Šta je novo?

Vanredno zatvaranje ulica zbog snimanja, manifestacija, protesta i sličnog

Па лажно се представљаш, не знам какву реакцију очекујеш? :D


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678088#p678088:rbd1jday je napisao(la):
solecar » 08 Nov 2019 03:22 am[/url]":rbd1jday]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678084#p678084:rbd1jday je napisao(la):
marrecar » Pet Nov 08, 2019 2:05 am[/url]":rbd1jday]Nema niko pravo da drugome zabrani da živi svoj život kako želi i da radi ono što ga ispunjava.
Možda ću zvučati sada neverovatno bezobrazno , ali da li to znači da ja nemam pravo da zabranim i da se usprotivim , Janku , Marku , Žiki , Miki , Lazi , Peri... da svako od njih za sebe blokira kolovoz , organizujući neki protest ili neko dešavanje , zato što ga to ispunjava? Da ne zalazimo ni u kakvo dalje , dublje nabrajanje grupacija zbog kojih bi moglo da se dođe do još veće polemike. I da , budite bez brige , ni ovog puta nisam mislio na gej populaciju , i unapred se izvinjavam svima koji su se naoštrili da počaste onim svojim "epitetom".
Ako ugrožavaš tuđa ljudska prava takvim protestima, onda naravno da neko ima pravo da te ne podržava, kao npr. ovo sa taksistima. Zbog njih je nastao haos u celom gradu. Tada su svačija prava bila ugrožena i nečija borba je bila potpuno besmislena. Ali ako neko blokira par ulica, i to uglavnom vikendom, i to tek jednom godišnje, kako bi ostvario svoja osnovna ljudska prava, onda naravno da nemaš pravo da zabraniš nekome to. Mislim, ne pojedinac, nego država može da zabrani u celoj ovoj priči. Parada ponosa smeta ljudima zato što se drugačiji ljudi bore za svoja prava, a ne zato što se blokira ulica. Isto i za dosta toga drugog, besmisleno je biti kivan na nekoga zato što blokira ulicu povremeno, a pri tome ne ugrožava nečija druga prava i život.
 
Biciklistkinja":1v2s4f2t je napisao(la):
Noki

Biciklistkinja zbog toga što je forum u principu anonimna stvar pa možeš da staviš ime koje želiš ali imalo je nekih efekata koje drugo ime ne bi imalo, na primer da ljudi upozoravaju druge ljude da sam ja muško

Mislio sam da ima neke veze sa polnim/ rodnim identitetom.. :)

SBG":1v2s4f2t je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678091#p678091:1v2s4f2t je napisao(la):
Noki » 08 Nov 2019, 03:31[/url]":1v2s4f2t]Čini mi se da su nove generacije sve edukovanije i svesnije činjenice da svi treba da budemo ravnopravni, slobodni i prihvaćeni kakvi jesmo...
Нарочито кад LGBT људе, Роме и ментално заостале људе називају погрдним именима. И после неком држе предавања о моралу, од ког беже као ђаво од крста.

Ne znam koliko imaš godina, ja sam studirao pre 10tak... i tad je bilo foruma a i pre toga... Samo na pravnom forumu su studenti prava evoluirali vidljivo, osetno, da ne idemo dalje.. Uvek će biti zadrtih primitivaca kojima ne možeš objasniti, ali mnogo se promenila percepcija... S početka ovog milenijuma, bile su to žustre rasprave prepune mržnje i diskvalifikacija, a blagonaklono se gledalo na sve te mrzitelje, to je bio mainstream..

Sada primećujem da je stanja kod LGBT bolje, ali u nekoj opštoj percepciji Roma se malo napredovalo, puno je stereotipa i generalizacija, dok osobe sa hendikepom imaju razumevanje i podršku na papiru, tj. kao mrtvo slovo na papiru jer se u praksi slabo šta prilagođava njihovim potrebama..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678091#p678091:28984egk je napisao(la):
Noki » Pet Nov 08, 2019 3:31 am[/url]":28984egk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678056#p678056:28984egk je napisao(la):
solecar » Pet Nov 08, 2019 12:30 am[/url]":28984egk]Nigde nisam rekao da se moj komentar odnosi na gej populaciju , što ovde baš voli deo forumaša da mi prišije , figurativno. Mogli bi ste svoje vreme provedeno ovde , da iskoristite mnogo korisnije , nego u pokušavanju da me prikažete kao homofoba , iako se i taj izraqz upotrebljava potpuno pogrešno.

