Šta je novo?

Lidl Beograd

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663188#p663188:18wjyyuf je napisao(la):
astrodule » 23 Sep 2019 04:37 pm[/url]":18wjyyuf]Da li parking ima samo jedan ulaz (iz Tošinog bunara) ili ima i neki "zadnji" prilaz?

Postoji "zadnji" ulaz na parking iz Petra Kočića.
 
Ako prođete Lindu preko puta nekadašnjeg striptiz bara, a sada kineskog restorana, glavu gore, Linda na uglu Vojvođanske i IL Ribara samo što nije:
DSC-0069.jpg
 
Nisam neko ko je iz građevinske struke, ali me zanima da li je normalno da novi Lidl ima ulaz iz Vojvođanske umesto iz ulice Ivana Ribara?
Kako je moguće da svaki objekat bilo da je poslovni ili stambeni dobija dozvolu da pravi svoja uključenja i prilaze i izlazi direktno na bulevare (pogledajte samo J. Gagarina na kojoj upravo kreću problemi zbog toga, a ko zna kako će biti narednih godina). Zar takve stvari maksimalno ne usporavaju saobraćaj i čine ga i nebezbednim?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665035#p665035:30a3cjtf je napisao(la):
astrodule » Ned Sep 29, 2019 11:53 pm[/url]":30a3cjtf]Nije valjda da ima levo skretanje pre kružnog toka?
Desno skretanje nije toliki problem zbog tri trake.

Poslato sa telefona

U pitanju je desno skretanje. Slažem se, postoje 3 trake ali da li onda mora svako da pravi sebi uključenje zbog 50m duže putanje. Možda ja projektovanje poimam suviše konzervativno - evo ne znam...
Moje razmišljanje je da ako već postoji način da se dođe do objekta - da se dođe kroz to postojeće, a ne da se pravi novo.
Kako je moguće da će zgrada AC Stojanović u J. Gagarina dobiti svoje uključenje da izlazi direktno na put ako je to moglo komotno da se uradi preko Gandijeve i Ivana Ribara?
 
Ta zgrada je očigledan primer kaubojštine i verovatnog podmićivanja.

Mnogo se olako dozvoljavaju direktni pristupi glavnim ulicama.

Poslato sa telefona
 
Bice ulaz u tu lindu i iz ulice DrIR, ali takodje samo desna skretanja...

Hoce li ovo biti prvi lindin objekat sa pokrivanim parkingom i trgovinom na etazi +1?
 
Ja bih za sva ta nova desna skretanja pravio dodatne trake. Bukvalno kao za ulaze i izlaze sa auto-puta, naravno gde ima mesta, a ovde mesta ima.

Nadam se da neće biti semafor kao u Zemunskoj, gde mi i dalje nije jasno zašto su dozvolili levo skretanje, raskrsnica gde može polukružno da se uradi je 100-tinjak metara dalje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665103#p665103:yuhu8ion je napisao(la):
astrodule » Pon Sep 30, 2019 11:20 am[/url]":yuhu8ion]Ja bih za sva ta nova desna skretanja pravio dodatne trake. Bukvalno kao za ulaze i izlaze sa auto-puta, naravno gde ima mesta, a ovde mesta ima.

Nadam se da neće biti semafor kao u Zemunskoj, gde mi i dalje nije jasno zašto su dozvolili levo skretanje, raskrsnica gde može polukružno da se uradi je 100-tinjak metara dalje.

Apsolutno se slažem. Otkako je taj semafor počeo da radi semafor je znatno usporen. Ne moram da pričam ni o hotelu B koji ima direktan parking pored samog puta gde je gotovo uvek neko nepropisno parkiran i koči čitavu traku pa se pravi usko grlo...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665090#p665090:2m14b68k je napisao(la):
Bezaninac » Pon Sep 30, 2019 10:30 am[/url]":2m14b68k]Bice ulaz u tu lindu i iz ulice DrIR, ali takodje samo desna skretanja...

Hoce li ovo biti prvi lindin objekat sa pokrivanim parkingom i trgovinom na etazi +1?

Neće, takav isti objekat je već na Adi
 
Vojvođanska,skoro gotovo.Ulaz će biti samo iz Vojvođanske(možda i bolje pošto su parking zgrada i interne saobraćajnice uski i zauzeti).Ovaj Lidl je identičan onom na Adi jedino je ulaz u parking sa druge strane.
87b495d64f4958422961d34de9f837b8.jpg
4c5f30601849941e6c45692896ad0e04.jpg
ddf9790f0b7361ed81b7a12e3d45d79c.jpg
1277c0db06b846992ba6d607c0441178.jpg
57f7fb8b1b534237a5573a4508ef8bf0.jpg
12a45c563fc2d7c3e9f25a7dcee147bd.jpg
ff0cb8c95a7368fda6f740b44e1e5b1f.jpg
aaca7d943251175783bb2b8a12e7fa43.jpg
820967dc3faf198897e9330fea05e6ae.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Evo, sada možemo da napokon potez Tošin Bunar - Zemunska - Vojvođanska nazovemo novim imenom - Lindina ulica (imaju objekat u svakoj od ove tri ulice)
 
Poceli su da nam uvaljuju smeće u Lidlu.
Mlecna čokolada Fin caree, lazanje i Formil tecni deterdžent su apsolutno djubre, zadrzacu se na 3 artikla. Ovi isti proizvodi u npr Austriji i Italiji su nemerljivo kvalitetniji.
Uvaljuju nam klasičan otpad, koji je inače skuplji nego isti, "samo kvalitetni" proizvod "za ljudsku upotrebu" koji se prodaje u zemljama EU.
 
