Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663323#p663323:1z5vq2vb je napisao(la):
Stomatolog » Uto Sep 24, 2019 2:29 am[/url]":1z5vq2vb]Živiš uz toplanu, a greješ se na struju!?
Da li će svaki stan imati svoju toplotnu pumpu ili će toplotna pumpa biti za celu zgradu (kao nekada zajednička kotlarnica)?
Gde će da izbuše tolike bušotine, za svaku toplotnu pumpu (voda-voda) potrebne su dve bušotine!?
Pretpostavljam da što je toplotna pumpa veće stage to je i broj bušotina veći, ipak se radi o zgradi a ne porodičnoj kući.

to ti je kao i u slucaju W65, toplotne pumpe ovo ono, na kraju svi imaju kotao na gas u gajbi!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663323#p663323:3gjzls9m je napisao(la):
Stomatolog » Uto Sep 24, 2019 2:29 am[/url]":3gjzls9m]Živiš uz toplanu, a greješ se na struju!?
Da li će svaki stan imati svoju toplotnu pumpu ili će toplotna pumpa biti za celu zgradu (kao nekada zajednička kotlarnica)?
Gde će da izbuše tolike bušotine, za svaku toplotnu pumpu (voda-voda) potrebne su dve bušotine!?
Pretpostavljam da što je toplotna pumpa veće stage to je i broj bušotina veći, ipak se radi o zgradi a ne porodičnoj kući.
Da, to jeste zaista čudno. Nadam se da će Dorđe moći da pojasni nešto o tome i pre svega zašto je odabran taj tip grejanja, kada je toplana pored.

Da li će ovo grejanje biti skuplje ili jeftinije i koliko? Da li se plaća po utrošku ili je neka fiksna pretplata po kvadratu?


Golfer":3gjzls9m je napisao(la):
to ti je kao i u slucaju W65, toplotne pumpe ovo ono, na kraju svi imaju kotao na gas u gajbi!
Zanimljivo. Nisam znao da je bila takva priča i za West65.
 
Oli":rlfh9ds1 je napisao(la):
https://www.gradnja.rs/podno-grejanje-cena-i-preduslovi-za-ugradnju/

Pitanje za Djordja, a nakon čitanja ovog teksta... Da li će se tokom ugradnje podnog grejanja, raditi regulacija protoka i temperature za svaku sobu ili samo za ceo stan?

Hvala unapred


Vidim da poznajete materiju dobro. Za svaku sobu posebno. Inace su ti teromstati jako skupi zato sto spadaju u smart control. Kod stanova koji nemaju instaliran smart sistem postoje dva nezavisna kontrolera temperature u prostoriji jedan regulise podno grejanje a drugi plafonski fencoil. U koliko je u stanu instaliran smart postoje specijalni “ pametni “ kontroleri koji funkcionisu bukvalo cu plasticno objasniti na sledeci nacin : udjete u hladan stan i na primer zaboravili ste da ukljucite preko telefona grejanje zelite da se brzo zagreje stan na 28 stepeni. Vi zadajete tu temperaturu i termostat proracunava da li je da bi se ta temperatura dobila potrebno da ukljuci samo pod ili i istovremeno i plafonski fenkoil.
Nadam se da sam objasio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stomatolog":2b9mvtyu je napisao(la):
Živiš uz toplanu, a greješ se na struju!?
Da li će svaki stan imati svoju toplotnu pumpu ili će toplotna pumpa biti za celu zgradu (kao nekada zajednička kotlarnica)?
Gde će da izbuše tolike bušotine, za svaku toplotnu pumpu (voda-voda) potrebne su dve bušotine!?
Pretpostavljam da što je toplotna pumpa veće stage to je i broj bušotina veći, ipak se radi o zgradi a ne porodičnoj kući.

Postovani probacu da vam odgovorim na postavljena pitanja.

