Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685131#p685131:8hedkmqy je napisao(la):
Djordje33 » Uto Dec 03, 2019 12:42 pm[/url]":8hedkmqy]
deka u akciji":8hedkmqy je napisao(la):
evo malo nekih odgovora na temu prozora - ELVIAL exclusive 86 nije tako loša varijanta za prozore (ima i boljih, ali i gorih). Sistem je solidan, ako se koristi troslojno staklo kao što piše, i Ug za taj staklopaket je ispod 0,6 W/m2K (moraju se koristiti plastične lajsne između stakala - THERMIX), onda uz sve ostalo što pruža ovaj sistem, može se na nivou cele zgrade dobiti koeficijent prolaska toplote za stolariju od Uf=1,1 W/m2K (+,- 0,1), što je dosta ispod nekog zakonskog minimuma kod nas od 1,5, a sa druge strane sigurno bolje od koeficijenta prolaska toplote u zidovima i nosećim stubovima!!
Ovo sve važi i može samo AKO se ne koriste roletne tj. kutije od roletni koje se spajaju sa prozorom. Onda sve pada u vodu, svi ovi koeficijenti i parametri, jer je koeficijent prolaska toplote za kutiju za rolatnu toliko veliki i loš, da potpuno uništi sve ono dobro od prozora.
Naravno, investitor je taj koji daje pare, i u dogovoru sa arhitektom se zadaju parametri, pa je to ovde aluminijumski sistem, zbog modernog enterijera itd...
Mislim da je aluminijum+drvo prozor ipak više ''enterijerski'' od aluminijumskog, ali sto ljudi sto ćudi.

Odlicno objasnjeno. Odakle toliko znanje oko ove pozicije stolarija ?

Jeste slazem se sto ljudi sto ćudi. Ne ide kutuija za roletnu upravo zbog tih razloga koje si naveo. Mozes da stavis najbolji profil na svetu i stakla takodje ali sve pada u vodu zbog te kutije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ovo nešto znanja je iz 25 godišnjeg iskustva u proizvodnji, prodaji, inženjeringu, i ponovnom nalaženju tople vode u fasadnoj stolariji.
da vidite kolika mi je glava od potrebnih i nepotrebnih informacija.
 
deka u akciji":2zngejdf je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685131#p685131 je napisao(la):
Djordje33 » Uto Dec 03, 2019 12:42 pm[/url]":2zngejdf]
deka u akciji":2zngejdf je napisao(la):
evo malo nekih odgovora na temu prozora - ELVIAL exclusive 86 nije tako loša varijanta za prozore (ima i boljih, ali i gorih). Sistem je solidan, ako se koristi troslojno staklo kao što piše, i Ug za taj staklopaket je ispod 0,6 W/m2K (moraju se koristiti plastične lajsne između stakala - THERMIX), onda uz sve ostalo što pruža ovaj sistem, može se na nivou cele zgrade dobiti koeficijent prolaska toplote za stolariju od Uf=1,1 W/m2K (+,- 0,1), što je dosta ispod nekog zakonskog minimuma kod nas od 1,5, a sa druge strane sigurno bolje od koeficijenta prolaska toplote u zidovima i nosećim stubovima!!
Ovo sve važi i može samo AKO se ne koriste roletne tj. kutije od roletni koje se spajaju sa prozorom. Onda sve pada u vodu, svi ovi koeficijenti i parametri, jer je koeficijent prolaska toplote za kutiju za rolatnu toliko veliki i loš, da potpuno uništi sve ono dobro od prozora.
Naravno, investitor je taj koji daje pare, i u dogovoru sa arhitektom se zadaju parametri, pa je to ovde aluminijumski sistem, zbog modernog enterijera itd...
Mislim da je aluminijum+drvo prozor ipak više ''enterijerski'' od aluminijumskog, ali sto ljudi sto ćudi.

Odlicno objasnjeno. Odakle toliko znanje oko ove pozicije stolarija ?

Jeste slazem se sto ljudi sto ćudi. Ne ide kutuija za roletnu upravo zbog tih razloga koje si naveo. Mozes da stavis najbolji profil na svetu i stakla takodje ali sve pada u vodu zbog te kutije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ovo nešto znanja je iz 25 godišnjeg iskustva u proizvodnji, prodaji, inženjeringu, i ponovnom nalaženju tople vode u fasadnoj stolariji.
da vidite kolika mi je glava od potrebnih i nepotrebnih informacija.

Ne bi bilo lose uzeti vas za savetnicku poziciju kad je stolarija u pitanju. Vidim da dosta znate. Svaka cast.

