Šta je novo?

Koridor 10

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673809#p673809:2xi6poxx je napisao(la):
caribrod » Sub Okt 26, 2019 4:59 pm[/url]":2xi6poxx]
мајстор":2xi6poxx je napisao(la):
Па тим боље за становнике тог краја....
Ne mora da znači... Ja jedva čekam da počne naplata i zatvaranje sistema naplate. Onda uzimam tag i do Pirota će mi biti 80-90, ovako mi je 210 besmisleno mnogo.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Нисам знао за ту информацију!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673800#p673800:2nlezwr5 je napisao(la):
tragac » Sub Okt 26, 2019 4:32 pm[/url]":2nlezwr5]A kad iz Mađarske uđeš u Srbiju kao da iz Nemačke uđeš u Makedoniju...

Bas tako, a ja bih jos dodao da kad udjes iz Madjarske u Srbiju kao da si usao iz Nemacke u Avganistan. Autoput u fazi raspadanja...
 
Na naplatnoj u Leskovcu kad sam prosao privremenu, nigde zive duše nema, još sa teretom kad sam klepio u neku rupu.
 
Ево један sneak peek пре него шт одем на спавање са косине 6, Сале као и сваке недеље, не прескаче репортажу. Сад се тек види ред у оном хаосу, и стубови су се средили

IMG-f828fb9cf9a245e0a4f109b88420b2ef-V.jpg


IMG-f49f1e52722a71374362adea610d864c-V.jpg


А добили смо и најзад коначни облика насипа (илити степенасту пирамиду)

IMG-a19291d527c5fca0f31d621aa836b7b1-V.jpg


IMG-6c2f54e103f1c8292beba34f3c5481b9-V.jpg


IMG-63e851bd14772290a0d18171dde4eb39-V.jpg


IMG-26cd221cc824f9f050c70e7e5ddd24f4-V.jpg


И испред галерије потпуна трансформација, све се црни :)

IMG-abd1d3c3fabd5d000abb765e1c544dc0-V.jpg


IMG-3f7f3f8469f2809bc19a70b6262be0c1-V.jpg


Канал за одвод потока је такође при крају

IMG-8ca84b4e56e9eefd420a8851c6eb3b97-V.jpg


Да завршимо са прегледом овим багером на крову галерије који ради завршни слој. Цариброде, био си у праву да то може до краја месеца, ево рука. Једино још не знамо како је унутар галерије, али нема разлога да и то не буде на самом крају
 
@вуки Браво, сјајне фотке

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Izgleda da je u galeriji skoro sve gotovo. Uradili su SMA, okrečili parapete, postavili su i semafore, i možda rasvetu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673809#p673809:sia1cxom je napisao(la):
caribrod » Суб Окт 26, 2019 4:59 pm[/url]":sia1cxom]
мајстор":sia1cxom je napisao(la):
Па тим боље за становнике тог краја....
Ne mora da znači... Ja jedva čekam da počne naplata i zatvaranje sistema naplate. Onda uzimam tag i do Pirota će mi biti 80-90, ovako mi je 210 besmisleno mnogo.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

Управо сам то хтео да те питам. Знаш ли да ли ће да нам наплаћују пређене километре од Ржане до наплатне рампе или до границе? Имам и ја таг и коначно могу да идем у Софију као човек. Ипак ми је 420 динара двапут недељно превише.
 
Logično je da ti naplate od rampe do rampe, ali gde počinje Srbija - tu prestaje logika!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674048#p674048:1z6z7es0 je napisao(la):
caribrod » Ned Okt 27, 2019 10:50 am[/url]":1z6z7es0]Logično je da ti naplate od rampe do rampe, ali gde počinje Srbija - tu prestaje logika!
Е то је већ, тужна истина!
 
caribrod":24zzo8d4 je napisao(la):
Logično je da ti naplate od rampe do rampe, ali gde počinje Srbija - tu prestaje logika!
Imaju oni neke svoje metode,uglavnom uzimaju dve tačke koje nikad nisu rampe pa to posle podele i po deonicama.
 
StaraMo":12394b61 je napisao(la):
caribrod":12394b61 je napisao(la):
Logično je da ti naplate od rampe do rampe, ali gde počinje Srbija - tu prestaje logika!
Imaju oni neke svoje metode,uglavnom uzimaju dve tačke koje nikad nisu rampe pa to posle podele i po deonicama.
Pa u principu je po kilometru, pa nije ista cena između Aleksinca i Aleksinačkih rudnika i između Velike Plane i isključenja za Požarevac.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Dalmatinac":26tzix3u je napisao(la):
Izgleda galerija ipak ima elektroopremu
Ko je rekao da je neće imati? Imaće je, ali je daleko, daleko skromnija nego u samom tunelu. Ima svetiljke i svetlosnu signalizaciju, minimalnu ili nikakvu pp opremu, nema ventilatora (luftira se prirodnim putem), ne znam da li ima ijednu kućicu sa telefonom, a ni to nije neka nauka.

