Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Verde ce se graditi u bloku gde su arkadija i aurora zajedno sa jos jednom zgradom tipa vista... ogroman šifonjer nam se sprema
 
OVO JE K A T A S T R O F A !

Ovo stvarno nema smisla :( skup cudovista i to sve iste visine ! Ja sam znao da postoji veliki broj ljudi koji mrzi Beograd, ali da ga ovoliko mrzi nisam mogao ni da zamislim !
 
Arhitektama oduzeti licencu! Pored Verde jos jedna Vista! :violina:
 
spatio, oces da kazes da nas je vucic bombardovao ili da iza bnv-a stoji nato? molim te pojasni nama glupima
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668307#p668307:mdjm6sse je napisao(la):
zoran_m » 09 Okt 2019, 16:43[/url]":mdjm6sse]
file.php



veliki pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667571#p667571:1eeje25n je napisao(la):
srdjan » Pon Okt 07, 2019 11:17 am[/url]":1eeje25n]@Vračarac, ako zanemarimo za trenutak političku pozadinu projekta, zanima me da li je po tvom mišljenju ovo što je do sada izgradjeno ili u izgradnji estetski prihvatljivo i dostojno lokacije? Da li je stvarno nije moglo makar malo bolje tj humanije od ovoga?

Koji deo projekta ti se najviše a koji najmanje dopada? Sve ovo pitam bez želje za raspravon, stvarno me zanima da čujem iskreno mišljenje nekoga ko podržava ovaj projekat.

niko me nije pitao ali ću se javiti da podelim svoje duboke misli posto i ja uglavnom podržavam ovaj projekat.

odlicno (5) zamišljeno/uradjeno/isplanirano - galerija, magnolija
novi most
vrlo dobar (4) metropolitan
dobar (3): residences, možda kula (ne svidja mi se bas ali možda lepše ispadne u prirodi)
dovoljan (2) - “sifonjeri” s tim sto ja za razliku od većine mislim da će sve to izgledati bolje kad ih je više a ne manje. pogled na taj deo grada verovatno lošiji danju ali skoro sigurno bolji noću. ovde stavljam i najveće razočarenje - preuzak park, uzan, presečen ulicama
ne mogu da prezalim (1) - izmeštanje železničke stanice i indirektna posledica predimenzionirani spomenik sa nesrazmernim postoljem.

kad se sve sabere ja projekat pretežno podržavam jer volim kad se grad razvija i mislim da, iako su se moglo napraviti mnogo bolji planovi nešto mnogo bolje se ne bi realizovalo. takav je nas beograd ima svega i svačega od seoskih kuća na zgradama itd da ne nabrajam. osim toga očekujem da će BnV pozitivno da utiče na najzapustenije delove centra preko puta autobuske stanice, od savske do kneza, možda i se i bigz renovira; terazijska terasa ima vece sa se da dođe na red. kao sto rekoh meni je najveća katastrofa od svega sto su izvadili stanicu, ne volim kad se centar prazni od života i pretvara u (turističku?) ljusturu.
 
Znači zaj divni zeleni Verde je jubilarna peta demituša soliterčina u bloku? Vista, Parkview, Arcadia, Aurora i sada ispravljena Verde?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668343#p668343:2a7m3zwp je napisao(la):
bushwick » 09 Oct 2019 06:41 pm[/url]":2a7m3zwp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667571#p667571:2a7m3zwp je napisao(la):
srdjan » Pon Okt 07, 2019 11:17 am[/url]":2a7m3zwp]@Vračarac, ako zanemarimo za trenutak političku pozadinu projekta, zanima me da li je po tvom mišljenju ovo što je do sada izgradjeno ili u izgradnji estetski prihvatljivo i dostojno lokacije? Da li je stvarno nije moglo makar malo bolje tj humanije od ovoga?

