Šta je novo?

Airport City Belgrade [ Poslovni kompleks | 186 000 m²]

Dosadašnji koncept Airport city-ja za naše standarde je ipak iznadprosečan, ali meni je apsurdno sledeće - Najveći svakodnevni problem je nedostatak parkinga (i za posetioce i za zaposlene), a najveći estetski i urbanistički nedostatak je ogroman parking i neverovatna količina automobila.
 
Samo im fali dobar podzemni parking, i svi bi bili srećni. Parking im zauzima veću površinu nego zgrade, mogli su još ovolko da ih naprave da imaju adekvatne garaže (hiperbolišem, ali kapirate)
 
Prvi ozbiljan biznis park u zemlji, ukljucujuci i parking, a vi biste odmah pod zemlju...sto bi bilo ok kada su zgrade gradili, sada je to bezveze...Pogeldajte sta je neuredjenost po pitanju parkinga npr u susednom Belvilu...I onda cete shvatiti da je AC vrhunski park za nase standarde
 
Pitanje za stručne članove foruma - zar investitoru nije jeftinije da pravi jednu visoku kulu, umesto tri zgrade srednje visine? Jedan temelj umesto tri? jedan krov umesto tri? Gde je logika, tj. računica?
 
Samo sto taj temelj mora da bude jaci tri puta od tri pojedinacna temelja zajedno,i ne samo temelj vec cela konstrukcija,pa samo razmislite da prvi spratovi ,,drze,, jos desetine spratova iznad njih,pa vetar pa podvodno tlo,mnogo problema koje treba savladati,da je lako zidati solitere nicali bi ko pecurke,na stranu sto ljudi ne vole da zive u njima,ali za poslovni prostor sigurno.
 
Ako ljudi ne vole da zive u soliterima, zasto svi u novogradnjama placaju vise za stanove na visim spratovoma u poredjenu sa nizim spratovima?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668789#p668789:1x8b5ymq je napisao(la):
sasha75 » 10 Oct 2019 10:14 pm[/url]":1x8b5ymq]Prvi ozbiljan biznis park u zemlji, ukljucujuci i parking, a vi biste odmah pod zemlju...sto bi bilo ok kada su zgrade gradili, sada je to bezveze...Pogeldajte sta je neuredjenost po pitanju parkinga npr u susednom Belvilu...I onda cete shvatiti da je AC vrhunski park za nase standarde

И не само то: овај комплекс је преобразио своју околину, подигао вредност земљишта, заинтересовао и друге инвеститоре.
А до тада је била запуштена ледина са два хангара који нису имали јасну намену и помоћним зградама у којима су се бесправно населили Роми.
У Омладинских бригада није било семафора, знали смо да нас радар чека код Дома здравља.

Ово запаркинг и аутомобиле - стоји. Али да овај град има брзи фукционални јавни превоз и метро па да људи могу да брзо дођу до посла и још важније да се поподне/касно увече брзо врате кући, не би толико користили аутомобиле...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668974#p668974:kjfb8b1j je napisao(la):
MrGood2016 » Pet Okt 11, 2019 5:58 pm[/url]":kjfb8b1j]Ako ljudi ne vole da zive u soliterima, zasto svi u novogradnjama placaju vise za stanove na visim spratovoma u poredjenu sa nizim spratovima?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Zato sto u novogradnji,zbog preterane iskoristenosti datog placa,na nizim spratovima ili gledas u kontejner ili na dva kvadrata trave tzv. dvoriste gde odzvanja kad neko prica da ne govorimo o graji dece jer je oiviceno zidovima zgrada ili na prometnu ulicu,tako da je jedino ,,resenje,, ako je to uopste,da zivis na visem spratu,investitori to znaju i naplacuju skuplje kvadrat inace u normalnim zgradama starijeg datuma najskuplji je 2. i 3. sprat a onda cena opada sa visinom.
 
Deluje ta tu novogradnju koju volis da komentarises nisi imao prilike da kupis ili da na bilo koji nacin da boravis tamo. Da jesi, znao bi da nema nadzemnih kontenjera u novogradnjama koje vise spratove naplacuju vise.
To sto u kako ti ne volis da se kaze, raspalim starogranjama, ljudi placaju vise da ne bi morali da ulaze u lift je potpuno razumljivo.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa jel mislis da su problem kontejnera estetske prirode #lol a ne zato sto kad ih prazne imas osecaj kao da su ti u sobi a da zivis na Nbg-u jos bi znao da ih odavno prazne iskljucivo nocu a nekada i rano ujutru gratis,nece ljudi valjda preko dana da upadaju u guzvu.Da ne govorimo da sa prozora gledas kako komsije bacaju smece svaki cas i lupaju onim poklopcem.

