Šta je novo?

BW Park

Искрено ове таласасте травнате траке ми делују потпуно бесмислено у ружњикаво. Такође, то што је за децу не значи да боје не морају да буду агресивно неуклопљене. Не знам ко је убедио људе у Србији да деца воле мешање дречавих примарних боја па се све од ограда вртића до оваквих ствари боје у то. Погледајте било коју дечију играчку и видећете да деца више воле неке нормалније, лепше уклопљене боје.

Што се тиче осталих критика биће лепше када порасте дрвеће и раскрошња се. Главна замерка ми је што су имали пуну могућност да повежу цео парк тиме што би улице које га деле мало спустили и повезали мини-пешачким надвожњацима чиме би и људи и животиње могли да се крећу целим парком без застајања и опасности а свеопште узев за то би требало мање пара него за гомилу ствару коју су без потребе радили више пута јер су неспособни
 
Ne svidja mi se sto od svakog parka u gradu prave decije igraliste. Jednom pre par godina kad sam to spomenuo (dal ovde dal negde drugde, ne znam) dobio sam odgovor kako je potrebno i vise decijih sadrzaja u parkovima jer je deci dosadno da sede na klupi okruzeni zelenilom i drvecem. Mi danas nemamo nijedan park koji nije delom igraliste ili kutak za pse... Pola Tasmajdana je igraliste, dobar deo Kalemegdana, Manjez, akademski park, cak i onaj maleni park na Toplicinom vencu ima igraliste.
Pionirski park koji je mali i oivicen dvorom i preko ulice gleda na skupstinu Srbije bi u svakom gradu bio uredjen poput dvorskog parka, sa smisljeno odabranim drvecem, cvecem i spomenicima, mi i tamo imamo sarene klackalice, ljuljaske i tobogane.. a sad se isto radi i u WB parku. Jedini park u gradu koji je lisen takvih sadrzaja je park kod Vuka.
Zamislite da deo nekog parka u Becu bude nacickan sarenim klackalicama, ljuljaskama itd..
 
nisam hejter, mislim da imam više simpatija prema BnV od mnogih ovde. ali malo me brine ovaj park. podseća me na zelenilo izmedju blokova 61-63 sever i jug koje svakako dobro dođe deci u tim naseljima ali ga niko ne smatra znacajnim beogradskim parkom. mislim da je problem sto je nedovoljno širok pa još i ispresecan ulicama. ulice presecaju i njujorški central park ali BW park nije ni približno dovoljno velik za to.
 
У суштини ово и јесте дечије игралиште са зеленилом, што би требало да буде стандард за сву новоградњу пропорционално величини.
 
Meni deluje da su ti brežuljci tu da ljudi leže na njima.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Lepo bi bilo da se I travnjaci drugih parkova zalivaju I održavaju ovako zelenim tokom cele godine
 
Sportski tereni nemaju zaštitnu mrežu , a samo su par metara od ulice
 
Eto, zar Trg republike nije mogao da bude "udostojen" odraslih sadnica drveca? Vidimo da moze... Odakle li ih uopste nabavljaju?
 
Занимљиво решење. Могли су тако да изложе у парку и оне три локомотиве које су исекли око ложионице.
 
мени је баш симпатичан овај парк. а ко има нешто против дечуије инфраструктуре у парковима очито нема децу, па не зна како је бити са њима у обичном парку без тих ствари...
 
Ali zato je onaj park na Terazijama u stanju raspadanja zadnjih 30 godina.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
А лепе панораме Београда са плаветнилом неба које се сада виде из врта, у будућности ће се видети само на сликама...
 
Prosetah malo danas do parka pa napravih par fotografija... uzivo ne izgleda lose moram da priznam, bar meni.
 
Izgleda fino. Samo da potraje u ovakvom stanju i super.
 
Да ли у вагону планирају кафић можда?
 
Vrh