Šta je novo?

Terazijska terasa

У данашњем времену виртуелна стварност брзо постаје права стварност. Зато, мало стрпљења...
 
Црква се амбијентално не уклапа, по мени. .. Мада, то би била одлична локација за цркву да комуњаре нису уништиле Теразије.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668883#p668883:ikvr4gcw je napisao(la):
Marc23 » 11 Oct 2019 11:28 am[/url]":ikvr4gcw]Mene zanima, ima li bilo kakvih javnih predloga za sredjivanje ove povrsine pa se digla ovolika polemika ili je sve samo diskusije radi?

Razocaram se kad vidim 100 postova na jednoj temi, a sustinski ni jedan nije o onome sto je (polu)izvesno, vec pisanje u prazno. :(

Vizija nikada nije pisanje u prazno. To je cak i uvreda za samu viziju. :sesir:
 
Tačno sam znao da me ona Zexova slika podseća na jednu crkvu u Rimu. (Dobro de, malo toranj i još ovo, ono, ali ... mislim. ... padina ... to je to.)
 
Ја бих радије уместо цркве као фокалну тачку на врху терасе имао некакав обелиск, или споменик са прикладном симболиком. Некако би околни простор деловао отвореније него са било каквом зградом.
 
Уредити у стилу зигурата, вавилонски висећи вртови у малом :)

Има зеленило, очувава се поглед (на огавни гњили БНВ ал ај), сви срећни
 
Najveca sramota svih gradskih valsti je upravo Terazijska terasa. Zar je moguce da niko nema volju da sredi to parce?
Politicari se hvale kako grad sada zivi od turizma a Terazijska terasa koja je u samom centaru grada izgleda kao periferija Kabula.

I sad imamo jednu paradoksalnu situaciju. Grad daje novac za rekonstrukciju trga Nikole Pasica koje izgleda sasvim ok, dok ce Terazijska terasa i dalje ostati ruglo. Pa ko je ovde lud?

Zasto je ovo potrebno rekonstruisati?
Dom%20sindikata%203_.jpg


A ovo je ok i nije bitno?
file.php


Srbijo :violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675380#p675380:3r0b9l6f je napisao(la):
brdjanin » 30 Oct 2019 10:48 pm[/url]":3r0b9l6f]Tačno sam znao da me ona Zexova slika podseća na jednu crkvu u Rimu. (Dobro de, malo toranj i još ovo, ono, ali ... mislim. ... padina ... to je to.)
file.php

Bravo Brdjanine :) to je to :)

Max upravo, TT je teska sramota za sve gradske vlasti do sada, sa tim im treba stalno zapusiti usta kada i pomisle bilo sta da kazu...

Poredjenje sa Trgom NP je odlicno.
 
Е, ако буде овако, онда боље да не буде.
 
A šta je sa vizurom? BNV krmače smetaju, a ovo ne?
#samoprimećujem. :kafa:
 
Mogu samo da zamislim kakva je vizura na te "krmače" BnV, ako je to uopše vizura.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685239#p685239:pkt5q9y7 je napisao(la):
dragan » 03 Dec 2019 04:48 pm[/url]":pkt5q9y7]Mogu samo da zamislim kakva je vizura na te "krmače" BnV, ako je to uopše vizura.
Da se razumemo, nisam spomenuo BNV u pozitivnom kontekstu. Samo sam primetio da zaklanjane vizure crkvom na ovom mestu uopšte nije spomenuto, s'obzirom da je ranije pisano na "tone" komentara o zgradama BNV i vizurama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685251#p685251:33u62y53 je napisao(la):
mvbg1 » 03 Dec 2019 05:32 pm[/url]":33u62y53] Da se razumemo, nisam spomenuo BNV u pozitivnom kontekstu. . .
Nisam ni pomislio da su "krmače" spomenute u pozitivnom kontekstu.
 