Ne znam na šta si mislio kad nisi precizirao, ima puno toga nakaradnog što se nameće sa zapada da bude a priori prihvaćeno.. Ako prihvataš pride i smatraš da nema nikakvih bojazni po dekadenciju srpskog društva jer se on redovno održava, super tim bolje. Onda svakako nisi homofob.
Nemam trenutno vremena da objašnjavam na šta sam sve konkretno mislio , samo ću kratko da odgovorim , a kasnije objasnim na šta sam sve mislio , a to sve samo ne gej populacija. Isto važi i za druge.
Pre svega , homofob ne mogu nikako da budem , jer nemam strah od čoveka. Upravo napisanu rečenicu čitajte s razumevanjem , objašnjenje iste kasnije. Drugo , mi baš i nismo neko društvo za pohvalu , kada nam prvo , a u mnogim slučajevima i jedino , što padne na pamet je da neko apriori i isključivo misli na gej ljude i ima nešto protiv njih. Sva sreća pa nisam okupiran njima kao neki na forumu.
 
Ode tema opet u pravcu diskusije o gejevima a nije joj to bila namena. Ne znam za druge ljude, ali vezano za gej paradu kao dogadjaj, ono sto smeta meni, i sto smeta mnogim ljudima u mom okruzenju, je: 1) sto njeni organizatori prave dva ili cak tri ista dogadjaja samo i samo zato sto njihove vodje ne podnose jedni druge 2) sto se svake godine trase tih parada prosiruju, i time izazivaju dodatna materijalna i logisticka opterecenja po grad. A da se pritom broj njihovih ucesnika uopste ne povecava.

Time se opet vracamo na onu pricu od malopre - svako ima pravo na protest. Ali nije svejedno da li protestuje 30, 300, 3.000 ili 30.000 ljudi. U redu, gej osobe zele paradu. U redu, obaveza je drzave da je odrzi i obezbedi. Ali ne tako da to realizuje na nerazuman i nepraktican nacin, gde se zbog hiljadu ucesnika blokira ogroman deo grada. I ne samo sto je ogroman, nego svake godine poraste za jos koji blok. To tako ne moze.

Jedno je pravo na okupljanje, protestovanje i skretanje paznje. Drugo je isterivanje inata i bezobzirno insistiranje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678235#p678235:ifxj5fqh je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Nov 08, 2019 2:54 pm[/url]":ifxj5fqh]Drugo je isterivanje inata i bezobzirno insistiranje.
Ovo je suština koju mnogi ne mogu ili ne žele da prihvate , jer lakše je reći da svako ima pravo na protest , proslavu , organizovanje ovoga ili onoga , i kako se treba imati razumevanja jer je to samo jednom u godini , nego pogledati istini u oči , da kada se saberu sva ta jednodnevna ili dvodnevna jednogodišnja događanja , dođe se do ne tako male cifre. A na sve to imamo i proteste , vanredne okolnosti zbog ovoga ili onoga što se neplanirano desi , pa tu su onda i zatvaranja zbog prijema stranih državnika... Pametni ste sasvim dovoljno da možete da izračunate koliko je to dana u godini , okvirno.
 
Ne blokira gej parada grad nego policija. Učesnici parade kojih je oko 1000, a bez policije bi bilo oko 5000 za par godina blokiraju samo deo Kralja Milana u širini hotela Hilton i posle u toku šetnje gde saobraćaj može da se zaustavlja samo dok grupa ne prođe.

Taksisti površinski blokiraju ceo grad, a parada samo deo ulice.
 
