Šta je novo?

Скадарлија - Бајлони

4. i 5. faza rekonstrukcije Skadarlije pocinju uskoro?

STB:
Putevi BG:Rekonstrukcija Skadarlije još nije završena
https://studiob.rs/putevi-bgrekonstrukcija-skadarlije-jos-nije-zavrsena/

N1:
Goran Vesić, koji je prošle godine govorio o tri faze obnove Skadarlije i tome da će biti završena do kraja 2018, danas tvrdi da je N1 obmanuo gledaoce i da tek predstoje četvrta i peta faza rekonstrukcije, o kojima ranije nikada nije bilo reči.
http://rs.n1info.com/Vesti/a531432/Napadi-na-N1-zbog-priloga-o-Skadarliji.html
 
Ево данашњих слика из средњег дела Скадарлиије који је стварно много пропао. Није боље ни у доњем делу - у нивоу основне школе - тротоари дуж обновљене калдрме у средини су у веома лошем стању:













У Симиној се паркира где ко хоће:







 
Bas sam pre nedelju dana prosao Skadarlijom posle duzeg vremena i bio sam uzasnut kolko je propala kaldrma. Rupetine zjape na sve strane. A kao dicimo se Skadarlijom.
 
Генијалци копају нову калдрму за потапајуће стубиће.
AefSCgn.jpg

2xg0J93.jpg
 
Nije prvi put tu već su kopali zbog kanalizacije mali više
 
Što neko reče, Bajloni trg, a pijacu neka izgrade na drugom mestu. Možda rešenje kao za Palilulsku...
Veza sa Skadarlijom, šta ćeš bolje.
 
Зато и кажем да је врате на Студентски. Стари Град мора имати пијацу а то му дође баш на средини. Ако не то онда можда Теразијска Тераса, или можда чак уместо оног уметничког што су замислили, Чумићева и Безистан чак. Таман свима близу. Ако ништа, онда могу да откину мали део парка око калемегдана
 
De ne pretjerujte oko tog odoste na mars sa pijacom
Postojalo je elegantno rijesenje
Otkupiti povaru bajloni od investitora
Isprazniti objekat komplet
Ispod dvorista napraviti garazu i magacine
U djelu pijacu u djelu ka skadarliji muzej pivarstva sa pivnicom
Prostor pijace sve srusiti ispod garazu uraditi
Gore trg poplocati
Zgradu sa viskom spratova skratiti otkupom i kao slag na tortu urediti sve fasade oko bajlonijevog trga...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=743252#p743252:oynxvcws je napisao(la):
SRBO » Pet Maj 29, 2020 9:00 pm[/url]":oynxvcws]Зато и кажем да је врате на Студентски. Стари Град мора имати пијацу а то му дође баш на средини. Ако не то онда можда Теразијска Тераса, или можда чак уместо оног уметничког што су замислили, Чумићева и Безистан чак. Таман свима близу. Ако ништа, онда могу да откину мали део парка око калемегдана
Ne razumem otkud ti uopšte ideja da se Bajloni pijaca izmešta u centar grada i to u buduću pešačku zonu? Razmisli malo na šta bi to ličilo sve sa kamionima za dopremu i pretovar robe, pranje, miomirise od bačenog trulog povrća i voča, da ne pominjem prateće sadržaje tipa okolnih prodavaca guzpapira, ribarnica i pečenjara...pa čak i da podrazumevaš fancy vesara style tipa paliluske piace sa operskim arijama opet tome nije tu mesto

U tom delu centra imaš Zeleni Venac pijacu i to je dovoljno, Bajloni je za deo stanovništva donjeg Dorćola
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=743252#p743252:3vmb38b7 je napisao(la):
SRBO » 29 Maj 2020 21:00[/url]":3vmb38b7]Зато и кажем да је врате на Студентски. Стари Град мора имати пијацу а то му дође баш на средини. Ако не то онда можда Теразијска Тераса, или можда чак уместо оног уметничког што су замислили, Чумићева и Безистан чак. Таман свима близу. Ако ништа, онда могу да откину мали део парка око калемегдана
Koja je poenta imati pijacu na Studentskom trgu kada već imaš pijacu na Zelenom vencu? Ne mora da bude tamo gde je trenutno, kod skvera Mire Trailović, ali mora da postoji jedna u donjem Dorćolu.
 
Sramno je koliko ste protiv pijace, da bi se ostvarili vasi , sminkerski, neoliberalni vlazni snovi, vase estetske kategorije.
A narod okolo zivi od te pijace.

Pijaca vam smeta, a ne smeta vam kada godinama nema tramvaja, kada trotoari tonu u pesak.
 
