Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677615#p677615:j8dcb7dw je napisao(la):
Milos76 » Sre Nov 06, 2019 2:50 pm[/url]":j8dcb7dw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=677529#p677529:j8dcb7dw je napisao(la):
proj » Sre Nov 06, 2019 12:09 pm[/url]":j8dcb7dw]@Duško, @Milos76 Sta se desava u naselju?
Jutros nam je ruuža, procvetaalaaaa...
:violina:
 
Da li neko ima iskustva sa supernovom? Kako radi? Koliko ste čekali na priključenje?
 
Komsije,

Dugo nisam bila aktivna, ali konacno smo preuzeli svoj stan. Imamo problem sa prikljucenjem struje, ako je jos neko imao molim vas podelite svoja iskustva.

U EDB kazu da posto smo u D zgradi ne mogu tek tako da nam ukljuce struju, nego nam traze da im dostavimo od GDS neku potvrdu o izmirenim obavezama prema rezervnom snabdevanju.

Zvala sam GDS, oni mi se smeju eto kako bas nama to traze, a niko nikada nije imao takav problem.

Pomazite, izludela sam vec milion puta, a sad cu da upucam ili sebe ili nekog iz GDS ili nekog iz EDB. :bash: :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678143#p678143:1bi243u2 je napisao(la):
Skucanica » Pet Nov 08, 2019 10:38 am[/url]":1bi243u2]Komsije,

Dugo nisam bila aktivna, ali konacno smo preuzeli svoj stan. Imamo problem sa prikljucenjem struje, ako je jos neko imao molim vas podelite svoja iskustva.

U EDB kazu da posto smo u D zgradi ne mogu tek tako da nam ukljuce struju, nego nam traze da im dostavimo od GDS neku potvrdu o izmirenim obavezama prema rezervnom snabdevanju.

Zvala sam GDS, oni mi se smeju eto kako bas nama to traze, a niko nikada nije imao takav problem.

Pomazite, izludela sam vec milion puta, a sad cu da upucam ili sebe ili nekog iz GDS ili nekog iz EDB. :bash: :bash:


Ako Vam brojilo nije uključeno, onda to mora EPS da Vam sredi. Dakle, samo treba da im kažeta da je brojilo isključeno i da ni ne postoji potencijalni dužnik. Nisam imao lično taj problem, ali to što su Vam rekli u EDB-u nema nikakvog smisla.
 
to važi samo kada je brojilo priključeno i na investitora, onda menjate vlasnika, a da bi promenili vlasnika potrebno je izmiriti sve obaveze ka edb. I meni takodje nisu hteli da prebace brojilo dok investitor ne izmiri sve obaveze.

e sad ako brojilo nije ni priključeno tj struja nije puštena onda ne znam, najbolje je da tražite odgovor pismeno od edb-a pa dalje da rešavate.
 
Hvala na odgovorima! Čisto da ostavim update kako smo mi rešili situaciju.. Znali smo nekog ko zna nekog ko zna nekog koji ima veze sa ZK pricom i onda ništa nije bilo problem.. Neko tamo je rekao nekome tamo "da se uradi bez te potvrde"... I uradili su nam..

Šta da vam kažem- Srbija.. Svi u celom tom lancu povezanih ljudi su rekli da je traženje te potvrde besmisleno, samo salterusa u EDB je nekako jutros mislila da je smisleno.. Najkrivlje mi je sto je ispalo kao da ja izmisljam nesto ispred ovih iz GDS.

Hvala na odgovorima..
 
Mi smo u D pustili struju pre nekoliko dana, ništa nisu tražili, čak nismo platili ni 1300 ni 800 dinara.
Ako neko ima link za grupu D2 neka pusti link ovde ili na PP.
 
Pozdrav komšije.Lepe vesti u ZK.Sloga kuću gradi.Lamele C,D,E dobile nove upravnike iz redova stanara.
 
I da ne zaboravim kao dobar građanin da pohvalim rad GDS i IPM .Mnogo su dobri i ljubazni.Ja kad bi se opet rodio kupio bi stan od GDS i angažovao IPM.Taj profesionalizam i poštenje još nisam video.Vidim neke komšije isto misle kao ja.Mi nismo botovi i pošteno plaćamo održavanje.Za sada toliko.
 
