Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 37,1%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 61 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,3%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 162 34,0%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 28 5,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 19 4,0%

  • Ukupno glasača
    477
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670373#p670373:3b1o8i64 je napisao(la):
Zuma » Сре Окт 16, 2019 1:01 pm[/url]":3b1o8i64]Zastarelost i dotrajalost mosta prestaje da bude validan argument kad se shvati da to važi samo za trenutni nivo opterćenja. On je takav samo za OVU sadašnju namenu. Kad se ukloni sav automobilski i tramvajski saobraćaj, pa postane samo pešački most, odjednom je ponovo sasvim dobar i primeren jednom TAKVOM, drastično manjem opterećenju. Tako da je gradnja novog mosta pored njega očigledna i najbolja opcija. Dobijamo dva mosta umesto jednog, izbegavamo troškove rušenja, premeštanja i ponovnog podizanja postojećeg, i nema prelaznog perioda haosa u gradu. Matematika dobitaka i gubitaka je sasvim jednostavna.

Али се у том случају не би видео нови мост. Нови мост за нову Савамалу. Има и још један разлог који стоји као терет из прошлости...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670231#p670231:3t4u0ha9 je napisao(la):
avatar_one » 15 Oct 2019 09:01 pm[/url]":3t4u0ha9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669601#p669601:3t4u0ha9 je napisao(la):
Lord » 13 Oct 2019 10:42 pm[/url]":3t4u0ha9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=669359#p669359:3t4u0ha9 je napisao(la):
dragan » 13 Oct 2019 07:00 am[/url]":3t4u0ha9]
...
Ideja je da se ispod Savskog mosta u parku Ušće nađu galerije i ugostiteljski objekti, po uzoru na Central park u Njujorku.
...

Gde je u Central parku most ispod koga se umesto vode nalaze ugostiteljski objekti ?

To što je rekao, zapravo je mislio na njujorški High Line park, koji se nalazi na očuvanom delu stare pruge i sjajno je urađen, sa pogledom na Hudson River.

Nažalost, kod nas ne mogu ni da se izraze kako treba i provere osnovne informacije koje govore, a i zašto bi kad nije bitno.. Niti je most, niti je u Central Parku... Još da proverim koja je beše gondola u Njujorku, ja istu nisam video, bar ne bilo gde centralno :?:

Ja se izvinjavam, na njega sam i mislio, ne na tebe, sledeći put stavljam ime radi jasnoće :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670435#p670435:ehrylwc9 je napisao(la):
avatar_one » 16 Okt 2019 03:36 pm[/url]":ehrylwc9] . . sledeći put stavljam ime radi jasnoće
Ime si mogao odmah da staviš. . . znači, nisam to rekao ja ,već Glavni urbanista.
 
Kad bude krenulo glasanje , biće i link. Ukoliko nas opet jednog lepog dana na TV - u ne obaveste šta smo izglasali. :)
 
Anketa o budućnosti Starog savskog mosta na sajtu grada

https://www.beograd.rs/lat/beoinfo/1766 ... jtu-grada/

Varijanta 1 podrazumeva dve intervencije.
Jedna je izgradnja novog mosta za pešačko-biciklistički saobraćaj, sa pristupnim stazama, u nastavku Ulice omladinskih brigada do Ade Ciganlije, čiji će izgled biti definisan projektom, a druga intervencija je demontaža Starog savskog mosta i ponovna montaža lučne čelične konstrukcije glavnog raspona u parku Ušće, na poziciji između TC „Ušće” i Muzeja savremene umetnosti.
Most će ovom intervencijom predstavljati skulpturu na visini od 4,5 metara. Prostor ispod mosta može da sadrži kulturne, komercijalne i slične sadržaje. Investiciona vrednost radova je oko 1,7 milijardi dinara ili oko 15 miliona evra.

Varijanta 2 je preseljenje i dogradnja mosta između Novog Beograda i Ade Ciganlije za pešačko-biciklistički saobraćaj. Ona podrazumeva demontažu mosta i ponovnu montažu, izradu novih betonskih stubova i nedostajuće čelične konstrukcije i izgradnju prilaznih staza u nastavku Ulice omladinskih brigada do Ade Ciganlije. Investiciona vrednost radova je oko 1.6 milijardi dinara ili oko 14 miliona evra.
 
Prošlo je dva sata, a niko nema hrabrosti da glasa, pa evo da budem prvi.

Glasaću za "varijantu 1", jer ona sadrži dva projekta za skoro iste pare, ali

prvenstveno jer bi se gradio novi most na Adi, a stari nije tako loš na renderu.
 
