Šta je novo?

East Side [ Stambeni kompleks | 34 000 m²]

Baš sam juče bio u ulici Živka Davidovića. Konačno je izašao iz temelja ovaj East Side.
Može li se porediti kvalitet sa komšijama iz Moj Aviv? Ti Izraelci su kod nas gradili samo Aviv parkove koliko znam, a onaj u Pančevu su već stigli i da prodaju i to baš nedavno koliko sam čuo...
 
Па пун је крај водурине, пре извори били на сваком ћошку. Лети често наиђем на згажене жабе по улици а нема никаквих баруштина нити равних места да се скупи вода, 200м нмв ипак

Биће велико улепшавање за целу улицу Мирка Сандића то стоји. Проширење и побољшање пијаце захтева пар експропријација целих кућа а сви знамо како то иде у нас. А за окретницу ако мислиш на ону у Пљеваљској, то малтене пар нас овде заговарамо чисто да се растерети Устаничка
 
190724-east-side-01.jpg

190724-east-side-02.jpg

190724-east-side-03.jpg

190724-east-side-04.jpg

190724-east-side-05.jpg

190724-east-side-06.jpg

190724-east-side-07.jpg

190724-east-side-08.jpg

190724-east-side-09.jpg

190724-east-side-10.jpg

190724-east-side-11.jpg

190724-east-side-12.jpg

190724-east-side-13.jpg

190724-east-side-14.jpg
 
Ja bio danas ovde da gledam ponudu i mogu reci da im cene jesu nesto jace ali ako se uzme u obzir lokacija i sve sta se nudi onda i vredi.
Ja sam trazio 4-5sprat i bar 70m2 dali su mi ponudu od 1650eur+pdv i verovatno cu da zagrizem jer mi se svidja sta i kako rade, slicno je i sa "Moj Aviv" gradnjom koja je prakticno po istoj ceni a nije nista losija....
U Avivu mi se ne svidja kako nude garazna mesta jer koriste onaj princip "klackalica" zbog ustede prostora a u East Side je klasicno sto mi se vise svidja al zaboravih da ih pitam koliko je garazno mesto pa idem sutra opet.
Lokacija je fantazija za ove pare i kvalitet gradnje, firme ozbiljne i daju coveku neku sigurnost da ce dobiti ono sta plati za razliku od ovih malih investitora kojima viri praziluk iz zadnjice...
 
To je standardna cena u 2019. za kvadrat novogradnje u ovom kraju. Ušteda je moguća jedino ukoliko se stan kupi u što ranijoj fazi izgradnje pošto svi sa vremenom povećavaju cenu. Evo recimo MojAviv je bio 10% jeftiniji do poslednjeg kvartala prošle godine. Kako su izašli iz temelja cena je skočila sto evra i na 80% izgrađenosti još će se povećati. To gotovo svi praktikuju.
Što se garažnih mesta tiče u Avivu je ponestalo klasičnih parking mesta (zapravo ih ima još nekoliko ali se čuvaju za Penthouse kupce) i ostale su samo klackalice. Deluje da se kvalitetno grade oba kompleksa. Nekako mi je prirodno dođe da upoređujem.
Cena garažnih mesta je bila €10500 sa PDV-om a klackalice su oko 20-30% jeftinije koliko se sećam.
 
Лепо иде ово, још само да се направи задња ламела уз Мирка Сандића и оне бараке Трудбеникове да се поруше и улица ће бити много лепша (сређивање ограде топлане, оног сервиса мицубишијевог и планирано проширење пијаце ће додатно побољшати)
 
Тај ће уједно да буде и најбољи део по мом мишљењу, мада је и најближи топлани па ће имати мало буке ако оставе отворене прозоре.

Да се среди пијаца сруше Трудбеникове бараке и они ћумези, да се среди мало онај аутосервис и зелена површина око Руда, можда и Пиленце да оде под мач и биће ово једна фина улица
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705861#p705861:3r1sealf je napisao(la):
Igor » Čet Feb 06, 2020 8:41 pm[/url]":3r1sealf]
200206-east-side-01.jpg