Kakvi liftovi,o cemu pricas,ljudi nece da gube vreme ni na lift ni da pesacenje do ko zna kog sprata,treba da tokom zivota ostave godinu dana u liftu/penjanju,i to je cinjenica,a lift kod mene u staroj zgradi zamenjen komplet,ja sam bio licno protiv jer je i stari bio sasvim dobar ali nije bilo kazu delova za zamenu.
 
Wow, gradska cistica radi noci na nbg novogradnjama. Ja sam sokiran.

Sve to sto si naveo i jeste karakterisicno za starogradnju: nadzak babe koje su protiv zamene liftova, i zamene generalno bilo cega, kojima smeta graja dece itd. Takav komsiluk je takodje ljudima jedan od razloga zasto se odlucuju za novogradnju.

Penjanje uz stepenice je "time is money" gubitak vremena, pa ljudi placaju vise da bi ziveli na nizim spratovima u starogranjama jer su liftovi fantasticni pa zamenjeni jos fantasticnijim, ali su toliko fantasticni da su ljudi u njima izgube previse vremena.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Hteli ste da diskutujete,mislio sam da ste ozbiljniji sagovornik,nazalost prevario sam se.Laku noc.
 
Sa trolom ne moze drugacije.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Mislite ne znate drugačije,to je velika razlika.Neka ljudi koji nisu ovde na zadatku procitaju gornje postove pa neka ocene ciji su argumentovani i razumni a čiji klasično trolanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668969#p668969:20y6ruwn je napisao(la):
Assad84 » 11 Oct 2019 03:44 pm[/url]":20y6ruwn]Samo sto taj temelj mora da bude jaci tri puta od tri pojedinacna temelja zajedno,i ne samo temelj vec cela konstrukcija,pa samo razmislite da prvi spratovi ,,drze,, jos desetine spratova iznad njih,pa vetar pa podvodno tlo,mnogo problema koje treba savladati,da je lako zidati solitere nicali bi ko pecurke,na stranu sto ljudi ne vole da zive u njima,ali za poslovni prostor sigurno.
Naknada za ggz je tri puta skuplja kod tri objekta.
Ja sam za kuću u Surčinu(4ta zona) koju trenutno gradim platio skoro 500 hiljada. 160m2 bruto površine prizemna kuća
 
Da li neko razmišlja o (ne) humanim uslovima u kojima će da rade ti ljudi koje smeste u te 3 zgrade zbijene kao u košnici... Sramotno je ako se dozvoli takva gradnja u bloku koji će sutra predstavljati centar Nbgd-a. 2 kule max tu treba da se izgrade, inače to više neće biti Airport City već samo jedan natrpan blok poslovnih zgrada kao i u M. Milankovića
 
Myah":3uv0wa5r je napisao(la):
Na sajtu im i dalje stoji ovo, i to bi bilo mnogo bolje nego ova 3 užasa...
O komentaru za finansijski centar neću ni da pričam lmao

Rekao bih da je ovo spreda, vidi se orao. Te zgrade ce biti ovde gde je parking trenutno.
Inace ACB je lose projektovan sto se tice parkinga, ne mozes ni da iznajmis vise mesto, a o neposlovnosti njihovog menadzmenta necu ni da pricam.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
79ca0f7f38146efc80ed44e59648b20a.jpg
 
Ove poslednje slike izgledaju bezveze, ali je i ovo bolje od opcije sa 3 zbijene zgradurine... Investitor bi svašta poželeo da izgradi zarad profita ali neko mora da im kaže NE...
 
Kad se ocekuje pocetak gradnje te poslednje i najvise zgrade u Tosinom Bunaru? Ocigledno je da taj deo kompleksa u O. Brigada pocinje tek kad se ovo ovamo kompletira.
 
Nebojsa":2l9fdvvj je napisao(la):
Kad se ocekuje pocetak gradnje te poslednje i najvise zgrade u Tosinom Bunaru? Ocigledno je da taj deo kompleksa u O. Brigada pocinje tek kad se ovo ovamo kompletira.

Poceli su radovi. Radi se iskop.
 
Tacno 50m, ostale tri (vec izgradjene) 44m.
 
Vrh