84c29b34beeff2f64d4b94cd110097bc_1890794064.jpg


84c29b34beeff2f64d4b94cd110097bc_4778979561.jpg
 
Ovakve predloge može da sklepa samo neko ko nikada nije video koliko može da se podigne nivo Save na ovom mestu... verovatno neki napredni dizajner čiji glavni problem za rešavanje kakve će oblake na nalepi u pozadini, al džaba kada mu je sunce na severu a mostići mu bacaju senku kontra svih drugih objekata.


E odprilike ovo govori koliko je razmišljanja potrošeno na ovu šašavu ideju.
 
Ове опције су исте као и кад ме неко злоставља па ми каже: "Хоћеш да ти откинем десну руку или извадим лево око". Нема трећег питања (Да се мост остави ту где је) и четвртог (да се премести и инсталира негде друго, преко неке друге реке). Срамотна анкета, не желим да учествујем, а ви остали како Вам образ налаже.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673537#p673537:19swlh3b je napisao(la):
relja » 25 Okt 2019 07:31 pm[/url]":19swlh3b]Ovakve predloge može da sklepa samo neko ko nikada nije video
koliko može da se podigne nivo Save na ovom mestu...
Render mosta je kao da ga je crtala dečija ruka, a
stubovi tog mosta su morali biti skoro duplo veći.
 
Glasao sam za varijantu 2 samo da bi prkosio prvom rešenju. Trenutno je bilo 117 glasova za prvo rešenje i 589 za rešenje broj 2. Ne želim konstrukciju mosta u parku jer je to namenjeno za SNS biznismene, starlete i ostali polusvet. Video sam da nude u prvoj varijanti izgradnju novog mosta. Nema od toga ništa, to je šarena laža da bi navukli ljude da glasaju za njihovo rešenje. Očekujem pobedu mosta u parku i to naravno bez mosta Novi Beograd-Ada Ciganlija.
 
Čekamo VeUprava botove da preokrenu rezultat.

Vrv je plan bio da gradjani vide da obe varijante koštaju isto, ali u prvoj dobijamo i novi most, a stari ostaje kao simbol.

Verujem da bi mnogi (i ja) glasali za prvu varijantu da se ne forsira toliko ideja kafića i restorana u parku. Ovako mon glas je otišao na dvojku i trenutno vodimo sa 624:131

Ponavljam da zakon velikih brojeva kaže da se rezultati neće mnogo menjati (tako je bilo ba svim izborima do sada) ali od Vesića možemo očekivati botovski protivnapad koji se statističk neće moći objasniti. Kačite rezultate sa vremena na vreme pa da vidimo kako će teći. Ima nas na ovom forumu bar dvojica koji pratimo izbore i poznajemo neke zakonitosti.
 
Ma dajte ljudi, narihtaće ono što im odgovara, jel stvarno verujete da će ovo govedo Vesić da dopusti da mu sad neko glasanje omete neki plan koji ima...
On radi šta hoće, i to je njegova stvar, naše bi trebalo da bude da se ne obmanjujemo o prirodi odlučivanja..

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Не видим зашто је варијанта 2 лоша. Нисам фан мостова као скулптура на сувом, то је несврсисходно, а демонтажом и монтирањем се лепо рециклира и бива корисно
 
Glasao sam za 2. opciju, mada mi i prva nije loša. Trenutno je rezultat 133 - 669
 
"Marko Stojčić pozvao je građane da učestvuju u anketi . .
. . . i iskažu svoje mišljenje o budućnosti Starog savskog mosta."

Ovde nije napisano da će se postupiti po većinskom mišljenju.
Anketu ima i sajt "B92" gde se isto daje mišljenje o mostu, ali
nigde nema mišljenja o ovoj anketi gradonačelnika i zamenika.
 
Ha, ha, bravo. Nigde ne piše da je anketa obavezujuća, ali sa obzirom na veoma slične cene, ne postoji razlog da odustanu od izglasanog rešenja.

Naravno, moram da ponovim, da SNS ima veoma organizovanu bot mrežu i lako mogu da utiču na broj glasova. Plus, što mogu i sami da promene podatke u bazi. Ja lično, upravo iz tih razloga, ne volim online ankete i peticije.
 
Cim je za nedelju najavljena akcija odbrane mosta izlazi vest da se most za vikend zatvara da se zakre rupe, kakvi mentoli i przenice vode ovaj grad :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673567#p673567:3oj4hbaj je napisao(la):
astrodule » 25 Okt 2019 09:26 pm[/url]":3oj4hbaj]. . sa obzirom na veoma slične cene,
ne postoji razlog da odustanu od izglasanog rešenja. . .
Postoji vrlo dobar razlog, jer mogu da prodaju ili iznajme lokale!
 
Vrh