Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 36,8%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 62 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,2%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 163 33,9%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 29 6,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,2%

  • Ukupno glasača
    481
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669359#p669359:1snralsa je napisao(la):
dragan » 13 Oct 2019 07:00 am[/url]":1snralsa]
...
Ideja je da se ispod Savskog mosta u parku Ušće nađu galerije i ugostiteljski objekti, po uzoru na Central park u Njujorku.
...

Gde je u Central parku most ispod koga se umesto vode nalaze ugostiteljski objekti ?
 
To Stojčić sanjao nešto pa utripovao da se radi o Central Parku. Ne zamerite mu ljudi, nije on kriv što ga priroda napravila takvim.

Uostalom, pričamo o čoveku koji bi da stavlja most na suvo... Šta dalje...
 
ГЛАС ПРИРОДЕ , šta li se to desilo sa tobom pa si krenuo da zapinješ sa tom urbanizacijom? Do juče si se borio za očuvanje prirode , a sada bi da daš zeleno svetlo za kafićizaciju i tržnocentricizaciju Velikog ratnog ostrva i uništavanje biodiverzita i staništa mnogobrojnih vrsta ptica i životinja.
Nikakvi renderi , položaji mosta na suvom , ili premošćavanje Velikog ratnog ostrva ne mogu da doprinesu tome da prostor od Bulevara Nikole Tesle pa do močvarnih predela Krnjače , sa jedne strane , a druge strane zidine Kalemegdana , budu lepši , bolji i prirodniji od ovoga što trenutno imamo.
Prebacivanje dela Starog savskog mosta u park Ušće , razvlačenje Gondole od Ušća do Kalemegdana , trajno povezivanje VRO sa kopnom , samo su korak ka betonizaciji jedne od poslednjih oaza mira , zelenila i biljno - životinjskog biodiverziteta , i jedno veliko iživljavanje nad istorijom. Čak i ti Nemci , koji su nas 4 godine okupirali , više su vodili računa o Beogradu i njegovom očuvanju , i bili mala deca u pogledu destruktivnosti , nego svi koji su jašili Beograd od pada komunista.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669602#p669602:2ti6iev4 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Ned Okt 13, 2019 11:43 pm[/url]":2ti6iev4]To Stojčić sanjao nešto pa utripovao da se radi o Central Parku. Ne zamerite mu ljudi, nije on kriv što ga priroda napravila takvim.

Uostalom, pričamo o čoveku koji bi da stavlja most na suvo... Šta dalje...
Čak i taj Central park na koji se poziva , ni izbliza ne liči na ono što pojedinci planiraju da urade sa Ušćem.
 
Да се ти и моји пријатељи и други не би узнемиравали... Зар је потребно да напишем да су аутопутеви и даблдекери на острвима, тек само шала. Не користим емотиконе, мислим да је реч довољна. Али очигледно није, заборавим да се наш начин хумора који је већина препознавала, негде загубио још раних деведесетих... Претеривање и метафоре, то је био уобичајен и саставни део свакодневног говора који је за разлику од данашњег био много шаљивији.

Али и вртови и велике природне целине су део урбанизације. Урбанизација није лоша појава него стручно и одговорно уређивање простора насеља.
 
Potrebno je koristiti emotikone zato što tako kako pišeš , barem ja , uopšte ne razaznajem da je reč o sarkazmu , zato što ima ljudi koji ozbiljno misle kada pišu takve stvari.
Urbanizacija u Srbiji nema isto značenje kao i u svetu (veći deo). Zbog toga i adekvatno reagovanje na istu.
 
Да си се родио мало раније, не би ти требали смајлији да скапираш, али од седамдесет првог годишта нема више београдског хумора, замениле га озбиљне теме, политике и бизниса...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669625#p669625:2fy7nxw3 je napisao(la):
ГЛАС ПРИРОДЕ » Pon Okt 14, 2019 1:46 am[/url]":2fy7nxw3]Да си се родио мало раније, не би ти требали смајлији да скапираш, али од седамдесет првог годишта нема више београдског хумора, замениле га озбиљне теме, политике и бизниса...
Da danas ne postoje ljudi koji misle ozbiljno to što si ti napisao kao sarkazam , ne bi mi bio problem da razumem šta si hteo da kažeš.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669617#p669617:4f6bleh4 je napisao(la):
ГЛАС ПРИРОДЕ » Pon Okt 14, 2019 1:10 am[/url]":4f6bleh4]Да се ти и моји пријатељи и други не би узнемиравали... Зар је потребно да напишем да су аутопутеви и даблдекери на острвима, тек само шала. Не користим емотиконе, мислим да је реч довољна. Али очигледно није, заборавим да се наш начин хумора који је већина препознавала, негде загубио још раних деведесетих... Претеривање и метафоре, то је био уобичајен и саставни део свакодневног говора који је за разлику од данашњег био много шаљивији.

