Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Gledajući Iz ugla vlasnika vozila unet je red u tom smislu da uvek možeš da nađeš parking mesto, dok gledajući iz ugla pešaka i dalje se dešava da se u pojedinim ulicama parkira na taj način da se zauzme deo ulice i deo trotoara, da bi sa druge strane koja nema iscrtana parking mesta mogli da se parkiraju ovi što nelegalno parkiraju.
Rezervisanja parkinga bidonima, stolicama i sl. predmetima više nema. :D
 
Ova reketaška i parazitska valst krenula da zonira ceo grad, evo sad će maltene do MMLuga da stignu zoniranjem Vjekoslava Kovača. A dinara nisu uložili da u čitavom kraju naprave ijedno javno parkiralište, ili na bilo koji način da obezbede novi prostor za parking mesta. Ali zato štancuju parice od trpanja brda zgrada, i time svaki dan pogoršavaju situaciju sa sve većim nedostatkom parking mesta. Time dovode ljude u stanje nervoze, razdražljivosti, osećaja da su u stalnom prekrašju i sl. Na kraju će uništiti ovaj grad jer nema svrhe živeti negde gde za male plate treba pride da provedeš preostalo slobodno vreme u prevozu 3 sata tamo i vamo, više se isplati da za te pare kopaš njivu i imaćeš bar duplo više slobodnog vremena.
Konkretno za Vjekoslava Kovača, sad roditelji ne mogu da dovedu decu u školu, sporstski centar, vrtić... tj da za 5 minuta izađu i ostave ih jer su ovi izmislili da sad definicija parkiranja nije stajanje kola duže od 15 minuta, već mafiji vlasti mora odmah da se uplati reket, čim se izađe iz kola. Znači ja treba u njihov mafijaški budžet da plaćam za 5 minuta skoro 2000 din mesečno, i to na parking mestima koji tu postoje besplatno od kad znam za sebe, i uvek negde ima se nađe mesta. Sa druge strane, ako su stanovnici te ulice saučesnici u ovome, onda i oni lepo da plate zoniranje gde god drugde u gradu se parkiraju, a ne da se ispred moje zgrade na Lionu svi koriste besplatno parkiranje, pa mi nemamo gde da se parkiramo ili kod žene na Novom Beogradu da može besplatno parkiranje. Onda lepo svi zajedno da plaćamo reket vlasti, pa da vidimo podjednako svi zajedno da li nam taj trošak i sistem u kome se 10 godina ne gradi ni jedno novo parkiralište u gradu, odgovora.
 
Mislim da u Vjekoslava Kovača još uvek ne kontrolišu. Zvanično su počeli od ponedeljka, ali nisam jos video kontrolore niti kazne (verovatno jer parking mesta nisu obeležena zelenom bojom)...
 
A u za to vreme u Beču poskupeo parking 5 centi, ali

Prvih 15 minuta na parkingu ostaje besplatno, narednih pola sata će se naplaćivati 1,10 evra tj. ukupno 4,40 evra za dva sata u ovoj zoni parkiranja.

Grad Beč je prošle godine novcem od naplate parkinga uložio 88 miliona evra u javni, a 6,4 miliona evra u biciklistički saobraćaj, dok je 4,7 miliona evra potrošeno na saobraćajnu bezbednost.
https://www.b92.net/automobili/razno.ph ... id=1599261

Zato je kod nas (od skoro) ukinuto tih 15 minuta na ulici, a zamislite tek kada bi neko tražio da sazna kako su utrošene pare dobijene naplatom parkinga u Beogradu.
 
Pogledas javne nabavke pasrking servisa i sve ti bude jasno...gro na izmisljene akcije "saobracajnog obrazovanja" neke dece..
 
То нису измишљене акције и нису бачене паре за образовање "неке" деце.

Децу треба одмалена учити о саобраћају, саобраћајној безбедности и саобраћајној култури и како да се понашају на улици. Можда то некоме изгледа смешно и бескорисно, али на тај начин се унапређује општи систем безбедности и помоћи у спречавању несрећа. У те акције су укључени стручна лица о саобраћају са Саобраћајног факултета, стручна лица из других образовних установа, наши аутомобилисти, из Агенције за безбдност саобраћаја,...

Један део од тих пара иде и за организовање такмичења ученика основних школа у познавању саобраћаја "Шта знаш о саобраћају" коју организује Ауто Мото Савез Србије. То је иначе и званично такмичење Министарства просвете, науке и технолошког развоја, а укључено је и Министаврство унутрашњих послова, Министарство просвете,... Деца, од 9 до 13. година, која освоје прва места иду на Европско такмичење о познавању саобраћаја које организује ФИА, међународна аутомобилска федерација. Прошле и ове године (сад у септембру) наши малишани су освојили трећа места у Европи. Пре три или четири године су били први у Европи.

