Šta je novo?

Savski kej trenutno stanje i najavljena rekonstrukcija

Nema tu nikakvog ismeštanja splavova naprotiv, mislim da su investitori tek otkrili ovaj kej. Kada to kazem mislim da ce polako da se sklanjaju ili ustupaju svoja mesta (pogotovo na potezu od bloka 70 do bloka 45) stariji splavovi a da će da niću novi fensi objekti. Vec se tamo ukrupnjava kapital i skoro pola objekata na keju su u rukama par ljudi.
 
Да ли постоји, тј. да ли је икада постојао неки пропис гледе обавезног размака између сплавова? Стварно ми је ужасно што на већем делу обале се река практично може видети тек ако гледаш иза бродова-клубова.
 
Spominjalo se nešto tipa razmak mora biti jednak barem visini (tako nekako), ali to se ne poštuje sigurno.

Veliki je kriminal u celom priobalju (i što se tiče dozvola i što se tiče ekipa koje obezbeđuje splavove i što se tiče parkiranja)
 
Naravno da postoji pravilo o razmaku, 70 % splavova bi moralo da se skloni...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Па одавно смо утврдили да су сплавови њесра, само ми као обични грађани не можемо да утичемо на то, као што каже @astrodule велики је криминал у питању, али временом све дође на своје
 
Znaš kako - mnogi govore da se dobro dobrim vraća i da će loši ljudi odgovarati i da će im se to obiti o glavu.

E pa NEĆE. Ako ikada budu i odgovarali, kazna će biti nesrazmerno mala za ono što su radili godinama i kada se bude podvukla crta, oni će izaći bogatiji i apsolutno srećni.
 
Зимогроз":c3h6am5u je napisao(la):
Hvala na odgovoru, tako sam i mislio. Još jedan znak dokle je sve došlo.
Sad se prisetih...
Od 30 do 50 za splavove.od reni bunara uzvodno 100 nizvodno 80
30 m od stepenista

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
astrodule":j9lyh584 je napisao(la):
Znaš kako - mnogi govore da se dobro dobrim vraća i da će loši ljudi odgovarati i da će im se to obiti o glavu.

E pa NEĆE. Ako ikada budu i odgovarali, kazna će biti nesrazmerno mala za ono što su radili godinama i kada se bude podvukla crta, oni će izaći bogatiji i apsolutno srećni.
Znaš kako, nekako verujem da kad se čovek pogleda u ogledalo, sam sebi je najsyrožiji sudija...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Polaziš od sebe - ti ljudi nemaju morala, nemaju samokritiku, to su moralne gnjide koji gledaju samo svoju korist.

Ti, ja, i većina sa ovog foruma, ne bi mogli da to urade jer imamo neke moralne vrednosti, empatiju i neki društveni osećaj - ovi bahati nemaju ništa od toga.
 
astrodule":f82d61nq je napisao(la):
Polaziš od sebe - ti ljudi nemaju morala, nemaju samokritiku, to su moralne gnjide koji gledaju samo svoju korist.

Ti, ja, i većina sa ovog foruma, ne bi mogli da to urade jer imamo neke moralne vrednosti, empatiju i neki društveni osećaj - ovi bahati nemaju ništa od toga.
Ma naravno... Ali...
Vidiš ovo dole na Staroj planini, doduše tim ljudima je direktna egzistencija ugrožena...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Diskusija:Učešće građana u urbanističkom planiranju Savskog keja

https://www.facebook.com/events/445526313059607/

Pozivamo vas da prisustvujete i učestvujete u panel diskusiji na temu “Prakse učešća građana u procesu urbanističkog planiranja_Studija slučaja- Savski kej na Novom Beogradu”, koja će se održati u petak, 22. novembra od 12.00 do 14.00 časova u MZ Sava u bloku 45.

