Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Sasvim slučajno znam nešto na ovu temu:

U PDRu je ta parcela definisana kao kompleks posebne namene, a čini ga Vojna ustanova za održavanje zgrada i stanova „Beograd 2“ (k.p. 53/2 KO Stari grad), na uglu ulica Tadeuša Košćuška i Dunavske. Površina kompleksa je 0.64 ha. Kompleks ostaje u funkciji sistema odbrane i zadržava status „posebne namene”. Dozvoljena je izgradnja novog objekta u okviru definisanih zona građenja. Oblikovanje objekata, maksimalne spratnosti P+7+Ps, prilagoditi karakteru ambijenta i planiranoj izgradnji u okruženju. U cilju formiranja celovitog uličnog poteza objekat postaviti na građevinsku liniju ka ulici Tadeuša Košćuška. Objekat je, u delu ka Dunavskoj ulici, moguće kompoziciono naglasiti i akcentovati. Parkiranje planirati na parceli u skladu sa
normativima. (Ovo je sve iz PDRa, možda nije reč po reč ali je to suština).
 
Hvala na odgovoru. To znaci da postoji mogucnost da se u nekom momentu one barake uklone?

Msm, "gajiti" barake pored lux stanova bio bi bas apsurd.
 
Da, u teoriji moguće je srušiti barake i napraviti nešto novo tu
 
Katastrofalna okolina će pre ili kasnije biti u potpunosti preuređena, a ova lokacija će uvek držati jaku cenu stanova.
 
Ja sam vam jos na prosloj strani napisao da se VU uskoro seli. Ponudila im je vojska 3-4 lokacije za hitno preseljenje. Pa nece mafija da dozvoli da imaju ovakav pogled iz luksuznih stanova.
 
Naravno da ima...kod nas se ide u krajnost pa su svi koji mogu da priušte nekretninu na ovakvoj lokaciji automatski nepošteno došli do para, što naravno nije istina iako takvih imamo i previše. Po meni greška što se to nije uradilo pre pa da se celina radi po projektu, još da je onom od Zahe ali biće i ovako solidno...
 
Naravno da ima ali postenom svetu nece ni smetati pogled na barake vec samo skorojevicima kojima smeta "sirotinja"...
 
Vojna ustanova se seli u roku od 5 meseci na NBG i u Zemun. Znaci sa prolecnom gradjevinskom sezonom to se sve rusi, rok im je 01.04. da se isele
 
Снимци од данас:



Је ли од почетка планирано да буде 11-12 спратова?





Поглед са супротне стране, из Јеврејске улице:











На другој страни, према Луци и Дунавској улици:







 
Koliko videh radi se jako, danas su postavili i prozore na strani ka Dunavskoj
 
Ne smem ni da pocinjem o tome koliko je sve ovo jedna ogromna greska.
 
Колика ће бити спратност у наредној фази, на простору до улице који је на слици изнад?
 
Koliko je kvadtat? Pošto mi prijatelj reče da je čuo da je2200€?!?

Meni to malo...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Katastrofa i užas.

Po gabaritima, ovo liči na one odvratne i nezgrapne krmačetine u A bloku, do Jurija Gagarina i to tik pored Kalemegdana.
 
Cene druge faze koja se zavrsava u decembru 2021. Prva je odavno rasprodata
 
Našao sam neke rendere celog kompleksa, koje dosad, čini mi se, nismo imali priliku da vidimo:

img%20(18).jpg


img%20(1).jpg


img%20(16).jpg


img%20(17).jpg


img%20(19).jpg


img%20(20).jpg


img%20(21).jpg


Izvor: Primehome
 
Posle Zahe koja bi nas stavila na mapu svetske ahitekture ovo je jednostavno obično.
 
Poprilično sam siguran da renderi sa zvaničnog sajta za prodaju imaju "jednostavnije" fasade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674139#p674139:1vm1ad41 je napisao(la):
Angor » Ned Okt 27, 2019 1:07 pm[/url]":1vm1ad41]Cene druge faze koja se zavrsava u decembru 2021. Prva je odavno rasprodata
file.php


Garazno mesto je 20000 EUR sa pdv-om, za fazu B.
 
Vrh