Најлакше је седети за тастатуром и мрачити без икаквог основа.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668488#p668488:14407510 je napisao(la):
BarneyG » 10 Окт 2019 08:43 am[/url]":14407510]U 34 bloku se nasipa plac. O čemu se radi?

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока
Пребацио сам са теме „Развој новобеоградских блокова“ у тему „Паркирање,- зоне, гараже,...“ јер ипак се ради о паркирању. Остале постове и слике, а који говоре о овом паркингу, Игор може да прабаци у ову тему, ако жели.

Ови паркинзи који се раде у блоку 34 око гараже Верано моторса су део који се ради на предлог општине Нови Београд. Нажалост овог паркинга нема на списку предлога општине за претварање одређених зелених површина у паркинге https://parking-servis.co.rs/cyr/wp-con ... b64d87.pdf

Биће огроман паркинг и углавном ће служити за паркирање возила станара блокова 34 и 33 и наравно запослених из предузећа којих има доста у ова два блока, гостију станара, а и шире. Гаража неће бити у функцији до даљег, пита се Верано моторс.

Поред паркинга око саме гараже, биће и два мања паркинга према улици Народних хероја. Слике сам поделио у три групе - паркинзи око гараже, два мања паркинга и слике гараже.

За почетак ево ортофото снимка на коме сам уцртао, онако како сам знао, као су распоређена сва та паркинг места, улаз на паркинге.
Pogledajte prilog 11
Паркинзи око гараже, слике су од 15.10.2019.
Насипа се и исцртавају линије где ће бити паркинзи и пролази код гараже
130818,130826,130842,130013,130003,125947,130606,130619,130643,130708,130657
Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
:sesir:
 
Два мања паркинга-слике од 15.10.2019.
Између великог паркинга и два мања је насут пролаз (уличица) и ту се пролази као кроз неку шумицу! Код ова два паркинга ће бити и улаз на исте, а улазиће се из блоковске саобраћајнице. Иначе и овде има доста фазана.

Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Zanimljiv mi je momenat da pored garaže koja nikada nije stavljena u funkciju gradimo otvorena parking mesta :?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=670632#p670632:1k8eo0dp je napisao(la):
Igor » 17 Окт 2019 02:00 am[/url]":1k8eo0dp]Zanimljiv mi je momenat da pored garaže koja nikada nije stavljena u funkciju gradimo otvorena parking mesta :?
Интересантно јесте, али пошто је приватно власништво,......биће ваљда једног дана и она у употреби.
 
И баш ти је симпатична ? А да не планираш можда да се попнеш на кров ове гараже. Неће да може
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668814#p668814:3n6ndotp je napisao(la):
Гага » Fri Oct 11, 2019 1:09 am[/url]":3n6ndotp]То нису измишљене акције и нису бачене паре за образовање "неке" деце.

Децу треба одмалена учити о саобраћају, саобраћајној безбедности и саобраћајној култури и како да се понашају на улици. Можда то некоме изгледа смешно и бескорисно, али на тај начин се унапређује општи систем безбедности и помоћи у спречавању несрећа. У те акције су укључени стручна лица о саобраћају са Саобраћајног факултета, стручна лица из других образовних установа, наши аутомобилисти, из Агенције за безбдност саобраћаја,...

Један део од тих пара иде и за организовање такмичења ученика основних школа у познавању саобраћаја "Шта знаш о саобраћају" коју организује Ауто Мото Савез Србије. То је иначе и званично такмичење Министарства просвете, науке и технолошког развоја, а укључено је и Министаврство унутрашњих послова, Министарство просвете,... Деца, од 9 до 13. година, која освоје прва места иду на Европско такмичење о познавању саобраћаја које организује ФИА, међународна аутомобилска федерација. Прошле и ове године (сад у септембру) наши малишани су освојили трећа места у Европи. Пре три или четири године су били први у Европи.

Најлакше је седети за тастатуром и мрачити без икаквог основа.
.

To nije posao JP Parking servis.
Pravite vi blago meni javne garaze, a manite se decijih skolica.
 
Zanimljivo mi je ovo obeležavanje na tucaniku.
866ebdbff48e15f7c5c2b91815e72948.jpg
9f6976b8525c24b622f0a45a9828598c.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Mislim da će ovde biti plava zona, čisto sumnjam da bi iz PS ulagali u nešto da nemaju vajde od toga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671438#p671438:3rdl11k1 je napisao(la):
tzoran1 » 19 Окт 2019 05:31 pm[/url]":3rdl11k1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668814#p668814:3rdl11k1 je napisao(la):
Гага » Fri Oct 11, 2019 1:09 am[/url]":3rdl11k1]То нису измишљене акције и нису бачене паре за образовање "неке" деце.

Децу треба одмалена учити о саобраћају, саобраћајној безбедности и саобраћајној култури и како да се понашају на улици. Можда то некоме изгледа смешно и бескорисно, али на тај начин се унапређује општи систем безбедности и помоћи у спречавању несрећа. У те акције су укључени стручна лица о саобраћају са Саобраћајног факултета, стручна лица из других образовних установа, наши аутомобилисти, из Агенције за безбдност саобраћаја,...

Један део од тих пара иде и за организовање такмичења ученика основних школа у познавању саобраћаја "Шта знаш о саобраћају" коју организује Ауто Мото Савез Србије. То је иначе и званично такмичење Министарства просвете, науке и технолошког развоја, а укључено је и Министаврство унутрашњих послова, Министарство просвете,... Деца, од 9 до 13. година, која освоје прва места иду на Европско такмичење о познавању саобраћаја које организује ФИА, међународна аутомобилска федерација. Прошле и ове године (сад у септембру) наши малишани су освојили трећа места у Европи. Пре три или четири године су били први у Европи.

Најлакше је седети за тастатуром и мрачити без икаквог основа.
.

To nije posao JP Parking servis.
Pravite vi blago meni javne garaze, a manite se decijih skolica.
Јесте, један од послова ЈКП Паркинг сервис је и образовање дечице о саобраћају.
Јер улагање у образовање дечице о саобраћају и саобраћајној култури је повећање безбедности у саобраћају. Уосталом Паркинг сервис сваке године има неколико акција "Ђаци вас моле, успорите поред школе", сад су имали 01.11.2019. на Тргу Републике јавни час о понашању деце у саобраћају. Имали су и акцију „Паркирај и бициклирај“, где су набавили 100 бицикала за најмлађе.

Јавни час о понашању деце у саобраћају
ЈКП „Паркинг сервис“ Београд, у оквиру акције „Ђаци вас моле, успорите поред школе“, данас је одржало јавни час о понашању деце у саобраћају на Тргу Републике за 158 ђака првака ОШ „Никола Тесла“. Ђаци су се на овом едукативном предавању дружили и са маскотом акције зебром званом Зебранко Бринић и хором „Чаролија“.
У току је тринаести циклус акције „Ђаци вас моле, успорите поред школе“, коју „Паркинг сервис“ организује са циљем да се повећа безбедност деце у саобраћају, кроз едукацију деце и апеле на возаче да воде посебну бригу о најмлађима. На данашњем интерактивном предавању, на једноставан, забаван и деци прихватљив начин, предавач из „Паркинг сервиса“, заједно са саобраћајним полицајцем, објашњавао је деци како се правилно прелази улица, користи семафор и тумаче саобраћајни знакови. Ђаци су, такође, активно учествовали у предавању, а као награду за показано знање добили су препознатљиви флуоресцентни прслук, брошуру Безбедно до школе, као и бојанке, бојице и распореде часова.
Едукативна предавања о понашању у саобраћају организују се за све ђаке прваке с територије 17 београдских општина, а током дружења дужег од деценије, изведено је око 2.000 представа, захваљујући којима је око 190.000 ђака првака научило како да се правилно и безбедно понаша на путу од куће до школе.
На данашњем дружењу, „Паркинг сервис“ је обележио и завршетак још једне сезоне акције „Паркирај и бициклирај“, која је била у знаку бицикала за најмлађе. Ове године Предузеће је набавило 100 дечјих бицикала, 50 за девојчице и 50 за дечаке, намењених за узраст школске деце. У току сезоне око 50.000 корисника возило је бицикале из ове акције, од тога 5.000 малишана.
Датум: 1.11.2019
https://parking-servis.co.rs/blog/2019/ ... %98%d1%83/
 
Фоторепортажа 10.11.2019.

Паркинг у блоку 34 код оне сабласне гараже је још пре две недеље завршен, али још увек до њега не може да се дође, тј. не могу да улазе возила. Нису завршени улази/излази у паркинг простор, а вероватно ће их бити неколико, претпостављам три улаза/излаза. Цео паркинг простор је урађен од ситног шљунка, малте не ризле, исцртана су паркинг места, саобраћајнице,...Чак су исцртани и улази саобраћајница у саму гаражу. Сијалични стубови који су постављени поред гараже, ноћу осветљавају простор.
Pogledajte prilog 24Pogledajte prilog 23Pogledajte prilog 22Pogledajte prilog 21Pogledajte prilog 20Pogledajte prilog 19Pogledajte prilog 18Pogledajte prilog 17Pogledajte prilog 16Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13
Овде би требало да буде један од улаза/излаза у паркинг простор. Међутим ова бела попречна линија на саобраћајници ми некако показује, да можда неће бити тако ! Постоје још два места где мислим да ће можда бити улази/излази, на другом крају паркинга где је сад бандера (!) и где је постојећи паркинг који је ближе улици Народних хероја.
Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10
Од великог паркинга води саобраћајница, гледано у правцу Генекс куле, на два мања простора која нису предвиђена за паркинге, али су у саставу овог „пројекта“. На тај простор се може дођи и урађеном стазом од постојећег тротоара који иде дуж ауто-пута.
Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2
Иначе између овог паркинга и Студентског града, следеће године траба да почне да се гради наставак Студенстске улице у дужини од 200 метара, од практично улаза у Студенстски град до улазно/излазне рампе на ауто-пут.
Pogledajte prilog 1
:sesir:
 
Meni ništa nije jasno oko ovog parkinga. Ovoliki parking na koji će ne znam ko da parkira i zašto?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678970#p678970:1nqa669s je napisao(la):
Гага » Mon Nov 11, 2019 12:51 am[/url]":1nqa669s]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=671438#p671438:1nqa669s je napisao(la):
tzoran1 » 19 Окт 2019 05:31 pm[/url]":1nqa669s]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668814#p668814:1nqa669s je napisao(la):
Гага » Fri Oct 11, 2019 1:09 am[/url]":1nqa669s]То нису измишљене акције и нису бачене паре за образовање "неке" деце.

Најлакше је седети за тастатуром и мрачити без икаквог основа.
.

To nije posao JP Parking servis.
Pravite vi blago meni javne garaze, a manite se decijih skolica.
Јесте, један од послова ЈКП Паркинг сервис је и образовање дечице о саобраћају.

Sta kaze APR?
Пословно име:
JAVNO KOMUNALNO PREDUZEĆE ZA JAVNE GARAŽE I PARKIRALIŠTA PARKING SERVIS, BEOGRAD

Делатност:
5221 - Услужне делатности у копненом саобраћају
iz osnivackog akta:
IV. ДЕЛАТНОСТ ПРЕДУЗЕЋАЧлан 5.Претежна делатност коју предузеће обавља је:52.21 – услужне делатности у копненом саобраћајуПредузеће обавља комуналну делатност управљања јав-ним паркиралиштима.Управљање јавним паркиралиштима је стварање и одр-жавање услова за коришћење јавних саобраћајних површи-на и посебних простора одређених за паркирање моторних возила, као и уклањање и премештање паркираних возила и постављање уређаја којима се спречава одвожење возила по налогу надлежног органа.Предузеће има искључиво право обављања делатности из овог члана.

A u stvari PARKING SERVIS je obicna javno komunalna PARAZITSKA firma koja u poslednje vreme jedino sto cetkom i farbom obelezava ulicna parking mesta po celom gradu, umesto da gradi JAVNE GARAZE i na taj nacin smanji haos u parkiranju.
Troskovi uredjenja i otvaranja novog parking mesta, 500 grama farbe i jedna cetka (oko 600 dinara). E ali izgradnja jednog parking mesta u javnoj garazi je bar 15000 evra sto je tri hiljade puta vise.
Trend i poslovna politika JKP PS: iscrtacemo sve ulice u gradu i okolini kao zonsko parkiranje. 600000 vozila u BG puta 50 evra godisnje= 30 000 000 miliona evra cistog prihoda za kasicu parking servisa svake godine. Sada su krenuli na harace po Novom Beogradu,Zemunu, a doci ce na red i Begaljica i Borca jednog dana..:)

To sto PS glumi dobrog samaricanina nekakvim akcijama sa decicom kao eto pored uzimanja para i daju neki doprinos drustvu je kranje liocemerno.
 
Treba mi mala pomoć. Batica je u kraju iscrtao žutu traku i ubudžio dva parking mesta + na znak za obavezan pravac dodao one dve table rezervisano za Bgxxxbg i BgyyyBg. Pre nego to sve poskidam molim vas me uputite na legalne načine da prijavim skota i da plati nešto.
 
Vrh