Ova diskusija predstavlja nastavak aktivnosti i saradnje sa inicijativom Ne dam kej koje imaju za cilj unapređenje pozicije građana u procesu urbanističkog planiranja Savkog keja i njihovog učešća u istom.

Ciljevi diskusije se odnose na upoznavanje građana novobeogradskih blokova 45, 44, 70 i 70a, kao i ostalih građana sa procesom planiranja i razvoa Savskog keja i njihovom ulogom u istom, iz perspektive nadležnih institucija. Takođe, cilj je da se uspostavi početni oblik saradnje i komunikacije između nadležnih institucija i građana radi rešavanja pitanja direktnog učešća građana u procesu urbanističkog planiranja Savskog keja, odnosno pitanja građanske inicijative i peticije, potreba građana i njihovih prikupljenih i artikulisanih predloga za razvoj Savskog keja.

Govorićemo o postojećoj planskoj dokumentaciji koja pokriva područje Savskog keja uz novobeogradske blokove 45, 44, 70, 70a; nacrtima planova detaljne regulacije blokova 45 i 70, i mogućnosti za učešće građana u procesu izrade navedenih planova; kao i o mogućnostima i ograničenjima učešća građana u procesima urbanističkog planiranja Beograda, odnosno Savskog keja kroz formalne i neformalne mehanizme participacije.

Na ovu diskusiju pozvani su predstavnici Urbanističkog zavoda Beograda, Uprave grada Beograda - Sekretarijata za urbanizam i građevinske poslove, Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda, Uprava gradske opštine Novi Beograd - Odeljenje za građevinske i komunalne poslove, i investiciono projektovanje i građanske inicijative ”Ne dam kej”.

Ova diskusija je aktivnost na projektu “Towards participatory shaping of urban development”, koji je podržan od strane Olof Palme International Center.

E da preduhitrim, termin je morao da bude takav...
 
Na žalost, umesto da pričamo o nekom sređivanju dotrajalih delova keja moramo o ovim stvarima.
Uveče ponedeljak je došlo do požara na onim nakazama od CunamiHouse splavova.
Izgorela su 4 splava ko šibice...
To jee jasna posledica javašluka gradske vlasti i drugih institucija države koje su dozvolile haos u postavljanju splavova...
Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 3

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jos jedno u nizu bahacenje vlasnika splavova sa upitnim dozvolama na savskom keju....
Vlasnik splava Gros je resio da sebi "dovuce" vodu...
Reagovali smo (Inicijativa gradjana "NedamKej") poslali smo prijavu, zvali miliciju, vodnog inspektora.
Napisana je prijava , radovi su obustavljeni videcemo da li je ovo samo odlaganje ...
Zanimljiv je bio razgovor inspektora i vlasnika:
Pa inspektore kako mislite da ja dovucem vodu do splava?
Pa nikako, ti ne bi smeo da budes tamo!
Praticemo dalje...
Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 3
busenje nasipa.jpg
viber_image_2020-05-04_15-12-06.jpg
busenje nasipa6.jpg
 
Ja ne znam šta je problem da se donese jedno sekirče i što bi rekao pokojni glumac Milija Vuković "samo fik i gotovo".
 
uzasavajuca je spoznaja da neko moze da u jednoj drzavi moze da razvlaci cevi do svog objekta kako god mu se cefne
 
Ali OK je ako je trebalo čoveku... Ne bi on razvlačio cevi da mu nisu potrebne.

:bash:
 
SerbPacker velika podrška od mene. Samo nastavite da dokumentujete ovaj očigledni kriminal, sve će doći na svoje mesto pre ili posle. U normalnoj državi bi sve to bilo rešeno za 5 minuta ali kod nas nije u interesu vlasti da primenjuje zakon.
 
Pokušavamo da dopremo do BVK, da vidimo ko i kako i po kom osnovu im izdaje priključke...
Za EDB smo saznali (nezvanično doduše) da im daju privremene priključke "jer bolje to nego da kradu struju...". To je vrlo zanimljiva logika....

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Vrh