Samo da je nisu prodali za veliku lovu pivaru Rodriguez je vizualno prikazao moj tekstalni dio ...
Nzm za koliko je pivara prodata nesto mi se vrti 10 mil e
To taman koliko po planu kostala rekonstrukcija palilulske pijace ...
 
Da napomenem samo da ja ne znam tačno šta sve spada u kompleks stare pivare, niti šta je tu od objekata vredno i istorijski značajno, a šta su straćare ili pak neke moderne sklepotine. Ali siguran sam da jedno 70% označenih objekata može, i treba, da idu pod bager. Sa sve svojim sadržajima i ''klijentelom''. A na kraju krajeva, ono što se isprazni i ostavi da stoji, može da se obnovi i prenameni da budu pijačne zgrade poput hala za meso, mlečne proizvode i tako to.

Sve u svemu, imamo lokaciju koja je dušu dala za trg (ja nisam zaludnik za tom idejom, ali je savršeno razumem) i 100 metara dalje jednu crnu rupu grada koja em stvara pakao stanarima, em privlači sve i svašta od sadržaja i ljudi. Mislim da je rešenje više nego očigledno.

Takozvani ''ugostitelji'' ako im smeta, i ako se žale da ''ne dajUUU im da radUUUU'', neka izvole lepo u Čumićevo sokače. :kafa:
Dosta je ovaj grad bio talac bahatih kafedžija, rančuga-turista i ostalih koji bi leba bez motike, a sve na račun tuđe muke i mira.
 
Pivara je zaštićen objekat šta tacno i u kojoj mjeri treba provjeriti ali moglo bi se iskopati dobar parking
Dograditi dio ka cetinjskoj
Postoji tema o pivar i tamo su renderi ....
 
Sad bi mogli da rekonstruisu preostali dio skadarlije....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=743482#p743482:37rn3qp9 je napisao(la):
MC_ » Суб Мај 30, 2020 4:47 pm[/url]":37rn3qp9]Sramno je koliko ste protiv pijace, da bi se ostvarili vasi , sminkerski, neoliberalni vlazni snovi, vase estetske kategorije.
A narod okolo zivi od te pijace.

Pijaca vam smeta, a ne smeta vam kada godinama nema tramvaja, kada trotoari tonu u pesak.

Неолиберални влажни снови рушења тржнице од стране јавног сектора :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=743506#p743506:rmxkqg6l je napisao(la):
Bender Rodriguez » Јуче, 17:44[/url]":rmxkqg6l]
Mislim da nema potrebe dalje da objašnjavam. :)
file.php
Криминал и проституција су ти у оним кафанчинама са пренадуваним ценама у Скадарлији, у локалима у Цетињској немаш кримоса, макар не у већини. Тамо су ти више алтернативци и хипстери. Мада сам био само у 3 клуба/кафића+продавници плоча.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=743511#p743511:rmxkqg6l je napisao(la):
Bender Rodriguez » Јуче, 17:58[/url]":rmxkqg6l]Da napomenem samo da ja ne znam tačno šta sve spada u kompleks stare pivare, niti šta je tu od objekata vredno i istorijski značajno, a šta su straćare ili pak neke moderne sklepotine. Ali siguran sam da jedno 70% označenih objekata može, i treba, da idu pod bager. Sa sve svojim sadržajima i ''klijentelom''. A na kraju krajeva, ono što se isprazni i ostavi da stoji, može da se obnovi i prenameni da budu pijačne zgrade poput hala za meso, mlečne proizvode i tako to.

Sve u svemu, imamo lokaciju koja je dušu dala za trg (ja nisam zaludnik za tom idejom, ali je savršeno razumem) i 100 metara dalje jednu crnu rupu grada koja em stvara pakao stanarima, em privlači sve i svašta od sadržaja i ljudi. Mislim da je rešenje više nego očigledno.

Takozvani ''ugostitelji'' ako im smeta, i ako se žale da ''ne dajUUU im da radUUUU'', neka izvole lepo u Čumićevo sokače. :kafa:
Dosta je ovaj grad bio talac bahatih kafedžija, rančuga-turista i ostalih koji bi leba bez motike, a sve na račun tuđe muke i mira.
Е а и станари Цетињске имају петоструке стандарде смета им бука из Цетињске 15, а тамо већина локала (сада) поштује радно време. Најбољи ми је пример Електропионир где често идем на концерте и радним данима музика стаје у 23ч, петком и суботом у 24ч. Никада нисам видео да је неко правио хаос после концерта, сви се лепо покупе па иду својим путем.
Али зао ћуте ко заливени на тортуру кафанџија и гостију из Скадарлије је су плаше екипе која сада тамо иде, па онда се иживљава ју над овим што иду у Цетињску. Додуше можда некада помисле када ови из кафанчина долазе по кола да су заправо кренули у Цетињску а не у кафану у Скадарску. Колико сам само пута видео пијану багру како после кафанчине пева цајке по улици, а и повраћање по улици им није страно. Није више Скадарлија оно што је била има можда 2 до 3 кафане које су добре, остало живи на старој слави, плачка странце или држе/долазе опасни ликови.
 
