Šta je novo?

Blokovi 25 i 26

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=622281#p622281:2ib8tf6w je napisao(la):
vranac » 13 May 2019 09:57 pm[/url]":2ib8tf6w]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621651#p621651:2ib8tf6w je napisao(la):
razgradjevinar » 10 May 2019 02:57 pm[/url]":2ib8tf6w]
meni je ovo za ne poverovati, bas kao da se neko sprda

Nažalost to je izgleda neki naš novi izraz u arhitekturi. POčelo je u A bloku gde se zgrade projektuju kao da su nadograđene, a ovde imamo zgradu na zgradi. Možda je ovo oslanjanje na tradicionalno graditeljstvo :mrgreen:

Kad zgrada na zgradu postaje normalna stvar to je znak da smo prsli kao društvo.
 
И даље ми неће бити јасно како су то ругло дозволили?
 
Ево да изговорим неизговориво :D

Зграда 1 ми је одлична. Подсећа ме фасадоммало на Београђанку а и коначно нека промена у односу на већ досадне стаклене крмаче.

:kafa:
 
Moram ovo da podelim ovde, jer me prostor neodoljivo podseća na ovaj naš. Da se uporedi način na koji se razmišlja.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lSCqvoJBOho[/youtube]
 
Cuo sam da radovi krecu od januara, da li neko ima vise informacija?
 
kopte3":3ner0e4q je napisao(la):
Cuo sam da radovi krecu od januara, da li neko ima vise informacija?
Bogami, izgleda da su neki radovi već krenuli... Da li neko zna kakva je ovo mašina i šta to rade ovi vredni ljudi?
546d8b4cceff15899119fba197048dc8.jpg
a3c3ba7d2ec7906af9158ea599593bd2.jpg


Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Mislim da uzimaju uzorke zemljista, tj proveravaju koliko duboku trebaju da idu sa sipovima.
 
Jeсте, исти камион је виђен и на Савском тргу пре радова, а виђао сам га и у БнВ пре почетка градње.
 
Jedva čekam da započne izgradnja. Biće to novi centralni deo Novog Beograda za okupljanje. Trebalo bi istovremeno i srediti plato ispred Palate Srbija, pa možda i samu palatu srediti i poskidati klime.
Plašim se da će izgradnja 4 kula ipak još dugo potrajati...
Malo mi je žao sto su odustali od pešačkog mosta od palate do arene kroz ceo kompleks ali je možda i bolje ovako.
 
Trebali bi tu da naprave jedan trg posto trgova u pravom smislu te reči nema na novom Beogradu. Ovo je prava prilika za to.
 
Da li zaista mislis da ce da naprave trg? Pa to je jedno od najvrednijih zemljista u Srbiji. Bice dobro ako odmaknun zgrade i 10m jednu od druge. Tuzno ali to je nasa realnost.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Кад погледамо како су нагузили оне паркинге код цркве, није реално очекивати било какве јавне површине осим тротоара између зграда и дуж паркинга. Што се тиче тргова на НБГ, мени два места имају шмек трга, али су нажалост поприлично завучена и ван токова кретања пешака. То су фонтана код НИСове зграде и фонтана код Сава центра.
 
Pogledaj lepo render, pa ćeš videti da hoće napraviti trg.
 
Meни је то трг колико и фина стаза са штампаним бетоном која води од Милентија Поповића ка Владимира Поповића у блоку 19 испред бивше управе Делте. Више је трг стаза дуж Ерпорт ситија. Прави трг је онда плато испред Ушћа.
 
Koja cena kvadrata ovde moze biti? Ja bih rekao oko i preko 3000.
 
Posle “orman urbanizma” u BnV dobićemo “fotelja urbanizam” u bloku 26.
 
Sve sa "nadogradnjom". Kakav uzas od projekta. Neko je stvarno dobio pare da ovo nacrta?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666803#p666803:3equbc83 je napisao(la):
And7rey » Sub Okt 05, 2019 3:07 pm[/url]":3equbc83]Jedva čekam da započne izgradnja. Biće to novi centralni deo Novog Beograda za okupljanje. Trebalo bi istovremeno i srediti plato ispred Palate Srbija, pa možda i samu palatu srediti i poskidati klime.
Plašim se da će izgradnja 4 kula ipak još dugo potrajati...
Malo mi je žao sto su odustali od pešačkog mosta od palate do arene kroz ceo kompleks ali je možda i bolje ovako.

Plato, kao i parkovi oko Palate Srbija, su sređeni. Taj ceo prostor, sa sve zgradom je primer total dizajna i ako se ne varam je i zaštićen. Sve što je dozvoljeno tu su podzemne garaže levo i desno od Palate, ali uz nju, tako da se ne remeti vegatacija u parkovima okolo. I trebalo bi da se završi pristupnica nakon što se sruši pumpa. To su svi radovi koje će prostor oko Palate Srbija da vidi, i to s razlogom.
Siguran sam da mnogi znaju, ali ako ima onih koji ne znaju, nekada davno je planiran monumentalni sistem 3 ogromna trga od železničke stanice u bloku do Palate. Okolni blokovi bi imali visoke ugaone stambene objekte kao akcente, a potez od stanice do SIVa bi bio pešački. to je palo u vodu kad su digli stambenjake i Arenu.
Ovo je taj plan:

 
Тачније када је ту улетео блок 24. Али да ли су природне целине око Палате заштићене. Како изгледа решење Филхармоније и околине?
 
Vrh