Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Ja samo da kažem da nemam nikakve veze sa decom i unucima strelaca iz Jajinaca i Lisičjeg potoka i da sam "stejšn" izgovorio namerno. Mislim pričamo o pogrešnoj temi a poruka je da je Beograd na Vodi KANCER koji se sve više vidi i smeta. Dal će biti 1944 videćemo.
 
Onda nemoj da se pozivaš na metode revolucionarne pravde (isterivanje naglavačke, rušenje)... to ti je daleko veći kancer od BNV.
Sve to dođe na svoje, i institucije odrade posao, pre ili kasnije... AKO ima osnova... na kraju krajeva, sud istorije je poslednja instanca koja ne može biti korumpirana. Zna se ko je sve zakuvao, a boze zdravlja, videćemo i na šta će to sve na kraju ličiti... vreme će presuditi.
 
Ljudi se malo prazne na forumu, i opuste kao u kafani. Ne mislim da Biciklistkinja (ili bilo ko) stvarno veruje u scenario po kojem bi se ovo srušilo eksplozivom. U najboljem scenariju se možemo nadati ili da nas što manje oderu na arbitraži ili da ih nekako privolimo da radikalno upristoje projekat.

BTW, sasvim očekivano, "Navodni Beograd" je zvanično počeo registraciju zainteresovanih za stanove u rezidencijalnom delu hotela W.

Još BW Central i mislim da je to to što se tiče najava za ovu godinu. Taman da lopataju pred izbore :D
 
Овај ресторан ("Буда") ће, изгледа, заузети сву површину тротоара овде; уређивање унутрашњости је при крају:







Обалоутврда са шеталиштем одмах поред:



Пукотина је у парапету и стази косине на горњој слици:





Два од четири радника на слици имају, према мојој процени, бар 70 година:















Низводно - изглед и мирис су јаки, за укус се може претпоставити:







 
Никад ми није било јасно шта ови људи пецају са Савске обале ? и то што упецају шта раде са тим ?? буквално је вода контаминирана 100% на том потезу.. ???
 
Danas trčao malo po priobalju i gledam obaloutvrdu kod 25. Maja, pa onda Nemačku obaloutvrdu, pre neki dan obaloutvrdu u Zemunu i iza Sajma i onda vidim ovo sranje od obaloutvrde ovde!

Sad je baš nizak vodostaj i vide se skoro cele navedene obaloutvrde.

Poslato sa telefona
 
Овде се радило јуче:

















Овај парк ће бити најуређенији у Београду:

















 
Ako sam dobro video, montira se ograda, izmedju Savske i tzv."Zabranjenog" grada! Moze li neko da objasni cemu sluzi ograda?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678511#p678511:3p77gsbb je napisao(la):
dejo2000 » 09 Nov 2019 11:04 am[/url]":3p77gsbb]Ako sam dobro video, montira se ograda, izmedju Savske i tzv."Zabranjenog" grada! Moze li neko da objasni cemu sluzi ograda?
Možda zato što je gradilište u pitanju.?
 
Овде се гради још једно велико паркиралиште:

















Ово би све изгледало тужно да није тротоара, цвећа и дрвећа около:









Још нико није видео и поправио оштећење на фасади изнад овог пролаза:



Место за будућу Теру, Метрополитен ...:










 
Izgleda je danas pocelo spajanje Vilsonovog Bulevara sa Savskom i Visegradskom. Upravo sam prosao kolima raskopali se oko trmavajskih sina u Savskoj.
 
Sudeci po ovoj slici, do kraja nas cekaju sifonjeri iste visine:

75371703_2391019174498538_1767867457394966528_o.jpg
 
Ovo je trenutno najrealniji render, okačili ga pre nekoliko dana
 
Ali pogledajte kako su Simfonije postavljene krivo u odnosu na prugu i ulicu umesto paralelno sa ulicom!
 
Par pitanja u vezi sa novim renderom:

1. Da li se ovde planira neka javna zlena površina? Neki mali parkić?

2. Koja je ovo zgrada? Ne sećam se da sam je ranije viđao na renderima? Ili je prosto ranije nisam primetio.

3. Da li se ovo planira neka zgrada pored Gazele? Tj. između Gazele i tržnog centra. Ni nje se ne sećam od ranije.

4. Da li to planiraju da zadrže Stari železnički most? Kakvi su planovi što se njega tiče?

5. Po ovom renderu izgleda da se odustalo od metro veze preko novog savskog mosta - da li su planovi za metro liniju koja će da ulazi u Terazijsku terasu sad potpuno ugašeni?
 
A otkud da je ovo novi render? Izvor? Bas zbog pitanja broj 3, jer je ovo ona zgrada koja je izvirivala iz "Galerije", ali ona se valjda nece graditi.
 
Ovo je stari render... Kao šo se vidi, fali ,,Bw Terraces" između kule i Residenca i Bw Aria i Terra.. Takođe nema ni Metropolitana.
 
Ah. Toliko o mojim pitanjima o "novom" renderu. Šta da radim kad ne pratim temu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678599#p678599:3opqsegt je napisao(la):
Stefan BB » 09 Nov 2019 04:09 pm[/url]":3opqsegt]Ovo je stari render... Kao šo se vidi, fali ,,Bw Terraces" između kule i Residenca i Bw Aria i Terra.. Takođe nema ni Metropolitana.
Ту су и терасе и метрополитен. Тераса ти је онај мали кров што вири иза десне бњ резиденције.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678551#p678551:1uu9mx68 je napisao(la):
entero11 » Sub Nov 09, 2019 12:45 pm[/url]":1uu9mx68]Izgleda je danas pocelo spajanje Vilsonovog Bulevara sa Savskom i Visegradskom. Upravo sam prosao kolima raskopali se oko trmavajskih sina u Savskoj.
Vilson se "prevrce" u grobu kad vidi sta nosi njegovo ime, prikladnije bi bilo da umesto BnV, stoji naziv "demit-grad" ili sl
 
Vrh