Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

milos.tro
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 11:42 pm
Pohvaljen: 19498
Pohvalio: 8543

Re: Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Postod milos.tro » Ned Okt 13, 2019 1:53 pm

[QUOTE=KALENIC;163232402]Ovde se dosta radi.Generalno oni zapocinju sto vise zgrada, a da li imaju toliko kupaca ili je bolj izgraditi pa cekati, makar i snizio ionako enormno visiku cenu stana niko ne zna.
Cuo sam da ce i neku Teru do kraja godine zapoceti, sad da li je tacno nije ni vazno.
Savska je gotovo cista sve je sruseno, ostala je jedna ili dve zgrade, park je gotov, kao i deo Vilsnovog bulevara do Savske.
Promenada je konacno nastavljena dalje da se gradi.
I da ovde ima radnika koliko hoces za poplocavanje i parkova i bulevara, a glavne ulice u gradu nemaju trotoare, Karadjordjeva i Cara Dusana.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika[/QUOTE]
Kalenic sa SSC
Pohvale za post: 21
dragan
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Dec 09, 2006 8:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2842
Pohvalio: 608

Postod dragan » Ned Okt 13, 2019 5:43 pm

Snimak od juče :

Ne bih da mračim, ali ovde Sava odnosi materijal i potkopava "nožicu".
Kako će to da bude kod većeg vodostaja, videćemo negde za izbore. :)
Prikačeni fajlovi
72857278_2427033610750008_7741991624091107328_n.jpg
Pohvale za post: 7
entero11
Intermediate
Pridružio se: Pet Apr 01, 2016 10:51 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 126
Pohvalio: 11

Postod entero11 » Ned Okt 13, 2019 6:07 pm

Jedino mislim da je trebao tartan na mestu za basket . Malo sumnjam i u izdrzljivost staklene table. Jos nisam kod nas video u spoljnim uslovima na javnim povrsinama.
Prikačeni fajlovi
33.jpg
Pohvale za post: 4
bushwick
Intermediate
Pridružio se: Uto Mar 05, 2019 2:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 248
Pohvalio: 86

Postod bushwick » Ned Okt 13, 2019 7:11 pm

shadestudio » Ned Okt 13, 2019 6:46 am napisao:Mada ja licno nista ne zameram ljudima koji imaju kes da tu kupe stan. I sam da imam novca ziveo bi u rezidensu, sta kao vi svi ostali ne bi. Mozda u visti ne bih, ali u rezidensu 100%.

ja ne bih. za te pare (ako pričamo o većim stanovima) mogu da se kupe ogromni salonci u najskupljim lokacijama i najreprezentativnijim zgradama u gradu. pored toga ja se plašim visine i, iako je pogled iz residences odličan (ako zanemarimo gradilište koje će tu još dugo da stoji), ja bukvalno ne bih smela da izadjem na ove staklene terase. meni to nije prijatno, malu decu da ne pominjem.

postoji još jedna stvar koju sam primetila - bila sam a i živela u dosta luksuznih zgrada u SAD i sve su imale tepih/etison po hodnicima. svi koji su nas posećivali (ne samo srbi nego amerikanci) su naše zgrade poredili ili čak i zvali hotelom. mislim da je to zbog tih tepiha, da je to glavna stvar koja daje taj osecaj luksuza.

naravno to mora stalno da se čisti a često se i menja pa je zbog toga održavanje jako visoko. izgleda da se to kod nas ne radi. meni svi ti hodnici sa pločicama deluju, evo da i ja, koja inače stalno branim stare solitere, blok 45 i sl, povučem tu reč, socijalno. razlog više da se takve luksuzne gradnje ne pretplacuju.
Pohvale za post: 6
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 18339
Pohvalio: 7044

Postod astrodule » Ned Okt 13, 2019 7:14 pm

Pa čak i socijalnim zgradama ako bi stanari plaćali par desetina evra mesečno održavanje, bilo bi kao u hotelu čisto i prijatno u hodnicima. Malo bolje osvetljenje, slike po zidovima, čisti zidovi, dole neki itison od zida do zida i po stepenicama sa lajsnama...

