Šta je novo?

BEOVOZ - BG:VOZ - stanje i mogućnosti

A uvođenje linije Ostružnica- Prokop sa stajanjem u Ranžirnoj, Belim Vodama, Rakovici i Košutnjaku?

Dedinje.....kako bi to lepo bilo al se bojim da je preduboko, baš kao i Vidikovac...
 
Što kaže MVBG, nema za sada dovoljno vozova. Možda ih bude u narednih par godina, ali dotle, treba porazmisliti o optimizaciji postojećih stvari.
Dedinje jeste preduboko, ali su od postojećih kapaciteta u najavi Košutnjak, Altina, Belville (pomenuo sam ti na temi o West65), a Tošin Bunar se trenutno gradi nova.
 
Mora se kupiti dosta novih Ili polovnih vozova ali onih za gradski prevoz sa gustim rasporedom vrata.
 
BG voz bi trebalo u tim udarnim stanicama između Prokopa i Pančevačkog Mosta (naročito ako bi se gradila Mekenzijeva) da funkcioniše kao metro pre metroa.
Lično nisam oduševljen idejom da to budu polovne garniture. Nadam se da kragujevački "Siemens" može da da neku povoljnu ponudu.
 
Mogli bismo malo češće da navraćamo na ovaj sajt:
Анкета корисника БГ:воза

Дана 17.10.2019. године запослени ЈКП Београдски метро и воз са руководиоцима обавили су анкету и разговор са корисницима БГ:воза на линији Ресник – Овча, на станицама Ресник, Кнежевац и Раковица.

Анкета је спроведена у јутарњем вршном периоду.

Укупно посматрано највећи број корисника на ове три станице долази пешице – око 42%, другим линијама јавног градског превоза долази око 39% корисника док путничким аутомобилом долази око 13%.

Када је реч о железничким станицама на којима путници излазе, путници најчешће излазе на станици Вуков споменик, 43% корисника, а затим следе Карађорђев парк са 28,5% и Панчевачки мост са нешто више од 18%.

Корисници БГ:воза су задовољни системом БГ:воза и сматрају га ефикасним видом превоза. У разговору са њима путници су истакли две основне сугестије: повећање броја полазака, нарочито у вршним периодима, као и боља повезаност станица БГ:воза са осталим линијама јавног градског превоза.
Anketa.jpg
https://www.bgmetro.rs/index.php/sr-rs/ ... ka-bg-voza
 
Upravo sam sisao na stanici vukov spomenik, aktivirane su obe pokretne stepenice ka gore.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Najgore od svega je što su ljudi verovatno stvarno pozitivno ocenili rad BG voza u ovoj anketi.
 
Uvesti internet, klimu, displeje i rampe za invalide i biće skroz ok preVOZ.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676818#p676818:378xwbbp je napisao(la):
DzonTravolta » Pon Nov 04, 2019 11:05 am[/url]":378xwbbp]Izvini, ali, što ne bi?
Uporedi BG voz sa ostatkom saobraćaja.

Ne znam, možda zato što imaš jedan voz na sat vremena, pa stojite naslagani kao sardine u prostoru između vagona, a onda nekako i njemu može da se desi da čeka 10 minuta da mu se omogući da pristupi stajalištu.
Ali kapiram da je ovima iz Mladenovca ili Krnjače super, u odsustvu alternative.
 
I iz Rakovice/Resnika do centra. Kod mene u kraju je stav da "imas srece" ako ti odgovara (lokacijski) BGvoz do posla.
 
Super je i drugima. Čeka se duže, ali si zato na lokaciji tačno i relativno brzo.
Videćemo šta će biti kad se tekuće rekonstrukcije privedu kraju.
 
Kao neko ko je pre ove devastacije često koristio BG:voz na relaciji Zemun-Karađorđev park, mogu da kažem da mi nije ni blizu super. Katastrofalno je u poređenju sa stanjem od pre nekoliko godina. Sramota je i pokušati poređenje. A što se tiče privođenja "tekućih rekonstrukcija" kraju, plan je bio da se završe radovi do jula, ako se ne varam, a od ljudi koji žive blizu pruge čujem da se ni sada gotovo ništa ne radi. Prema novim informacijama, izgleda da ćemo čekati do jeseni 2021. (EEEJ 2021.) da se stanje vrati u normalu, odnosno na ono kako je bilo pre nego što su uzeli da se bave "unapređivanjem".
 
