Šta je novo?

Wellport [Stambeni kompleks | 50.000m2]

Skoro gotova fasada
1097016ef6ce723030050f1657215a65.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Lepo izgleda, makar spolja...Jel neko ulazio unutra, da podeli fotke iz zgrade?
 
Sad kada vidim kako dobro ova zgrada izgleda, zal zbog nakaradnog izgleda faze 2 je jos veca :(

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Tu se slazem. Wellport zauzima centralnu poziciju u bloku i ako nastave ovako, definitivno ce da naruze ceo kraj. Kaludjerica u najavi. Nadam se da gresim. Pricacemo za 2- 3 godine :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 


Evo sugestije za dizajnere, umesto crne boje na krovu druge faze iskoristiti BELU, bolje će se uklopiti sa fazom 1
 
Spolja deluje vrlo ozbiljno uživo.. Prijatno iznenađen, identično kao na renderima.. Mislim da unutra nije dopušteno ulaziti pre tehničkoj prijema..

IMG_20191119_083850.jpg


IMG_20191119_083907.jpg


IMG_20191119_083923.jpg
 
Izgleda ozbiljno ako se zgrada gleda sama za sebe. Ako se gleda u kontekstu u kom se nalazi, onda deluje ispodprosecno. Narocito fejk daske na fasadi. Cak i u poredjenju sa starim vestom koji ima delove fasade od kamena, od pravog drveta itd. Odudaranje je jos vece ako se uzme u obzir vest kula, ili AC koji je neuporediv jer je poslovni komplesk, ali je ipak tu ja 20 metara.
Sreca pa ce exing biti jos losiji estetski gledano, pa velport nece odudarati toliko koliko sada odudara.
 
To nije pravo drvo na W65.. Takođe sam se raspitao, a svako pojedinačno odavde može da se raspita.. Tako da onda možemo zaključiti da i sam W65 ima "fake" fasadu kao i WP..
 
To niste ne menja jer na vestu deluje kao pravo drvo (ne samo da sam ja to mislio, nego evo i npr vladimir je morao da se raspituje da proveri to), dok na velportu izgleda kao laminat.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681794#p681794:1w56vscg je napisao(la):
MrGood2016 » Sre Nov 20, 2019 3:48 pm[/url]":1w56vscg]To niste ne menja jer na vestu deluje kao pravo drvo (ne samo da sam ja to mislio, nego evo i npr vladimir je morao da se raspituje da proveri to), dok na velportu izgleda kao laminat.

Sjajan argument..
 
Pravi kompakt i fejk kompakt. Kupili rumunski fundermax i to ambalažni :D
 
Imitacija skaja :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Skinuli ogradu prema West-u. Cini mi se da trenutno ima preko 100 radnika na gradilistu. Jure da zavrse pre snega :)
552d212f3609a87d26c373ad2fc5a7a2.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nadam se da je planirano da klima uređaje na ćoškatim terasama nekako diskretno zaklone s nečim..
 
Useljenje pocinje u januaru :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ovaj tamniji beton na slici je mesto za kontejnere strana ka westu65. Divota... 3 metra od basti prizemnih stanova a tu je idrvo...:(:(
97ee0441c2bf78a529d3243127b600af.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ti stanovi ce imati ograde, a siguran sam da ce i kontejneri biti ogradjeni kao u Westu. Dakle, stanari nece gledati u njih (svako ko je kupio stan u prizemlju nije ga uzimao da bi imao "pogled" u svakom slucaju).

Ideja je (bar po projektu) da prizemlje bude nekako privatno, ušuškano i ogradjeno. Takodje, kvadrat prizemlja je MNOGO jeftiniji nego spratovi. Kada sam ja gledao, bio je oko 1900 EUR/M². Veci problem ce imati zbog velike buke u toku radnog dana i beskonacno automobila koji ce tuda prolaziti...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Sve je to tacno ali nije tako prezentovano prilikom kupovine stanova. Prilikom kupovine stanova prezentovano je da su kontejneri smesteni u unutrasnjost bloka. Mozda bi kupciodabrali drugi stan da su znali da im je to smesteno ispod prozora, sto se odnosi i na kupce na prvom i drugom spratu koji ce sigurno osetiti svu lepotu mirisa na koju nisu racunali.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
I kako ce djubretarci da ulaze u unutrasnjost bloka? Ili jos bolje, da udju pa da odzvanja u 3 ujutro kao da spavas pored fabrike... Unutrasnjost bloka je svakako najgore moguce resenje, sreca pa nije tu. Mnogo je razloga, izmedju ostalog i pacovi koji su redovna pojava kod West kontejnera. Ovako bar cirkulisu po ulicama i oko spoljne strane zgrada...

Nema sta da se prezentuje, svakome ko bar malo zna kako stvari funkcionisu bilo je jasno da ce biti postavljeni bas tu :) Pogotovo sto se kontejneri od Westa nalaze bukvalno 15 metara od ovih.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne angazuju investitori dzabe marketinske agencije da rade prodaju stanova,smrad je tu najmanji problem,ali buka lupanja onih poklopaca svaki cas a tek kada ih prazne i po vise puta dnevno,uglavnom nocu je prava muka,ne mogu da zamislim koliko ce se cuti na ovoj blizini
 
Vrh