Ali to košta...
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
srdjan
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 29, 2010 10:19 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1019
Pohvalio: 65

Postod srdjan » Ned Okt 13, 2019 7:44 pm

@Dule, to ali je ključno.

Postoje starije zgrade u Beogradu koje se održavaju odlično, ali se mogu izbrojati na prste jedne ruke. Razlog zašto su prosečne starije zgrade takve kakve jesu je hroničan bol u polnim ekstremitima stanara.

Na žalost smo došli do toga da je u našem gradu i narodu sve što je zajedničko “nije moje” kad treba da se plati, a “moje” kad treba da se koristi. Ulepšavanje zgrade o trošku samih stanara je mnogima nepotreban luksuz, a po neki Don Kihot koji se uhvati u koštac sa kućnim savetom brzo skapira ishod borbe sa vetrenjačama. Tako da je rezultat daj šta daš za minimalno propisano održavanje od 469,11 dinara. I naravno ako grad nešto uradi o svom trošku (tj trošku ostalih sugradjana)...

Problem je dakle u samim ljudima. Izgleda da kupci u ovim novim zgradama zapravo tu pronalaze stanare slične sebi, kojima nije žao da za svoj stan plate 10% prosečne plate u zemlji - samo na održavanje zgrade.
zexland
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Jun 07, 2007 3:54 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6595
Pohvalio: 20720

Postod zexland » Ned Okt 13, 2019 7:56 pm

Ima dobrih primera, ja malo malo pa se ziv iscudim koliko su pojedini hodnici zgrada cisti i sredjeni i to u starim zgradama.

More kazne bi to sve resile, ali nema ko to ovde da uradi...pricali smo vec o tome zilion puta.
Live, Love & Create / Ζήστε, Αγάπη & Δημιουργώ
DraganSt
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Avg 15, 2017 4:05 am
Kontakt:
Pohvaljen: 802
Pohvalio: 492

Postod DraganSt » Pon Okt 14, 2019 12:01 am

shadestudio » Ned Okt 13, 2019 2:46 pm napisao:Mada ja licno nista ne zameram ljudima koji imaju kes da tu kupe stan. I sam da imam novca ziveo bi u rezidensu, sta kao vi svi ostali ne bi. Mozda u visti ne bih, ali u rezidensu 100%.

Ne zameram ni ja. Ja iako toliko kritikujem, takodje bih tamo kupio stan, za izdavanje verovatno. Zalosno je sto u Srbiji nema bolje, tako da nema izbora.
shadestudio
Intermediate
Pridružio se: Čet Maj 30, 2019 3:34 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 494
Pohvalio: 75

Postod shadestudio » Pon Okt 14, 2019 2:34 am

Mozda mi na rezidensu smetaju staklene terase jer kad sedis na terasi nikad ne znas ko te sa koje susedne terase posmatra. Tako da je privatnost na terasi nemoguca.

I da, ne bih mogao da podnesem da me na ulazu stalno docekuju ljudi iz recepcije. Nemam nista protiv, ljudi rade svoj posao, ali nekako mi je cudno, svaki put treba da se javim, pa sada ako prolazim 5 puta dnevno, smara i bezveze je svaki put se javiti. Ziveo sam kao student u domu na karaburmi i to me je jako nerviralo.

Ali kupiti stan kao investiciju je ok.
Prcha
Intermediate
Pridružio se: Sub Nov 24, 2018 12:13 am
Kontakt:
Pohvaljen: 164
Pohvalio: 1093

Postod Prcha » Pon Okt 14, 2019 1:13 pm

And7rey » 12 Okt 2019, 21:01 napisao: Nemojte me pogrešno shvatiti i BW Residence je lošeg kvaliteta

Kako argumentujes da je BW Residence loseg kvaliteta, jel mozes da pojasnis detaljnije?
Prcha
Intermediate
Pridružio se: Sub Nov 24, 2018 12:13 am
Kontakt:
Pohvaljen: 164
Pohvalio: 1093

Postod Prcha » Pon Okt 14, 2019 1:36 pm

Privatnost na terasi je umanjena najvrednijim stanovima ka reci, jer gledaju ljudi koji setaju Promenadom, a sa drugih stanova ne toliko, sa jedne strane je zastita od klime a sa druge strane mozete uvek staviti cvece tj biljke, a terase su vecinom dovoljno daleko.