Da se rokovi ne poštuju, nije uopšte nova stvar.
E, sad, šta biraš: da se krckaš sat vremena u 78ci ili 83ci, ili 15ak minuta u vozu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676833#p676833:1p17ct7e je napisao(la):
DzonTravolta » Pon Nov 04, 2019 11:49 am[/url]":1p17ct7e]Da se rokovi ne poštuju, nije uopšte nova stvar.
E, sad, šta biraš: da se krckaš sat vremena u 83ci, ili 15ak minuta u vozu?

Onaj dan kad su taksisti najavili blokadu mostova, odabrao sam varijantu voza. Moje iskustvo imaš na jednoj od prethodnih par strana. Bilo je katastrofalno. Ono što smatram ubedljivo najgorim delom te vožnje je bilo stajanje između Prokopa i Karađorđevog parka 10-ak minuta dok smo čekali, valjda, da neki drugi voz prođe. Dakle, ne možemo govoriti ni o vožnji od 15-ak minuta, kao što beše nekad, niti o dolasku na vreme.
Zato za sad ipak biram 70x buseve, do Zelenjaka, pa na 5x do Kneza Miloša.
 
Садашње стање БГ воза није за реалну оцену због сложених услова што због радова на пругама, што због мањка гарнитура. А постоји огромни потенцијал за развој.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676842#p676842:23jo71nj je napisao(la):
Дошљак » Pon Nov 04, 2019 12:07 pm[/url]":23jo71nj]Садашње стање БГ воза није за реалну оцену због сложених услова што због радова на пругама, што због мањка гарнитура. А постоји огромни потенцијал за развој.

Zašto nije za ocenu? Radovi na prugama se mogu planirati i obaviti u planiranom roku. Garniture se mogu nabaviti. I jedno i drugo su faktori za koje je odgovorna neka institucija, a ne recimo priroda, pa da kažemo da se nije moglo uticati.
 
To bi bilo u redu da živimo u normalnoj zemlji, a ne u Srbiji, hajde da se ne šalimo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676852#p676852:11c8dpg7 je napisao(la):
DzonTravolta » Pon Nov 04, 2019 12:26 pm[/url]":11c8dpg7]To bi bilo u redu da živimo u normalnoj zemlji, a ne u Srbiji, hajde da se ne šalimo.

Svi tvoji argumenti se svode na: "jeste sranje, ali šta očekuješ kad živiš u Srbiji?"
 
Ne mogu da ignorišem činjenicu gde živim, izvini molim te. Daleko od toga da ne smatram da ne treba nešto da se menja, već sam jednostavno svestan da je ovo verovatno najnerazvijeniji deo Evrope.
U njemu je čak i ovakav BG voz dobar.
Kada se poprave društveno-političke okolnosti, biće bolji i BG voz. "Simple as that".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676826#p676826:11caheu0 je napisao(la):
mikelo90 » 04 Нов 2019, 10:28[/url]":11caheu0]Ne znam, možda zato što imaš jedan voz na sat vremena, pa stojite naslagani kao sardine u prostoru između vagona, a onda nekako i njemu može da se desi da čeka 10 minuta da mu se omogući da pristupi stajalištu.
Ali kapiram da je ovima iz Mladenovca ili Krnjače super, u odsustvu alternative.

зар не иде Ресник-Овча на 15 минута?
 
Bogami ne, na sat vremena. S tim što od Karađorđevog Parka do Ovče vozovi idu češće, jer su spojene dve linije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676844#p676844:9632c972 je napisao(la):
DzonTravolta » Pon Nov 04, 2019 12:12 pm[/url]":9632c972]Do završetka pruge, treba obavezno da nabave nove garniture.

A ko treba da nabavi garniture, to je glavno pitanje. Srbija Voz nema u planu da nabavlja garniture za BG:voz, a drugi operater u putničkom železničkom saobraćaju ne postoji. Nisam siguran, ali mislim čak da ni zakonski putnički železnički saobraćaj još uvek nije liberalizovan.
 
Vrh