Šta je novo?

Реконструкција Трга Републике

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667906#p667906:2gl2mssb je napisao(la):
Darko78 » 08 Oct 2019 02:51 pm[/url]":2gl2mssb]A u sledece 4 god . Gondola , pa metro ...

Ne znas koji je projekat apsurdniji i stetniji...
Gondola - ne bih trosio reci.
Metro - trasa kojom treba ici nije u interesu gradjana vec u interesu pojedinaca, da dobro uvaljaju novogradnju na svojim poklonjenim lokacijama. Da li ce neko lakse stici do posla, skole, fakulteta nije bitno.
 
I skidaju stari Savski most (koji je preziveo Nemce i bombarovanje) i stavljaju ga na Usce?? Sad smo otisli u offtopic, mada realno na trgu se nista novo ne desava sto ne znamo.

Ali strasno sta oni rade od tog grada, pa u svakoj normalnoj zemlji bi se ljudi pobunili, a Beogradjani ko da su anestezirani, ne znam sta cekaju, da ih izbace iz vlastitih domova da bi se pobunili?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667889#p667889:3sdfgz9n je napisao(la):
marone » 08 Oct 2019 01:13 pm[/url]":3sdfgz9n]Jestu fuserski i diletantski odradjeni radovi po gradu, bez postovanja rokova, ali su zato skupi, ruzni i nekvalitetni.
Sto se izvestavanja medija tice, ne izvestavaju kako treba ali barem lazu ljude.
I nije slucajno sto taksisti sada strajkuju. Obicni instrument u beskrajnom krugu spinova bagre na vlasti, da se skrene tema sa katastrofalnog stanja u gradu u radovima i saobracaju.
Svi su saucesnici u zlocinu bez kazne.

Sve ok al da su ruzni neki jesu ali mnogi nisu. Da su uradjeni kvalitetno, ne bi imalo toliko toga za zameriti, cak ni slavija koja je raspad nije za archdaily i ima se stosta zameriti ali je u smislu projekta kad se gleda sa 300m daljine pristojna (ako ne racunamo bahatu fontanu). Ne znam sta je ko ocekivao od trga ali jednostavno granitno poplocanje sa kvalitetnom kamenom kockom, uokvirena pravougaona forma glavnog mesta okupljanja u gradu. Problem je vise planski nego estetski jer ne znaju gde bi sve da uvale pesacke zone, a razlog nije cak toliko ni vesic nego gnjide iz planskih struktura koje nemaju veze s vezom dovedeni kao stranacki kadar, nisu sposobni ni projektni zadatak da napisu.

Kradja na cementu je ipak najociglednija kod kosancicevog venca. Ipak mene ne brine cak ni toliko vlast koliko cinjenica da su sposobni ljudi davno izasli iz planskih institucija, javnim poslovima nezavisno od vlasti se bave totalni diletanti, kad se setim samo one spodobe bobica sta je uradio svojevremeno u gradu zeludac mi se prevrne, a tendencija je da oni sposobni rade za inostranstvo ili su otisli preko grane, javnim poslovima nece niko da se bavi (kao doktori u medicini, ili vozaci gsp-a). Nek nam dodje i najdomoljubivija i najpostenija vlast plasim se bi im trebalo 2 decenije da isprave strukturu koju su uspostavljali razni vesici u poslednjih 20+ godina da bi iole uspeli da izguraju bilo koju plansku viziju koja nije na stetu krupnog kapitala.
 
..... da bi iole uspeli da izguraju bilo koju plansku viziju .....
vecina ,, vizija,, su dobre .... nazzalost izvodjaci su pravi diletanti i majstori fuseraja...
te ni naj jednostavnije ,, vizije ,, ispadaju ne samo za posmeh
vec su i katastrofalne
primera po gradu bezbroj ...
.pocevsi od ovog trga , pa do staza za slepe koje ,,udaraju,, po sred bandera
bilo bi smesno :lol: da nije toliko jadno :(
 
Ali koliko je miliona svetlosnih godina zagrebački glavni trg koji je rekonstruisan ko zna kada bolji od bolji od novog beogradskog glavnog trga. Prosto tuga, tuga i samo tuga šta su napravili.
 
Ma *ebeš glavni trg koji nema bilborde :)

Samo obratite pažnju na neke detalje, tipa kako je uzdignut deo iza spomenika gde su bašte, pa osvetljenje, pa šara koja je uklopljena sa osnovama stubova...

Možemo da volimo ili mrzimo Hrvate, ali njihov glavni trg je zaista za primer.
 