Мени је довољан показатељ где је Скадарлија отишла онај стриптиз клуб. Што се тиче саме пијаце, ту сам за решење као у Земуну, да се сруше стални објекти који највише руже крај и да се направи трг са покретним тезгама које би се уклањале после. Евентуално, да се стални објекти замене за неке примеренијег изгледа.
 
@Senke,

Stanari Cetinjske imaju svako pravo da se žale na buku iz objekata prekoputa po više osnova.

Prvo, Cetinjska je postala divlja i krcata klubovima u zadnjih 10ak godina, a siguran sam da u onim višespratnicama ima mnogo ljudi koji tu žive znatno znatno duže. Što znači da su tzv. ugostitelji došli ovima pod prozore, ne obratno.

Drugo, svako ko uredno izmiruje svoje dugove prema društvu odnosno Gradu, ima pravo na mir u svom domu. Pravo na san je jedno od osnovnih ljudskih prava. U ekologiji, pored zagađenja u vidu aerobnih čestica, tečnosti i otpada, postoje i zagađenja svetlošću i zagađenje bukom. Da, buka se vodi kao zagađenje. Uz to što je jasno da je neke vidove buka nemoguće eliminisati (saobraćaj, povremeni radovi, postrojenja...) ali neke je itekako moguće, i neophodno sankcionisati. A tu spadaju upravo klubovi. POGOTOVU klubovi koji se otvaraju tamo gde im mesto nije, i koji sami dolaze nekome u stambeno naselje, a ne obrnuto.

Dalje, pa valjda je logično da se ovi iz Cetinjske žale na klubove tu prekoputa umesto na Skadarliju, koja je em dalje od njih, em se nalazi u ''kanjonu'' zgrada pa do njih verovatno ni ne dopire buka odatle. Njima su problem ovi u dvorištu/parking prekoputa, ne kafane u Skadarliji.

A sve i da je tačno to što kažeš, da je Skadarlija postala leglo mafijaša (mada mi to deluje nerealno, al ajde prihvatiću, jer sam zadnji put bio u restoranu tamo pre 3 godine), ostaje činjenica da su stanari Cetinjske pokazali više kičme, sloge i istrajnosti nego mnogi drugi puževi i gliste koji žive u ovom gradu i samo kukaju a kad dođe vreme za delanje, neće prstom da mrdnu.

Cimaju Komunalnu policiju i inspekciju non stop (što i treba, jer su to kanceri srpske države), tužili su Grad, zvali medije, protestovali... rade nešto, bore se za svoja prava. Za razliku od brojnih crva i miševa u mom okruženju, koji će radije da žive ko gljive 100 godina nego da jednom u životu pokažu kičmu, pa onda uvek ostane šačica nas koji smo spremni i voljni da se kačimo sa kriminalnim otpadom ''iz zemalja regiona'' koja polako ali postepeno pokušava da pretvori kraj u njihov svinjac. I to sve naočigled Komunalaca, inspekcija, pa čak i MUPa, Saobraćajne policije, Parking servisa i svih ostalih gangrenoznih tvorevina srpske države koji primaju debele pare i imaju prekomerna ovlašćenja a ništa pod milim bogom ne rade.

Kamo sreće da je više takvih ljudi po ovom gradu a i po državi generalno. Jer onda bi i ovaj forum imao 30% manje tema, jer ne bismo svakog dana komentarisali i nervirali se zbog: novih grafita na spomenicima kulture, novog čardaka na soliteru negde u gradu, novih uzurpiranja trotoara širom grada, ''Kajenova'' nasred kolovoza, splavarčina koji maltretiraju sve pored reka i sličnih pojava koji su postali nešto čime se gradske vlasti ponose, a svi normalni se gnušaju.
 
Senke i ja znam nekoliko klubova koji poštuju komunalni red tamo u Cetinjskoj. Ali, ima nekoliko klubova koji to ne čine i time terorišu stanovnike okolnih zgrada. Prosto je Cetinjska kao splavovi na suvom.
 
Vrh