Srećno u daljem izvrtanju napisanog , al' nekog drugog. Ne svađa mi se svađanja radi , na zadatu temu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678235#p678235:1dr48txl je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Nov 08, 2019 1:54 pm[/url]":1dr48txl] Time se opet vracamo na onu pricu od malopre - svako ima pravo na protest.
Tačno, ali nema pravo na paradu ako nema dobrog razloga za paradiranje kao, uostalom, i za protest.
 
A ko Ksenija odlučuje o validnosti nečijih razloga za protest tj. paradu?

Nečiji razlozi tj. postojanje i opravdanost tih razloga ne mogu da budu razlog za nedozvoljavanje organizovanja skupa. Takvi razlozi oko kojih postoje društvena sporenja u pogledu opravdanosti su upravo motiv za organizaciju skupa i tada mora da se odobi.

Besmisleno bi bilo recimo odobriti skup u kojoj bi se protestanti borili da dokažu da je Zemlja okrugla, jer oko toga ne postoje sporenja, notorna je činjenica.. ali ako postoji neko dublje filozofsko - sociološko značenje ovakvog performansa, koji prosečan policajac nije dužan da razume, morali bi ga odobriti..

Opet u skladu sa brojem prijavljenih učesnika ili procenom broja građana koji će se okupiti, određenog dana, u određenom vremenskom trajanju i na određenom mestu.

O značaju razloga sigurno neće odlučivati policija.

Tako da svako ima pravo na protest tj. paradu, ali niko nema pravo da zloupotrebljava pravo. Ako postoje sporenja oko prava vs. zloupotreba, u krajnjem će sud doneti odluku kako tumačiti odredbe ustava po tom pitanju i šta je kome dozvoljeno.
 
Dakle u slučaju eventualne zloupotrebe prava sud bi morao nesumnjivo da utvrdi da je razlog vršenja nečijeg prava maliciozan. Da je organizatoru skupa isključivi razlog blokiranje ulica, remećenje javnog reda i mira da se nikakav drugi razlog (bez ulaska u opravdanost) ne krije iza toga.. Jer će do blokade i remećenja neminovno doći, ali ako je to isključivi cilj, onda je po sredi zloupotreba prava.

Ima jedan slikovit primer zloupotrebe prava pa bih ga podelio sa vama.

Kupac je bio dužan da plati cenu iz ugovora i na dogovoreno mesto, u dogovorene vreme je doneo potreban iznos, ali ne papirnati novac, nego džakove kovanica koje prodavac nije mogao da ponese sa sobom..
:)

Postavilo se pitanje da li je prodavac propustio da naplati potraživanje ili je kupac zloupotrebio svoje pravo (u ovom slučaju i obavezu) da plati cenu za ugovorenu činidbu...

Stalo se na stanovište da je u ovom slučaju pravo zloupotrebljeno. Dakle mora da bude baš nešto flagrantno, očigledno maliciozno, šikaniozno vršenje prava da bi došlo do zloupotrebe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678960#p678960:1sjam2kt je napisao(la):
Noki » Ned Nov 10, 2019 11:49 pm[/url]":1sjam2kt]A ko Ksenija odlučuje o validnosti nečijih razloga za protest tj. paradu?
Oni koji primenjuju zakonske propise. Zar je to upitno?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679573#p679573:2ranugp9 je napisao(la):
Ksenija » Sre Nov 13, 2019 12:01 am[/url]":2ranugp9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678960#p678960:2ranugp9 je napisao(la):
Noki » Ned Nov 10, 2019 11:49 pm[/url]":2ranugp9]A ko Ksenija odlučuje o validnosti nečijih razloga za protest tj. paradu?
Oni koji primenjuju zakonske propise. Zar je to upitno?

Upitno je sve dok ne pogledamo šta kaže propis i kako ga primeniti.

Propise u ovoj materiji reguliše Zakon o javnom okupljanju, a može ih primeniti kako MUP tako i Upravni sud u upravnom sporu (recimo ako je došlo do zabrane javnog okupljanja pa organizator podnese tužbu).

Napisala si da organizator ne može da prijavi skup ako "nema dobar razlog"...