Sta mi mozete recio oko ral montaze stolarije ?
 
na forumu sam dosta pisao o tome u drugim nekim temama.
Po meni, RAL montaža samo i ima svrhe kod novogradnje, i to kad su kvalitetniji prozori u pitanju. Ozbiljniji aluminijumski profili sa minimum 32mm termomostom, i svi sistemi koji primaju ozbiljne troslojne staklopakete.
Jer, špaletna mora da bude ravna i čista, bez grbina, prašine, rupa, kako bi te paropropusne i vodonepropusne trake uopšte imale svrhu.
Montaža prozora, je VEOMA BITNA, jer može da se napravi najbolji prozor na svetu, ali ako se ne montira kako treba ili ofrlje ili neprofesionalno, to je onda najobičnije đubre i izvor problema i glavobolje.
A sada je materijal za RAL montažu bitno jeftiniji nego ranije kad se pojavio, jedino što sama montaža traži vreme i strpljenje.
 
Nisam rekao bilo kakvo alu-drvo, već naravno istih karakteristika i kvaliteta, a to bi, ako se ne varam, trebalo da bude bar duplo skuplje. Što je meni najvažnije alu-drvo kombinacija je i mnogo lepša. Naravno, opet ponavljam, ne po cenu kvaliteta. Meni je čist aluminijumski profil više za poslovni prostor, nego za stan.

za deyan - varaš se što se cene tiče.
Prvo, aluminijum+drvo ima za nijansu bolje karakteristike u odnosu na isti sistem u aluminijumu sa termomostom, jer ima i oblogu od tvrdog drveta sa unutrašnje strane.
A što se cene tiče, ne bi verovao: na osnovu mnogo ispraćenih projekata raznih (malih, srednjih, velikih, PVC, Aluminijum, Aluminijum+drvo), situacija je ovakva - ako uzmemo u obzir da je identična cena za iste stvari koje se pojavljuju u svim varijantama kao što su staklopaket, okov, eventualno roletna, komarnici, podprozorska daska, okapnica, KVADRATNI METAR STOLARIJE OPTEREĆUJE KVADRATNI METAR STANA ovako
PVC - oko 11 eur/m2
aluminijum - oko 22 eur/m2
aluminijum+drvo - oko 33 eur/m2
Ovde su računate neke bolje varijante koje se nude u Srbiji. I naravno, ovo su neke okvirne cene za uglavnom velike objekte od strane proizvođača stolarije prema glavnom izvođaču, ili eventualno prema investitoru.
Tako da nema argumenata da cena stolarije bitno utiče na gradnju i cenu kvadrata stana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685143#p685143:p6db9yxr je napisao(la):
deka u akciji » Uto Dec 03, 2019 1:38 pm[/url]":p6db9yxr]Nisam rekao bilo kakvo alu-drvo, već naravno istih karakteristika i kvaliteta, a to bi, ako se ne varam, trebalo da bude bar duplo skuplje. Što je meni najvažnije alu-drvo kombinacija je i mnogo lepša. Naravno, opet ponavljam, ne po cenu kvaliteta. Meni je čist aluminijumski profil više za poslovni prostor, nego za stan.

za deyan - varaš se što se cene tiče.
Prvo, aluminijum+drvo ima za nijansu bolje karakteristike u odnosu na isti sistem u aluminijumu sa termomostom, jer ima i oblogu od tvrdog drveta sa unutrašnje strane.
A što se cene tiče, ne bi verovao: na osnovu mnogo ispraćenih projekata raznih (malih, srednjih, velikih, PVC, Aluminijum, Aluminijum+drvo), situacija je ovakva - ako uzmemo u obzir da je identična cena za iste stvari koje se pojavljuju u svim varijantama kao što su staklopaket, okov, eventualno roletna, komarnici, podprozorska daska, okapnica, KVADRATNI METAR STOLARIJE OPTEREĆUJE KVADRATNI METAR STANA ovako
PVC - oko 11 eur/m2
aluminijum - oko 22 eur/m2
aluminijum+drvo - oko 33 eur/m2
Ovde su računate neke bolje varijante koje se nude u Srbiji. I naravno, ovo su neke okvirne cene za uglavnom velike objekte od strane proizvođača stolarije prema glavnom izvođaču, ili eventualno prema investitoru.
Tako da nema argumenata da cena stolarije bitno utiče na gradnju i cenu kvadrata stana.