Pa sve i da jeste tako nikad to ne bi bio sposoban da iskazem na tako besmisleno zajedljiv nacin. Posebno ako uzmemo u obzir da je zagrebacki poplocan odvratnim roze granitom koji je personifikacija kica 90tih i pocetka 2000tih.
 
Trg Republike sa zgradama Narodnog muzeja i Pozorista deset puta je lepsi nego ovaj purgerski gorenje/samsung/kras i ostala cuda po krovovima trg. A onaj sat njihv na trgu je ipak potpuni hit.
Ali naravno, nasoj iskompleksiranoj kvazieliti lepse je sve hrvatsko.
"Za koga navijate na SP? Za komsijee"
Odma dobijem dijareju
 
Vračarac, evo kako naša elita uredjuje trg, na trg koji je sredjen pre 10-ak godina su ubudžili ovaj bilbord, a nedaleko od centra su porušene stare vojvodjanske kuće i nikle zgrade sa po 6 spratova i to u uličici koja je bila dovoljno velika za kuće, ali ne i za zgrade sa po 4 nelegalna sprata viška (reč je o Rumi). Malo je reći da su unakazili grad.

led-bilbordi-ruma-1.jpg

https://www.ledmrezasrbije.rs/sr/ruma-centar-grada/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668160#p668160:10nptw1o je napisao(la):
Vračarac » Sre Okt 09, 2019 11:13 am[/url]":10nptw1o]Trg Republike sa zgradama Narodnog muzeja i Pozorista deset puta je lepsi nego ovaj purgerski gorenje/samsung/kras i ostala cuda po krovovima trg. A onaj sat njihv na trgu je ipak potpuni hit.
Ali naravno, nasoj iskompleksiranoj kvazieliti lepse je sve hrvatsko.
"Za koga navijate na SP? Za komsijee"
Odma dobijem dijareju

Pa da dodjosi kao ti, sto su izbegli iz Hrvatske ce mrzeti sve hrvatsko. Nisam ni ja ljubitelj Hrvata, ali trg im je uredjeni i sredjeniji od naseg 100 puta.

Sve je cisto, nema nigde da se nesto mrda, da je izvrljano ili prljavo. Sve sto je uradjeno, uradjeno je kvalitetno. Za razliku od onoga fusa.

Ti si ko vucic ubedjujes narod u neistine. Kao kad vucic kaze Srbija ce imati vise autoputa od Hrvatske, a Hrvatska ima 1400 km a mi oko 900 km?

Koga laze? Tako i ti, ne znam sta pokusavas? da nas ubedis da je trg uradjen kvalitetno?
 
На многим листама најлепших тргова Европе, загребачки је међу првих 20, или колико већ се броји.

Једнако, например, заграбачки стадион Максимир редовно је у топ 3, или, чак, у топ 1 најружнијих.

То нема никакве везе са национализмом.
 
Tek kada se srusi staklenac trg ce dobiti pravu celinu bez obzira sta ce se tu izgraditi opera, muzej ili fontana
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668160#p668160:3eyp0ni2 je napisao(la):
Vračarac » Сре Окт 09, 2019 11:13 am[/url]":3eyp0ni2]Trg Republike sa zgradama Narodnog muzeja i Pozorista deset puta je lepsi nego ovaj purgerski gorenje/samsung/kras i ostala cuda po krovovima trg. A onaj sat njihv na trgu je ipak potpuni hit.
Ali naravno, nasoj iskompleksiranoj kvazieliti lepse je sve hrvatsko.
"Za koga navijate na SP? Za komsijee"
Odma dobijem dijareju

Лепота је субјективна тако да се не бих у то мешао, али чињеница јесте да је Јелачић врло добро одржаван трг, и свака коцка и плоча је на свом месту, и не делује замазано ни истрошено.
Што се сата тиче, исти такви сатови (само плави) се налазе свуда по граду, мислим да су још 80-их постављени, и постали су на неки начин симбол града, тј. карактеристични управо за Загреб, те га вероватно зато не желе макнути и заменити неким "лепшим".
И уосталом, по мени су Јелачић и Трг Републике два различита типа трга те их је мало глупо и поредити. За разлику од београдског, ТБЈЈ је настао на месту некадашње пијаце, и на њему се не налази ниједна значајна установа.
Око тога шта изазива дијареју не бих се расправљао, ем је ван теме, ем постоје већ довољно доказана медицинска средства против исте.
 
kad sam vec bacio kosku sa zg trgom... koliko ste klima izbrojali na objektima na glavnom zg trgu?!? naravno sever je to stotine kilometara nema tamo ni sunca ni vrucine vecne zime i snegovi jugo skandinavija ...reci ce dusebriznici....
 