MUP ni jednog trenutka neće ceniti razloge za održavanje okupljanja, ne ulazi u celishodnost nečije odluke da pravi skup. MUP čak ni ne odobrava skup iako se to tako kolikvijalno kaže, već se MUPu organizator okupljanja obraća podnoseći prijavu okupljanja. Dakle ne u formi zahteva po kojem MUP treba da postupi, nego prijavom organizator obaveštava MUP da će određena grupa građana, određenog dana vršiti svoje Ustavom garantovano pravo na mirno i slobodno okupljanje...

MUP, dakle, ne odobrava i ne ceni razloge ali prijavljeno okupljanje može zabraniti samo ako postoje neki od razloga propisanih čl. 8 Zakona o javnom okupljanju:

1) kada postoji ugrožavanje bezbednosti ljudi i imovine, javnog zdravlja, morala, prava drugih ili bezbednosti Republike Srbije;

2) kada su ciljevi okupljanja usmereni na pozivanje i podsticanje na oružani sukob ili upotrebu nasilja, na kršenje ljudskih i manjinskih sloboda i prava drugih, odnosno na izazivanje ili podsticanje rasne, nacionalne, verske ili druge neravnopravnosti, mržnje i netrpeljivosti;

3) kada nastupi opasnost od nasilja, uništavanja imovine ili drugih oblika narušavanja javnog reda u većem obimu;

4) ako je održavanje okupljanja suprotno odredbama ovog zakona.


Svi razlozi su nedvosmisleni, sem morala, misli se na javni moral, veoma promenljivu i nestabilnu kategoriju, da ne otvaram filozofsku raspravu o tome, ali da preduhitrim sve eventualne zlurade komentare onih koji su se ponadali da bi 'moral' bio dobar osnov za zabranu gej parade reći ću sledeće...

Ako imaš minimum 5 zakona koji jasno ističu "seksualnu orijentaciju" kao slobodu izbora pojedinca i zabranjuju diskriminaciju po tom osnovu, onda ni taj razlog "moral" ne može da se primeni za zabranu gay pride-a u našoj demokratskoj zemlji. :p

Ne kažem Ksenija da si ti govorila o gej paradi, samo objašnjavam ako se eventualno neko ponadao - ETO razloga za zabranu! Parada nije moralna!

Ostali razlozi za zabranu su čini mi se nedvosmisleni...
 
Da li zna neko nešto više o Novobeogradskom Comtrade Serbia marathon? Trebalo bi da se organizuje u nedelju , ali osim šture informacije o izmeni tramvajskih linija , konkretno ništa više ne mogu da nađem. Čak i ova slika zbunjuje. Na njihovom sajtu nema ništa od informacija koje bi mogle da budu korisne , a tiču se gradskog prevoza , kao ni na sajtovima SJP i GSP - a. Evo nešto o samom maratonu i u novostima.

 
Pa šta treba više da se zna?

Navedene ulice će biti zatvorene od 10 do 15h, a neke forumaše ćete moći i videti na stazi :)

Šalim se. Neozbiljno je od Grada da ne objavljuje ništa zvanično, ali verujem da će uskoro objaviti barem nešto.

Maraton inače organizuje Atletski savez Srbije i udara kontru Beogradskom maratonu.

Zanimljivo, i veoma korisno za trkače, je da su start i cilj u samoj Areni, a to je odlično zbog presvlačenja i utopljavanja pre i posle trke. Ono što je još bolje je to što mi je Arena blizu kuće što čini povratak mnogo lakšim.

U odnosu na Beogradski maraton pohvalno je što se održava nedeljom i što blokira "samo jedan" most i što je centar grada netaknut.
 
@astrodule, verovatno ću ti disati za vratom neko vreme, ali verujem da ćeš me ostaviti daleko iza sebe negde oko mosta, a tu imam i najvežu zamerku na trasu. Nikako ne razumem potrebu da se trkačima nametne ovaj nepotrebni uspon na most i još jedan u povratku, a istovremeno korisnicima automobilskog i javnog prevoza uskrati korišćenje mosta za vreme trke.
 