Nismo smo zeleli da idemo na CG iz razloga zato sto :

1. Su svi u skorije vreme ( od kad je nikao A blok ) imali prituzbe da im je jako hladno u stanovima tokom zime i da ne mogu da se ugreju.

2. Podsetimo, prema Odluci o snabdevanju toplotnom energijom u gradu Beogradu, propisano je da temperatura u dnevnim prostorijama, spavaćim sobama, predsobljima i kuhinjama bude 20 stepeni, posebnim toaletima 15, kupatilima sa toaletima 22, ateljeima 20, garažama pet stepeni... Licno mislim da je to nedovoljno ( moje licno misljenje )

3. Placas cele godine 1.1eur po m2, a grejes se 5 meseci maximalno.

4. Imas problem sa ovim prelaznim periodom.

5. I moje licno misljenje ne verujem u buducnost fosilnih goriva.

A sad zasto smo se opredelili za ovaj sistem grejanja i hladjenja :

1. Odnos za potrosen 1 kv elektricne energije moze da se dobije od 3 kv pa cak i do 4 kv a u idealnim uslovima 5 kv toplotne energije.

2. Ne postoji medju faza kao sad u ovom periodu.
Na primer nas juzni deo zgrade zeli da se hladi jos u Septembru a Severni da se greje, to nije problem za ovaj sistem.

3. Za isti, kod nas jeftiniji novac od Beogradskih toplana dobijate grejanje i hladjenje cele godine.

4. Koliko potrosite toliko platite zato sto postoje kalolimetri. Odes negde na put recimo tokom zime nisi tu 2 meseca nemas trosak.

5. Nezavisno postizes temperaturu koju ti zelis.

6. Ekoloski 100%

Mozda sam jos nesto izostavio jer ne mogu odmah da se setim.

Postoji 5 bunara. Iz dva vucemo vodu iz koje koristis energiju a u 3 vracamo vodu da se ne bi pravio disbalans u ekoloskom smislu. To znaci da svu vodu koju uzmes zemlji moras u nju i da vratis. U celoj zapadnoj evropi koriste ovaj sistem grejenja i sanjaju da imaju uslove za ovo kao Novi Beograd koji lezi na vodama koje su cele godine temperature od 15 do 16 stepeni. Jednom reciju bogom data energija. Na primer jedna polovina Segedina se greje na ovaj sistem. Njihov centralni toplovod je napravljen da radi na ovom sistemu voda - voda i tako podmiruje bar polovinu potrosaca toplotnom energijom.

Mogu o ovome jos puno ali ipak ovde nije glavna tema obnovljivi energetaki izvori vec Sakura Park.

Nadam se da sam bar malo pojasnio zasto smo protiv Cg odnosno za toplotne pumpe.

Hvala





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Golfer":3lada9mv je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663323#p663323 je napisao(la):
Stomatolog » Uto Sep 24, 2019 2:29 am[/url]":3lada9mv]Živiš uz toplanu, a greješ se na struju!?
Da li će svaki stan imati svoju toplotnu pumpu ili će toplotna pumpa biti za celu zgradu (kao nekada zajednička kotlarnica)?
Gde će da izbuše tolike bušotine, za svaku toplotnu pumpu (voda-voda) potrebne su dve bušotine!?
Pretpostavljam da što je toplotna pumpa veće stage to je i broj bušotina veći, ipak se radi o zgradi a ne porodičnoj kući.

to ti je kao i u slucaju W65, toplotne pumpe ovo ono, na kraju svi imaju kotao na gas u gajbi!

Ja zivim u Westu.

Mislim da baratate pogresnim informacijama.

Dacu vam informacije iz prve ruke zato sto ja zivim ovde.

