Šta je novo?

Koridor 10

Код тунела, канал за одвод потока још није готов, али то није битно за пуштање, могу то да раде натенане и после 1.

IMG-2880d0e9fc01638f2280c9553ecb140a-V.jpg


Улаз (излаз) галерије пун скела, ваљда да би обрадили стубове

IMG-1c818920ee2488ae75acd66fa1e81009-V.jpg


Vuki, pola galerije (koja je celih 170m) je na 2. BNS, druga polovina, dakle 80-90m je sa donjim nosećim slojevima, fale samo asfaltni zašto misliš da je neki problem da se za par dana tih ajde neka bude 100m dovede do završnog sloja, pritom ne zavise od kiše i vetra? Drugo, opremanje galerije nije kao opremanje tunela, uglavnom se razvede struja (a to je već započeto pre nedelju dana) i gore prikače svetiljke i to je to. Ne tvrdim i ja da će završiti 31.10.2019. u 23:59, ali tu su negde, dan gore dan dole, nije neizvodljivo da to stvarno bude 31.10.

IMG-ef8afcc8f19a738da3c2fae202c430dc-V.jpg


IMG-f51758a2789580b5d1f49b87a05672c7-V.jpg


IMG-4d0ee52af0ec540d3a18b34f405a5bf8-V.jpg


IMG-3e0e4f922a959621eaefac5db5a0ebb1-V.jpg


Цариброде, нисам сигуран шта све морају да ураде до пуштања, а шта могу да раде и након пуштања. Оно што мени не улива поверење је ова количина земље која се насипава преко галерије која и даље изгледа да јој крај није близу, а мислим да и испред галерије има неколико стотина метара асфалта који није на СМА, а они све то треба да ураде до 1. новембра или чак 27.октобра, за мање од 10 дана (Paralelno sa izradom kolovozne konstrukcije završava se i elektromašinsko opremanje tunela Bancarevo i galerije. Svi radovi na toj deonici suštinski će biti završeni do 27. oktobra. Posle toga imamo tri dana za testiranje opreme, ali i horizontalno obeležavanje trase i zaštitne ograde - napominje Senić). Надам се да грешим, мада како смо већ рекли, сад ово погађање дана изгледа смешно с обзиром колике године касне са завршетком те деонице
 
@vukispasic Благодарим на сликама. Као кажеш нема везе који дан горе или доле, убрзо ће бити готово!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Ima ceo kilometar od lota 1 do galerije sa 2. BNS bez SMA, ali mu to dođe 1 dan, ajd još 1 za pripremu i još 1 za bele linije... Ovo gore iznad galerije mogu da peglaju pod saobraćajem, mada meni ne deluje da imaju bogzna koliko. Ostaće im sigurno da još sređuju bar još 2-3 meseca na samoj kosini, nevezano za nasip zemlje, ali sve će to pod saobraćajem. Koliko god da Integral danonoćno gine, meni je i dalje enigma galerija i zbivanja u njoj. Desni red stubova ka desnoj strani AP je pod peskarenjem, zato su skele, levo bliže brdu su oplate, tu će biti duvar, nadam se ispred bez popularnih portreta i grafita gore...
 
Zar nije trebalo da deonica Prosek - Crvena Reka bude otvorena 18.11.?

Grdelica 18.05.
Obrenovac - Ljig 18.08.
Surcin - Obrenovac 18.12.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671858#p671858:erbxkp83 je napisao(la):
caribrod » 21 Oct 2019 04:04 am[/url]":erbxkp83]Ova tema se pretvorila u:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yE4kKc6-q14[/youtube]

De si ovo naso...
 
Istočni krak Koridora 10 biće pušten za saobraćaj 9. novembra
Svi građevinski radovi na Istočnom kraku koridora 10 biće gotovi do 31. oktobra, a za saobraćaj će ova deonica biti puštena 9. novembra, najavila je danas ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović.

Svi građevinski radovi na Istočnom kraku koridora 10 biće gotovi do 31. oktobra, a za saobraćaj će ova deonica biti puštena 9. novembra, najavila je danas ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović.

