Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Зато сам и замолио да неко потвдри са терена, јер су дизање последњег сегмента најавили за новембар!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
sa terena ,subota 26.10. oko 16h

Naravno sunce bije i ne misli na mene i slikanje,
izvinjavam se zbog kvaliteta slika ali nisam u mogućnosti da slikam prepodne

Stanje je sledeće:
još dva segmenta treba da se dodaju na desnom stubu ( gledano iz perspektive slikanja to je leva stana)
Treći - centralni segment iz brodogradilišta još pliva ispod mosta.
Na levom stubu montirana konstrukcija za podizanje centralnog segmenta.
Betonski segment na spoju mosta u završnoj fazi.
 
@banderas Благодарим на сликама. Као што сам и мислио, негде у новембру можда подигну последњи велики сегмент!
 
Ne znam, toliko su se hvalili ovom tehnologijom, kao prvi put se tako nešto radi. S obzirom na to koliko sve traje, ovo bi mogao da bude demostrativni primer kako ne raditi. Ne mogu tačno da se pristeim, ali čini mi se da su oni ovu konstrukciju, sa već postojećim nosećim stubovima, počeli da rade pre nego Kinezi onaj kod Obrenovca koji je građen potpuno od nule. Taj kineski je već gotov, a ovaj je i dalje u fazi "evo samo što nije".
 
Требало је последњи сегмент да поставе у августу. Штрабаг је очигледно фирма која ретко кад нешто заврши у року.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=673999#p673999:2cakg8u2 je napisao(la):
miki_ns » Ned Okt 27, 2019 6:30 am[/url]":2cakg8u2]Ne znam, toliko su se hvalili ovom tehnologijom, kao prvi put se tako nešto radi. S obzirom na to koliko sve traje, ovo bi mogao da bude demostrativni primer kako ne raditi. Ne mogu tačno da se pristeim, ali čini mi se da su oni ovu konstrukciju, sa već postojećim nosećim stubovima, počeli da rade pre nego Kinezi onaj kod Obrenovca koji je građen potpuno od nule. Taj kineski je već gotov, a ovaj je i dalje u fazi "evo samo što nije".
poceli su pre kineza na pupinu :D
 
Slikovnica sa dela obilaznice,

slikano u nedelju , radi se , koriste lepo vreme.
Pristup mostovima iz žablje perspektive (kako kaže kolega sa istočnog kraka K10).
Pošto postoje razni nazivi za iste mostove ja sam odlučio da se držim numeracije iz projekata.
Zbog onih koji nisu upućeni gde je koji most napravio sam sličicu sa brojevima mostova i približnim dužinama. (nadam se da nisam pogrešio)
Primetićete da nedostaje most Br.12 , on je završen i nalazi se u okviru petlje Orlovača.

Obišao sam mostove 10, 13 i 15
 
Most Br.15- ispred tunela

Nisu gotovi samo manji stubovi između pruge , montirana pomična skela na stani prema tunela.
Očito se spremaju da krenu sa izradom trupa (valjda se tako kaže) mosta .
 
Da most br. 13 ide sporije pošto bi trebao da sačeka pokretnu skelu sa mosta br 15.
 
Ovih šest mostova ukupne dužine 2200 m pa puta 2. Ozbiljan posao.
 
Iako je nedelja, danas su čistili teren za petlju Bubanj potok, bliže autoputu, a kod auto pijace mašina za bušenje šipova. Nisam stigao da slikam.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Аууу, како ће то кашњење од пола године, направити зезалицу, цели домино ефекат.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
VAŽNO - OSTRUŽNIČKI most !!!

Oni koji idu iz pravca Surčina/Dobanovca - pred kraj uspona za most postoje dve velike rupčage, baš u liniji kretanja vozila.
Oprezno, pogotovo noću !!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674323#p674323:2uvz34wc je napisao(la):
мајстор » Ned Okt 27, 2019 10:19 pm[/url]":2uvz34wc]Аууу, како ће то кашњење од пола године, направити зезалицу, цели домино ефекат.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
Ne moze se govoriti o kasnjenju od pola godine kada je rok bio april 2018 god. Znaci kasnjenje ce biti tacno 2 godine.... :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674428#p674428:2g5ojzec je napisao(la):
Niko Kažanegra » Pon Okt 28, 2019 8:14 am[/url]":2g5ojzec]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674323#p674323:2g5ojzec je napisao(la):
мајстор » Ned Okt 27, 2019 10:19 pm[/url]":2g5ojzec]Аууу, како ће то кашњење од пола године, направити зезалицу, цели домино ефекат.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
Ne moze se govoriti o kasnjenju od pola godine kada je rok bio april 2018 god. Znaci kasnjenje ce biti tacno 2 godine.... :bash:
У праву си, кашњење од пола године , од последњег рока ! :bash: :bash: :bash:
 
Ne uzimajte zdravo za gotovo tvrdnje čuvara i radnika, pouzdani su ko političari samo u suprotnom smeru, s razlogom...
 
Па на последњем снимку онај из надзора је рекао да последњи сегмент дижу у новембру. Када све споје не знам колико им треба за хидроизолацију, ограде, асфалтирање. Ја сам се надао до Нове године да заврше. Онда би деоница Сурчин Обреновац имала више смисла.
 
Sentinel od 27-og Oktobra - Beli potok-Bubanj potok (29-tog loši uslovi za snimanje).

Kinezi rade udarnički.
Onom poznaniku su konačno načeli njivu, blizu auto pijace, za koju je dobio pare pre 20-tak godina.

 
Da se nadovežem na Vlastin post, to ovako izgleda sa zemlje
7688a9b5365e3dcf2f2ad3c1c7ff125b.jpg
ef0efc4e38469f8aa6a4469da9504841.jpg
4978b453ec08661e8d4a85072bd21b56.jpg


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Jel se rusi autopijaca ? Ili deo? Juce sam prosao, I deluje da se onaj dalji deo, ka Avali, delom iskopao?
Nije jasno ni sta se ceka sa onim kucicama kod kruznog toka u Resniku. Sve ostalo, bar sto se vidi sa puta, deluje prokrceno.
 
Ја чух да ће аутопијаца на Орловачу.
 
Vrh