Investitor se ovde odlucio za drugi sistem.
On se odlucio za sistem voda - voda kada je hladjenje u pitanju ! Znaci samo hladjenje a ne grejanje !!! I NIKAD NIJE BILO PREDVIDJENO DA SE GREJE NA TOPLOTNE PUMPE !!! Kada je grejanje u pitanju predvideo je gasne kotlove koji ujedno sto greju proizvode i toplu vodu za tusiranje i pranje. Po mom misljenju super resenje da izbegnete bojlere ( ako vam smetaju ). Zasto se investitor odlucio za tu kombinaciju ja to ne znam da vam kazem osim da je to njegovo pravo da tako odluci a na kupcima je da to prihvate ili ne. Mogu da predpostavim da su mu projektanti masinci dali racunicu da je trenutno u tom trenutku najisplativije dobiti toplotnu energiju ( pre sankcija Rusiji ) iz gasa sto i jeste tada to tako i bilo. Medjutim tehnologije idu dalje i napreduju pa je sad u prvi plan izasla toplotna pumpa, ali ne treba ni podceniti gas. Ja sam zaboravio da napisem da kod nas postoji back up sistem u slucaju na primer nestanka struje ili nekog drugog razloga ispadanja sistema rada toplotnih pumpi, a to je gasna podstanica. Gas je trenutno po kalkulacijama prvi najisplativiji fosilni energent sa kojim se dobija toplotna energija, a pritom nije veliki zagadjivac zato sto kad sagoreva prakticno izlazi para.

Uf od mene dosta za danas odoh.

Laku noc ljudi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Današnje fotografije

190925-sakura-park-01.jpg

190925-sakura-park-02.jpg

190925-sakura-park-03.jpg

190925-sakura-park-04.jpg

190925-sakura-park-05.jpg

190925-sakura-park-06.jpg
 
Pozdrav, prvi put se uključujem u komunikaciju, iako pomno pratim sve prepiske. Pitanje za Djordja je vezano za show-room: naime, vidim da je u pripremi, ali nigde ne vidim visoke prozore koji su projektom predviđeni u svim sobama (mislim da je visina 180cm). Da li je došlo do neke promene u projektu, ili show room u stvari neće biti "realna slika" onoga što će se na kraju projekta dobiti? MIslim da taj oblik prozora umnogome određuje planiranje opremanja prostora, čemu u nekom segmentu show room i treba da služi. Unapred hvala na odgovoru.
 
Zdravo svima,
bacio sam oko na celu temu ... svaka cast Djordje33 na cimanju i trudu da odgovoris na sva ova pitanja :)

Da li neko zna kada pocinje prodaja druge faze? Prijavio sam se na satu da me kontaktiraju ali nesto je tiho
 
Cao ljudi pisem odgovore veceras.

Izvinite sto kasnim sa odgovorima malo mi je veca guzva...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo od mene jedno najgluplje pitanje ;)
Da li se zna okvirna cena kvadrata sa pdv-om?
 
mlm":4aawflxz je napisao(la):
Pozdrav, prvi put se uključujem u komunikaciju, iako pomno pratim sve prepiske. Pitanje za Djordja je vezano za show-room: naime, vidim da je u pripremi, ali nigde ne vidim visoke prozore koji su projektom predviđeni u svim sobama (mislim da je visina 180cm). Da li je došlo do neke promene u projektu, ili show room u stvari neće biti "realna slika" onoga što će se na kraju projekta dobiti? MIslim da taj oblik prozora umnogome određuje planiranje opremanja prostora, čemu u nekom segmentu show room i treba da služi. Unapred hvala na odgovoru.

Postovani, ne znam odakle ideja da je promenjen koncept odnosno da prozori nisu od poda do plafona ?

To bi znacilo manji prozori izmena izglede, fasade pa i samog projekta u tom smislu, a na kraju znaci da sam ja nekoga prevario.

Visina prozora-vrata je od prilike 2.5metra sa tri stakla, moram tacnu dimenziju da proverim sa projektantom.

Nije ceo showroom ogledni stan tu su kancelarije za arhitekte i projektante kao i za zaposlene koji se bave prodajom. Glupo je da na tim mestima stavljamo prozore i vrata koji su jako skupi.