Svečanom puštanju za saobraćaj ove deonice prisustvovaće najviši zvaničnici Srbije i Bugarske, rekla je Mihajlović novinarima.

http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=515152

TANJUG
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=672273#p672273:1nc35vp9 je napisao(la):
blagic » Uto Okt 22, 2019 11:10 am[/url]":1nc35vp9]Vo nema m*** :laugh: :laugh: :laugh:

Vo ima m... Ali nisu u funkciji :D
 
18 dana do otvaranja, odbrojavanje može da počne

Nekako sam mislio da će biti 18.11. ali neka je i 09.11.

Verovatno će biti free neko vreme a u međuvremenu možda postave privremene naplatne tamo gde nije gotovo ili u potpunosti zatvore neke izlaze dok se ne završi. :D
 
Ha, ha, ha - znači ipak neću morati da pojedem monitor. :lool:


:pob:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=672688#p672688:ckv0x3le je napisao(la):
Mrguddd » Sre Okt 23, 2019 10:59 am[/url]":ckv0x3le]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=672273#p672273:ckv0x3le je napisao(la):
blagic » Uto Okt 22, 2019 11:10 am[/url]":ckv0x3le]Vo nema m*** :laugh: :laugh: :laugh:

Vo ima m... Ali nisu u funkciji :D
Vratimo se temi :laugh: :laugh:
 
Лепо и то да доживимо. Интегралу награду дати. И даље ми не иде, како су успели тако брзо галерију да направе.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Kreće se sa aktiviranjem baznih stanica za mobilne operatere, pustiće se pre otvaranja deonice Prosek - Crvena reka.

Biće nova bazna stanica (stub), Bancarevo tunel jug (kod kućice gde je agregat - trafostanica) i to za sva tri operatera.

Takođe se radi još jedna bazna stanica uporedo tunel Progon sever, takođe sva tri operatera.

S tim što će Telekom najpre instalirati na obe lokacije, ne znam da li će paralelno ići i za druga dva.
 
Evo:
Цео источни крак Коридора 10 биће отворен 9. новембра
Цео источни крак Коридора 10, од Ниша до границе са Бугарском код Димитровграда, биће пуштен у саобраћај 9. новембра, изјавила је потпредседница владе и министарка грађевине Зорана Михајловић.
Министарка је, одговарајући на питања новинара у Клубу посланика, рекла да ће грађевински радови бити потпуно завршени до 1. новембра
http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...krak-koridora-10-bice-otvoren-9-novembra.html

Ali nije mogla da ne zaobiđe istinu u nastavku iste rečenice, kao ni da ne pomene "prethodnu vlast".
:bash:
Пуштају се и последњи метри аутопута на Коирдору 10
Osim pravopisne greške, ova izjava nije tačna, Koridor 10 koga čini autoput E75, odnosno A1 kroz Srbiju, prolazi i deonicom Beogradske Obilaznice koja je u jednom delu potpuno neizgrađena. Dok se to ne završi nikako se ne može reći da gotov Koridor. Koliko god nesporan uspeh na južnom i sada na istočnom kraku.
 
Juce sam prosao pored buducih naplatnih rampi Nis centar(sever) i Nis istok. Ova prva ce verovatno i biti gotova do 9. Novembra, ali Nis istok je trenutno samo sa uradjenim naletnim stubovima i to je sve. Da se radi, radi se ali nisu ni oni svemocni. Sve ostale naplatne su na nivou kao Nis istok, jedino prednjaci prvonavedena Nis centar. Realan rok da kompletno zavrse sve 4 rampe i puste zatvoren sistem je 1. Januar. Sve pre toga ce biti na silu, da bi sto pre krenula naplata.
 
Prosao sam Grdelicom izgleda mocno i generalno utisak kada se iz S. Makedonije udje u Srbiju kao da je covek usao u Nemacku. Deluje neverovatno ali tako je. Jes da nisu neko merilo makedonci ali lep je osecaj.
 
мајстор":2zf8d3g7 je napisao(la):
Па тим боље за становнике тог краја....
Ne mora da znači... Ja jedva čekam da počne naplata i zatvaranje sistema naplate. Onda uzimam tag i do Pirota će mi biti 80-90, ovako mi je 210 besmisleno mnogo.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Vrh