Pa ipak jeste znatno skuplje, a mislim da je po dosta visokoj ceni kvadrata u ovom projektu trebalo ipak da uđe u standardnu ponudu. Svakako, opet ponavljam, reč je pre svega o estetici. Drvo daje mnogo lepši izgled i "toplinu" stambenom prostoru, dok je sam aluminijum više opcija za poslovni prostor. To je naravno moje mišljenje, ali verujem da bi se mnogi složili sa tim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685150#p685150:3h1vwkn8 je napisao(la):
deyan » Uto Dec 03, 2019 1:58 pm[/url]":3h1vwkn8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685143#p685143:3h1vwkn8 je napisao(la):
deka u akciji » Uto Dec 03, 2019 1:38 pm[/url]":3h1vwkn8]Nisam rekao bilo kakvo alu-drvo, već naravno istih karakteristika i kvaliteta, a to bi, ako se ne varam, trebalo da bude bar duplo skuplje. Što je meni najvažnije alu-drvo kombinacija je i mnogo lepša. Naravno, opet ponavljam, ne po cenu kvaliteta. Meni je čist aluminijumski profil više za poslovni prostor, nego za stan.

za deyan - varaš se što se cene tiče.
Prvo, aluminijum+drvo ima za nijansu bolje karakteristike u odnosu na isti sistem u aluminijumu sa termomostom, jer ima i oblogu od tvrdog drveta sa unutrašnje strane.
A što se cene tiče, ne bi verovao: na osnovu mnogo ispraćenih projekata raznih (malih, srednjih, velikih, PVC, Aluminijum, Aluminijum+drvo), situacija je ovakva - ako uzmemo u obzir da je identična cena za iste stvari koje se pojavljuju u svim varijantama kao što su staklopaket, okov, eventualno roletna, komarnici, podprozorska daska, okapnica, KVADRATNI METAR STOLARIJE OPTEREĆUJE KVADRATNI METAR STANA ovako
PVC - oko 11 eur/m2
aluminijum - oko 22 eur/m2
aluminijum+drvo - oko 33 eur/m2
Ovde su računate neke bolje varijante koje se nude u Srbiji. I naravno, ovo su neke okvirne cene za uglavnom velike objekte od strane proizvođača stolarije prema glavnom izvođaču, ili eventualno prema investitoru.
Tako da nema argumenata da cena stolarije bitno utiče na gradnju i cenu kvadrata stana.

Pa ipak jeste znatno skuplje, a mislim da je po dosta visokoj ceni kvadrata u ovom projektu trebalo ipak da uđe u standardnu ponudu. Svakako, opet ponavljam, reč je pre svega o estetici. Drvo daje mnogo lepši izgled i "toplinu" stambenom prostoru, dok je sam aluminijum više opcija za poslovni prostor. To je naravno moje mišljenje, ali verujem da bi se mnogi složili sa tim.

Naravno da bih se složio sa tobom.
Aluminijum uglavnom za poslovne objekte.
PVC, aluminijum+drvo, drvo+aluminijum za rezidencijalnu gradnju, u zavisnosti od toga gde se gradi, šta se gradi, koliko veliko se gradi, ...
Uopšte nije znatno skuplje, to je matematika. Ako uzmeš da, recimo, stan od 50 m2 ima uglavnom sada oko 5 do 7 m2 stolarije, Izračunaj kakva je situacija.
Napomenuo sam da je to cifra koliko kvadratni metar stolarije opterećuje kvadratni metar stana. Kvadratni metar stana ključ u ruke ide od nekih 400/450 eur do 550/600 eur, za čistu gradnju. I to za ozbiljne objekte. U zavisnosti od kvadrature, opremljenosti, itd. A za koliko se prodaje......
Naravno, tu su dozvole, razne takse, mala dvojka, tri na karte, i kad se sabereš, onda se oduzmeš. Ne kažem da investitori rade za ništa, marže i zarade su im jako lepe, jer ko jednom krene i počne, ne silazi sa tog ringišpila ako ne mora.
 