Ogledni stan je 90m2 i nalazi paralelno sa ulicom Jurija Gagarina. Crvenom bojom sam obelezio prozore tako da mozete uvek proci i videti na licu mesta zato sto smo vec postavili stolariju.

Sutra cu postaviti i fotografiju.

Hvala




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje33":31ivs4jy je napisao(la):
mlm":31ivs4jy je napisao(la):
Pozdrav, prvi put se uključujem u komunikaciju, iako pomno pratim sve prepiske. Pitanje za Djordja je vezano za show-room: naime, vidim da je u pripremi, ali nigde ne vidim visoke prozore koji su projektom predviđeni u svim sobama (mislim da je visina 180cm). Da li je došlo do neke promene u projektu, ili show room u stvari neće biti "realna slika" onoga što će se na kraju projekta dobiti? MIslim da taj oblik prozora umnogome određuje planiranje opremanja prostora, čemu u nekom segmentu show room i treba da služi. Unapred hvala na odgovoru.

Postovani, ne znam odakle ideja da je promenjen koncept odnosno da prozori nisu od poda do plafona ?

To bi znacilo manji prozori izmena izglede, fasade pa i samog projekta u tom smislu, a na kraju znaci da sam ja nekoga prevario.

Visina prozora-vrata je od prilike 2.5metra sa tri stakla, moram tacnu dimenziju da proverim sa projektantom.

Nije ceo showroom ogledni stan tu su kancelarije za arhitekte i projektante kao i za zaposlene koji se bave prodajom. Glupo je da na tim mestima stavljamo prozore i vrata koji su jako skupi.

Ogledni stan je 90m2 i nalazi paralelno sa ulicom Jurija Gagarina. Crvenom bojom sam obelezio prozore tako da mozete uvek proci i videti na licu mesta zato sto smo vec postavili stolariju.

Sutra cu postaviti i fotografiju.

Hvala




Sent from my iPhone using Tapatalk
a6a6d8e8bdad2eaeab129e8e9c60f924.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
build_beo":2knd31f4 je napisao(la):
Zdravo svima,
bacio sam oko na celu temu ... svaka cast Djordje33 na cimanju i trudu da odgovoris na sva ova pitanja :)

Da li neko zna kada pocinje prodaja druge faze? Prijavio sam se na satu da me kontaktiraju ali nesto je tiho

Zdravo.

Nadam se za 10-15 dana bi trebalo poceti sa prodajom faze 2.

Ako ste ostavili podatke hoce sigurno ce vas kontaktirati.

Ujedno da kazem da cemo imati nekoliko novih stanova u prodaji.

To ce biti stanovi trosobni od 74,75 i 76 m2 kao i jos neki drugi. Takodje ce biti stanova kao i iz faze 1 kao na primer najtrazeniji dvosoban od 40m2...




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vračarac":2hmk2oec je napisao(la):
Evo od mene jedno najgluplje pitanje ;)
Da li se zna okvirna cena kvadrata sa pdv-om?

Cena je 2500 plus pdv trenutna. Kako se budemo blizili sve vecem stepenu izgradjenosti cena ce proporcijalno rasti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nadam se da nekom nisam zaboravio odnosno propustio da odgovorim, ako jesam pisite.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postavljanje podnog grejanja u oglednom stanu.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala Djordje na svim informacijama i pravom pristupu što bi i ostali trebali da praktikuju... Imajući u vidu da prijatelji žive u blizini jedne toplane, pitanje dima iznad samog kompleksa je zaista problematicno.. Da li imate neke informacije na ovu temu što se tiče toplane, koliko je izvesno i u kom roku da će se prestati sa sagorevanjem?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667664#p667664:23xree18 je napisao(la):
Djordje33 » Pon Okt 07, 2019 11:33 pm[/url]":23xree18]
mlm":23xree18 je napisao(la):
Pozdrav, prvi put se uključujem u komunikaciju, iako pomno pratim sve prepiske. Pitanje za Djordja je vezano za show-room: naime, vidim da je u pripremi, ali nigde ne vidim visoke prozore koji su projektom predviđeni u svim sobama (mislim da je visina 180cm). Da li je došlo do neke promene u projektu, ili show room u stvari neće biti "realna slika" onoga što će se na kraju projekta dobiti? MIslim da taj oblik prozora umnogome određuje planiranje opremanja prostora, čemu u nekom segmentu show room i treba da služi. Unapred hvala na odgovoru.