Samim odabirom trase , čak i da nema deonice preko Mosta na Adi , vozila ga opet ne mogu koristiti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680409#p680409:3i6b1ady je napisao(la):
astrodule » Pet Nov 15, 2019 12:05 pm[/url]":3i6b1ady]
U odnosu na Beogradski maraton pohvalno je što se održava nedeljom i što blokira "samo jedan" most i što je centar grada netaknut.
Baš htedoh to da napišem.
GOJE":3i6b1ady je napisao(la):
Nikako ne razumem potrebu da se trkačima nametne ovaj nepotrebni uspon na most i još jedan u povratku, a istovremeno korisnicima automobilskog i javnog prevoza uskrati korišćenje mosta za vreme trke.
E vidiš danas sam naučio nešto novo. :) Sad razumem zašto su se druge i prethodne trke ranije pravile tako da idu preko Brankovog mosta. Znači zbog tog uspona... Mislim dobro, tu se malo sukobljavaju interesi trkača koji bi što manje nagiba ili bar da budu postepeni... i interesi ostalih učesnika u saobraćaju, kojima jelte zatvaranje Brankovog mosta može da ima veliki uticaj. Mislim prostije rečeno, nama ostalima nije svejedno koji se most zatvara. Ali eto, sad kapiram i drugu stranu priče, zašto se češće bira baš Brankov most.
 
Koliko god banalno zvučalo, nije svejedno to sa mostovima i usponima. Most na Adi ima najvišu saobraćajnu platformu u Beogradu. Na ovoj trasi mislim da se radi o preko 30 metara uspona (20 metara od kote Nbg-a, i 10 metara od kote petlje radnička), koji su apsolutno nepotrebni. Ako je već cela trasa na NBG, mogao je i most elegantno da se izbegne.
 
Slažem se potpuno za mostove. Ako može bez prelaska preko reke - super. Trkači nisu turisti pa da nam treba neka atrkativnost tipa most.

E sad, slike sa mostova su najatraktivniji i moguće je da to glavni razlog korišćenje mostova.

Što se tiče trasiranja, tj, blokiranja ulica - realno, posle 12h će na trasi biti samo 250 maratonaca i verujem da će propuštati vozila. Uz malo ogranizacije pola Jurija Gagarina se može prebaciti na dvosmerni režim jer je ulica dovoljno široka i nema potrebe da trkači zauzimaju oba smera (verovatno ni neće).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=680437#p680437:13j07amc je napisao(la):
solecar » 59 minutes ago[/url]":13j07amc]Evo pojavio se info za maraton.

Evo, pa se snađite.