A sto se ne bi napravila opcija da vlasnici stana biraju da li zele alumijum drvo ili aluminijum samo?Ipak je ovo rezidencijalni objekat
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685154#p685154:1z9p0bcs je napisao(la):
deka u akciji » Uto Dec 03, 2019 2:37 pm[/url]":1z9p0bcs]
Naravno da bih se složio sa tobom.
Aluminijum uglavnom za poslovne objekte.
PVC, aluminijum+drvo, drvo+aluminijum za rezidencijalnu gradnju, u zavisnosti od toga gde se gradi, šta se gradi, koliko veliko se gradi, ...
Uopšte nije znatno skuplje, to je matematika. Ako uzmeš da, recimo, stan od 50 m2 ima uglavnom sada oko 5 do 7 m2 stolarije, Izračunaj kakva je situacija.
Napomenuo sam da je to cifra koliko kvadratni metar stolarije opterećuje kvadratni metar stana. Kvadratni metar stana ključ u ruke ide od nekih 400/450 eur do 550/600 eur, za čistu gradnju. I to za ozbiljne objekte. U zavisnosti od kvadrature, opremljenosti, itd. A za koliko se prodaje......
Naravno, tu su dozvole, razne takse, mala dvojka, tri na karte, i kad se sabereš, onda se oduzmeš. Ne kažem da investitori rade za ništa, marže i zarade su im jako lepe, jer ko jednom krene i počne, ne silazi sa tog ringišpila ako ne mora.
Da, razumem, ali tim pre mi nije jasno zašto ovde nije drvo-aluminijum. Može se reći da je stvar ukusa, ali mislim da je jasno šta bi većina u vezi sa tim rekla, odnosno kakav je ukus većine, kada je u pitanju stambeni prostor, tako da je veoma loša odluka da ne bude alu-drvo. Da li je razlog ta mala ušteda ili šta zaista ne znam, ali je baš šteta što je takva odluka.

Jela":1z9p0bcs je napisao(la):
A sto se ne bi napravila opcija da vlasnici stana biraju da li zele alumijum drvo ili aluminijum samo?Ipak je ovo rezidencijalni objekat
Da, slažem se, to bi imalo smisla, ali opet kažem, mislim da bi to trebalo da bude uključeno u osnovnu cenu, jer je cena kvadrata već dosta visoka.
 
deko sta je bolje po energetskoj efikasnosti, drvo alu ili alu drvo? Tj. pitanje je ako cena ne bi bila problem, sta bi bilo idealno resenje za stambenu zgradu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685156#p685156:gzfcc6w2 je napisao(la):
Jela » Uto Dec 03, 2019 2:48 pm[/url]":gzfcc6w2]A sto se ne bi napravila opcija da vlasnici stana biraju da li zele alumijum drvo ili aluminijum samo?Ipak je ovo rezidencijalni objekat
na žalost, praksa je pokazala da su ovakve situacije apsolutno anarhične, haotične, kasni se, lošiji je kvalitet stolarije (jer se stalno menja sistem, menjaju se boje, menjaju se boje okova, nabavka nije moguća u nekim normlnim rokovima). Opravdana je bila zamisao investitora da, kad već za velike pare kupuje stambeni prostor, se kupcima da mogućnost da biraju sistem, boju, itd. Ispalo je da to nije baš najsretnija opcija, i od toga se uglavnom odustalo.
 
deka u akciji":2bf6navd je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685156#p685156 je napisao(la):
Jela » Uto Dec 03, 2019 2:48 pm[/url]":2bf6navd]A sto se ne bi napravila opcija da vlasnici stana biraju da li zele alumijum drvo ili aluminijum samo?Ipak je ovo rezidencijalni objekat
na žalost, praksa je pokazala da su ovakve situacije apsolutno anarhične, haotične, kasni se, lošiji je kvalitet stolarije (jer se stalno menja sistem, menjaju se boje, menjaju se boje okova, nabavka nije moguća u nekim normlnim rokovima). Opravdana je bila zamisao investitora da, kad već za velike pare kupuje stambeni prostor, se kupcima da mogućnost da biraju sistem, boju, itd. Ispalo je da to nije baš najsretnija opcija, i od toga se uglavnom odustalo.


Tako je na zalost. Znate ja sam dozvolio da ljudi mogu da menjaju dosta toga i sad moji projektanti placu. Jedna izmena povlaci drugu, druga trecu i tako sve u krug.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685157#p685157:cval9bga je napisao(la):
deyan » Uto Dec 03, 2019 2:53 pm[/url]":cval9bga]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685154#p685154:cval9bga je napisao(la):
deka u akciji » Uto Dec 03, 2019 2:37 pm[/url]":cval9bga]
Naravno da bih se složio sa tobom.
Aluminijum uglavnom za poslovne objekte.
PVC, aluminijum+drvo, drvo+aluminijum za rezidencijalnu gradnju, u zavisnosti od toga gde se gradi, šta se gradi, koliko veliko se gradi, ...
Uopšte nije znatno skuplje, to je matematika. Ako uzmeš da, recimo, stan od 50 m2 ima uglavnom sada oko 5 do 7 m2 stolarije, Izračunaj kakva je situacija.
Napomenuo sam da je to cifra koliko kvadratni metar stolarije opterećuje kvadratni metar stana. Kvadratni metar stana ključ u ruke ide od nekih 400/450 eur do 550/600 eur, za čistu gradnju. I to za ozbiljne objekte. U zavisnosti od kvadrature, opremljenosti, itd. A za koliko se prodaje......
Naravno, tu su dozvole, razne takse, mala dvojka, tri na karte, i kad se sabereš, onda se oduzmeš. Ne kažem da investitori rade za ništa, marže i zarade su im jako lepe, jer ko jednom krene i počne, ne silazi sa tog ringišpila ako ne mora.
Da, razumem, ali tim pre mi nije jasno zašto ovde nije drvo-aluminijum. Može se reći da je stvar ukusa, ali mislim da je jasno šta bi većina u vezi sa tim rekla, odnosno kakav je ukus većine, kada je u pitanju stambeni prostor, tako da je veoma loša odluka da ne bude alu-drvo. Da li je razlog ta mala ušteda ili šta zaista ne znam, ali je baš šteta što je takva odluka.