Postovani, ne znam odakle ideja da je promenjen koncept odnosno da prozori nisu od poda do plafona ?

To bi znacilo manji prozori izmena izglede, fasade pa i samog projekta u tom smislu, a na kraju znaci da sam ja nekoga prevario.

Visina prozora-vrata je od prilike 2.5metra sa tri stakla, moram tacnu dimenziju da proverim sa projektantom.

Nije ceo showroom ogledni stan tu su kancelarije za arhitekte i projektante kao i za zaposlene koji se bave prodajom. Glupo je da na tim mestima stavljamo prozore i vrata koji su jako skupi.

Ogledni stan je 90m2 i nalazi paralelno sa ulicom Jurija Gagarina. Crvenom bojom sam obelezio prozore tako da mozete uvek proci i videti na licu mesta zato sto smo vec postavili stolariju.

Sutra cu postaviti i fotografiju.

Hvala




Sent from my iPhone using Tapatalk
Svaka čast Djordje na trudu. Projekti se nekada menjaju tj. dorađuju sticajem okolnosti i to je ok u nekoj određenoj meri. Samo ne bi trebalo da se menjaju kao što Izraelci rade na SL, VK, CG i WP. To je po meni klasična prevara gde je povećana spratnost bar za 50% i izmenjene fasade, izolacije, stolarija itd naspram prvih faza i obećanja kone su davali.
Čini mi se da ste korektan čovek i želim Vam puno sreće sa projektom, a ako uradite bar 80% od navedenog ovo će biti 100% najbolji odmer cene i kvaliteta u BG-u.
 
VK i WP - tacno, za SL i CG - nije tacno. Cak bih rekao da je Sky Line trenutno najbolji projekat u zemlji, najbolje gradiliste takodje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669577#p669577:8d0c7pha je napisao(la):
sasha75 » Ned Okt 13, 2019 10:01 pm[/url]":8d0c7pha]Hvala Djordje na svim informacijama i pravom pristupu što bi i ostali trebali da praktikuju... Imajući u vidu da prijatelji žive u blizini jedne toplane, pitanje dima iznad samog kompleksa je zaista problematicno.. Da li imate neke informacije na ovu temu što se tiče toplane, koliko je izvesno i u kom roku da će se prestati sa sagorevanjem?
Ja nešto ne verujem da će se ikada desiti potpuni prestanak sagorevanja. Ako/kada dođe ta topla voda od elektrane Nikola Tesla, to će verovatno samo da dovede do smanjenja potrošnje gasa, odnosno do nekih ušteda gasa i manje količine sagorevanja. Neka me neko ispravi ako grešim.

Nego, kakve tačno probleme ti prijatelji imaju sa dimom iz toplane? Koja je to toplana? Da li je na gas ili neko drugo gorivo?
 
Dim iz auspuha saobracajnice sa 6 traka je tu daleko veci problem od dima iz toplane.
 
Zivot uz toplanu kazu da je otprilike takav da u nekim momentima prozor ne mozes otvoriti od dima, da se zaprlja sve sto se nadje na terasi...Ja razmisljam o Sakuri, ali nisam siguran da li je veci problem dalekovod u blizini ili toplana...Da nema toga, dileme ne bi bilo, pozicija i pogled ka reci je odlican...U vezi buke od J.Gagarina - mislim da to nece biti problem imajuci u vidu 3slojna stakla i dr.
 
Vrh