Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676310#p676310:2ckq46j4 je napisao(la):
solecar » Sat Nov 02, 2019 3:35 pm[/url]":2ckq46j4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676289#p676289:2ckq46j4 je napisao(la):
stex_pb » Sub Nov 02, 2019 2:08 pm[/url]":2ckq46j4]Cara Dušana noćas
file.php
Šta to sada petljaju u Cara Dušana kada su rekli da nju neće dirati ove godine?

Ovo je mora da je otvoreni kolektor, očekuje se dosta padavina narednih dana, a ni vodovodne cevi po gradu nisu baš sigurne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676303#p676303:awtefdbi je napisao(la):
milanche » 02 Нов 2019 02:11 pm[/url]":awtefdbi]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675088#p675088:awtefdbi je napisao(la):
stf » 30 Okt 2019, 08:19[/url]":awtefdbi]

Види, никакав евентуални политички преврат у овом сегменту неће донети никаква побољшања на боље.
Ne slazem se, objasnicu u nastavku zasto.

Да те не цитирам даље одо овога, рећи ћу ти да пишеш у теорији, а пракса је нешто сасвим сасвим друго. У теорији све звучи лепо, и капитализам и комунизам.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=676303#p676303:awtefdbi je napisao(la):
milanche » 02 Нов 2019 02:11 pm[/url]":awtefdbi]
Sve se ovo desava jer su najgori talog dosao, ne da radi radove, vec na vlast. Dno.
Ово је у потпуности нетачно, то је само згодан "дифолт" разлог за све недаће.

Причаш ми нашироко о надзору. У теорији наравно. У пракси, за српску плату неког ко врши надзор неће радити квалитетан кадар. Радиће просечан или лош кадар. Онај квалитетан је отишао преко одавно да ради исто то за 5 пута више кеша. Не само надзор, него и пројектант, и физички радник.

Па ти први то све знаш, и ти си запалио преко, не знам зашто онда теоретишеш у празно? :D
 
Hmmm.. zanimljiv argument. Posto u Srbiji nisu plate na nivou Svajcarskih, dozvoljen je, ocekivan i cak normalan javasluk, korupcija, nerad...
 
offtopic je obrisan, vratimo se temi.
 
@stf izuzetno si mi drag forumas ali oko ovoga se ne mozemo sloziti. Ne zvuci to lepo to sto sam pisao, vec kako treba da se radi i kako se radilo. Demantuje te vise stvari, prvo ko je bio nadzor za rekonstrukciju nemanjine, bka, a da ne spominjem slucajno nadzor za most na adi. Licno sam se uverio da su imali sedmicne, mesecne i kvartalne kompletne izvestaje. I to govorim o gradskim projektima.

Sa druge strane, privatnici grade jako puno po bg. Ko su majstori tamo, ko je nadzor, kad su svi otislu? kako to besprekorno funkcinose kad se gradi a blok, west.... da ne nabrajam sada sve? Mislis da njima nije cena najbitnija stavka kod izbora izvodjaca? O da jeste, znam licno. Ali je poenta da imaju dobar nadzor, da prati i kontrolise sve sto treba. Pri tom nije (jos) otisao iz zemlje, radi za platu u Srbiji.

Problem je sto rade najgore firme bez ikakvnog nadzora, nema podele odgovornosti, sistema... Nadzor je izgleda samo neko ko sedne u " skodu strau 15 godina" . To su jednostavno stvari koje ne smeju da se desavaju na ovako vaznim gradskim projektima, a nikad ovakva neodgovornost i javasluk pre nije bilo.

Argumentovana kritika je zdrava i sluzi da se sprece ovakve stvari, da ukaze na probleme i propuste. U zadnje vreme se kritika smatra necim necasnim, sto je ludilo i svi odgovori se svide na "pa sta". Zato se i stvaraju tenzije u drustvu pa i ovde na forumu u zadnje vreme.

Kad smo kod plate, opet znam licno, da su u zadnjih par godina , istini za volju, dosta povecale, zbog odlaska ljudi, tako da nije nemoguce kao pre naci posao u struci sa platom od oko 800-1200e.

A sto se mog odlaska van tice, cuo sam pre par dana dobru misao, od jednog vladike:
nekad se islo trbuhom za kruhom , danas mozgom za dostojanstvom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677775#p677775:6sgqe7lj je napisao(la):
milanche » 07 Нов 2019 12:59 am[/url]":6sgqe7lj]@stf izuzetno si mi drag forumas ali oko ovoga se ne mozemo sloziti. Ne zvuci to lepo to sto sam pisao, vec kako treba da se radi i kako se radilo. Demantuje te vise stvari, prvo ko je bio nadzor za rekonstrukciju nemanjine, bka, a da ne spominjem slucajno nadzor za most na adi. Licno sam se uverio da su imali sedmicne, mesecne i kvartalne kompletne izvestaje. I to govorim o gradskim projektima.