Jela":cval9bga je napisao(la):
A sto se ne bi napravila opcija da vlasnici stana biraju da li zele alumijum drvo ili aluminijum samo?Ipak je ovo rezidencijalni objekat
Da, slažem se, to bi imalo smisla, ali opet kažem, mislim da bi to trebalo da bude uključeno u osnovnu cenu, jer je cena kvadrata već dosta visoka.

Upravo sam to i napisao. Investitor koji ima svoj ukus i koji daje pare sugeriše projektantu šta da stavi u projekat, jer se njemu tako više sviđa i trenutno živi u stanu gde je aluminijum. Istina jeste da je RAL karta za odabir boja po kojoj se plastificira aluminijumski profil uslovno rečeno veća od, recimo karte završnih boja za drvenu hrastovu oblogu, ali se od hiljade ponuđenih boja iz RAL karte koristi nekih 20-tak, u vrh glave. Projektanti, arhitekte i ostali inženjeri koji se bave razradom projekta spoljašnje stolarije su u ogromnom procentu nepismeni i neznalice, pa uglavnom se služe metodom copy/paste i to takvih projekata i tenderske dokumentacije, da je to sramota neviđena. Gomila gluposti i nebuloza i nenormalnih zahteva.
 
deka u akciji":1gungjw5 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685157#p685157 je napisao(la):
deyan » Uto Dec 03, 2019 2:53 pm[/url]":1gungjw5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685154#p685154 je napisao(la):
deka u akciji » Uto Dec 03, 2019 2:37 pm[/url]":1gungjw5]
Naravno da bih se složio sa tobom.
Aluminijum uglavnom za poslovne objekte.
PVC, aluminijum+drvo, drvo+aluminijum za rezidencijalnu gradnju, u zavisnosti od toga gde se gradi, šta se gradi, koliko veliko se gradi, ...
Uopšte nije znatno skuplje, to je matematika. Ako uzmeš da, recimo, stan od 50 m2 ima uglavnom sada oko 5 do 7 m2 stolarije, Izračunaj kakva je situacija.
Napomenuo sam da je to cifra koliko kvadratni metar stolarije opterećuje kvadratni metar stana. Kvadratni metar stana ključ u ruke ide od nekih 400/450 eur do 550/600 eur, za čistu gradnju. I to za ozbiljne objekte. U zavisnosti od kvadrature, opremljenosti, itd. A za koliko se prodaje......
Naravno, tu su dozvole, razne takse, mala dvojka, tri na karte, i kad se sabereš, onda se oduzmeš. Ne kažem da investitori rade za ništa, marže i zarade su im jako lepe, jer ko jednom krene i počne, ne silazi sa tog ringišpila ako ne mora.
Da, razumem, ali tim pre mi nije jasno zašto ovde nije drvo-aluminijum. Može se reći da je stvar ukusa, ali mislim da je jasno šta bi većina u vezi sa tim rekla, odnosno kakav je ukus većine, kada je u pitanju stambeni prostor, tako da je veoma loša odluka da ne bude alu-drvo. Da li je razlog ta mala ušteda ili šta zaista ne znam, ali je baš šteta što je takva odluka.

Jela":1gungjw5 je napisao(la):
A sto se ne bi napravila opcija da vlasnici stana biraju da li zele alumijum drvo ili aluminijum samo?Ipak je ovo rezidencijalni objekat
Da, slažem se, to bi imalo smisla, ali opet kažem, mislim da bi to trebalo da bude uključeno u osnovnu cenu, jer je cena kvadrata već dosta visoka.

