Šta je novo?

Lidl Beograd

Ovo je klub ljubitelja Lidla? Svašta... Samo u Srbiji može da se otvori forum i prati otvaranje radnji jednog stranog trgovinskog lanca, tj. privatne kompanije koja se bazira na: jeftinoj radnoj snazi, minimalnoj radnoj snazi (efikasnost i minimalna moguća zaposlenost), proizvodi nižeg i delimično srednjeg nivoa kvaliteta, varljive percepcije, tj. ekstremno mali broj artikala, na akcijama koje vređaju ljudsko dostojanstvo (a la ratne zalihe nivo cene i kvaliteta) sa jedinim ciljem - ogromna profitabilnost u najkraćem mogućem roku. Firma Lidl je u prvoj godini poslovanja dostigla 250mi eur prometa, jedno od najuspešnijih otvaranja Lidla u svetu, a npr u USA su se izlupali, jer koncept sirotinjske radnje sa "bogatom" pekarom i gomilom "djubreta" od alata i tekstila ima prodju na specifičnim tržištima
 
Pa zato što je to promovisanje jedne kompanije kao da ste plaćeni za isto :)... Svi maliprodajni lanci otvaraju 10-15-20 i više objekata godišnje... Slučajno znam da Maxi radi ozbiljnu izgradnju takodje, uključujući i velike projekte pa nisam video da pišete o tome...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679160#p679160:221rnxgb je napisao(la):
sasha75 » Mon Nov 11, 2019 7:14 pm[/url]":221rnxgb]Ovo je klub ljubitelja Lidla? Svašta... Samo u Srbiji može da se otvori forum i prati otvaranje radnji jednog stranog trgovinskog lanca, tj. privatne kompanije koja se bazira na: jeftinoj radnoj snazi, minimalnoj radnoj snazi (efikasnost i minimalna moguća zaposlenost), proizvodi nižeg i delimično srednjeg nivoa kvaliteta, varljive percepcije, tj. ekstremno mali broj artikala, na akcijama koje vređaju ljudsko dostojanstvo (a la ratne zalihe nivo cene i kvaliteta) sa jedinim ciljem - ogromna profitabilnost u najkraćem mogućem roku. Firma Lidl je u prvoj godini poslovanja dostigla 250mi eur prometa, jedno od najuspešnijih otvaranja Lidla u svetu, a npr u USA su se izlupali, jer koncept sirotinjske radnje sa "bogatom" pekarom i gomilom "djubreta" od alata i tekstila ima prodju na specifičnim tržištima

A inace je Aldi bogataska radnja sa raznovrsnom ponudom. Da, vazi.
 
Maksi manje plaća a više uzima :)

Šalim se, bavili smo se i prodajom Maksija i izgradnjom pojedinih objekata. Recimo na forumu smo prvi imali informaciju o pripremi prodaje Maksija od strane Delte.
 
Hahaha bravo ako je tako...
@loyola Delimično se slažem, Aldi je sličan koncept Lidl, ali su u USA doživeli uspeh za razliku od Lidl... Znate da je Aldi vlasnik Trader Joe's... Ako znate za situaciju u USA onda sigurno znate šta Traders Joe's predstavlja na istočnoj obali...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679160#p679160:3buf927r je napisao(la):
sasha75 » 11 Nov 2019 06:14 pm[/url]":3buf927r]tj. privatne kompanije koja se bazira na: jeftinoj radnoj snazi, minimalnoj radnoj snazi (efikasnost i minimalna moguća zaposlenost),
Inace u ostalim trgovnskim lancima su plate 1000+eura.
To bi bilo kao da se neko pita zasto se na ovom forumu pise o izgradnji npr wellporta, kojom neki privatnik sumljivog porekla puni svoje dzepove, a samo 30 ljudi iz Beograda ce biti u prilici da kupi tu stan. I to može da se shvati kao klub ljubitelja skupih kvadrata
Sta sve necu procitati
 
ako išta bar je snizio cene u osrtalim marketima i pojam akcija ima smisla jer je nešto stvarno na akciji, a ne kao do sada u domaćim lancima, nešto je 90din, uveče stigne nivelacija da je to 100din i odluka da je na popustu za 89din i eto akcije. A o brzim kasama da ne govorim, odeš u maxi i nakon nekih pola sata kada stigneš na red iako si bio 5ti kasirka te gleda kao da si joj pobio pola familije, vuče one proizvode ko da imaju po 10kg. U lidlu barem prodjem kroz kasu za par minuta. I bar plaćaju tu radnu snagu i prekovremeno.
 
Apsolutno netačna tvrdnja, ali besmisleno je dalje raspravljati na ovu temu...Prepustam zaljubljenicima u LIDL da se zavaravaju... Samo nastavite da kupujete npr ono meso u LIDL, voće i povrće i sve smrznuto, uvoznu robu vrhunskog kvaliteta, a domaće proizvode "sumnjivog porekla" u lancima koji prodaju 80%srpske robe preskocite
 
Tvrdiš da su kase u Lidlu sporije nego u drugim prodavnicama? Kase u Lidlu (i radnici na njima) su najbrže kase u Gradu i najbolje organizovane.
 
Kasiri u Lidlu zaista brže rade, ali opet moraš da čekaš onog ispred tebe dok se spakuje i plati.
 
Pa ne baš. Desilo mi se da se kasa ''zaglavi'' jer je neka baba odlučila da vrati patike. A procedura povraćaja je bože sačuvaj. Ja ne primećujem razliku u brzini Lidl-Maxi jer u Lidlu nikad ne rade sve kase i uvek se neka otvara zatvara itd.
Što se radnika tiče ranije su bili ljubazniji sad klasika, kolutanje očima, glasno komentarisanje mušterija, povišen ton, klasično srpsko ''vaspitanje''.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679397#p679397:2omankjc je napisao(la):
sasha75 » 12 Nov 2019 01:01 pm[/url]":2omankjc]Apsolutno netačna tvrdnja, ali besmisleno je dalje raspravljati na ovu temu...Prepustam zaljubljenicima u LIDL da se zavaravaju... Samo nastavite da kupujete npr ono meso u LIDL, voće i povrće i sve smrznuto, uvoznu robu vrhunskog kvaliteta, a domaće proizvode "sumnjivog porekla" u lancima koji prodaju 80%srpske robe preskocite

Ne razumem cemu toliki hejt. Ako je Lidl propao u Americi, nije propao u Evropi. Ako je zaradio 250 miliona evra u Srbiji, nije sigurno zato sto se ispromovisao na Beobuild-u. Ljudima je nov, pa zanimljiv, nekom odgovara ponuda, nekom cena, nekom brzina kase... Za svoj novac ljudi imaju pravo da biraju.

Ulaziti u strukturu vlasnistva u danasnje vreme je takodje besmisleno. Najrasprostranjeniji lanci u Bg-u nisu u domacem vlasnistvu, samo kazem.
 
Ja sam zavoleo Lidl još prvi put kada sam ušao u njega, a što ga ne bi voleo i sada ovde, kad su nam došli na noge.
Oni nikako nemaju najkvalitetniju robu, ali im je sva roba vrlo ujednačenog (osrednjeg) kvaliteta, nema mnogo odstupanja.
Ja lično i dalje idem u Tempo mesečno bar jednom, a u Maksi ili Lidl tri četiri puta nedeljno.
Ideu ne volim, ne zato što je gazda Hrvat, nego eto, ne sviđa mi se nešto.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679397#p679397:218v1632 je napisao(la):
sasha75 » Tue Nov 12, 2019 1:01 pm[/url]":218v1632]...a domaće proizvode "sumnjivog porekla" u lancima koji prodaju 80%srpske robe preskocite
Da li tako kupuješ i tehniku, garderobu, cipele, telefone i automobil?
Svi su patriJote na hrani.

Dobar deo proizvođača prehrane u Srbiji i nije vlasništvo nekog građana Srbije. Ako to zanemarimo i dalje sam potpuno siguran da ne postoji lanac koji ima 80% robe proizvedene u Srbiji. Pa na pijaci ti nije 80% robe odavde.

Svaki lanac ima prednosti i mane. Ne treba se vezivati ni za jedan.
 
Lidl razvaljuje i treba da bude ponude svega...pa ko voli nek izvoli
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679474#p679474:14khqql8 je napisao(la):
Pendolino » 12 Nov 2019 04:54 pm[/url]":14khqql8]
Ideu ne volim, ne zato što je gazda Hrvat, nego eto, ne sviđa mi se nešto.

Istine radi gazda je Rus.
 
Kase u Lidlu razvaljuju! Odlične, brze plus imaš onaj ekran gde TI vidiš šta ti kuca...
I koliko sam čuo radnici iz drugih lanaca grebu da rade tamo...
A to kakav je kvalitet robe... Pa nukad i nigde Lidl nije vrhunski kvalitet.
Veći je problem što ti u ovim većim lancima prodaju skuplje recimo 20% za kvalitet recimo 10% bolji...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679202#p679202:9iea7kh6 je napisao(la):
sasha75 » 11 Нов 2019, 20:40[/url]":9iea7kh6]Pa zato što je to promovisanje jedne kompanije kao da ste plaćeni za isto :)... Svi maliprodajni lanci otvaraju 10-15-20 i više objekata godišnje...


да, већина ради реконструкцију постојећих објеката. мало ко заиста гради од 0

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679202#p679202:9iea7kh6 je napisao(la):
sasha75 » 11 Нов 2019, 20:40[/url]":9iea7kh6]Slučajno znam da Maxi radi ozbiljnu izgradnju takodje, uključujući i velike projekte pa nisam video da pišete o tome...

направи тему, подели са нама информације, и радо ћемо писати о томе

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679628#p679628:9iea7kh6 je napisao(la):
Гага » 13 Нов 2019, 03:30[/url]":9iea7kh6]Управо тако @Кокили, за Идеју се Тодорић више ич не пита.

чудо повериоци нису затражили продају Меркатора
 
Vazno da je Lidl doneo ozbiljnu konkurenciju u Srbiju, i naterao ostale lance da pocnu da menjaju poslovnu politiku, sto ce se ubrzo i videti.
Delhaize trenutno razmatra sta da radi sa TEMPO objektima (Zatvaranje, Prodaja, Magacinski prostor....) jer je pretrpeo veliki gubitak u prodaji dolaskom Lidla. Za sada je odluceno da se Tempo Ada pretvori u MEGA MAXI u toku sledece godine (septembar), a uskoro sledi povecanje plate u prodaji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679397#p679397:2aggx7u8 je napisao(la):
sasha75 » Uto Nov 12, 2019 2:01 pm[/url]":2aggx7u8]Apsolutno netačna tvrdnja, ali besmisleno je dalje raspravljati na ovu temu...Prepustam zaljubljenicima u LIDL da se zavaravaju... Samo nastavite da kupujete npr ono meso u LIDL, voće i povrće i sve smrznuto, uvoznu robu vrhunskog kvaliteta, a domaće proizvode "sumnjivog porekla" u lancima koji prodaju 80%srpske robe preskocite

ne kupujem meso u lidlu mada mi neke kolege kazu da je dobro ali imam domace... I u lidlu je vecina proizvoda srpska samo se drugacije proizvodi. Kase su najbrze od svih lanaca koje sam koristio, a koristio sam sve i muka mi je kad trebam da odem u maxi koji je na 20 metara od mene, tamo idem samo kada moram jer mi je lakse u lidlu jer cenim svoje vreme, ako nesto mrzim to je da cekam pola sata na kasi. A ako mislis da nije tacno za cene to ti je info iz prve ruke od coveka koji je radio tamo. Pa ko voli nek izvoli, nekom smrdi nekom mirise.
 
meni je lidl lanac prodavnica kao i svaki drugi, sa svojim prednostima i manama. pojacao je konkurenciju i u tom smislu sve pohvale ali su mene kao redovnog kupca izgubili zbog, po mom skromnom misljenu, bezobrazne politike kolica kapaciteta omanjeg tamica. meni je kupovina dnevnih/nedeljnih potrepstina usputna aktivnost za koju nemama naviku da pravim planove niti se pripremam na bilo koji nacin. vidim prodavnicu, udjem, kupim sta mislim da mi treba i odem, hvala dovidjenja..

svaki odlazak u lidl je za mene bio mali maltret, trazi kovanice, juri redare za one zetone, otimaj se sa decom za ona kolica sa zastavicama koja su jedina slobodna, tj nezakljucana.. obicno odustanem i onda se probijam do cokoladnog mleka kroz bakice koje voze spomenute korpe-tamice i probaju trenerke, pod jednom miskom mi hleb, pod drugom nesto suhomesnato a ako resim da uzmem i nesto slatko i sok to vec krece da se otima i ispada, bezi po lidlu ... nije mi bilo mrsko da im pisem i pitam planiraju li da kupciam koji nemaju nameru da potrose 50 evra nego bi recimo da potrose 400 RSD omoguce dostojanstvenu kupovinu ili im takvi kupci nisu zanimljivi.. dobio sam pristojan odgovor ali besmislen, oni su jelte analizirali i zakljucili da je meni, tj svima nama, lakse da guram tamica u koja sam stavio jedne napolitanke, dve kifle i makarone kroz babe koje probaju trenerke nego da nosim rucnu korpu u koju bih stavio tih par artikala teskih ukupno 600 grama..

dakle, ja u lidl jednom godisnje, kad mi nestane nutele i kad odvojim stotinjak evra da napunim tamic i guram ga kroz babe koje probaju trenerke, u redovne kupovine u stari dobre prodavnice sa mozda nadrndanim prodavacicama ali sa korpama namenjenim nama obicnim malim kupcima sa budzetom od par stotina dindzi
 
U Maxiju, Amanu, Idei, Rodi i ostalima nece niko vise da radi, i ovi sto rade tu samo odradjuju. Konkursi za posao su non-stop otvoreni.

Nema bato, ima da platis sada radnika bar 400 eur (kao Linda), a ne 250 ili 300 kao sto si navikao, ili plati ili bezi sa ovog trzista.

Jako mi je drago sto se uveliko oseca nedostatak radnika u gotovo svim bransama. Fale konobari, sankeri, pomocni radnici, magacioneri, vozaci, sve vrste zanatlija, prodavci svega i svacega...nema ljudi visu nisu ovce jer znaju da na 500-600km odavde ka severu ili zapadu se zaradjuje 2-4 puta vise.

Oces zlatno doba? Evo ti ga :)
 
Vrh