Mora se uzeti u obzir kada se priča o Zagrebačkom i Beogradskom trgu da Zagrebački nije pipnut sigurno 15 i više godina a da je beogradski tek izašao iz najobimnije rekonstrukcije u srpskoj, a i svetskoj istoriji :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668168#p668168:24mzi9d7 je napisao(la):
gishko » 09 Oct 2019 10:33 am[/url]":24mzi9d7]Vračarac, evo kako naša elita uredjuje trg, na trg koji je sredjen pre 10-ak godina su ubudžili ovaj bilbord, a nedaleko od centra su porušene stare vojvodjanske kuće i nikle zgrade sa po 6 spratova i to u uličici koja je bila dovoljno velika za kuće, ali ne i za zgrade sa po 4 nelegalna sprata viška (reč je o Rumi). Malo je reći da su unakazili grad.

led-bilbordi-ruma-1.jpg

https://www.ledmrezasrbije.rs/sr/ruma-centar-grada/

Kako je ovo sve ruzno ! Pogledao sam grad na SV, ima potencijala ali je dosta naruzen tim stambenjacima. Sorry za off.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668160#p668160:1nrk35re je napisao(la):
Vračarac » 09 Oct 2019 11:13 am[/url]":1nrk35re]Trg Republike sa zgradama Narodnog muzeja i Pozorista deset puta je lepsi nego ovaj purgerski gorenje/samsung/kras i ostala cuda po krovovima trg. A onaj sat njihv na trgu je ipak potpuni hit.
Ali naravno, nasoj iskompleksiranoj kvazieliti lepse je sve hrvatsko.
"Za koga navijate na SP? Za komsijee"
Odma dobijem dijareju
Vrlo je interesantno kako naš Trg Republike može da bude lep samo sa te dve zgrade, eventualno i još jedna, ali sam za sebe ne može da se klasifikuje kao lep. Dok eto, ovaj zagrebački je dobio pohvale za uređenost i lepotu, iako su oko njega zgrade ružne. I ja sam na toj strani da je taj trg lep, gde god da je, jer samo pokazuje kako može nesto lepo da se uradi, bez nekakvog izmišljanja.
 
Mda ni ceo beograd pa ni trg ne moze da se klasifikuje kao lep. Takoreci je mnogo ruzniji od svega sto postoji osim mozda kragujevca, jer to je jete selendra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668192#p668192:3ftmyhbz je napisao(la):
marrecar » 09 Oct 2019 11:24 am[/url]":3ftmyhbz]
Vrlo je interesantno kako naš Trg Republike može da bude lep samo sa te dve zgrade, eventualno i još jedna, ali sam za sebe ne može da se klasifikuje kao lep. Dok eto, ovaj zagrebački je dobio pohvale za uređenost i lepotu, iako su oko njega zgrade ružne. I ja sam na toj strani da je taj trg lep, gde god da je, jer samo pokazuje kako može nesto lepo da se uradi, bez nekakvog izmišljanja.

Mare, i ostali: navukao vas je da na temi o propaloj rekonstrukciji pešačke i saobraćajne površine trga pričate o fasadama i da li volite Srbiju ili ne.
 
Jedina dobra stvar u ovoj propaloj rekonstrukciji trga je što zbog ovih dodatnih radova koji su u toku naš predsednik nije mogao da nas dodatno bruka pokazujući turskom predesniku kako je on ponovo obeležio mesto Stambol kapije, srušene tokom oslobođenja od Turaka.
 
Mnogo gore i mnogo važnije: navučeni smo kvalitetno i na Gorana Vesića kao glavnog krivca za sve svinjarije po gradu - što veze sa mozgom nema. Čovek je maestralno odigrao svoju ulogu, a mi ćemo opet izabrati ovu skupinu maketara da nam urnišu grad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668215#p668215:2bl9n0o8 je napisao(la):
GOJE » 09 Oct 2019 12:10 pm[/url]":2bl9n0o8]... a mi ćemo opet izabrati ovu skupinu maketara da nam urnišu grad.

E, nemoj da se tako vređamo.
Oni nisu maketari, oni su naručioci maketa.

Maketarstvo je kreativan i konstruktivan hobi i zanat, zahteva posvećenost, koncentraciju, strpljenje, pedantnost, veštinu, iskustvo, želju za stalnim usavršavanjem, težnju ka perfekionizmu, razvija radoznalost, podstiče na učenje o tehnici, o istoriji... a i tu para nema pa zahteva i odricanje.

Ovi klovnovi nikada u životu nisu nešto napravili svojim rukama (počev od makete) zato su i takvi kakvi su... ali uspeli da nam od države naprave - maketu.
 
Vrh