200206-east-side-02.jpg

200206-east-side-03.jpg

200206-east-side-04.jpg

200206-east-side-05.jpg

200206-east-side-06.jpg

200206-east-side-07.jpg

200206-east-side-08.jpg

200206-east-side-09.jpg

200206-east-side-10.jpg

200206-east-side-11.jpg

200206-east-side-12.jpg

200206-east-side-13.jpg

200206-east-side-14.jpg
Da li je nekom mozda poznata cena kvadrata ovde (sa PDV), i da li ovde postoji opcija povracaja PDV od 10% vrednosti stana za prvu nekretninu? Hvala veliko.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711261#p711261:1dto2osz je napisao(la):
Sima24 » Pon Feb 24, 2020 12:20 am[/url]":1dto2osz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705861#p705861:1dto2osz je napisao(la):
Igor » Čet Feb 06, 2020 8:41 pm[/url]":1dto2osz]
200206-east-side-01.jpg

200206-east-side-02.jpg

200206-east-side-03.jpg

200206-east-side-04.jpg

200206-east-side-05.jpg

200206-east-side-06.jpg

200206-east-side-07.jpg

200206-east-side-08.jpg

200206-east-side-09.jpg

200206-east-side-10.jpg

200206-east-side-11.jpg

200206-east-side-12.jpg

200206-east-side-13.jpg

200206-east-side-14.jpg
Da li je nekom mozda poznata cena kvadrata ovde (sa PDV), i da li ovde postoji opcija povracaja PDV od 10% vrednosti stana za prvu nekretninu? Hvala veliko.

Mislim da je sad cena oko 2000€ po kvadratu, može povraćaj PDV.
 
evo ti malo detaljnijinodgovor:


Ujedno, dostavljam Vam i potraživane informacije vezane za naš projekat.
Projekat se nalazi u ulici Živka Davidovića 96, najlepšem urbanizovanom delu opštine Zvezdara. U kompleksu East Side preovladava stambeni koncept, dok su prostori za poslovanje smešteni u prizemnim etažama. Kompleks je sačinjen od 6 stambenih lamela, u kojima se nalazi 347 stanova različitih struktura, od jednosobnih do petosobnih. U centralnom delu kompleksa nalaziće se polu-zatvoreni park u kome će budući stanari i njihovi posetioci moći da pronađu svoju oazu za opuštanje. Posebna pažnja posvećena je uređenju zelenih površina i maksimalnom ozelenjavanju svih slobodnih i neizgrađenih površina.
Prodaja stanova u lamelama A, B i C je već uveliko traje, a sam završetak radova kao i useljenje budućih stanara je predviđeno za leto 2020. Godine. Prodaja stanova u lamelama D i E je takođe počela i završetak radova i useljenje budućih stanara je predviđeno za april 2021. God. Što se tiče cene ona se kreće od 1650 EUR/m2 neto do 1900 EUR/m2 neto. Cena po m2 zavisi od strukture,spratnosti I orijentacije stana tako da svaka naša stambena jedinica ima formiranu svoju cenu po m2.
U pogledu plaćanja, ukazujemo Vam da stan možete isplatiti putem gotovine Ili putem stambenog kredita bilo koje poslovne banke.

Način kupovine stana i realizacija

Za kreditne kupce

Naime, nakon odabira željene stambene jedinice i rezervacije stana za koji ste zainteresovani (rezervacija stana je potpuno besplatna), pristupa se potpisivanju kupoprodajnog ugovora. Ukazujemo Vam da je maksimalni vremenski opseg trajanja rezervacije 7 dana u kom periodu Vaš odabrani stan povlačimo iz prodaje, te u tom vremenskom periodu potpisujemo kupoprodajni ugovor i isti overavamo kod javnog beležnika.Tom prilikom, pri potpisivanju ugovora Vi uplaćujete iznos depozita 10% od ukupne kupoprodajne cene. Uplaćeni iznos ulazi ujedno predstavlja i Vaš iznos učešća za stambeni kredit.
Proceduri dobijanja stambenog kredita kod poslovne banke možete pristupiti već na 40% izgrađenosti objekta ukoliko za isti aplicirate kod Erste banke koja nas prati kroz projektno finansiranje, odnosno na 80% izgrađenosti objekta ukoliko aplicirate kod bilo koje druge poslovne banke.
Za kupce koji kupuju stambenu jedinicu za keš
Postupak koji se odnosi na rezevrvaciju stana istovetan je kao i u slučaju kupovine stana na kredit, dakle rezervacija stana koja je besplatna vremenski je ograničena na 7 dana u kom vremenskom periodu se pristupa potpisivanju ugovora i overi istog kod javnog beležnika, dok je odabrani stan za taj vremenski period povučen iz prodaje. Ukoliko plaćanje vršite putem gotovine možete isplatu izvršiti uplatom od 90% od ukupne kupoprodajne cene po potpisivanju Ugovora i ostvariti popust od 3% ,a preostalih 10% po tehničkom prijemu objekta. Druga solucija kupovine stana putem keša je navedena sledećom dinamikom , plaćanjem na rate I to:
30% po potpisivanju Ugovora, 30% Završen krov i spoljni zidovi objekta,30% Završeni fasaderski radovi na objektu, 10% Po tehničkom prijemu objekta.
Garažno mesto
U okviru kompleksa East Side nalaziće se velika podzemna zajednička garaža na dva nivoa u okviru koje će se nalaziti garažna mesta. Cena garažnog mesta je 9000 EUR + 20% PDV. Pristup podzemnoj garaži biće omogućen putem posebne interne saobraćajnice i putem lifta.