Recepciju u praksi manje puta prodjete, nego liftom do garaze tj auta, a i nije samo recepcija vec concierge pa su od pomoci u mnogo raznih slucajeva.

Najveca prednost Residenca su zajednicki sadrzaji u zgradi kojih ima dosta i veliki su i prostrani, i stanovi koji su okrenuti ka reci imaju jedan od najlepsih pogleda u Bgu.
Pohvale za post: 2
Giorano Angelo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Okt 22, 2011 11:25 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2170
Pohvalio: 343

Postod Giorano Angelo » Pon Okt 14, 2019 11:08 pm

Пре неки дан...
Подржите петицију против рушења Генералштаба:
http://www.peticije24.com/inicijativa_p ... neralstaba
Pohvale za post: 8
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Sre Okt 16, 2019 7:04 pm

Nadam se da je ovo neka fotomontaža

https://twitter.com/mirke1982/status/11 ... 8968076288

fasada bnv.jpg
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 3
Dart
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Sep 13, 2018 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1519
Pohvalio: 14

Postod Dart » Sre Okt 16, 2019 7:28 pm

Nije montaža, otpadala im je fasada već desetak puta...
Propeler
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Dec 17, 2016 11:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1474
Pohvalio: 1090

Postod Propeler » Sre Okt 16, 2019 7:58 pm

Majko mila, koliko je ovo jadno. :blah: :laugh:

Na porodičnoj kući svaki priučeni majstor zna da mora ankerima da dodatno učvrsti stiropor, jer građevinski lepak nije dovoljan.

Da li je realno da je kamena vuna na ovolikim zgradetinama pričvršćena samo lepkom i da nema aluminijumske nosače pričvršćene ankerima u zid? :bash:

Ovo je za zatvor. :mrgreen: :x
Pohvale za post: 5
Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 5:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4933
Pohvalio: 3495

Postod Homer Jay » Sre Okt 16, 2019 10:02 pm

Mislim da im nije otpala fasada, već da je opravljaju po ko zna koji put. Deluje da ovi alpinisti olupaju jedan segment i onda ga rade ponovo. Cela fasada je toliko prejadno urađena, da kada se saberu sva registrovana "opadanja", sigurno su bar pola solitera oblagali iznova.
"You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one..."
shadestudio
Intermediate
Kontakt:

Postod shadestudio » Sre Okt 16, 2019 10:21 pm

E dosta mi je vise ovih sa tvitera. Samo kenj***, objavljuju koje kakve stvari a pojma nemaju. Ova fasada je ocajna, ali nije otpala, bar ne jos.

Dokle vise to sirenje dezinformacija od strane raznoraznih ljubitelja pravde sa tvitera.
Pohvale za post: 7
SerbPacker
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Mar 14, 2017 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 642
Pohvalio: 13

Re: RE: Re: Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Postod SerbPacker » Čet Okt 17, 2019 10:04 am

shadestudio napisao:E dosta mi je vise ovih sa tvitera. Samo kenj***, objavljuju koje kakve stvari a pojma nemaju. Ova fasada je ocajna, ali nije otpala, bar ne jos.

Dokle vise to sirenje dezinformacija od strane raznoraznih ljubitelja pravde sa tvitera.
Dobro nije otpala, a šta rade ovi na fasadi?
Otpala ili je popravljaju, da ne bi otpala, zapravo ne menja mnogo...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 7:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2727
Pohvalio: 2210

Postod razgradjevinar » Čet Okt 17, 2019 1:21 pm

shadestudio » 16 Oct 2019 09:21 pm napisao:E dosta mi je vise ovih sa tvitera. Samo kenj***, objavljuju koje kakve stvari a pojma nemaju. Ova fasada je ocajna, ali nije otpala, bar ne jos.