То су реализације пре одласка критичне масе људи. Стара гарда стручњака је тада још држала конце како тако, стручан и образован кадар коју годину пред пензију не иде у иностранствно зар не? Дошло је до смене генерација, нови стручњаци, звог урушеног школства нису ни до колена старим, плус су најквалитетнији отишли преко.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677775#p677775:6sgqe7lj je napisao(la):
milanche » 07 Нов 2019 12:59 am[/url]":6sgqe7lj]
A sto se mog odlaska van tice, cuo sam pre par dana dobru misao, od jednog vladike:
nekad se islo trbuhom za kruhom , danas mozgom za dostojanstvom.

Ето још једног разлога зашто је квалитетан кадар отишао преко. Није само новац једини мотив.

Миланче, барем од тебе не очекујем да тако банализујеш изузетно комплексан проблем. Уосталом,кад тад ће доћи до смене власти па ћете увидети да се ситуација неће променити на боље јер она нема никакве везе са било којом политичком партијом ...а тад ћу те подсетити на ову расправу. Видећемо ко је био у праву. :wink:
 
Ako situacija nema nikakve veze sa bilo kojom političkom partijom, što se ti toliko potresaš kad god neko dirne u sadašnju partiju a prvi ulećeš u teme kad treba da se istovaruju septičke jame na prethodne?
eusa-think.gif
(Kojih btw nema već čitava dva mandata...)

Takođe se postavlja pitanje da li je normalno da s jedne strane budu institucije i najviši državnici koji između redova poručuju ''mi ćemo da teramo po svome, a kome se ne sviđa, nek se tornja napolje iz Srbije'' a da se sa druge strane po javnosti večito kuka i isčuđava zbog osipanja stanovništva, korupcije, bezakonja, srozavanja...
 
Ostalo je stf, jos strucnjaka u drzavi, nisu bas svi dobri otisli a ovi drugi pomrli. Nisu veruj mi. Nisi mi ni odgovorio kako to da kod privatnih investicija sve funkcionise dobro, ako njednog dobrog strucnjaka/radnika/zanatlije vise nema? Da nisu amerikanci dosli?

Nisu, nego rade nasi ljudi, ali ti nisu podobni svi oni koji misle svojom glavom, koi nece pristati da ih neko ponizava. Nisu podobni, jer ako i se "suprostave" tj kazu da nesto nije dobro, bice isikanirani, omalovazavani, pljuvani... Ovi sada ne trpe drugacije misljenje, ne trpe kritiku ni 1%, nemaju postovanja prema znanju, nazivaju ih "lazna elita". Zato se sada infrastukturom u beogradu bave "nova prava elita" tj "dabome" stucnjaci, koji jedino znaju da kazu - dabome. Odatle potice i ona misao, da se sada umesto trbuhom za kruhom ide mozak za dostonajstvom. Mogao bi do sutra da ti taksativno navodim sve primere ruganja zdravom razumu, ali nema svrhe, znaju to svi, znas i ti. Bilo je to i ranije ali ne ovako hardcore. Recimo da je predmet ove teme jedan od primera.

Kako ce biti ako i kada se promeni vlast, videcemo, ali imamo pravo da se svi nadamo na osnovu predhodnog vremana da ce biti makar malo, za nijajnsu ozbiljnije. Makar to da ce postojati ozbiljan nadzor nad radovima, a ne jedan poremecen lik u svojoj skodi "staroj 15 godina" i rialiti od toga. Makar to da kad se radi rekonstrukcija ulice, da se zamene sve instalacije. Makar to da ako u projektu stoji gasovod, onda gasovod da se i napravi. Makar to ....nastavi niz.
 
следећа власт врв ништа (мада опет по моји стандарди све постпетооктобарске су исте, а све после 1918 не ваљају), али за ону после се већ ништа не зна ово су турбулентна времена
 
Nova pijaca, nova ulica, uredni parkinzi, kretanje bez prepreka. BGD 2020

bb5ae67819de42c947f84c72b8ef2bf4.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677955#p677955:2tga4dqg je napisao(la):
milanche » 07 Нов 2019 04:07 pm[/url]":2tga4dqg]Ostalo je stf, jos strucnjaka u drzavi, nisu bas svi dobri otisli a ovi drugi pomrli. Nisu veruj mi. Nisi mi ni odgovorio kako to da kod privatnih investicija sve funkcionise dobro, ako njednog dobrog strucnjaka/radnika/zanatlije vise nema? Da nisu amerikanci dosli?
A odakle ti to da privatne investicije funkcionišu? :) Објекти приватних инвеститора - све фуш до фуша. Коректне објекте можеш набројати на прсте.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677955#p677955:2tga4dqg je napisao(la):
milanche » 07 Нов 2019 04:07 pm[/url]":2tga4dqg]Ostalo je stf, jos strucnjaka u drzavi, nisu bas svi dobri otisli a ovi drugi pomrli. Nisu veruj mi.