Ovim putem Vas pozivam da zakažete posetu u našem prodajnom paviljonu koji se nalazi na samoj lokaciji budućeg kompleksa, u ulici Živka Davidovića 96, u okviru kog imamo i pokazni stan pa se na taj način možete uveriti u kvalitet buduće gradnje i informisati se o cenama i raspoloživosti stanova za koje ste zainteresovani.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nadam se da će nešto uraditi u vezi ulica jer one na koju izlasi ovaj kompels su užasno male.
 
Мирка Сандића је прилично широка

Продужетак Гусињске се завршава

Једино остаје да се реши гордијски чвор око окретнице - ту има доста ћерања кроз уџерице и осталих баханалија, то ће ко зна кад
 
Jel ima neko nekakav update sta se desava sa ovim, na sta lici do sada? Super ako moze da padne i neka slika. Rok je za izgradnju je bio sada na leto, ne znam da li su radili za vreme vanrednog stanja.

Bio sam u januaru u pokaznom stanu, ozbiljno se razmisljam da pazarim. Cene iskreno nisu bas ni male, npr. za 1.5 stan kvadrat izadje oko 2000e (50-100e gore dole zavisno od spratnosti i slicno).

Preferiram kompleks, sto me je dosta privuklo. Video sam u kraju da je dosta starih gradjevina sruseno i da je niklo bas dosta novih zgrada, a po svemu sudeci ima jos materijala za nove stambene objekte. U blizi se gradi novi trzni centar, sto i nije lose, ocigledno ih nemamo dovoljno.

Za 5 do 7 godina planiran je zavrsetak izgradnje metroa, koji ce ici direktno kroz grad i kroz centar NBGDa, sto ce znato poboljasti stanje sa nepodnosljivim guzvama. Jeste vremenski daleko, ali daj sta das, bar nesto da se desava.

@vucko Ako ti ne vrate trolu, jbg strpi se jos 5 do 7 godina :D btw, ako imas neke insajderske informacije sto se tice kraja, zahvaljujem unapred.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730869#p730869:fygbk2i9 je napisao(la):
MareM » Čet Apr 23, 2020 11:46 pm[/url]":fygbk2i9]
Bice metro, samo sto nije, mislim to je svima jasno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=730869#p730869:31jjt62j je napisao(la):
MareM » 23 Apr 2020 22:46[/url]":31jjt62j]Jel ima neko nekakav update sta se desava sa ovim, na sta lici do sada? Super ako moze da padne i neka slika. Rok je za izgradnju je bio sada na leto, ne znam da li su radili za vreme vanrednog stanja.

Bio sam u januaru u pokaznom stanu, ozbiljno se razmisljam da pazarim. Cene iskreno nisu bas ni male, npr. za 1.5 stan kvadrat izadje oko 2000e (50-100e gore dole zavisno od spratnosti i slicno).

Preferiram kompleks, sto me je dosta privuklo. Video sam u kraju da je dosta starih gradjevina sruseno i da je niklo bas dosta novih zgrada, a po svemu sudeci ima jos materijala za nove stambene objekte. U blizi se gradi novi trzni centar, sto i nije lose, ocigledno ih nemamo dovoljno.

Za 5 do 7 godina planiran je zavrsetak izgradnje metroa, koji ce ici direktno kroz grad i kroz centar NBGDa, sto ce znato poboljasti stanje sa nepodnosljivim guzvama. Jeste vremenski daleko, ali daj sta das, bar nesto da se desava.

@vucko Ako ti ne vrate trolu, jbg strpi se jos 5 do 7 godina :D btw, ako imas neke insajderske informacije sto se tice kraja, zahvaljujem unapred.

Па све си рекао

Наравно, крај пати с паркингом и инфраструктуром, али ништа посебно - 100% Београда има исти проблем
 
Vrh