Koji deo projekta ti se najviše a koji najmanje dopada? Sve ovo pitam bez želje za raspravon, stvarno me zanima da čujem iskreno mišljenje nekoga ko podržava ovaj projekat.

niko me nije pitao ali ću se javiti da podelim svoje duboke misli posto i ja uglavnom podržavam ovaj projekat.

odlicno (5) zamišljeno/uradjeno/isplanirano - galerija, magnolija
odlichno isplanirana magnolija sa stanovima u prizemlju i generalna orijentacija zgrade koja postavlja decije igraliste i zelenu povrshinu na par metara od mosta preko kojeg ce prelaziti linije metroa??! da su vlastodrsci imali imalo mozga, magnolija nikad ne bi postojala nego bi tu bio ili poslovni objekat ili zelena povrshina kojih iovako nece biti mnogo u celom projektu, ali ne.
 
Odvratno, bukvalno bezlični zid izmedju grada i reke.

Potpuno nenormalna estetika neprimerena Beogradu.
 
Социјални станови на врхунској локацији који се продају по баснословним ценама ради што ефикаснијег згртања пара кримналаца иза кулиса.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668426#p668426:1vzpsrlb je napisao(la):
Sarajevska » Čet Okt 10, 2019 12:15 am[/url]":1vzpsrlb]Социјални станови на врхунској локацији који се продају по баснословним ценама ради што ефикаснијег згртања пара кримналаца иза кулиса.

Ne prodaju se po basnoslovnim, nego po trzisnim cenama.
 
Možda će sa terasa da visi retko rastinje vanevropskog porekla . Mislim... Verde.
A, možda će samo da stave zelene panele , umesto braon, kao na visti i parkogledu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668343#p668343:3r5vnh4k je napisao(la):
bushwick » 09 Oct 2019 06:41 pm[/url]":3r5vnh4k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667571#p667571:3r5vnh4k je napisao(la):
srdjan » Pon Okt 07, 2019 11:17 am[/url]":3r5vnh4k]@Vračarac, ako zanemarimo za trenutak političku pozadinu projekta, zanima me da li je po tvom mišljenju ovo što je do sada izgradjeno ili u izgradnji estetski prihvatljivo i dostojno lokacije? Da li je stvarno nije moglo makar malo bolje tj humanije od ovoga?

Koji deo projekta ti se najviše a koji najmanje dopada? Sve ovo pitam bez želje za raspravon, stvarno me zanima da čujem iskreno mišljenje nekoga ko podržava ovaj projekat.

niko me nije pitao ali ću se javiti da podelim svoje duboke misli posto i ja uglavnom podržavam ovaj projekat.

odlicno (5) zamišljeno/uradjeno/isplanirano - galerija, magnolija
novi most
vrlo dobar (4) metropolitan
dobar (3): residences, možda kula (ne svidja mi se bas ali možda lepše ispadne u prirodi)
dovoljan (2) - “sifonjeri” s tim sto ja za razliku od većine mislim da će sve to izgledati bolje kad ih je više a ne manje. pogled na taj deo grada verovatno lošiji danju ali skoro sigurno bolji noću. ovde stavljam i najveće razočarenje - preuzak park, uzan, presečen ulicama
ne mogu da prezalim (1) - izmeštanje železničke stanice i indirektna posledica predimenzionirani spomenik sa nesrazmernim postoljem.

kad se sve sabere ja projekat pretežno podržavam jer volim kad se grad razvija i mislim da, iako su se moglo napraviti mnogo bolji planovi nešto mnogo bolje se ne bi realizovalo. takav je nas beograd ima svega i svačega od seoskih kuća na zgradama itd da ne nabrajam. osim toga očekujem da će BnV pozitivno da utiče na najzapustenije delove centra preko puta autobuske stanice, od savske do kneza, možda i se i bigz renovira; terazijska terasa ima vece sa se da dođe na red. kao sto rekoh meni je najveća katastrofa od svega sto su izvadili stanicu, ne volim kad se centar prazni od života i pretvara u (turističku?) ljusturu.
Hvala, nije se odnosilo samo na Vračarca naravno, već generalno na članove foruma koji podržavaju ovaj projekat. Ne slažem se sa odredjenim stvarima koje si napisao, i imao bih štošta da dodam na listu razočaravajućih stvari...
 