Duško":3jocycbt je napisao(la):
Pitao sam za onu svraku gde ste me uputili...
Ništa ne znaju!
Ni odakle je, ni ko je poslao, ni šta radi tu...
Vidim razumete se u dosta stvari, od građevine, statike preko advokature i prava do profesionalnog upravljanja...
Molim Vas da me uputite gde da se raspitam dodatno po ovom pitanju?
Unapred hvala! :sesir:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=674869#p674869 je napisao(la):
lanmibg » Uto Okt 29, 2019 4:48 pm[/url]":3jocycbt]Kad vec iznosis podatke onda se malo bolje raspitaj.
Smena upravnika nigde nije zapela, vec je nedostajao jedan papir u dokumentaciji koja je predata u opstinu.
Isto tako, dokument je na neciju srecu ili zalost vec predat, i ocekuje se resenje.

Drugo, to sto trenutni profesionalni upravnik prica, prica kao i do sad.
Procitaj lepo zakon i sta pise u istom.
Mandat novog upravnika pocinje danom smene. Tako da odluka o razresenju stupa na snagu danom donosenja. Profesionalni upravnik je trenutno u otkaznom roku.

Prema tome, zamolicu da se ne iznose neproverene informacije i ne stvara zabuna.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Čestitka novim upravnicima

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Milos76":23oq7w5t je napisao(la):
Nakon današnje prepiske komšija na viberu, vezano za problem sa grejanjem (koji je otklonjen), shvatim da je zapela smena upravnika, kako sam već i načuo. Komšije koji su izabrani se u prepisci predstavljaju kao upravnici, a stari PU kaže da nije smenjen i da oni ne mogu da se potpisuju kao upravnici. Odem na registar stambenih zajednica, kad ono šok. Svi zahtevi za smenu su odbijeni. Neverovatno je da ljudi koji su preuzeli odgovornost za smenu PU i upravljanje ulazima ne poznaju elementarne formalno pravne procedure za smenu. Najgore u svemu ovome što se javno ne obaveste ljudi na glavnoj viber grupi, da svi znamo šta se desava. Videćemo kako će se dalje stvari odvijati...
Uja ode vam Rakulj.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
@Terazije ne vidim razlog za trolovanje ovde. Ajde da ne pametujemo i da uradimo nesto konkretno za dobrobit naselja.
Tako da, posto su najzad novi upravnici registrovani, molim upravnike a posebno iz broja 21 (da ne imenujem ovde) da obustave zastakljavanje terase koje je upravo u toku!

 
Milos76":14yy9zm9 je napisao(la):
@Terazije ne vidim razlog za trolovanje ovde. Ajde da ne pametujemo i da uradimo nesto konkretno za dobrobit naselja.
Tako da, posto su najzad novi upravnici registrovani, molim upravnike a posebno iz broja 21 (da ne imenujem ovde) da obustave zastakljavanje terase koje je upravo u toku!

Slazem se. Ne vidim razliku izmedju ovoga i restoranske ventilacije

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Što baš lepo izgleda terasa.Ako komšijama ne smeta nek ljudi uživaju u svom stakleniku.Podrška GDS -u.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Dr.iox":35p1yedv je napisao(la):
Milos76":35p1yedv je napisao(la):
@Terazije ne vidim razlog za trolovanje ovde. Ajde da ne pametujemo i da uradimo nesto konkretno za dobrobit naselja.
Tako da, posto su najzad novi upravnici registrovani, molim upravnike a posebno iz broja 21 (da ne imenujem ovde) da obustave zastakljavanje terase koje je upravo u toku!

Slazem se. Ne vidim razliku izmedju ovoga i restoranske ventilacije

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Naravno da ce biti prijavljeno, sve sto je uradjeno protivno zakonu i bez dozvole i saglasnosti.

Isto tako, ne vidim zasto o ovoj temi niste pustili poruke na grupi naselja, logicnije bi bilo :)
Ali lepo je pisati pod pseudonimom tajno.
Ako se zeli dobiti normalno naselje u kome cemo svi uzivati i razvijati ga u nekom dobrom smeru onda treba svi zajedno da se potrudimo i da ne radimo ovakve stvari i da se iste u korenu saseku.
Hoces da zatvoris terasu? Nije problem. Pribavi idejno resenje koje nece kvariti izgled fasade, pribavi dozvolu iz opstine i saglasnost stanara.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
lanmibg":ke0zuv5k je napisao(la):
Dr.iox":ke0zuv5k je napisao(la):
Milos76":ke0zuv5k je napisao(la):
@Terazije ne vidim razlog za trolovanje ovde. Ajde da ne pametujemo i da uradimo nesto konkretno za dobrobit naselja.
Tako da, posto su najzad novi upravnici registrovani, molim upravnike a posebno iz broja 21 (da ne imenujem ovde) da obustave zastakljavanje terase koje je upravo u toku!