Upravo sam to i napisao. Investitor koji ima svoj ukus i koji daje pare sugeriše projektantu šta da stavi u projekat, jer se njemu tako više sviđa i trenutno živi u stanu gde je aluminijum. Istina jeste da je RAL karta za odabir boja po kojoj se plastificira aluminijumski profil uslovno rečeno veća od, recimo karte završnih boja za drvenu hrastovu oblogu, ali se od hiljade ponuđenih boja iz RAL karte koristi nekih 20-tak, u vrh glave. Projektanti, arhitekte i ostali inženjeri koji se bave razradom projekta spoljašnje stolarije su u ogromnom procentu nepismeni i neznalice, pa uglavnom se služe metodom copy/paste i to takvih projekata i tenderske dokumentacije, da je to sramota neviđena. Gomila gluposti i nebuloza i nenormalnih zahteva.


Joj najveca mi je muka sa projektantima... stalno u reviziji i kontroli.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685170#p685170:19nf2ebd je napisao(la):
ftj » Uto Dec 03, 2019 3:34 pm[/url]":19nf2ebd]deko sta je bolje po energetskoj efikasnosti, drvo alu ili alu drvo? Tj. pitanje je ako cena ne bi bila problem, sta bi bilo idealno resenje za stambenu zgradu?
dragi moj ftj, uglavnom je koliko para toliko i muzike (kao da sam pronašao toplu vodu). Ima sistema drvo+aluminijum koji su na nivou pasivne kuće što se tiče koeficijenta toplotne provodljivosti, ali su to uglavnom sistemi iz Skandinavije ili Nemačke (pa ih kod nas i nema u ponudi), gde postoje najmanje dva do tri kvalitetna EPDM gumena dihtunga, naravno mogućnost troslojnog staklopaketa, i ono što je najvažnije, izuzetno kvalitetno (a samim tim i skupo) drvo. Kod nas je to teži slučaj. Ne kažem da naši ne umeju da naprave dobar prozor, ali koriste materijale i prateći materijal koji su jeftiniji i samim tim slabijeg kvaliteta, jer se uglavnom samo cenom (niskom) bore da dobiju posao. Na žalost, ne i kvalitetom.
Slična situacija je i sa aluminijum+drvo sistemima. Samo što ovde primat imaju uglavnom Italijani a i Srbija, kao i nešto EX-YU firmi. I ovde ima razlike u sistemima zbog kvaliteta pratećeg materijala koji se koristi, tehničkih rešenja, jednostavnosti sistema, i mogućnosti koje sistem pruža. Samo par sistema ima rezultate kojima mogu da se kvalifikuju za pasivnu kuću.
Testovi za toplotnu provodljivost se rade i kod nas na IMS Institutu, ali su oni validni samo za Srbiju jer ne prikazuju realne parametre, dok testovi koji se rade u Evropi (uglavnom Nemačka) su relevantni uglavnom za ceo svet.
Ne postoji idealno rešenje za stambenu zgradu u tom smislu, jer uvek postoji previše ograničavajućih faktora da bi bilo idealno.
 
deka u akciji":2vpogtri je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685170#p685170 je napisao(la):
ftj » Uto Dec 03, 2019 3:34 pm[/url]":2vpogtri]deko sta je bolje po energetskoj efikasnosti, drvo alu ili alu drvo? Tj. pitanje je ako cena ne bi bila problem, sta bi bilo idealno resenje za stambenu zgradu?
dragi moj ftj, uglavnom je koliko para toliko i muzike (kao da sam pronašao toplu vodu). Ima sistema drvo+aluminijum koji su na nivou pasivne kuće što se tiče koeficijenta toplotne provodljivosti, ali su to uglavnom sistemi iz Skandinavije ili Nemačke (pa ih kod nas i nema u ponudi), gde postoje najmanje dva do tri kvalitetna EPDM gumena dihtunga, naravno mogućnost troslojnog staklopaketa, i ono što je najvažnije, izuzetno kvalitetno (a samim tim i skupo) drvo. Kod nas je to teži slučaj. Ne kažem da naši ne umeju da naprave dobar prozor, ali koriste materijale i prateći materijal koji su jeftiniji i samim tim slabijeg kvaliteta, jer se uglavnom samo cenom (niskom) bore da dobiju posao. Na žalost, ne i kvalitetom.
Slična situacija je i sa aluminijum+drvo sistemima. Samo što ovde primat imaju uglavnom Italijani a i Srbija, kao i nešto EX-YU firmi. I ovde ima razlike u sistemima zbog kvaliteta pratećeg materijala koji se koristi, tehničkih rešenja, jednostavnosti sistema, i mogućnosti koje sistem pruža. Samo par sistema ima rezultate kojima mogu da se kvalifikuju za pasivnu kuću.
Testovi za toplotnu provodljivost se rade i kod nas na IMS Institutu, ali su oni validni samo za Srbiju jer ne prikazuju realne parametre, dok testovi koji se rade u Evropi (uglavnom Nemačka) su relevantni uglavnom za ceo svet.
Ne postoji idealno rešenje za stambenu zgradu u tom smislu, jer uvek postoji previše ograničavajućih faktora da bi bilo idealno.