INFORMACIJA O IZMENI RADA LINIJA JAVNOG PREVOZA TOKOM ODRŽAVANjA MANIFESTACIJE „1. SERBIA MARATHON“
Dana 16.11. od 22:00 časova do dana 17.11.2019. godine do 09:00 časova i dana 17.11.2019. godine od 16:00 do 18:00 časova, doći će do izmene režima rada linija na sledeći način:
• Linija br. 17
o U smeru ka Konjarniku ulicama Bulevar Zorana Đinđića, Španskih boraca, Bulevar Arsenija Čarnojevića i dalje redovno;
o U smeru ka Zemunu redovno;
• Linija br. 68
o U smeru ka Zelenom vencu ulicama Bulevar Zorana Đinđića, Španskih boraca, Bulevar Arsenija Čarnojevića, Antifašističke borbe, Bulevar Zorana Đinđića i dalje redovno;
o U smeru ka Novom Beogradu redovno;
Dana 17.11.2019. godine do 09:00 časova 16:00 časova, doći će do izmene režima rada linija na sledeći način:
• Linije br. 7 i 9 (od 09:00 do 13:30)
o U oba smera linije će saobraćati preko Trga Slavija i Savskog trga do Gospodarske mehane;
• Linija br. 11 (od 09:00 do 13:30)
o Vozila na liniji će privremeno čekati na trasi dok se ne oslobodi prolaz;
• Linija br. 13 (od 09:00 do 13:30)
o Linija se privremeno ukida, a vozila se prebacuju na liniju br. 12;
• Linija br. 17 (od 09:00 do 13:30)
o U oba smera ulicama Bulevar Mihajla Pupina, Antifašističke borbe, Bulevar Arsenija Čarnojevića i dalje redovno;
• Linija br. 18
o U oba smera ulicama Tošin bunar, Bulevar Arsenija Čarnojevića i dalje redovno;
• Linija br. 45
o U smeru ka Zemunu ulicam Nehruova, Jurija Gagarina, Bulevar Milutina Milankovića, Milentija Popovića, Bulevar Mihajla Pupina, Pariske komune, Tošin bunar i dalje redovno;
o U smeru ka Novom Beogradu redovno;
• Linija br. 60
o ulicama Savski nasip, Jurija Gagarina, Bulevar Milutina Milankovića, Milentija Popovića, Bulevar Mihajla Pupina i dalje redovno ka Zelenom vencu;
• Linija br. 65
o U smeru ka Novom bežanijskom groblju ulicama Pariske komune, Tošin bunar i dalje redovno;
o U smeru ka Zvezdari ulicama Marka Čelebonovića, Partizaske avijacije, petlja „Bežanijska kosa“, Bulevar Arsenija Čarnojevića, Antifašističke borbe i dalje redovno;
• Linija br. 67
o Linija neće saobraćati ;
• Linija br. 68
o Linija neće saobraćati;
• Linija br. 70
o U smeru ka Bežanijskoj kosi ulicama Bulevar Arsenija Čarnojevića, Tošin bunar, Nikole Dobrovića i dalje redovno;
o U smeru ka IKEI ulicama Marka Čelebonovića, Partizaske avijacije, petlja „Bežanijska kosa“, Bulevar Arsenija Čarnojevića i dalje redovno;
• Linija br. 71
o U smeru ka Ledinama ulicama Bulevar Mihajla Pupina, Pariske komune, Tošin bunar i dalje redovno;
o U smeru ka Zelenom vencu ulicama Surčinska, Dr Ivana Ribara, Jurija Gagarina, Milutina Milankovića, Milentija Popovića, Bulevar Mihajla Pupina i dalje redovno;
• Linija br. 72
o U smeru ka Aerodromu ulicama Pariske komune, Tošin bunar i dalje redovno;
o U smeru ka Zelenom vencu ulicama Marka Čelebonovića, Partizaske avijacije, petlja „Bežanijska kosa“, Bulevar Arsenija Čarnojevića, Antifašističke borbe i dalje redovno;
• Linija br. 73
o U smeru ka Novom Beogradu ulicama Bulevar Mihajla Pupina, Pariske komune, Tošin bunar, Zemunska, Vojvođanska, Dr Ivana Ribara i dalje redovno;
o U smeru ka Batajnici ulicama Jurija Gagarina, Bulevar Milutina Milankovića, Milentija Popovića, Mihajla Pupina i dalje redovno;
• Linija br. 74
o U smeru ka Bežanijskoj kosi ulicama Bulevar Arsenija Čarnojevića, petlja „Bežanijska kosa“, Partizanske avijacije, Marka Čelebonovića i dalje redovno;