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673776#p673776:2dpeh3ap je napisao(la):
Vračarac » 26 Oct 2019 02:05 pm[/url]":2dpeh3ap]Prosao sam Grdelicom izgleda mocno i generalno utisak kada se iz S. Makedonije udje u Srbiju kao da je covek usao u Nemacku. Deluje neverovatno ali tako je. Jes da nisu neko merilo makedonci ali lep je osecaj.

prosao sam nekoliko puta deonicom kroz grdelicu pa se i ja smatram pozvanim da prokomentarisem. prvo ne mogu da verujem koliko znaci tih dvadesetak kilometara, tj koliko je putovanje sada lagodnije. ne znaci toliko vremenski koliko je sada manje zamoran put do juga, bilo da se ide do vranja ili do grcke.

ono sto mora da se kaze je da ako se fokusirate na samu voznju i gledate put ispred sebe sve izgleda zaista dobro ali ako podignete pogled i vidite one zakrpljene kosine i "galerije" onda se vratite u stvarnost i vidite gde zivite. mislim da ne postoji nigde u svetu novoizgradjena deonica, u nemackoj sigurno ne, koja izgleda sramotnije od ove nase. da platite nekoga da vam kod kuce uradi kuhinju ili kupatilo ili da vam samo okreci a da vam taj na kraju odradi kao sto su ovi uradili put kroz grdelicu garantujem vam da cak ni vracarac ne bi rekao kako je to mocno i kako ima sjajan osecaj nego bi vitlao nesrecnog majstora da mu nabije baklju tamo gde joj nije mesto.

edit:
https://twitter.com/muki68/status/1135631837982801922
evo kako prema kolegi forumasu sa vracara izgleda novoizgradjeni autoput u nemackoj
 
Pozdrav, nov sam na forumu, ali pratim dešavanja na više tema već duži period.... Mozda pitanje koje nije često a možda uopšte spominjanje a želeo bih da pitam jeste rekonstrukcija graničnih prelaza, konkretno za ovu temu vezano za Gradinu, prelaz je u vrlo lošem stanju, i bojim se da daje loš utisak na samom ulasku odnosno izlasku iz
nase zemlje...Nadam se da ću biti u mogućnosti da pomognem u skupljanju informacija na nekoj od tema
 
Slika sa twitera je 3 Jun, ako neko ima sveziju nek podeli
 
Dobre vesti, danas se zavrsava asfaltiranje na istocnom kraku, I time ce ceo K10 kroz Srbiju (sem Bg obilaznice jos) biti pod asfaltom. :vops:
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1609422
Zanimljiv podatak da je istocni krak 87km kostao 476 mil evra, tj 5,5 mil evra po 1km,sto, ako je tacno je dobra cena. U odnosu na ove nove kilometre autoputeva koji se ugovaraju I koji su duplo skuplji.
 
Па сада има напредна инфлација....

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Da, u pravu si, ali ajd reko necemo propasti ako jedan dan o tome ne mračim :) Pustim ih narednih 10tak dana, njihovih 5 minuta :) I osudjenik na smrtnu kaznu ima pravo na uzivanje u poslednjoj zelji par minuta...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674541#p674541:rzvn65za je napisao(la):
Earthmoving » Mon Oct 28, 2019 1:04 pm[/url]":rzvn65za]Zanimljiv podatak da je istocni krak 87km kostao 476 mil evra, tj 5,5 mil evra po 1km,sto, ako je tacno je dobra cena. U odnosu na ove nove kilometre autoputeva koji se ugovaraju I koji su duplo skuplji.
To je mahom ugovarala "prethodna vlast", pa nisu mogli baš mnogo da probiju.
:?

Bitno je da su ga završili (krak)
:kk:
 
Bilo bi zanimljivo znati kolko su u dolarima kostati prvi kilometri K10 na Bg-Ni pre oko 5 decenija kada se pocinjao :)
Nego, jel se tema sad kad ovo pusti prebacuje u Zavrsene projekte ili...?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674301#p674301:2yanubu1 je napisao(la):
lukarts » 27 Oct 2019 08:08 pm[/url]":2yanubu1]Slika sa twitera je 3 Jun, ako neko ima sveziju nek podeli

prosao sam grdelickom klisurom prosle nedelje, sve izgleda apsolutno isto. u klisuri se radi, koliko sam ja video, samo nasipanje terena za nekakvo buduce odmoriste ili pumpu ili tako nesto, nesto malo pre predejana u pravcu ka jugu, sa obe strane autoputa. ovo na fotki sa tvitera je najdrasticniji primer fuseraja ali nije jedini, svuda gde su kosine skliznule ocigledan je krpez i imporvizacija.

ja se iskreno nadam da je sve to stabilno i da nece biti incidenata a prilicno sam siguran da o estetskom nivou nadlezni ne razmisljaju. treba da molimo boga da ovo ostane tako kako jeste posto je jedina varijanta u kojoj bi se ovi latili tog posla je da dodje do novih klizista i zatpavanja trase.

ps. treba reci i da od klisure do granice sa makedonijom ima podosta, deonica od vladicinog hana ka jugu za nase prilike izgleda odlicno, jedino sto nedostaje su pumpe i slicni sadrzaji. postoji jos jedna velika promena za sve koji izlaze iz zemlje, a to je integrisani granicni prelaz koji zaista umnogome ubrzava ceo proces prelaska, bukvalno duplo brze se prolazi.
..
edit: moram da dodam i ovo. neverovatno ali vladicin han sada izgleda kao lepo mesto, gledajuci iz daljine covek cak pozeli i da ga poseti. ono ranije, magistralom, bilo je da zazmuris i cekas da prodje. na zalost lokalaca i dalje je tako, postedjeni smo samo mi prolaznici
 
Vrh