Osim voća, kupusa puno je stvari jeftinije u Lidlu DE, npr skoro je ova čokolada bila 44 centi što je oko 52 din.

cokolada-mlijecna-s-ljesnjacima-i-grozdicama-fin-carre-100-g-lidl-28308039.jpg
 
Bila sam pre neki dan u Lidlu, tačno ne znaš šta bi tamo kupio. Loš izbor artikala, cene povećali a šmek magacina ostao. Vidim da se deo za kineski krš /neprehranu u mom lokalnom proširio. Baš su propali rekordno.
 
Није о Лидлу, а о овоме се већ неко време шушка, реч је о трговинском ланцу Макси или ти Делезу.

Делез: „Макси” није продат компанији из Турске
Белгијски трговац демантује најновије спекулације са друштвених мрежа да је највећи малопродајни ланац у Србији променио власника
http://www.politika.rs/scc/clanak/43925 ... -iz-Turske
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666874#p666874:vjvhqg3d je napisao(la):
11030 » 05 Oct 2019 08:17 pm[/url]":vjvhqg3d]Bila sam pre neki dan u Lidlu, tačno ne znaš šta bi tamo kupio. Loš izbor artikala, cene povećali a šmek magacina ostao. Vidim da se deo za kineski krš /neprehranu u mom lokalnom proširio. Baš su propali rekordno.
Za godinu dana su uzeli više od 10% tržišta, a sa celom mrežommće biti bar na 20%. Redefinisali su sve odnose i diktiraju uslove. Propali su baš.
 
Kokili jel moguce da su vec uzeli 10% trzista, zadnji podatak koji sam nezvanicno cuo je bio da su na oko 4,5%.

Evo danasnje vesti za MAxi, i pri dnu pise da Delez drzi 21%, Merkator 16%, a da za LIDL jos nema zvanicnih podataka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667339#p667339:33fzgypa je napisao(la):
Prcha » 07 Oct 2019 08:22 am[/url]":33fzgypa]Kokili jel moguce da su vec uzeli 10% trzista, zadnji podatak koji sam nezvanicno cuo je bio da su na oko 4,5%.

Evo danasnje vesti za MAxi, i pri dnu pise da Delez drzi 21%, Merkator 16%, a da za LIDL jos nema zvanicnih podataka.

Lidl je još ispod radara tih “Nielsen” agencija. Drmaju samo tako. U nekim kategorijama su i na 20%, recimo da dosadašnji vladari jeftinih slatkiša tipa Svislajon imaju prepolovljene proizvodnje.
 
^ Drašković radi i za Lidl.

Lidl najbolje opisuje sam sebe u reklami "kontrolisani kvalitet". Ne "vrhunski kvalitet" i ne "jeftino", nego mera kvaliteta i cene prilagođena širim narodnim masama. Kome se ne sviđa i ko ima para za bolje (ili nema čak ni za Lidl) neka i ne ide tamo. Dobro je što imamo izbor.

Evo upravo sabiram cifre sa izveštaja banke i vidim da mesečno dajem od 10 do 17 hiljada dinara u Lidl. Nije mnogo obzirom koliko kupim.
Moj je utisak da je dolaskom Lidla najviše izgubio Tempo. Ranije smo tamo ostavljali pare, a sada nekako prazno, nema ni ljudi ni neke zanimljive robe. Volim Temo i MAXI i ne bi voleo da odu, mada u mom lokalnom Maxiju ima ljudi i dalje.
 
Za godinu dana su uzeli više od 10% tržišta, a sa celom mrežommće biti bar na 20%. Redefinisali su sve odnose i diktiraju uslove. Propali su baš.

Ne mislim bukvalno da je firma propala, već da su u mojoj verziji šta sam očekivala da Lidl bude, kroz neko početno vreme (jer su se ljudi i na početku žalili na ograničenu ponudu i mali broj artikla) propali. Ja tamo više neću kupovati redovno, već eventualno ponekad. Pošto nisam konzument viršli parizera i slatkiša ostatak ponude koja je stvarno siromašna ne može da me privuče na dnevnom ili nedeljnom nivou.
Vidim da su im neke cene osnovnih namirnica prešišale Maxi-jeve, to objašnjava zašto su prodavnice prazne u odnosu na pre par meseci (opet moja lična zapažanja kad odem, statistiku ne znam niti me zanima).
 
Najbolje sto lidl kod nas nudi je pekara.
 
ovaj lidl u zemunskoj je puniji bar 3x u proseku nego lidl po hrvatskoj, slo i A. Jeste činjenica da se brzo uvećava količina bofl trkiotaže, ali sigurno to ne rade jer im ne ide. Narodu trebaju jeftine stvari, ne pita se mnogo, tako je to...
 
Ali je zato prazniji nego Lidl u Grčkoj leti :)

Inače, bio sam u onom u Tošinom bunaru i prosto je neverovatno kako sa parkinga lepo izgleda taj deo ulice. Još samo da stanari malo srede fasade nekih trošnijih kuća i bilo bi prelepo.
 
Vrh