Na drugoj temi procitah termin "fokalna tacka" pa mi pade na pamet da bi ovo trebalo nazvati "fekalna tacka". Iz mnogo razloga... Navedite kojih po slobodnom nahodjenju.
 
Pogled sa ugla Višegradske i Sarajevske
5027bfbc155694f14f1a122318c6c318.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668627#p668627:2sbfe65w je napisao(la):
Repens » 10 Oct 2019 02:11 pm[/url]":2sbfe65w]Na drugoj temi procitah termin "fokalna tacka" pa mi pade na pamet da bi ovo trebalo nazvati "fekalna tacka". Iz mnogo razloga... Navedite kojih po slobodnom nahodjenju.
Haha, tužna istina! Bila je nedavno čak i jedna prikladna slika koja to ilustruje, izlivanje fekalija ispred BW Residence.
 
Ja ne verujem da ce oni moci da prodaju sve ove stanove....

Nije realno pogotovo ne po tim cenama.
 
Савска обала је увек била тужна и ружна, а ово је доказ да се од судбине побећи не може.
 
Mislim da je jedan veliki problem za obicne gradjane to u kakvom stanju se nalazi trziste stanova u Beogradu.

Kao prvo, veoma je mali broj stanova koji su moderno opremljeni, na dobroj lokaciji, uredjenim prostorom oko zgrade, itd.
Drugo, postoji veci broj ljudi sa parama koje su nesrazmerne prosecmim primanji a u zemlji (muzicari, sportisti, biznismeni/kriminalci, ljudi koji rade ili su zadnjih 30 godina radili u inostranstvu).

Samo ove dve stvari dovode do toga da investitori uopste ne moraju puno da se potrude da privuku kupce u BNV i prodaju im prosecne stanove mnogo skuplje nego sto bi na zdravom trzistu mogli. Da li i kada mozemo da ocekujemo normalno trziste nekretnina u Beogradu je kompleksno pitanje koje ovde niko ne moze da odgovori.
 
Колико је само истине у овом приказу. Може слободно у галерију неку на созерцавање
 
Što se tiče celog ovog projekta BnV šta god mi mislili o njemu, moramo za trenutak da se vratimo u realnost i da čvrsto sa obe noge stanemo na zemlju, stalno se ovde navode primeri, te ovako je u Kopenhagenu, ovako u Barseloni, pa onda Kinezi bi ovo ovako, ja bi isto voleo da imam 100 miliona evra, ali nemam, mi nismo ni Danci, ni Kinezi i nikada nećemo biti, ovde vlada kriminal, bahatost, glupost, neozbiljnost, opšti javašluk, posle mene potop i slično, Srbija nikada neće biti uredjena i normalna zemlja, dakle ovde smo imali samo 2 izbora, prvi je da ostane onako kako je bilo, ona Kalkuta od autobuske i polusrušenih straćara i favela ili ova soc realistička sovjetska betončina, znači samo ta 2 izbora, jer bolje ne znamo da napravimo, po meni je sve bolje nego onako kako je bilo, bolje je ovaj nakaradni BnV jer će bar imati nekakav bilo kakav sadržaj, biće čistije, park, pristup reci itd, sve druge opcije su naša mašta koje su nemoguće u ovakvoj raspaloj, nefunkcionalnoj, sumanutoj državi.
 
Mislim da je @Bender pre xy strana zatražio da vidi prepreke za pešake kod Savanove. E pa evo tih saksija i klupa na najužem delu šetališta
e93e777c35414e6ea9a832a8ec45e3dd.jpg
8f2600cfa1a7b39776bc351b0cb6e254.jpg
912f3707ed2645e8c4667b59c0348ab2.jpg
b372d21a0ea2f9d298e9f3d4e16bb46d.jpg
a8a22db90fb9b3d6a5eb6d9f7b965ae7.jpg
b245832e523f919481df12abc74bd8a1.jpg
 
Vrh