Нисам рекао да није остао ниједан стручњак, већ да је отишла критична маса људи.
 
Ja govorim o ozbiljnim privatnim investicijama, a ne o investiciji malog Djokice, kao sto ovde govorimo o ozbiljnim i znacajnim gradskim investicijama na cijoj smo i temi, a ne o zameni asfalta u Ritopeku. Ali dobro je da si to pomenuo, jer to upravo govori o tome, ako je investitor ozbiljan (privatni ili drzavni) bice valjano i uradjeno, ali ako dodje mali Djokica koji misli da sve zna (bio on privatni ili drzavni investitor) bice fus. E pa sada je dosao Djokica od malog Djokice na vlast. Zato je i ovako.

Da nije uradjena Nemanjina, kako je uradjena (btw CIP bio nadzor koliko sam pocitao), da nije uradjen BKA kako je uradjen i za koje vreme, da nije uradjena kralja Milana kako je uradjena (po mom misljenju najbolja rekonstrukcija ikad), da se most na Adi nije radio i vodili radovi kako se i radilo (izuzev ubrzavanja radova), rekao bi mi ne znamo za bolje. Ovako jbg znamo. Dzaba sva uveravanja u suprotno. Ozbiljni privatni invetitori su dokaz da i sada moze dobro da se radi, slabo sta moze neznanje, lopovluk, bahatost da opravda.
 
Zamislite da sadašnja vlast krene da pravi Most na Adi, ja mislim da bi ceo Beograd išao u nedelju u crkvu da moli boga da nas spasi.
 
Zato se ja i plašim izgradnje Novog savskog mosta i apelujem na razum (he, he, razum) da se ne uklanja SSM dok se ne izgradi Novi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678179#p678179:2tz3mmer je napisao(la):
astrodule » Pet Nov 08, 2019 12:05 pm[/url]":2tz3mmer]Zato se ja i plašim izgradnje Novog savskog mosta i apelujem na razum (he, he, razum) da se ne uklanja SSM dok se ne izgradi Novi.
 
I ovde se ponavlja situacija kao na Trgu, Toplicinom vencu, u Karadjordjevoj i ostalim gradilistima, cim se priblize rokovi pocinju da rade punom parom, tako je i ovde vec par dana. Da su radili ovako od pocetka nijedan rok ne bi bio probijen, ocigledno im iz nekog razloga odgovara da se radovi odugovlace, i dalje mi nije jasno zasto, ali s obzirom da se ponavlja svaki put onda nije slucajno.
Medjutim javlja se novi problem, sad na naplatu dolazi to sto nisu uporedo radili kolovoz i trotoar. Saobracaj se pusta a trotoar se ogradjuje, jedino sto preostaje je da se hoda po ulici, da se mimoilazi sa kolima, ko se kako snadje. Kad krene i tramvaj mislim da uopste nece biti moguce da se pesaci ovuda dok se kompletno sve ne zavrsi, bice previse opasno. Kako ce to izgledati vec se vidi u 27. marta, nisam fotografisao, ali je ta ulica za pesake sve manje upotrebljiva.
IMG-20191108-171406.jpg

IMG-20191108-171635.jpg

Rupa u kojoj se nalazi vodovodna cev koja je pukla je vec mesec dana otkopana, nalazi se odmah uz sine i potpuno je neobezbedjena.
IMG-20191108-171518.jpg


U sustini ovo je i dalje jedno veliko gradiliste koje su oni dali gradjanima u upotrebu,ide ko kuda hoce, parkira se gde se stigne, bageri se mimoilaze sa kolima, ludilo pravo, al bitno je da kazu da su otvorili neku ulicu
 
Nece tramvaj pre 2021 ovuda ici, sem ako od Bajlonija ne ide u rikverc
 
Noćas u pola 2 Kraljicr Marije nije bila otvorena, auti su bili parkirani svuda.
 
Da postoji minimum gradjanske svesti cela gradska uprava bi ovde provodila dane dok se sve ne dovede u red. S obzirom da Beogradom upravljaju moderni varvari a mi smo pi*** i cutimo, treba sve ovako zavrseno da izgleda.
 
Kraljice Marije između Ruzveltove i Starine Novaka.Dva nova ostrva i trotoara bez.
366ef5cb28057746b7d91e896c59cd27.jpg
d8a0e1e4bef0526a37ff9d80c2292f4e.jpg
5e6d337c1d95c660af107cc02f4eb2c1.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Vrh