvalio: 44

Re: Trg Slavija miticeva palata

Postod Corradi » Sre Sep 18, 2019 9:20 pm

sergio-m » Sre Sep 18, 2019 8:51 am napisao:ovo sam okacio na ssc pa sto ne i ovde...
posto ce nemci ponovo u berlinu da zidaju njihovu srusenu robnu kucu karstadt..

https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=2161230

setih se vrlo slicne na zalost nikada izgradjene miticeve palate za robnu kucu na slaviji...mozda se i kod nas neko seti pa reinkarnira ovaj projekat.....
Slikaimages for forums
fotomontaje by me

Mitićeva rupa treba da ostane ono što jeste sada, nikakva zgrada tu nije potrebna.
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Дошљак » Sre Sep 18, 2019 9:25 pm

Moже да се направи ту и компромис. Пола-пола. Да на пола плаца до Београдске остане паркић, а на половини ближој постојећим зградама да се зида зграда. Може и ова предратна идеја, са се скрати за пола дужине уз Краља Милана.
And7rey
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 23, 2015 8:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1907
Pohvalio: 74

Postod And7rey » Sre Sep 18, 2019 9:29 pm

Treba da se izgradi itekako da ne gledamo dupe ovih zgrada u Kralja Milutina zauvek, ali nažalost ne verujem da će se i jedna vlast usuditi to da uradi. To bi bio najveći "ekocid" u gradu i mnogi bi to kritikovali.
Bilo bi adekvatno rešenje po mom mišljenju ako se dvorište zadrži kao park sa igralištem za javnost. Trg slavija treba sruši i ozeleni u jedan skver/parkić.
Zaklanjaš mi Beograd!

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”