Ispitivanje u Laboratorijama nije realan zato sto su to idealni uslovi na terenu. Po mom misljenju ima razlike od realnog stanja stvari na terenu. U svakom slucaju cene kvadrata u Minhenu su od 10-12 hiljada evra, Prag 7-8, Stokholm 10-12.... za taj novac ovde mogu ljudima da dam stan koji leti u svemir


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685245#p685245:tnor0w28 je napisao(la):
Djordje33 » Uto Dec 03, 2019 5:59 pm[/url]":tnor0w28]
deka u akciji":tnor0w28 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685170#p685170 je napisao(la):
ftj » Uto Dec 03, 2019 3:34 pm[/url]":tnor0w28]deko sta je bolje po energetskoj efikasnosti, drvo alu ili alu drvo? Tj. pitanje je ako cena ne bi bila problem, sta bi bilo idealno resenje za stambenu zgradu?
dragi moj ftj, uglavnom je koliko para toliko i muzike (kao da sam pronašao toplu vodu). Ima sistema drvo+aluminijum koji su na nivou pasivne kuće što se tiče koeficijenta toplotne provodljivosti, ali su to uglavnom sistemi iz Skandinavije ili Nemačke (pa ih kod nas i nema u ponudi), gde postoje najmanje dva do tri kvalitetna EPDM gumena dihtunga, naravno mogućnost troslojnog staklopaketa, i ono što je najvažnije, izuzetno kvalitetno (a samim tim i skupo) drvo. Kod nas je to teži slučaj. Ne kažem da naši ne umeju da naprave dobar prozor, ali koriste materijale i prateći materijal koji su jeftiniji i samim tim slabijeg kvaliteta, jer se uglavnom samo cenom (niskom) bore da dobiju posao. Na žalost, ne i kvalitetom.
Slična situacija je i sa aluminijum+drvo sistemima. Samo što ovde primat imaju uglavnom Italijani a i Srbija, kao i nešto EX-YU firmi. I ovde ima razlike u sistemima zbog kvaliteta pratećeg materijala koji se koristi, tehničkih rešenja, jednostavnosti sistema, i mogućnosti koje sistem pruža. Samo par sistema ima rezultate kojima mogu da se kvalifikuju za pasivnu kuću.
Testovi za toplotnu provodljivost se rade i kod nas na IMS Institutu, ali su oni validni samo za Srbiju jer ne prikazuju realne parametre, dok testovi koji se rade u Evropi (uglavnom Nemačka) su relevantni uglavnom za ceo svet.
Ne postoji idealno rešenje za stambenu zgradu u tom smislu, jer uvek postoji previše ograničavajućih faktora da bi bilo idealno.


Ispitivanje u Laboratorijama nije realan zato sto su to idealni uslovi na terenu. Po mom misljenju ima razlike od realnog stanja stvari na terenu. U svakom slucaju cene kvadrata u Minhenu su od 10-12 hiljada evra, Prag 7-8, Stokholm 10-12.... za taj novac ovde mogu ljudima da dam stan koji leti u svemir


Sent from my iPhone using Tapatalk

neki testovi i neki rezultati ipak moraju da postoje, pa makar i u ''idealnim'' uslovima, jer definišu i pozicioniraju neke sisteme u odnosu na druge. Može i mora da se zna šta koji sistem može da ponudi.
Što se cene kvadrata po Evropi tiče, ja imam podatke iz prve i druge ruke da su bitno niži u novogradnji. Ali to i nije bitno.
 
