Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Плакати или графити? Не могу да оценим.
 
Снима се неки филм по граду са тематиком Сирије. Видео сам по ИГ како су павиљон Цвијета Зузорић били уредили као полицијску станицу негде у Сирији.
 
Čak i ta razorena Sirija izgleda bolje od rekonstruisane Karađorđeve , koja bi trebalo da je glumi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678908#p678908:1ar4g6kt je napisao(la):
Дошљак » Нед Нов 10, 2019 7:21 pm[/url]":1ar4g6kt]Снима се неки филм по граду са тематиком Сирије. Видео сам по ИГ како су павиљон Цвијета Зузорић били уредили као полицијску станицу негде у Сирији.

Јуче поподне и увече се снимало у Херцеговачкој улици поред х. "Бристол". Јасно се видело да су ликови у блискоисточној одећи поред пулта на некој рецепцији.



 
Jel može neko da me ispravi ako grešim, ali tok ideja je bio ovakav:
-prvo se (ispravno) došlo do zaključka da bi trebalo rekonstrisati Đumurkanu
-onda se "neko" dosetio da bi u nju mogla da se smesti scena ansambla Kolo (da bi turistima sa kruzera bilo zgodno da svrate)
-onda su zaključili da je Đumurkana mala i da im treba veći objekat
-sada "pravimo" zgradu, koja nema veze sa ni sa čime niz prvobitne ideje, na udarnoj gradskoj lokaciji,koja će da pojede okolnu arhitekturu, isključivo za folklorni ansambl, isključivo za turiste
Zašto, za ime Boga?! Potpuno besmisleno Srbovanje, u rangu jarbola od 150m.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=678908#p678908:15ecyogg je napisao(la):
Дошљак » 10 Нов 2019 06:21 pm[/url]":15ecyogg]Снима се неки филм по граду са тематиком Сирије. Видео сам по ИГ како су павиљон Цвијета Зузорић били уредили као полицијску станицу негде у Сирији.

Барем статиста могу да покупе колко хоће...довољно је да оду до моста...или екс железничке...или било где по граду...
Не морају претерано да их шминкају ни маскирају - аутентични су :kafa:
 
prvo nece tetkica ansambla kolo da brise kilometarske povrsine stakala prefensi zid zavese, moj kud koji je medju poznatijim u srbiji je jedva placao troskove stana za probe.
drugo nece kolo da se dozivi onako kako treba u staklencu sa pogledom na savu, sta je sledece, kolo koje igraju roboti? Samosvirajuca matrica harmonika navodjena laserskim zracima koji sevaju u ritmu? Kolo koje djuska uz ritam Rita Ore?
Trece sama zgrada je van konteksta. Kontekst, kosi krov, nasledje, proporcija zgrada koje su nanizane, razrudjivanje fronta a ne jedna poduzna linija koja treba da prespoji i ispuni prazan prostor izmedju 2 stara venca, bez krova naravno. Ajd meni je glupo imitirati samo lukove kao podsecanje na staru zgradu ako se vec ne postuje mogucnost da ta zgrada ponovo postoji, nema smisla da to bude ogranicenje, ali negirati kontekst nasledja u formi objekta i staviti ravnu liniju i staklo, i negirati odnos punog i praznog je cist bezobrazluk i neznanje nekoga ko je hteo da ispadne mnogo pametan i eto i vrednovan je kao pametan od strane nekog neukog profesora sa faksa koji je tako ocenio. Pa i nije imao neku konkurenciju ako su mu konkurencija neuki bolonjski polustudenti nazvani masteri a nije normalan ni onaj ko je pisao uslove, kao u poslednjih 20 godina za svaki konkurs u gradu.

Sve kad se skupi, mogu da s_rem do mile volje, ali jedina logicna stvar nije uradjena a to je ono sto bi bilo ujedno i najjeftinije a to je rekonstrukcija starih kuca. I da je raspisan medjunarodni konkurs i dosli nazovi najbolji svecki arhitekti opet bi sve sto nije stara dumrukana i hotel kragujevac bilo van jedinog logicnog konteksta i ne bi bilo prihvatljivo. Zato ne mogu ni da zamislim jednostavno sta bi tu moglo da se nadje, osim onoga cemu sam se od kad sam radio jednu od analiza karadjordjeve davnih godina uvek i nadao, da nece da se rodi onaj, ko ce da pomisli da na takvoj lokaciji moze da bude logicno bilo sta drugo.
 
Ту би могла да се нађе једна лепо уређена вртна површина која би повезала Косанчићев венац, обалу и улицу. А уколико би се подигла и Ђумрукана преостало би довољно простора, а не би била нарушена ни веза платоа на Косанчићевом в. и подножја падине.

Природа се уклапа увек савршено и са класичном и са савременом архитектуром и за разлику од људских производа - никада не може да буде промашај!

И као што је између осталог наведено у претходној поруци, разуђеност уместо равне линије уличног низа би била вентил и освежење, а улични предео много занимљивији и динамичнији.
 
Evo jedne slike i prilike ovog izvaljenog drveta odozgo. Stvarno ne znam da li je potreban neki komentar.

Inače u tunelu beton hale takođe žive migranti, da upotpune ambijent. Radnika naravno nema već danima....
 
Napušteno gradilište se iznamjljuje za snimanje filma.
 
I cekaj, oni su sad isarali stubove i sve to, i posle ce da ih vrate u prvobitno stanje? Ovo nema smisla sta se desava sve u gradu. Gradjani su ovde u celoj prici toliko nebitni da pocinje vec da me boli sta rade iako sam se trudio da se ne obazirem toliko da sve propuste koje prave..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679800#p679800:kvf2booz je napisao(la):
relja » 13 Nov 2019 05:05 pm[/url]":kvf2booz]Oni se sprdaju sa ovim gradom.


file.php

Skanadalozno ako je ovo zaista izvrljano pravim sprejem ! :shock:
 
Tragično je da su filmski profesonalci u traženju odgovarajućih ambijenata za filmove prepoznali baš delove Beograda u njihovom neizmenjenom stanju kao vernu sliku građanskim ratom uništene Sirije. Čak ni male pomoćne kulise nisu morali da prave. Samo slikaju tako kako jeste. Ovaj kontrast kitnjasto ukrašenog kamenog kapitela i užasnog đubreta i zapuštenosti svuda unokolo je stvarno sugestivan: Bolji dani nekada i država koja se raspada ...
 
Uporedit Beograd sa razrusenom Sirijom je najblaze rečeno skandalozno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679848#p679848:2272mtwl je napisao(la):
Darko78 » 13 Nov 2019 07:01 pm[/url]":2272mtwl]Uporedit Beograd sa razrusenom Sirijom je najblaze rečeno skandalozno.
Pa reci to stranim filmadžijama. Oni su tako zaključili, a ne ja. A ja na ovoj slici ne vidim bilo kakav šmikersko-filmski dodatak u obliku kulisa koji i inače nije tamo, sem tri bureta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679860#p679860:1cwzjtlq je napisao(la):
Zuma » Sre Nov 13, 2019 8:00 pm[/url]":1cwzjtlq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679848#p679848:1cwzjtlq je napisao(la):
Darko78 » 13 Nov 2019 07:01 pm[/url]":1cwzjtlq]Uporedit Beograd sa razrusenom Sirijom je najblaze rečeno skandalozno.
Pa reci to stranim filmadžijama. Oni su tako zaključili, a ne ja. A ja na ovoj slici ne vidim bilo kakav šmikersko-filmski dodatak u obliku kulisa koji i inače nije tamo, sem tri bureta.
Kao prvo dopunio si post naknadno( posle moje reakcije)da ublazis sta si napisao nadam se uvidevsi da si preterao.
 
Овај део за снимање са тематиком Сирије није узет јер је град "разрушен" (то су малициозни коментари) већ зато што стубови Бранковог моста имају оријенталне детаље. Српско-византијски стил глуми арапски стил.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=679863#p679863:39htdjr4 je napisao(la):
Dart » 13 Nov 2019 08:31 pm[/url]":39htdjr4]Pretpostavljam da Beograd glumi Alepo...

Možda sam lengvidž naci ali grad se zove Alep na srpskom :)
 
Filmska ekipa je dužna da vrati lokaciu u prvobitno stanje. Grafiti, naravno, nisu iscrtani pravim sprejom, nego onim perivim bojama kojima farbamo vrata RTS-a i Vesićeve kocke na Trgu, samo što ovima Goranče ne piše krivične prijave :D

Filmska industrija je, čak i uz podršku države i povraćaj poreza, jako ozbiljna lova. Mađarska npr. mlati masne pare na "rent-a-Budimpešti", a Prag je tek posebna priča ;)
 
Vrh