Šta je novo?

Sportski događaji

Valjda će i košarkaši da se trgnu i ,,sastave" se sutra protiv Panatinaikosa. Desilo se ono čega sam se bojao, Zvezda ima preveliki broj stranaca, čak 7, a 9 domacih igrača. Znači jedna i po petorka, a da je još jedan, bio bi odnos 50:50. I koliko moze da se primeti, Zvezda se na svim pozicijama više oslanja na strance, nego na domace igrače. Što se meni lično ni malo ne sviđa.
 
Retko zalazim u Relax deo foruma, i trudim se da izbegavam diskusije koje nemaju veze sa izgradnjom Beograda. Ne zato što ih se gnušam, već zato što jednostavno nemam previše slobodnog vremena, a kafanske priče doista umeju da se oduže.

No, jedna od bizarno omiljenih aktivnosti mi je da posle velikih utakmica idem po forumima i čitam komentare ljudi dok je utakmica trajala. Ta socijalno-emocionalna rekonstrukcija meča neverovatno prija i beskrajno je zabavna, naročito kada već znate ishod, a pogotovo kada je on pozitivan po tim za koji navijate.

Ipak, nakon pobede Zvezde nad Olijem, zapalo mi je za oko nešto što je počelo naročito da mi smeta, a to je sklonost navijača Crvene zvezde ka ekstremima. Mi navijamo za crveno-bele, ali nam je percepcija stvarnosti crno-bela.

S jedne strane, izdvaja se deo euforičnih navijača koji posle (sasvim zaslužene) pobede nad "braćelama" već projektuju protivnike u osmini finala i ko bi to mogao da nas u*ere da bismo prošli još dalje :D A Totenhem već masti ražanju Londonu! Jesu u krizu, ali upravo zato što su u krizi naoštreni su da posle tronedeljne pazuze u Ligi šampiona rastrgnu istočnoevropsku sirotinju i povrate samopouzdanje. Biće jako čupavo, bojim se da su i u Zvezdi svesni toga i da će se Miloje vratiti na maksimalno defanzivnu formaciju, sa Jovančom u downu uz Kanjasa i usamljenim Pavkovom na centru. Pa gruvaj loptu napred i šta prođe-prođe, a nazad se nabij Borjanu u krilo i moli se da što duže ne primimo gol.

S druge strane, gomila je onih koji kukaju i govore kako smo eto imali sreće i kako nam je sudija poklonio pobedu. Traže Milojevu glavu i pokušavaju da nam objasne kako je čovek nula od trenera, jer eto, u*enjalo ga da tri godine za redom igra grupe u Evropi, da dve godine zaredom iz prvog kola kvalifikacija dođe do LŠ, da bude ne samo prvi srpski klub koji je pobedio u LŠ, već i prvi koji je to učinio dva puta itd. Tu su naravno i dublje teorije zavere o tome kako smo sa Grcima odigrali "3 za 3". Yeah, right! Kao što u Evroligi u basketu sve ove godine igramo pobedu za pobedu, a? Brate, Oliju se otvaralo da se pobedom nad Zvezdom zacementiraju na drugom mestu, i sad će oni baš da rizikuju da u ime "bratstva i srbstva" nama poklone pobedu i jure šansu u dvomeču s Bavarcima.

Meni je Bari najdraže sporstko iskustvo ikada, ali koliko je ta 1991. dar, toliko je i prokletstvo, jer nam je podigla lestvicu veoma visoko. Tako da će oni euforični uvek očekivati da igramo kao Barsa, odvaljujemo sve redom i borimo se opet za "ušatog", a onim pesimističnim će svaki uspeh uvek delovati bedno i beznačajno u odnosu na ono što je bilo pre skoro 30 godina.
 
Или то са Баријем - ја имам теорију да се, супротно очекивањима, звездаши слабо разумеју у фудбал, а партизановци у кошарку, делом и услед историјских успеха који им дају "легитимитет" да изводе пресмеле закључке - или су људи, како показује већ и површан преглед коментара на форумима, добрим делом, једноставно, ирационалне и сулуде будале.

Кад о фудбалу, који целог живота гледају, толико ништа не схватају, како ли је у другим областима. Сачувај Боже.
 
Zvezda porazom startovala Evroligu. Iako se trgla u zadnjem delu meča, to nije bilo dovoljno za pobedu, koja je večeras mogla da se zabeleži, ali eto, mnogo grešaka sa Zvezdine strane i to se nije desilo. Ona trojka Nika Kalatisa sa 9 metara je bila tačka na meč. Skup odličnih igrača, ali nekako, nesinhronizovanih,...Nešto mora da se menja, ako se misli doći do rezultata ove sezone. Neću da trenera nazovem problemom, ali ako nešto mora da se menja, počeće se od njega. Zvezda ima, realno, bolji tim, nego prošle sezone i bilo bi žalosno da se ne napravi bolji rezultat, odnosno, da se ne odbrane dve osvojene titule, po mogućstvu pridoda još jedna i napravi solidan rezultat u Evroligi. Što ne bi bilo nerealno gledajući kakav tim ima Zvezda.
 
Sutra Primorska, prva utakmica u Aba ligi ove sezone, a posle toga Fenerbahče u Evroligi, obe utakmice kod kuće. I kada se gubi, bitno je da se ne gubi sa velikom razlikom, jer i ta koš razlika ume da bude veoma bitna, ako bude nekoliko ekipa sa istim skorom i međusobnim rezultatom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666269#p666269:eclnx2ii je napisao(la):
Blade » 03 Oct 2019 09:58 pm[/url]":eclnx2ii]Zvezda porazom startovala Evroligu. Iako se trgla u zadnjem delu meča, to nije bilo dovoljno za pobedu, koja je večeras mogla da se zabeleži, ali eto, mnogo grešaka sa Zvezdine strane i to se nije desilo. Ona trojka Nika Kalatisa sa 9 metara je bila tačka na meč. Skup odličnih igrača, ali nekako, nesinhronizovanih,...Nešto mora da se menja, ako se misli doći do rezultata ove sezone. Neću da trenera nazovem problemom, ali ako nešto mora da se menja, počeće se od njega. Zvezda ima, realno, bolji tim, nego prošle sezone i bilo bi žalosno da se ne napravi bolji rezultat, odnosno, da se ne odbrane dve osvojene titule, po mogućstvu pridoda još jedna i napravi solidan rezultat u Evroligi. Što ne bi bilo nerealno gledajući kakav tim ima Zvezda.
Koji kvalitetan i poznat trener hoće da radi za Čovića? Imate zvučan i jak tim, ali pogledajte molim vas Barselonu, Efes, Real....Kad izadju na parket kao živi zid. Uspesi u klupskoj košarci su za nas incidenti, današnji timovi vašeg tima i Partizana su zadnja faza pred zatvaranje radnje. Bez naše dece koji će nositi klubove budućnosti nema. Nebojša radi da ostane upamćen po nečemu i ostaće...kao Grobar srpske košarke.
 
Mnogo stranaca je nesto sto se ni meni ne svidja, 2-3, hajde i 4 stranca, ako mora i nekako, sve preko toga je previse.

Fudbaleri se stede za LŠ, jedva pobedili Napredak, dok su košarkaši pregazili Primorsku. Dolazi veoma jak evroligaski protivnik, a koga je bitno pobediti, jer se igra kuci, gde ima nekakve šanse - u gostima tesko.
 
Фудбалери су, после дуже паузе, заправо добро играли, што је добар знак пред наставак свих такмичења.
 
Sjajno drugo poluvreme Partizana, očigledno je da su ušli u sezonu spremniji od ostalih za jedno 30 %. Juri se što bolji plasman u Eurocupu. Za sutra predvidjam glatku pobedu Zvezde.
 
Partizan je upisao pobedu, što je najvažnije. Imaju samopouzdanje, ali ne pocenjuju nikoga i čini mi se, bolji tim, nego prošle godine. A i za taj prošlogodišnji tim, mislim, da bi postigao bolje rezultate da je imao Trinkijerija na klupi od početka.

Što se tiče Zvezde, biće sve, samo ne glatka pobeda. Zvezda ima sve imperative da bude motivisana, jer se zna šta je Fenerbahče, jedan od favorita za osvajanje Evrolige, tim koji vodi naš najtrofejniji trener, veliki partizanovac.

Mislim da su cene karata jake, umesto da se spuste da bi došlo što više navijača, što je klubu u interesu, jer je mnogo puta pokazano koliko znače ti navijači. Ako nisam u pravu, neka me neko demantuje argumentima, sa tim nemam problem.

Biće to, u najboljem slučaju za Zvezdu, tesna pobeda.
 
Nole je pobedio i nezgodnog servera Iznera sa 2:0

Imao je onaj "pogled ubice", a tada može da pobedi i dubl Rodžer/Nadal. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668408#p668408:1450pzkk je napisao(la):
Blade » 09 Oct 2019 09:40 pm[/url]":1450pzkk]

Što se tiče Zvezde, biće sve, samo ne glatka pobeda. Zvezda ima sve imperative da bude motivisana, jer se zna šta je Fenerbahče, jedan od favorita za osvajanje Evrolige, tim koji vodi naš najtrofejniji trener, veliki partizanovac.

Mislim da su cene karata jake, umesto da se spuste da bi došlo što više navijača, što je klubu u interesu, jer je mnogo puta pokazano koliko znače ti navijači. Ako nisam u pravu, neka me neko demantuje argumentima, sa tim nemam problem.

Biće to, u najboljem slučaju za Zvezdu, tesna pobeda.

Javi gde pijemo pivo, da ti objasnim o košarci šta te interesuje :D
 
Pobedi Zvezda ;)

Šta su ovi majmuni skandirali Kaliniću?

Ja bih bukvalno svakoj osobi koja skandira protiv nekog našeg reprezentativca ili građanina Srbije zabranio pristup stadionu / hali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668734#p668734:3ma00c0c je napisao(la):
Kokili » Čet Okt 10, 2019 8:54 pm[/url]":3ma00c0c]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668408#p668408:3ma00c0c je napisao(la):
Blade » 09 Oct 2019 09:40 pm[/url]":3ma00c0c]

Što se tiče Zvezde, biće sve, samo ne glatka pobeda. Zvezda ima sve imperative da bude motivisana, jer se zna šta je Fenerbahče, jedan od favorita za osvajanje Evrolige, tim koji vodi naš najtrofejniji trener, veliki partizanovac.

Mislim da su cene karata jake, umesto da se spuste da bi došlo što više navijača, što je klubu u interesu, jer je mnogo puta pokazano koliko znače ti navijači. Ako nisam u pravu, neka me neko demantuje argumentima, sa tim nemam problem.

Biće to, u najboljem slučaju za Zvezdu, tesna pobeda.

Javi gde pijemo pivo, da ti objasnim o košarci šta te interesuje :D

Pivo uvek može. A da ti kažem, ovo nije glatka pobeda. Ovo je takva pobeda, gde su u jednom kriznom trenutku, kada se Fener primakao i situacija izmakla kontroli, dva zvezdina igrača, Faje trojkom i Dobrić kada je presekao dodavanje i postigao poene, reagovali odlicno i to je dotuklo Fener, koji je tada stao, a Zvezda je napravila razliku. A glatka pobeda je kada ne padaš ispod 10 razlike i rutinski privedes utakmicu kraju.

Zao mi je Makabija, koji je izgubio od Reala sa 1 razlike, imao napad za pobedu iz polja Reala i 2,5 sekunde. A taj napad je mogao bolje da se organizuje. Inače, kada ne igra Zvezda ili neki naš tim protiv stranog, uvek navijam za slabijeg.
 
Posle Zvezde, od Primorske je izgubio i Partizan, a prednost je u jednom momentu bila oko 20 razlike. Ušli su iz druge lige, a uspeli su da pobede dva glavna favorita za osvajanje Aba lige i najftrofejnija naša kluba. Dugo se u Aba ligi nije pojavilo takvo iznenadjenje od debitanta u sezoni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669001#p669001:32d764vm je napisao(la):
Blade » 11 Oct 2019 07:02 pm[/url]":32d764vm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668734#p668734:32d764vm je napisao(la):
Kokili » Čet Okt 10, 2019 8:54 pm[/url]":32d764vm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668408#p668408:32d764vm je napisao(la):
Blade » 09 Oct 2019 09:40 pm[/url]":32d764vm]

Što se tiče Zvezde, biće sve, samo ne glatka pobeda. Zvezda ima sve imperative da bude motivisana, jer se zna šta je Fenerbahče, jedan od favorita za osvajanje Evrolige, tim koji vodi naš najtrofejniji trener, veliki partizanovac.

Mislim da su cene karata jake, umesto da se spuste da bi došlo što više navijača, što je klubu u interesu, jer je mnogo puta pokazano koliko znače ti navijači. Ako nisam u pravu, neka me neko demantuje argumentima, sa tim nemam problem.

Biće to, u najboljem slučaju za Zvezdu, tesna pobeda.

Javi gde pijemo pivo, da ti objasnim o košarci šta te interesuje :D

Pivo uvek može. A da ti kažem, ovo nije glatka pobeda. Ovo je takva pobeda, gde su u jednom kriznom trenutku, kada se Fener primakao i situacija izmakla kontroli, dva zvezdina igrača, Faje trojkom i Dobrić kada je presekao dodavanje i postigao poene, reagovali odlicno i to je dotuklo Fener, koji je tada stao, a Zvezda je napravila razliku. A glatka pobeda je kada ne padaš ispod 10 razlike i rutinski privedes utakmicu kraju.

Zao mi je Makabija, koji je izgubio od Reala sa 1 razlike, imao napad za pobedu iz polja Reala i 2,5 sekunde. A taj napad je mogao bolje da se organizuje. Inače, kada ne igra Zvezda ili neki naš tim protiv stranog, uvek navijam za slabijeg.

Utakmica u kojoj je protivnik imao 3 puta po + 1 je više nego glatka pobeda. Pobedili ste bez bekova šutera, upravo onako kako je bilo i jedino moguće.
 
Trebalo bi ovde pomenuti neverovatan rezultat Kipčogea koji je istrčao maratonsku trasu za manje od 2h. Doduše, rekord neće bit priznat (znalo se to još na početku ovog projekta) jer je trka napravljena po meri Kipčogea, tj, pejseri su se smenjivali, pravili mu zavetrinu i vodu je dobio iz vozila u pokretu (bicikl)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zVNo7bWp_kc[/youtube]

Možete videti njegov kamp u Keniji gde se pripremao i koliko je Kipčoge drugačiji od ostalih sportskih zvezda
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669302#p669302:13utfo14 je napisao(la):
Kokili » Sub Okt 12, 2019 10:23 pm[/url]":13utfo14]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669001#p669001:13utfo14 je napisao(la):
Blade » 11 Oct 2019 07:02 pm[/url]":13utfo14]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668734#p668734:13utfo14 je napisao(la):
Kokili » Čet Okt 10, 2019 8:54 pm[/url]":13utfo14]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668408#p668408:13utfo14 je napisao(la):
Blade » 09 Oct 2019 09:40 pm[/url]":13utfo14]

Što se tiče Zvezde, biće sve, samo ne glatka pobeda. Zvezda ima sve imperative da bude motivisana, jer se zna šta je Fenerbahče, jedan od favorita za osvajanje Evrolige, tim koji vodi naš najtrofejniji trener, veliki partizanovac.

Mislim da su cene karata jake, umesto da se spuste da bi došlo što više navijača, što je klubu u interesu, jer je mnogo puta pokazano koliko znače ti navijači. Ako nisam u pravu, neka me neko demantuje argumentima, sa tim nemam problem.

Biće to, u najboljem slučaju za Zvezdu, tesna pobeda.

