Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 243 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,7%

  • Ukupno glasača
    255
Ako neće videti Higere videće bar ik 112le i Connecto iz 2005

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Исправка: назив је Conecto, не Connecto. Могли би да раде још дванаест година. Удобни и издржљиви аутобуси.
 
Е, да, збиља: Мутанту #76 на 405 данас пао леви ретровизор и поломио се код чесме у селу Раковица, у смеру ка Рипњу, такав је возио до Г. Брда. Највероватније се благо закачио са ретровизором неког камиона из супротног смера, нисам упратио.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667533#p667533:19z5jp3u je napisao(la):
Vinča307 » Pon Okt 07, 2019 4:09 pm[/url]":19z5jp3u]Ako neće videti Higere videće bar ik 112le i Connecto iz 2005

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Sta ce nam ik 112 le ako ni jedan nije bio na linij kada su dosli novi sta ce nam i sada samo da se guramo u njih isto vazi i za mecke za sve ove godine ni jedan nije bio redovan na linij sada kada su u fazi raspada kojicenam djavo da ispadaju svaki dan..
 
Који ће вам ђаво ђубре које се вуче узбрдо и распада се брже од ИК 201?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Mercedesi iz 2005 skoro nikad ne ispadaju i odlični su

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Daxara":2bi21jx5 je napisao(la):
Imaju klimu?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Zavisi kako koji bus. U 190,194 i 198 znam da je sigurno radila klima, a za ostale ne znam.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Opet jedna stvar mi nije jasna. Na slikama iz Kine se vide dva busa sa logom i garaznim brojevima,a sad dodjose bez numeracije
 
Meni je taj gb delovao nekako čudno, kao da je fotošop

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667561#p667561:g7f70fer je napisao(la):
Рипањац 405 » 07 Окт 2019, 17:53[/url]":g7f70fer]Е, да, збиља: Мутанту #76 на 405 данас пао леви ретровизор и поломио се код чесме у селу Раковица, у смеру ка Рипњу, такав је возио до Г. Брда. Највероватније се благо закачио са ретровизором неког камиона из супротног смера, нисам упратио.
Провозах се у IK103F 76. Уградили му нов ретровизор. Крш. Као нови су имали проблеме око шасија и мењача, сад им пуцају каросерије. Узалудан је ремонт тих возила јер су пропала после неколико месеци.
 
Ja sam se danas vozio u 771 na 307 i mogu da kažem da je bus teška kanturina, sigurno jedan od najgorih ik 103 iz te serije. On jedva ide, čak ni po ravnom ne može uopšte da povuče. 155 se vuče uz brdo, ali bar po ravnom može lepo da povuče za razliku od 771. To mi je dosta čudno jer znam da 497 baš lepo vuče, bolje od skoro svakog Conecta iz 2003

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667659#p667659:4hpoceql je napisao(la):
Vinča307 » Pon Okt 07, 2019 10:11 pm[/url]":4hpoceql]
Daxara":4hpoceql je napisao(la):
Imaju klimu?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Zavisi kako koji bus. U 190,194 i 198 znam da je sigurno radila klima, a za ostale ne znam.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
I u 185 i 195 im je radila klima odlicno.
 
У Conecto 189 на 405 је радила клима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667672#p667672:3s86gqcy je napisao(la):
Vinča307 » 07 Окт 2019, 23:49[/url]":3s86gqcy]Ja sam se danas vozio u 771 na 307 i mogu da kažem da je bus teška kanturina, sigurno jedan od najgorih ik 103 iz te serije. On jedva ide, čak ni po ravnom ne može uopšte da povuče. 155 se vuče uz brdo, ali bar po ravnom može lepo da povuče za razliku od 771. To mi je dosta čudno jer znam da 497 baš lepo vuče, bolje od skoro svakog Conecta iz 2003

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Та возила имају моторе прављене за MAN SG313. Неко је то већ помињао.
 
"Sa lagera" ne mora da znači da su vozila ležala na nekom parkingu.
Može da bude i da je deo njih još bio u procesu proizvodnje, da je trebalo izvršiti dorade i prilagođavanja...
Zanimljivo je da ih Grad sad ne pominje mnogo, pa se plašim da neće malo kasniti.
I šta se desi sa logom i garažnim brojevima?
 
Nalepiće logo i gbr.
Busevi su novi, kasnilo se zbog motora. Pričao sam jednim iz komisije koji je bio u fabrici i to je naveo kao razlog kašnjenja i da ih očekuje u oktobru / što se pokazalo tačnim. Ogromna fabrika, ogromni kapaciteti, da su u tom momentu tamo bili motori završili bi buseve za 15 dana + doprema morem.
Čekamo eksploataciji pa da se da neki zaključak.
 
Sad čekamo da ova dva sa Nbgd dobiju registraciju. Samo mi nema nikakvog smisla da deo vozila ide Nbgd. Ako neko ima dovoljno solo vozila, to je Nbgd.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Можда су ту стигли процедурално, пошто је ту технички преглед? Или можда тренутно нема простора у другим депоима?
 
Vrh