o U smeru ka Mirijevu ulicama Marka Čelebonovića, Partizaske avijacije, petlja „Bežanijska kosa“, Bulevar Arsenija Čarnojevića i dalje redovno;
• Linija br. 75
o U smeru ka Bežanijskoj kosi Pariske komune, Tošin bunar, Dr Žorža Matea i dalje redovno;
o U smeru ka Zelenom vencu ulicama Dr Žorža Matea, Tošin bunar, Bulevar Arsenija Čarnojevića, Antifašističke borbe, Bulevar Mihajla Pupina i dalje redovno;
• Linija br. 76
o U smeru ka Bežanijskoj kosi ulicama Omladinskih brigada, Jurija Gagarina, Bulevar Milutina Milankovića, Milentija Popovića, Bulevar Mihajla Pupina, Pariske komune, Tošin bunar i dalje redovno ;
o U smeru ka Novom Beogradu ulicama Dr Žorža Matea, Tošin bunar, Zemunska, Vojvođanska Dr Ivana Ribara, Jurija Gagarina i dalje redovno;
• Linija br. 77
o U smeru ka Bežanijskoj kosi ulicama Pariske komune, Tošin bunar, Dr Žorža Matea i dalje redovno;
o U smeru ka Zvezdari ulicama Dr Žorža Matea, Tošin bunar, Bulevar Arsenija Čarnojevića, Antifašističke borbe, Bulevar Mihajla Pupina i dalje redovno;
• Linija br. 78
o U smeru ka Zemunu redovno;
o U smeru ka Banjici ulicama Tošin bunar, Bulevar Arsenija Čarnojevića, Antifašističke borbe, Bulevar Mihajla Pupina i dalje redovno;
• Linija br. 82
o u smeru ka Bloku 44: Pariske komune, Tošin bunar, Nikole Dobrovića, Marka Čelebonovića, Norveška, Ljubinke Bobić, Gandijeva, Vojvođanska, Dr Ivana Ribara, Jurija Gagarina, Nehruova i dalje redovnom trasom;
o u smeru ka Keju oslobođenja: Nehruova, Jurija Gagarina, Bulevar Milutina Milankovića, Milentija Popovića, Bulevar Mihajla Pupina i dalje redovnom trasom;
• Linija br. 85
o U smeru ka Borči ulicama Radnička, Bulevar vojvode Mišića, most Gazela, Bulevar Arsenija Čarnojevića, Antifašističke borbe i dalje redovno;
o U smeru ka Banovom brdu ulicama Bulevar Mihajla Pupina, Antifašističke borbe, Bulevar Arsenija Čarnojevića, Most Gazela, Bulevar vojvode Mišića, Radnička i dalje redovno;
• Linija br. 88
o U oba smera ulicama Bulevar Mihajla Pupina, Antifašističke borbe, Bulevar Arsenija Čarnojevića i dalje redovno;
• Linija br. 89
o U smeru ka Novom Beogradu ulicama Radnička, Bulevar vojvode Mišića, most Gazela, Bulevar Arsenija Čarnojevića, Tošin bunar, Zemunska, Vojvođanska, Dr Ivana Ribara i dalje redovno;
o U smeru ka Vidikovcu ulicama Jurija Gagarina, Vladimira Popovića, Most Gazela, Bulevar vojvode Mišića, Radnička i dalje redovno;
• Linija br. 94
o U smeru ka Resniku ulicama Jurija Gagarina, Vladimira Popovića, Most Gazela, Bulevar vojvode Mišića, Radnička i dalje redovno;
o U smeru ka Novom Beogradu ulicama Radnička, Bulevar vojvode Mišića, most Gazela, Bulevar Arsenija Čarnojevića, Tošin bunar, Zemunska, Vojvođanska, Dr Ivana Ribara i dalje redovno;
• Linija br. 95
o U smeru ka Borči ulicama Jurija Gagarina, Bulevar Milutina Milankovića, Milentija Popovića, Bulevar Mihajla Pupina i dalje redovno;
o U smeru ka Novom Beogradu ulicama Bulevar Mihajla Pupina, Pariske komune, Tošin bunar, Zemunska, Vojvođanska, Dr Ivana Ribara i dalje redovno;
• Linija br. 601
o U smeru ka Surčinu redovno;
o U smeru ka Savskom trgu ulicama Surčinska, Nedeljka Gvozdenovića, Dr Huga Klajna, Marka Čelebonovića, Partizaske avijacije, petlja „Bežanijska kosa“, Bulevar Arsenija Čarnojevića i dalje u skladu sa radovima na Savskom trgu;
• Linija br. 602
o Saobraćaće skraćeno do kružnog toka u Vojvođanskoj ulici;