"Terazije utvrđene za prostorno kulturno-istorijsku celinu"

Na predlog Zavoda za zaštitu spomenika kulture Grada Beograda, Trg Terazije u Beogradu dobio je status kulturnog dobra – prostorno kulturno-istorijske celine, Odlukom Vlade Republike Srbije od 20. januara ove godine, saopšteno je iz ovog zavoda.
Granica zaštićenog gradskog prostora ide od raskrsnice ulica Zeleni venac i Prizrenske, nastavlja Sremskom, preseca Terazije i nastavlja Čumićevom ulicom do preseka sa osovinom Nušićeve ulice, nastavlja Nušićevom do ukrštanja sa Dečanskom ulicom sve do Trga Nikole Pašića i ukrštanja sa Ulicom kneza Miloša, zatim dalje do ukrštanja sa Ulicom Andrićev venac i ukrštanja sa Ulicom kralja Milana, Dobrinjskom ulicom do ukrštanja sa Ulicom kraljice Natalije i dalje neparnom stranom Ulice kraljice Natalije do ukrštanja sa Prizrenskom ulicom i nastavlja Prizrenskom do ukrštanja sa Balkanskom ulicom. U okviru prostorno kulturno-istorijske celine Terazije nalazi se i Balkanska ulica do ukrštanja sa Ulicom kraljice Natalije. . . .
https://www.beograd.rs/lat/beoinfo/1769 ... -celinu_2/
 
status kulturno dobro izresetano sa tekucom novom investicionom arhikteturom ....
fuj
Preciznije i istinitije .... status za podizanje koje kakvih cena m2 a narocitu cene provzija....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685233#p685233:3vh70loc je napisao(la):
mvbg1 » Uto Dec 03, 2019 4:33 pm[/url]":3vh70loc]A šta je sa vizurom? BNV krmače smetaju, a ovo ne?
#samoprimećujem. :kafa:
Ovo je iznudjeno, jednostavno resenje jer krmace su srusile snove o Terazijskoj terasi o kakvoj smo sanjali. Takodje, ocekivati realizaciju nekog ozbiljnijeg projekta je nerealno. Ovom crkvom bi se bar nekako popunio i zaokruzio prostor i gledajuci realne okolnosti, jako je dobro resenje.

Takodje, ne postoje moderne, nekakve staklene crkve u Srbiji, tako da kada se gradi crkva, mozes da koristis neke starije stilove u arhitekturi. Da je predlozio neki neobarokni muzej ili tako nesto, svi bi kukali da smo Skoplje. Kada su crkve u pitanju, tu mozes jos i da se izvuces sa takvim stvarima i ako vec od Terazijske terase, koja ce spustati do reke, nece biti nista, bolje ovo nego neko moderno, stakleno sranje koje se nikako ne bi moglo da uklopi na tom mestu.

Prva slika mi je lepsa nego druga. Jos da se neki tunel za automobile dole prokopa i poploca gore, eto i trgica. I cesma se pomeri ka Knezu, da bude na sredini trga.

file.php


ty250P2.jpg
 
Ja sve mislim da su ovi iz Zavoda za zaštitu spomenika videli ovde planove za novu crkvu, pa rekose ajde brze bolje da mi ovo sve lepo zastitimo za Bozicno seoce 2021.

Sto je sigurno - sigurno...pu pu...

:lol:
 
Ajde onda da donesu i odluku da to kulturno dobro mora da ima svaku fasadu sredjenu, ako nista drugo.
 
Kad smo kod statusa kulturnog dobra – prostorno kulturno-istorijske celine... meni je srusena zgrada pored "Moskve" jedna od top 5 zgrada za rekonstrukciju. Samo sto se tako nesto slicno u Beogradu jos uvek nije uradilo.

(nisam nasao bolju forku)

5e0557a04e9b2f98d5f251819689c029_1425127517.jpg
 
Da nije spc dobila tu kuću bila bi odavno dogradjena tj vraćena originalna spratnost.
 
Vrh