Али и вртови и велике природне целине су део урбанизације. Урбанизација није лоша појава него стручно и одговорно уређивање простора насеља.
Zapravo, u jednom delu sam baš bio pomislio da se šališ ali za posle nisam bio siguran... :D
Ok, drago mi je da sam pogrešio. :D
 
Eto nam i novog brendiranja:
Stari suvi most :)

Samo da se razumemo. Bilo kakvo fizicko i trajno povezivanje sa VRO ne dolazi u obzir. I kada bi se mozda ikada to ostrvo "probudilo" za turizam, moglo bi samo za zaljubljenike u ptice.

Recimo varijanta visokih uzdignutih drvenih platformi koje su medjusobno povezane sa takodje uzdignutim stazama(mostovima), a sve to zajedno bi cinilo mrezu visokih drvenih konstrukcija za setnju i fotografisanje.

Nista vise od toga.



Pogledajte prilog 1

Pogledajte prilog 2

Pogledajte prilog 3

Pogledajte prilog 4

Pogledajte prilog 5
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669522#p669522:1jqssxsv je napisao(la):
zexland » Ned Okt 13, 2019 6:53 pm[/url]":1jqssxsv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669476#p669476:1jqssxsv je napisao(la):
astrodule » 13 Oct 2019 02:57 pm[/url]":1jqssxsv]Da li bi naši omiljeni 3D modelari mogli da postave Most negde u Park, čisto da shvatimo razmere ove ideje?


Ako je i dalje ta ideja da most bude u parku (u samom parku je potpuni idiotizam), ja bih ga postavio ovde iznad reke ipak, ali da poveze park i ovo malecko ratno ostrvo. Lokacija za pogled je odlicna i moze da posluzi za tu njihovu ideju da se naprave restorani, da ljudi ovde mogu da sednu i da se opuste...

Most savrseno moze da se uklopi izmedju obe obale i vrlo lako da postane zaista turisticka ponuda grada, ali bez neke velike prakticne funkcije kako je ramatrano ranije. Naravno ulaz na samo ostrvce bi bilo zabranjeno. Mada je ostrvce jako interesantno sa se na nekakav nacin iskoristi mozda u neku svrhu - prirode.

Uklopio sam naravno samo luk mosta u 3D koji i jeste najatraktivniji. Ne znam kako su osmislili secenje samo konstrukcije. Naravno ovo su samo preview renderi iz GE-a.

Evo novog mesta za bleju i instagram selfije :)

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php

file.php
Gde su ti kafići koji imaju stolice i stolove na luku?
 
Zatrpavate ovu temu sa raznim predlozima i slikama koji su za Radionicu.

Na predhodnoj strani sam pisao da je to malo ostrvo u nadležnosti Vojske:
viewtopic.php?p=669549#p669549

Znači, most za tzv. "blejanje i selfije" ne može da bude iznad vojnih brodova.
 
Taj most treba da bude doniran nekom od 32623682386523821 mesta u Srbiji koji već čitav vek čekaju mogućnost da pređu obližnju reku na normalan način, a ne da se guraju na splavčiće i skelice iz 19. veka.

Cela Srbija sikće na Beograd i Beograđane, a od skora ima i sve više samih Beograđana koji sikću na svoje sugrađanine kako su sebični i indolentni prema nedaćama i patnji ostatka zemlje. I sad kad se pojavi prilika da Beograd ustupi svoj funkcionalan most nekom mestu kome je neophodan, sad se odjednom poteže priča o njegovom izmeštanju na suvo. I da stvar bude crnja, oni što su do juče prdeli po Beogradu, Beograđanima i ljudima iz kruga dvojke i tvrdili da se dotični slade tuđom nesrećom i patnjom... sad ćute i prave se mutavi pred ovom umnobolnom idejom.

Most na suvom... Da glumi spomenik uz kafiće... Spomenik čemu? Inženjercima Rajha?
lol.gif

Nesposobnosti Beograda da 7 decenija napravi zamenu? Ako se slave lik i delo Miladina Zarića, pa valjda po nekoj logici i etici, treba njemu da se digne spomenik, a ne mostu???