Slazem se. Ne vidim razliku izmedju ovoga i restoranske ventilacije

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Naravno da ce biti prijavljeno, sve sto je uradjeno protivno zakonu i bez dozvole i saglasnosti.

Isto tako, ne vidim zasto o ovoj temi niste pustili poruke na grupi naselja, logicnije bi bilo :)
Ali lepo je pisati pod pseudonimom tajno.
Ako se zeli dobiti normalno naselje u kome cemo svi uzivati i razvijati ga u nekom dobrom smeru onda treba svi zajedno da se potrudimo i da ne radimo ovakve stvari i da se iste u korenu saseku.
Hoces da zatvoris terasu? Nije problem. Pribavi idejno resenje koje nece kvariti izgled fasade, pribavi dozvolu iz opstine i saglasnost stanara.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Grupa naselja nije zvanican vid komunikacije iako je jako korisna. Misljenje je izneto upravo tamo gde treba zvanicnom predstavniku. Za pohvalu je obavestenje o radovima istaknuto od strane komsija ali ti radovi moraju da se odobre od zajednice. Sve i da se odobre ne ide bas da se izvode ljudima iznad glava dok prolaze ispod terase. Istog sam misljenja za klime da im nije mesto na fasadi zgrade bez zvanicnog odobrenja zajednice i da u istom koraku sa staklom na terasi vlasnicima stanova koji imaju klime van za to predvidjenih mesta treba javiti da iste uklone ili traze saglasnost odnostalih stanara.

Da lepo je pod pseudonimom kuckati, sta da se radi moje je pravo.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Grupa naselja ili lokalna viber grupa je svakako jedan od nacina zvanicne komunikacije. Ako cemo tako, onda nije ni ovaj forum mesto za iznosenje ovakvog problema.
Apsolutno se slazem sa Vama. Lepo je sto je okaceno obavestenje i slazem se da bez odluke skupstine stanara i njihove saglasnosti ovo nije moglo biti uradjeno, a onda ni bez resenje iz opstine itd.
Isto tako, slazem se i za klima uredjaje. Gds je kriv sto nije uradio resenje za klime. Nije tu u pitanju veliki novac. Tu smo bili zamorcici pa koliko vidim na zgradi F se vec postavljaju nosaci za klime
Bezbroj puta je profesionalnom upravniku bila podneta prijava stanara za klime postavljene van mesta predvidjenog za iste. Nije reagovao.

p.s. upravnik iz E1 je danas podneo prijavu inspekciji. Cisto da se zna.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678556#p678556:1bmv58kl je napisao(la):
Milos76 » Sub Nov 09, 2019 2:08 pm[/url]":1bmv58kl]@Terazije ne vidim razlog za trolovanje ovde. Ajde da ne pametujemo i da uradimo nesto konkretno za dobrobit naselja.
Tako da, posto su najzad novi upravnici registrovani, molim upravnike a posebno iz broja 21 (da ne imenujem ovde) da obustave zastakljavanje terase koje je upravo u toku!


file.php
Terasa je krajnje lepo i neupadljivo "zastakljena" cemu drama?
Malo tolerancije nije na odmet.
 
A onda cemo tolerisati i ostalih 100, 150 zatvorenih terasa? Druga ce biti razlicita od prve, deseta od sedme, dvadeseta od prethodnih dvadeset. I sta cemo onda dobiti? Drama naselje sa svim mogucim varijantama. Neka nova, savremena arhitektura? Nova dizajnerska resenja? Welcome to Serbia. Ja mogu sve, bas me briga za dozvole i ostale ljude u naselju.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678602#p678602:33gwqjxr je napisao(la):
lanmibg » Sub Nov 09, 2019 5:26 pm[/url]":33gwqjxr]A onda cemo tolerisati i ostalih 100, 150 zatvorenih terasa? Druga ce biti razlicita od prve, deseta od sedme, dvadeseta od prethodnih dvadeset. I sta cemo onda dobiti? Drama naselje sa svim mogucim varijantama. Neka nova, savremena arhitektura? Nova dizajnerska resenja? Welcome to Serbia. Ja mogu sve, bas me briga za dozvole i ostale ljude u naselju.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

I dalje ne vidim problem u staklu....diskretno, neupadljivo, funkcionalno,.....al ajd kako god....
 