• Linija br. 604
o Saobraćaće skraćeno do Ledina;
• Linija br. 605
o Saobraćaće skraćeno do Ledina;
• Linija br. 607
o U smeru ka Surčinu ulicama Bulevar Mihajla Pupina, Pariske komune, Tošin bunar, Autoput Beograd - Šid i dalje redovno;
o U smeru ka Paviljonima Autoput Beograd – Šid, Antifašističke borbe, Bulevar Mihajla Pupina i dalje redovno;
• Linija br. 610
o U smeru ka Jakovu ulicama Bulevar Mihajla Pupina, Pariske komune, Tošin bunar, Zemunska, Vojvođanska, Surčinska i dalje redovno;
o U smeru ka Zemunu ulicama Surčinska – Dr Ivana Ribara - Jurija Gagarina, Bulevar Milutina Milankovića, Milentija Popovića, Bulevar Mihajla Pupina i dalje redovno;
• Linija br. 611
o U smeru ka Dobanovcima ulicama Bulevar Mihajla Pupina, Pariske komune, Tošin bunar Autoput Beograd - Šid i dalje redovno;
o U smeru ka Zemunu Autoput Beograd – Šid, Antifašističke borbe, Bulevar Mihajla Pupina i dalje redovno;
• Linija br. 612
o U smeru ka Galenici ulicama Bulevar Mihajla Pupina, Pariske komune, Tošin bunar, Dr Žorža Matea i dalje redovno;
o U smeru ka Paviljonima ulicama Partizanske avijacije, petlja „Bežanijska kosa“, Bulevar Arsenija Čarnojevića, Antifašističke borbe, Bulevar Mihajla Pupina i dalje redovno;
• Linija br. 613
o U smeru ka naselju Radiofar ulicama Bulevar Mihajla Pupina, Pariske komune, Tošin bunar, Nikole Dobrovića i dalje redovno;
o U smeru ka Paviljonima ulicama Marka Čelebonovića, Partizanske avijacije, petlja „Bežanijska kosa“, Bulevar Arsenija Čarnojevića, Antifašističke borbe, Bulevar Mihajla Pupina i dalje redovno;
• Linija br. 708
o U smeru ka Zemun polju ulicama Omladinskih brigada, Jurija Gagarina, Bulevar Milutina Milankovića, Milentija Popovića, Bulevar Mihajla Pupina, Pariske komune, Tošin bunar, Dr Žorža Matea i dalje redovno;
o U smeru ka Novom Beogradu ulicama Dr Žorža Matea, Tošin bunar, Dr Ivana Ribara, Jurija Gagarina, Omladinskih brigada i dalje redovno;
• Linija br. 711
o U smeru ka Ugrinovcima ulicama Bulevar Mihajla Pupina, Pariske komune, Tošin bunar Autoput Beograd - Šid i dalje redovno;
o U smeru ka Paviljonima Bulevar Arsenija Čarnojevića, Antifašističke borbe, Bulevar Mihajla Pupina i dalje redovno;
• Linija EKO 1 (od 09:00 do 14:00)
o elektrobusevi sa linije EKO 1 saobraćaće na relaciji Vukov spomenik – Trg Republike na sledeći način: redovnom trasom do Dečanske ulice, Makedonska, Trg republike, terminus „Trg republike“ i upovratku Braće Jugović, Dečanska, Trg Nikole Pašića i dalje redovnom trasom ka Vukovom spomeniku.
SEKRETARIJAT ZA JAVNI PREVOZ
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679648#p679648:p2uo4rrv je napisao(la):
Noki » Sre Nov 13, 2019 8:56 am[/url]":p2uo4rrv] Upitno je sve dok ne pogledamo šta kaže propis i kako ga primeniti.
Eto, dođosmo do iste tačke a zapravo i ne vidim da smo se negde mimoišli, makar u samoj suštini. Ne volim da ponavljam lični stav, otuda i tek par redaka, crveni ratniče.
 
Danas (nedelja) me je ovaj maraton zeznuo jer nisam znao da će ulice biti blokirane. Ali me nije to iznerviralo već to što čitam redovno vesti i to niko nije objavio.
 
To kako i koliko redovno pratiš i čitaš vesti , znači samo da je to nedovoljno. Po postovima u ovoj temi se vidi da je još pre dva spominjan maraton i da je tada i objavljena zvanična informacija o izmenama u prevozu. Trasa se znala još pre toga.
 
Vrh