Ali avaj... Partija kaže drugačije. I to mora da se poštuje. Zato ovi što redovno prde po Beogradu i Beograđanima sad ćute ko... šipke. :kafa:
 
Donacija zvanično nikad i nije bila u opciji, verovatno zbog velikih troškova.

To je deplasirana priča kao i neke druge lokacije u gradu - čekamo Glasanje.
 
Bila je donacija itekako u priči, samo se to gurnulo pod tepih kad je Partija shvatila da bi to zapravo iziskivalo neke troškove i neko građevinsko-tehnološko znanje koje Megatrend brigada ne može da obezbedi.

Na stranu priča o stotinama gradova i sela u Srbiji koji i dalje čekaju trajnu vezu preko reke:
Olakšam se na vlast koja bi da od mosta pravi spomenik. I to ni manje ni više nego na suvom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669689#p669689:ong55agd je napisao(la):
solecar » Пон Окт 14, 2019 11:33 am[/url]":ong55agd]
. . .
Gde su ti kafići koji imaju stolice i stolove na luku?
Имаш у Ужицу, додуше лук је вишеструко мањи, а ни Ђетиња не може да се пореди са Дунавом, па чак ни овим рукавцем.
 
Procenjena vrednost izmeštanja mosta na Adu je oko 13mil evra.
Na nekoj manjoj reci bi bila možda oko 10mil evra, a to je mnogo.

Za te pare može da se uradi novi most i zato to nije isplativo, a
priča o donaciji je samo na ovom forumu, zvanično nije nikad bila.

Ja sam predlagao da se uputi jedan Javni poziv svim opštinama
u Srbiji da se vidi koja je zainteresovana i kakve su mogućnosti.
 
A šta se tačno vodi pod ''zvanično''? Pošto vidim da je u zadnje vreme to postao vrlo relativan pojam. Primera radi, ''zvanično'' su građani 2017. glasali da most postane spomenik. S druge strane, zvanično, ta opcija u anketi nikad nije ni postojala. Što je potvrdilo pisanje Blica.

Što se tiče cene, čisto sumnjam da novi most može da košta 10-15 miliona evra.
 
"Procenjena vrednost izmeštanja mosta na Adu je oko 13mil evra.Procenjena vrednost izmeštanja mosta na Adu je oko 13mil evra."

Naduvana cifra.
 
Gradska vlast nikad nije pominjala opciju da se most donira nekoj opštini.

Zato nikad i nisu vršili neke razgovore na tu temu, nap. sa ministarstvom.

Sa druge strane nikad se nijedna opština nije interesovala za takvu donaciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669719#p669719:p8uyruwf je napisao(la):
paradox polje » Pon Okt 14, 2019 12:52 pm[/url]":p8uyruwf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669689#p669689:p8uyruwf je napisao(la):
solecar » Пон Окт 14, 2019 11:33 am[/url]":p8uyruwf]
. . .
Gde su ti kafići koji imaju stolice i stolove na luku?
Имаш у Ужицу, додуше лук је вишеструко мањи, а ни Ђетиња не може да се пореди са Дунавом, па чак ни овим рукавцем.
Pogrešno si razumeo moje pitanje. Ja sam mislio gde bi bili pozicionirai ti kafići na Zexlandovom predlogu , što bi imali bašte na samom luku mosta? Da li isto na tom luku , ili uz obalu i sl.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669726#p669726:qjvezixm je napisao(la):
dragan » Пон Окт 14, 2019 12:04 pm[/url]":qjvezixm]Gradska vlast nikad nije pominjala opciju da se most donira nekoj opštini.

Zato nikad i nisu vršili neke razgovore na tu temu, nap. sa ministarstvom.

Sa druge strane nikad se nijedna opština nije interesovala za takvu donaciju.
Зато што у градској власти имамо којекакве Андрее које би да праве циркус, а по општинама у Србији имамо којекакве Јутке који знају само да напуне аутобусе када је битно. Сам надод је по многим општинама тражио мостовде. Качио сам два села у Прокупљу, а сећам се и многих села по Војводини. Овај мост може да се искористи за 3-4 мања моста. А они би да га посаде на сувом да би могли паре да клепају од кафића.
 
Jedna je stvar kad to traži "narod" ili mi na forumu, to je Inicijativa.

A, ja sam rekao da Donacija nije bila zvanična opcija Gradske vlasti.

Opet da ponovim, pitanje je koliko bi sve to bilo racionalno i isplativo.
 
Vrh