Javi gde pijemo pivo, da ti objasnim o košarci šta te interesuje :D

Pivo uvek može. A da ti kažem, ovo nije glatka pobeda. Ovo je takva pobeda, gde su u jednom kriznom trenutku, kada se Fener primakao i situacija izmakla kontroli, dva zvezdina igrača, Faje trojkom i Dobrić kada je presekao dodavanje i postigao poene, reagovali odlicno i to je dotuklo Fener, koji je tada stao, a Zvezda je napravila razliku. A glatka pobeda je kada ne padaš ispod 10 razlike i rutinski privedes utakmicu kraju.

Zao mi je Makabija, koji je izgubio od Reala sa 1 razlike, imao napad za pobedu iz polja Reala i 2,5 sekunde. A taj napad je mogao bolje da se organizuje. Inače, kada ne igra Zvezda ili neki naš tim protiv stranog, uvek navijam za slabijeg.

Utakmica u kojoj je protivnik imao 3 puta po + 1 je više nego glatka pobeda. Pobedili ste bez bekova šutera, upravo onako kako je bilo i jedino moguće.

Ja nemam takvu teoriju. A tvoje misljenje ne sporim, to je legitimno pravo svakoga od nas. A moje je da je glatka pobeda npr. , ono sinoc Primorske, protiv Partizana gde vođstvo domacina nije nijednom došlo u pitanje i utakmica se skoro pa bez uzbuđenja privela kraju. Ili pre neko vece u Evroligi CSKA-ova pobeda protiv Bajerna bi se mogla nazvati glatkom.

Primorska je za sada iznenađenje kakvo nismo očekivali i moze da ima veće ambicije od samo opstanka u Aba ligi. Da im je neko dao da potpisu da će u prva dva kola imati bar jednu pobedu, mislim da bi sa radošću pristali. Dok su i oni u praksi realno očekivali dva poraza od timova koji se bore za vrh tabele.

Zvezda sa Bucunosti kod kuce, a stare tenzije se podgrevaju u od stane Milogoraca, a ceh će da plate njihovi igraci koje ce Zvezdini navijaci dočekati ,,na nož". Resio Bokan da prestigne Vujoševica, pa to ti je. I uspešan je u tome, za sada.
 
Izgubila Zvezda, bzvz, mislio sam da ce biti motivisanija posle Fenerbahčea, ali ni pola one ekipe. Cak ni Gist, koji je jedini bio na nivou, nije pomogao.
 
Све је ушло овима што су шутнули, пријао им празан Пионир. Видећемо се у априлу.

Кад смо код хале, нова позиција камере је скандалозна, оно не личи на пренос кошарке. Ве-управа је и то успела да сј...
 
Ako pobede Makabi u Tel Avivu, izlečiće poraz od Budućnosti. A što bi sa Gistom, dva Brauna, Dženkinsom, Dobrićem, Beronom i ostalima, bilo više nego realno.
 
Jedini koji konstantno muti vodu je vaša legenda, Dule i Bokan su male bebe za ovog ubicu srpske košarke.
 
Veruj, Dule je doktor za to. Ovi su u odnosu na njega brucoši. Ja ne bi voleo da Zvezda osvaja trofeje, kako je Partizan pojedine osvojio u vreme svoje vladavine. I rado bi ponistio prošlogodišnji kup Srbije, kao i finalnu seriju prvenstva.

Ja volim da Zvezda pobedi, ali fer i po pravilima. Kakvi god da su čelnici Buducnosti, da su jos 1000 puta gori, njihov tim je zasluzeno i pošteno, ovaj put, pobedio. Dosli su spremniji, bolje su igrali i za to im svaka čast. Ja sam,da budem pošten, iako pred praznom halom, očekivao pobedu Zvezde, jer je kosarkaski bolja i mislio sam da ce biti ponesena euforijom pobede nad jednim od najvecih favorita za evropski tron. Kad ono - međutim. Idemo dalje...

Po ovome sto smo do sada videli...Aba liga ce biti zanimljivija. Zvezda, do utakmice sa Partizanom (17.11.), po ovome sto smo do sada videli nema neka iznenadjenja od protivnika u Aba ligi.
 
Vrh