stvarno su uzasni, uznemiravaju posten svet bez potrebe.

sa druge strane imamo slucajeve poput tebe koji umiruju javnost, opravdavaju kriminal a to da pojma nemaju jasno je i onama sa samo jednim culom, dovoljan je sad i samo njuh. inace, beograd je pre vas bio zapusten ali nikad ne razrovaren, bar ne namerno

dakle, dokle vise sirenje smrada od rarznoraznih ljubitelja divlje gradnje?
shadestudio
Intermediate
Kontakt:

Postod shadestudio » Čet Okt 17, 2019 1:41 pm

beograd je pre vas bio zapusten ali nikad ne razrovaren, bar ne namerno

[/quote]

Kojih nas, ne znam o kome pricas, ja sam covek za sebe i iznosim svoje misljenje.
Ovaj rezim je uspeo u onome u cemu je namerio, a to je da narod mejusobno pocne da se optuzuje za misljenje koje je drugacije. Eto ti si cist primer toga. Ne znas ni ko sam, ni sta sam ali si me svrstao negde, jer sam rekao nesto sto tebi nije po volji, a pritom sam samo napisao ISTINU. Iskreno, sramota je na takav nacin pricati sa nekim ko ne daje nikakav povod za to.

O konstataciji da sam ljubitelj divlje gradnje nema pptrebe polemisati.
Pohvale za post: 8
mvbg1
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Okt 14, 2011 10:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2769
Pohvalio: 2338

Postod mvbg1 » Čet Okt 17, 2019 8:53 pm

@shade je u pravu i moram se sa njim složiti. U zadnje vreme je velika ekspanzija objava na društvenim mrežama gde se objavljuju neke stvari zarad populizma samog autora istih.
Svi se slažemo da je fasada na dotičnoj zgradi katastrofalno odrađena u estetskom smislu. Ali je to daleko od toga da je krenula da se odvaljuje i pada građanima na glavu.
louderick
Intermediate
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 5:21 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 346
Pohvalio: 392

Postod louderick » Čet Okt 17, 2019 9:21 pm

park je prelep... mozemo da se zalimo na arhitekturu beograda na vodi, ali na sta lici onaj sledeci prvi red starog beograda, sa druge strane savske ulice, preko puta..... prosto ovo novo izgleda naspram toga kao vrhunac arhitekture..... ali ok je da sa progresom i rastu kreativni apetiti... mozemo kukati nad beogradom na vodi, ali sta cemo sa 70% ostale stare krs arhitekture u gradu? i to na isto tako elitnim lokacijama... to je malo ozbiljniji problemcic...
Pohvale za post: 5
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod astrodule » Čet Okt 17, 2019 10:56 pm

mvbg1 » Today, 20:53 napisao:@shade je u pravu i moram se sa njim složiti. U zadnje vreme je velika ekspanzija objava na društvenim mrežama gde se objavljuju neke stvari zarad populizma samog autora istih.
Svi se slažemo da je fasada na dotičnoj zgradi katastrofalno odrađena u estetskom smislu. Ali je to daleko od toga da je krenula da se odvaljuje i pada građanima na glavu.

Čekaj, novu fasadu već par puta skidaju (vrv na različitim mestima). To meni govori da je tu neki veliki problem i da niko ne garantuje da se problem neće pojaviti za par nedelja, meseci na nekom drugom delu fasade.

Koji može biti razlog za skidanje nove fasade? Nešto je loše urađeno, zar ne? Kako da znamo koji deo fasade je loše urađen? Čekamo da krene da landara pa popravimo?
Duletov blog
Slika
srdjan
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 29, 2010 10:19 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1019
Pohvalio: 65

Postod srdjan » Pet Okt 18, 2019 12:02 am

Da li se zna šta je predvidjeno uz Savsku? Niže poslovne zgrade, ili još jedan red stambenih šifonjera?
Саша
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jul 25, 2014 1:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11975
Pohvalio: 2880

Савски амфитеатар (Београд на води)

Postod Саша » Pet Okt 18, 2019 12:07 am

Из градског аутобуса дуж Савске улице:

Slika

Slika

Slika