Poštovane komšije,
Imam prvu zamerku, i to na osobu koja prigovara drugima da koristi pseudonim, a ni sam se nije potpisao. Naučite se lepom ponašanju i budite bolji od tih koje kritikujete. U konkretnom slučaju samo se potpišite.
Druga stvar oko ove terase, teško je da svi mi mislimo isto, svi imamo različite potrebe, stavove, ali hajde da razumemo druge ljude različite od nas. Skoro nikad nećemo svi biti jedinstveni, i to je normalno, tako i treba da bude. Ja prvi nisam čist Srbin, ali nemojte misliti da je u Srbiji najgore i da smo mi kao loši ljudi i da se ovde živi bez reda i pravila. Ima mnogo gorih država i naroda od nas. Ovakvih stvari ima i drugde. Nismo mi najgori. A to misle oni koji nisu nisu izašli iz Srbije. Meni lično ne smeta ako je neko zastaklio terasu, ali to je samo moj stav, razumem i drugačija mišljenja, pogotovo ako se tiču bezbednosti ostalih, manje mi je bitna estetika. Ali to je sve nebitno, naglabanje ko šta misli... Bitno je samo šta kaže zakon i podzakonski akti, pravilnici... Zvaničnim putem obavestite komšiju mejlom, sazovite sastanak skupšine stanara, vaša stambena zajednica je sada pravno lice, predočite zašto ne sme da zastakljuje, neka upravnici rade svoj posao. To ste tražili pa se sad borite protiv svojih komšija, naterajte ako možete da poštuju pravila, kao što tražite od gds-a. Svi upravnici bi trebali da se upoznaju sa zakonskom regulativom pre stupanja na dužnost, a nakon toga svim stanarima na mejl da pošalju svu dokumentaciju iz oblasti stanovanja kako bi znali svoja prava, obaveze i dužnosti. Budite aktivni i isterujte pravdu, ali mislim da teško ćete uspeti u tome, želim vam sreću, ali takođe i razumevanje i toleranciju prema drugima.
Srdačan pozdrav,
Mihajlo Pastor
 
Moje ime stoji javno svuda. Ovde vecina zna ko sam, to sto nick stoji lanmi a ne stoji milan...uh.
Komsija Mihajlo, tacno postoje gore zemlje u smislu nepostovanja zakona i slicno. Ali zasto uvek konstatacija "ima i gorih"?! Zasto nikad ne kazemo hajde da se ugledamo na bolje od sebe gde je sve ili ogromna vecina stvari uredjenija nego kod nas?!
Ovde se ne radi o tome da se nekom zabranjuje da zastakli ili zatvori terasu. Moze da radi s njom sta mu volja, ali mora da ispostuje ono sto kazu propisi.
Hajde probajte da ovako nesto uradite u Svajcarkoj, Austriji, Nemackoj, Danskoj...da ne nabrajam. Ali ne, bitno je da to moze u Srbji, a moze i u Bugarskoj, Albaniji, Hrvatskoj itd...Problem je nas mentalitet koji nam daje za pravo da sve mozemo a sta nas briga za ostale. I prvo cemo nesto da odradimo, pa ako se neko pobuni, i ako je prekrsen zakon onda cemo gledati kako da resimo stvar, preko veze.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Apsolutno se salzem sa Lanmijem po pitanju terase. Nije problem u estetici iste (cak i meni ovo resenje izgleda lepo), ali propisi postoje da bi se postovali, a i ako svako bude radio po svom nahodjenju, brzo nam naselje nece liciti ni na sta od raznih stilova i shvatanja pojedinih stanara kako treba zastakliti.
Potreban je dogovor, ja sam recimo za to da se odredi standard zastakljivanja, pa ko hoce, moze na taj nacin da zastakli i da sve terase izgledaju isto. Naravno, resenje bi moralo uzeti u obzir bezbednost, ali to se valjda podrazumeva. Ovako zaobilazenje procedure i pravila nikako ne mogu podrzati, ma kako sasmo resenje lepo izgledalo.
 
Vrh