deka u akciji":2099p81x je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685245#p685245 je napisao(la):
Djordje33 » Uto Dec 03, 2019 5:59 pm[/url]":2099p81x]
deka u akciji":2099p81x je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685170#p685170 je napisao(la):
ftj » Uto Dec 03, 2019 3:34 pm[/url]":2099p81x]deko sta je bolje po energetskoj efikasnosti, drvo alu ili alu drvo? Tj. pitanje je ako cena ne bi bila problem, sta bi bilo idealno resenje za stambenu zgradu?
dragi moj ftj, uglavnom je koliko para toliko i muzike (kao da sam pronašao toplu vodu). Ima sistema drvo+aluminijum koji su na nivou pasivne kuće što se tiče koeficijenta toplotne provodljivosti, ali su to uglavnom sistemi iz Skandinavije ili Nemačke (pa ih kod nas i nema u ponudi), gde postoje najmanje dva do tri kvalitetna EPDM gumena dihtunga, naravno mogućnost troslojnog staklopaketa, i ono što je najvažnije, izuzetno kvalitetno (a samim tim i skupo) drvo. Kod nas je to teži slučaj. Ne kažem da naši ne umeju da naprave dobar prozor, ali koriste materijale i prateći materijal koji su jeftiniji i samim tim slabijeg kvaliteta, jer se uglavnom samo cenom (niskom) bore da dobiju posao. Na žalost, ne i kvalitetom.
Slična situacija je i sa aluminijum+drvo sistemima. Samo što ovde primat imaju uglavnom Italijani a i Srbija, kao i nešto EX-YU firmi. I ovde ima razlike u sistemima zbog kvaliteta pratećeg materijala koji se koristi, tehničkih rešenja, jednostavnosti sistema, i mogućnosti koje sistem pruža. Samo par sistema ima rezultate kojima mogu da se kvalifikuju za pasivnu kuću.
Testovi za toplotnu provodljivost se rade i kod nas na IMS Institutu, ali su oni validni samo za Srbiju jer ne prikazuju realne parametre, dok testovi koji se rade u Evropi (uglavnom Nemačka) su relevantni uglavnom za ceo svet.
Ne postoji idealno rešenje za stambenu zgradu u tom smislu, jer uvek postoji previše ograničavajućih faktora da bi bilo idealno.


Ispitivanje u Laboratorijama nije realan zato sto su to idealni uslovi na terenu. Po mom misljenju ima razlike od realnog stanja stvari na terenu. U svakom slucaju cene kvadrata u Minhenu su od 10-12 hiljada evra, Prag 7-8, Stokholm 10-12.... za taj novac ovde mogu ljudima da dam stan koji leti u svemir


Sent from my iPhone using Tapatalk

neki testovi i neki rezultati ipak moraju da postoje, pa makar i u ''idealnim'' uslovima, jer definišu i pozicioniraju neke sisteme u odnosu na druge. Može i mora da se zna šta koji sistem može da ponudi.
Što se cene kvadrata po Evropi tiče, ja imam podatke iz prve i druge ruke da su bitno niži u novogradnji. Ali to i nije bitno.

Laboratorijake analize su one koje idu u specifikaciju-katalog. Ja sam do pre godinu dana radio neke projekte u Ceskoj a i ziveo sam do pocetka projekta Sakura u Svedskoj i ako se nesto nije promenilo u ovo poslednje vreme cene su bile upravo te koje sam spomenuo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Elem znaci..nista od aluminijun + drvo opcije za kupce :(
 
191217-sakura-park-01.jpg

191217-sakura-park-02.jpg

191217-sakura-park-03.jpg

191217-sakura-park-04.jpg

191217-sakura-park-05.jpg

191217-sakura-park-06.jpg

191217-sakura-park-07.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675733#p675733:327gkxwl je napisao(la):
TijanaJ » Čet Okt 31, 2019 9:20 pm[/url]":327gkxwl]Ja sam kupac u Sakuri u fazi I. Moja iskustva i sa investitorom i sa CBRE-om su veoma pozitivna. Ni jedna informacija nije prikrivena, dobijala sam vrlo transparentne odgovore na sva pitanja od CBRE-a u kratkim rokovima, u predugovoru su svi moji komentari uvazeni u nastojanju da se nadje resenje koje zadovoljava obe strane.

Tijana,

Zamolio bih da provjerite inbox, poslao sam Vam privatnu poruku.
 
Vidim da je grad najavio toplovod Obrenovac-NBG...
Nadam se da će to poboljšati uslove stanovanja stanovnicima Sakura kompleksa?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Због чега свуда пише да се Сакура парк налази у Блоку 58, када се у ствари налази у блоку 68?
 
SerbPacker":2832aemh je napisao(la):
Vidim da je grad najavio toplovod Obrenovac-NBG...
Nadam se da će to poboljšati uslove stanovanja stanovnicima Sakura kompleksa?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Video sam danas na televiziji da je potpisan ugovor o izgradnji toplovoda termoelektrane Nikola Tesla i Beogradskih toplana. Svakako eto prilike da sad kad radi toplana svako prodje i vidi da li se nesto cuje ili oseca. Kao sto smo mnogo puta polemisali eto sad idealne prilike za to. Kvalite zivota u nasem kompleksu je na najvisem mogucem nivou. Ne znam da li neki slican projekat nudi tako nesto a da to nije Dedinje ili slicno gde se m2 krece od 4 hiljade pa na gore..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh