Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Dragane ,politicari treba da kazu " nemamo termin pocetka radova" a ne lupetanje svakih 6 meseci. Da se urazumis nije uvredljivo i stojim iza toga, jer da si razumno razmislio ne bi opravdavao ovakvo davanje procene kad ce radovi poceti. Stojim iza toga,zao mi je sto se vredjas, nisam rekla da si malouman nego da se urazumis.

Sev isto mislim da postoji nekakvo batrganje, ali mislim da je i to sve naruceno da se neke teme pokrenu. To je moje misljenje, mozda sam u pravu ,mozda ne ali tako mislim.
Naravno BB forum je forum i razmena misljenja gde ima i ovih kao Dragan i ovih kao ja i kao ti...ali da ne postoji javna informacija da se npr tunel Brancic gradi i kasni i da glinena nije
glavni problem - e to je problem što nema istrazivackog novinarstva ( primer je sa K11 jer je to poslednje sto se " nije videlo".). Ali tako ja mislim
 
Cenim tvoje mišljenje, ali se ne slažem. Nije fer "na osećaj" diskvalifikovati ta batrganja kao naručena. Sve počinje od batrganja, svaka borba i istina.

Prosto ocena da su isti Birn (otkrio npr. Krušik aferu, koja je zaista par-ekselans istraživačko novinarstvo) i Informer je totalno nefer, osim što je duboko netačna. Postoji istraaživačko novinarstvo i treba ga podržati, jer je ono osnova kritičke javnosti. A kada budemo imali kritičku javnost, neće moći populistički orijentisani političari da palamude, jer će biti momentalno kažnjavani (politički).

Neću dalje, jer nije tema. Imao sam potrebu da ukažem, jer mi deluješ vrlo dobronamerna i obrazovana i šteta je da misliš kao većina (po ovom pitanju) u ovoj tužnoj i voljenoj nam zemlji. Eto, mali predlog da još jednom razmisliš i daš ovim mojim argumentima "šansu", ništa više.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681386#p681386:3eiasxkj je napisao(la):
MiraC » 19 Nov 2019 09:49 am[/url]":3eiasxkj] Da se urazumis nije uvredljivo i stojim iza toga, jer da si razumno
razmislio ne bi opravdavao ovakvo davanje procene kad ce radovi poceti.
Ako to nije uvredljivo, onda bi ti mogla da se urazumiš i pročitaš
post gde sam samo dao moguće objašnjenje, a ne i opravdanje :
viewtopic.php?p=681378#p681378

Trebalo bi da znaš razliku izmedju Opravdanja i Objašnjenja, ali
tebi je bitnije da nadješ "političkog protivnika" za neku raspravu.
 
Hvala @ Sev, u pravu si rqzlike izmedju jednih i drugih itekako postoje. Nekako smo svi ogorceni pa mozda i ne vidimo da " iza nekog ne stoji niko ,vec dobra namera". Slazem se ne treba generalizovati pricu o novinarstvu i necu to vise raditi.

@ Dragane glupo ti " objasnjenje" izvini ali moram :lol: eto nek se na tome zavrsi. Kad usta otvore nema opravdanja i objasnjenja sta su hteli reci. A na zalost niko ne odgovara ni za mnogo veca obecanja i oduvek je bilo tako.
 
Po pitanju rokova, da imaju imalo obraza (s obzirom na to koliko su se dosada nalagali), političari bi trebali da na takva pitanja odgovore "Rokovi će biti poznati i počinju da teku od momenta potpisivanju ugovora".
Sve drugo je trabunjanje i lupetanje zarad političkog promovisanja i nema nikakvu podlogu u realnosti.
Sasvim je jasno da novinari njih ne mogu da "nateraju" ni na šta, a kamoli da ih poguraju da licitiraju rokovima - to uvek rade samoinicijativno jer im tako odgovara jer je ceo narod lobotomiran i ne pamti šta su rekli pre 6 meseci, a kamoli pre 2 godine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681362#p681362:346hsjkz je napisao(la):
dragan » 19 Nov 2019 05:15 am[/url]":346hsjkz]U ovom slučaju ništa nije precizirano, već je rečeno da se "očekuje"
verovatno na osnovu pregovora za konzorcijumom oko tog ugovora.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681412#p681412:346hsjkz je napisao(la):
MiraC » 19 Nov 2019 11:20 am[/url]":346hsjkz]@ Dragane glupo ti " objasnjenje" izvini ali moram . .
Za tebe je "glupo", jer nemaš šta pametno da kažeš.
A, objašnjenje je jedino logično u sadašnjoj situaciji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681414#p681414:20lmltwg je napisao(la):
miki_ns » 19 Nov 2019 11:30 am[/url]":20lmltwg]Po pitanju rokova, . . političari bi trebali da na takva pitanja odgovore
"Rokovi će biti poznati i počinju da teku od momenta potpisivanju ugovora".
To ja zastupam ovde više od decenije, ali vole da daju rokove
umesto da govore samo kada će biti potpisan ugovor, a onda se
u ugovoru vide rokovi za početak i završetak radova, dinamika, . .
 
Ma ja i dalje ne verujem da ovaj @ dragan iz teme u temu zaista misli sve sto napise... i svaki put kazem sebi " zaobiđi njegov stav" ali ne vredi....
Imas pravo na svoje misljenje i stavove, hvala sto si ti pametan i obogaćujes svojim misljenjem. Prijatan dan!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681427#p681427:90dqljum je napisao(la):
MiraC » 19 Nov 2019 12:21 pm[/url]":90dqljum]Ma ja i dalje ne verujem da ovaj @ dragan iz teme u temu zaista misli sve sto napise...
Kad odbaciš političke predrasude biće ti lakše da poveruješ.

PS
Upravo je predsednik rekao da će ugovor biti potpisan
za 10 dana na negde trasi Moravskog koridora.
 
Predsednik je oličenje preciznosti:
"Predsednik je rekao da će Moravski koridor biti gotov do 2022. godine, a vrednost radova se procenjuje na 755 miliona evra. Na tu cifru, kaže, treba dodati još 20 odsto, koliko se, kaže, može očekivati da koštaju dodatni radovi."

Jer je teško reći autoput košta milijardu evra :dil:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=681451#p681451:2hmfq37k je napisao(la):
markomarkovic » 19 Nov 2019 02:04 pm[/url]":2hmfq37k] Jer je teško reći autoput košta milijardu evra
Nije teško reći, ali niko ne zna tačno koliko će da košta.
Ako bude "samo" Milijardu erva, onda smo dobro prošli. :)
 
Kako su znali da kazu da ce da kosta 800mil a sada ne znaju da kazu? Lopuze najobicnije.
 
Pa sigurno ce premasiti tu cenu. Malo po malo....kad se napakuje...
 
Mene zanima kakve ce beneficije imati Aleksandrovac od ovog autoputa? Nadam se velike jako velike za nas. :D
 
Pa, hajde da odgovorimo čoveku!
Koliko ap donese celem kraju, doneće i Aleksandrovcu.
Lakše će se stizati do Kruševca, sada i iz drugog pravca. Na mikro planu - ništa.
 
“Jučе jе u prеgovorima usaglašеn komеrcijalni ugovor za ovaj projеkat i očеkujеm da najprе u ponеdеljak prеdlog ugovora budе na radnoj grupi Vladе, a u čеtvrtak i na sеdnici Vladе, gdе ćе, nadam sе, biti i usvojеn. Priprеmljеna jе lokacija za otpočinjanjе radova, na dеonici kod Krušеvca, i očеkujеmo da radovi počnu za 10 do 15 dana”, rеkla jе Mihajlovićеva. . . .
https://www.mgsi.gov.rs/lat/aktuelnosti ... -auto-puta
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683734#p683734:10t6m9s9 je napisao(la):
dragan » Čet Nov 28, 2019 2:45 pm[/url]":10t6m9s9]“Jučе jе u prеgovorima usaglašеn komеrcijalni ugovor za ovaj projеkat i očеkujеm da najprе u ponеdеljak prеdlog ugovora budе na radnoj grupi Vladе, a u čеtvrtak i na sеdnici Vladе, gdе ćе, nadam sе, biti i usvojеn. Priprеmljеna jе lokacija za otpočinjanjе radova, na dеonici kod Krušеvca, i očеkujеmo da radovi počnu za 10 do 15 dana”, rеkla jе Mihajlovićеva. . . .
https://www.mgsi.gov.rs/lat/aktuelnosti ... -auto-puta
Bilo bi dobro da admin foruma pokuša da pribavi ugovor kada bude potpisan, putem zahteva za pristup informacijama od javnog značaja (naravno ako ga ne proglase državnom tajnom, što ne bi smelo da se desi). Da znamo sadržinu i rokove... Mogu i ja da doniram zahtev adminu, ako treba.
 
Prilikom potpisivanja ugovora i otvaranja radova, kao i obično, biće objavljeni
podaci o ceni, roku i vrsti radova, a koji će sigurno biti objavljeni i u medijima.

"Moravski koridor biće dugačak 112km, a treba da bude izgrađeno ukupno 139
objekata od toga 84 mosta, 26 nadvožnjaka i tri podvožnjaka, kao i 10 petlji.
Planirane su industrijske zone kao i industrijski parkovi u Kraljevu, Kruševcu,
Čačku, Trsteniku, Varvarinu i Ćićevcu."
 
Nisam pisao o objavljivanju podataka u medijima već o pribavljanju dokumenta. U prvom slučaju verujemo političarima, a u drugom slovu ugovora. Značajna razlika, zar ne?

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
 
Nije običaj da admin Igor traži ceo Komercijalni ugovor sa gomilom detalja.
A, ugovor će morati da potvrdi Skupština gde će biti rasprava o detaljima.

Osnovni podaci će biti objavljeni i nema razloga da se u njih sumnja, jer
tako je bilo i u svim dosadašnjim sličajevima kod pokretanja neke gradnje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683901#p683901:tl0kz0q4 je napisao(la):
dragan » Čet Nov 28, 2019 9:54 pm[/url]"]Nije običaj da admin Igor traži ceo Komercijalni ugovor sa gomilom detalja.
A, ugovor će morati da potvrdi Skupština gde će biti rasprava o detaljima.

Osnovni podaci će biti objavljeni i nema razloga da se u njih sumnja, jer
tako je bilo i u svim dosadašnjim sličajevima kod pokretanja neke gradnje.

Izvini, ali sve što si napisao u ciiranom postu... bolje da ne komentarišem.

Ovo je bilo upućeno adminu, a ne tebi. Ne vidim što bi adminu bilo neuobičajeno da pribavlja dokumentaciju - upravlja foruma, a ta informacija ne košta i javnost ima pravo da je zna. Ja sam pribavljao anekse ugovora za tzv. "glinenu" na K11 svojevremeno, i prenosio bitne podatke o rokovima i vrednosti radova. Neki forumaši su paralelno prenosili svoje insajderske informacije koje su uglavnom bile tačne. I nije bilo pametovanja, nego poređenja informacija. Mislim da tome služi ovaj forum. A o funkcionisanju države, tačnosti informacija koje dolaze do građanstva, radu državnih organa - definitivno pišeš pogrešnoj osobi.
 
Nemam ja ništa protiv pribavljanja tog ugovora, samo za to nema baš mnogo razloga.
Sve najbitnije informacije će biti objavljene, cena, rok, opis radova, . . - meni dovoljno.
 
Ok. Fer s tvoje strane.

Moje gledište je drugačije, a najbitniji razlog je upravo kontrola javnosti, jer mnoge stvari ipak ne znamo, a veruj mi, koštale su nas kao Svetog Petra kajgana. To je porez koji mi plaćamo. A ovaj forum je jedino mesto gde se mogu naći neke informacije za neke stvari, zahvaljujući entuzijazmu članova.

I da se ispravim - finansijski ugovori se uglavnom objavljuju. Primer: ZAKON O POTVRĐIVANJU UGOVORA O ZAJMU ZA KREDIT ZA POVLAŠĆENOG KUPCA ZA PROJEKAT IZGRADNJE AUTOPUTA E-763 (DEONICA SURČIN-OBRENOVAC) IZMEĐU VLADE REPUBLIKE SRBIJE, KOJU PREDSTAVLJA MINISTARSTVO FINANSIJA, KAO ZAJMOPRIMCA I KINESKE EXPORT-IMPORT BANKE, KAO ZAJMODAVCA ("Sl. glasnik RS - Međunarodni ugovori", br. 11/2016). Ima i drugih primera.

Ugovori o građenju se ne objavljuju, a moguće ih je nabaviti. E, tu je sadržaj koji bi nas entuzijaste, laike i profesionalce ovde na forumu mogao da interesuje.
 
Ako ne veruješ u zvanične podatke, zašto bi verovao da ćeš dobiti pravi ugovor? :)

A, pošto ide na odobrenje u Skupštinu, obično pratim takve rasprave i diskusije.
 
Vrh