Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686841#p686841:4pd4ul0g je napisao(la):
DraganSt » Ned Dec 08, 2019 3:52 pm[/url]":4pd4ul0g]Ja bih dodao i zgradu W hotela, pre svega zbog crvene boje, malo ce izvaditi situaciju. Za ostalo se potpuno slazem, nije za diskusiju.
A u vezi kule i dalje mi nije jasno gde ce se izlivati kanalizacija iz kule i trznog centra? Ipak je to veliki broj dusa, koje s obzirom na dobro materijalno stanje obilno jedu, te onda isto mora i da ide napolje posle nekog vremena, kad se svari........a ne vidim septicku jamu..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686880#p686880:ubi0lala je napisao(la):
lukarts » Ned Dec 08, 2019 5:11 pm[/url]":ubi0lala]Ajde pogadjaj )))
Hoces reci da kanalizacija iz demit grada (tzv.BnV), ide u Savu? A, ne,ne, to je nemoguce, "Arapski" investitor to nikad ne bi dozvolio, jedan takav eksluzivni projekat, a da nema reseno pitanje otpadnih voda....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686891#p686891:1wmv365c je napisao(la):
dejo2000 » 08 Dec 2019 12:48 pm[/url]":1wmv365c]jedan takav eksluzivni projekat, a da nema reseno pitanje otpadnih voda....
Kako nema? Ispuštaju ih u reku - rešen problem!
 
Ceo Beograd se izliva u Savu i Dunav dragi moji, neće 1 soliter u Beogradu na vodi ništa da promeni
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687192#p687192:2v9cgo4p je napisao(la):
Myah » Pon Dec 09, 2019 2:32 pm[/url]":2v9cgo4p]Ceo Beograd se izliva u Savu i Dunav dragi moji, neće 1 soliter u Beogradu na vodi ništa da promeni
Nisam bas siguran da nece - imaj u vidu da je to elita "elite" srpskog drustva, crem de la crem, koji obilno jedu i piju. E sad ako je tacno da se to izliva odmah ispod prozora gde upravo obeduju, to znacajno utice na situaciju...
 
Neće se izlivati u Savu.
Moćne pumpe od 100 megavata će sistemom cevi ispod grada , pod pritiskom ,pumpati govna do Slanaca, u fabriku za prečišćavanje otpadnih voda !
Jeste li vi nekad čuli da kanalizacije ne ide uzbrdo? Pagdebi vi smetili govna iz zgrada na obali reke,a da to ne prkosi sili gravitacije ?
Imate li neki primer kompleksa na obali, bilo kojoj ,gdeje uvedena zabrana važenja zakona sile zemljine teže ?
Jedan genije pominje i septičke jame !!!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687342#p687342:3na2hz6h je napisao(la):
creme-nadlle » Uto Dec 10, 2019 12:26 am[/url]":3na2hz6h]Neće se izlivati u Savu.
Moćne pumpe od 100 megavata će sistemom cevi ispod grada , pod pritiskom ,pumpati g*** do Slanaca, u fabriku za prečišćavanje otpadnih voda !
Jeste li vi nekad čuli da kanalizacije ne ide uzbrdo? Pagdebi vi smetili g*** iz zgrada na obali reke,a da to ne prkosi sili gravitacije ?
Imate li neki primer kompleksa na obali, bilo kojoj ,gdeje uvedena zabrana važenja zakona sile zemljine teže ?
Jedan genije pominje i septičke jame !!!!
Hoces da kazes da ce g^^^a da pumpaju uzbrdo - tj.iz reke Save tamo odakle su dosla, u demitare i kulu?
Ako nema septicka jama, onda idu g^^^^a u Savu? Nema trece ili mozda ima? Do sad nisam video da bilo sta iz demit grada (BnV) ide u "Slance", pa ne ide cak ni gradski prevoz, a ne g^^^^a! Po tvome ispade da su g^^^^^a bolje povezana sa Slancima nego korisnici prevoza u Beogradu!
 
Imam lepe vesti za protivnike ovog projekta. BnV se drži na staklenim nogama koje vrlo lako mogu pući. Osnova za to je prekomerno izvlačenje novca na razne načine putem podizvođača i dobavljača. Ovo je i upozorenje kupcima koji kupuju zgrade koje će biti navodno "gotove" za 3 ili 4 godine. Najbolje što može da vam se desi da prođete kao ja i da budete nezadovoljni izvedenim kvalitetom. Najgore je...

Odakle vučem ovaj zaključak:
* Ja sam jedan od retkih kupaca stana kojima je po ugovoru sledovao povraćaj novca zbog manje kvadrature izvedenog stana. Iako sam dobio kod notara overenu izjavu BnV-a da ću dobiti povrat novca u roku od 10 dana od overe, od tada je prošlo 60 dana i novca još uvek nema. U pitanju je simboličan iznos od 1608 evra. Ne treba ni skretati pažnju da su sve rate koje su kupci plaćali dolazile malo ranije od ugovorom propisane dinamike (a pogotovu poslednja rata koja je došla 6 meseci ranije u mom slučaju).
* Na zgradama Vista i Parkview primopredaja i popravke teku kilavo iz jednog prostog razloga. Ostala je po samo jedna ekipa molera (iz Jabuke), keramičara (iz Velike Plane), hidroizolatera (iz Deliblata). Ista priča je za parketare i ostale timove. Da stvar bude još gora, mnoge od tih ekipa ne rade samo na Visti i Parkview, već i na tržnom centru i na drugim projektima po gradu. Tako da su to mahom polovične ekipe za cca 500 stanova od kojih realno ni 2% nije useljeno. I zato su kupci koji su potpisali primopredaju dovedeni u zabludu da će u doglednom roku biti sanirano sve - a istina je da je taj rok asimptotski teži beskonačnosti. Kod mene konkretno popravke na kupatilu "rade" već preko mesec dana. Dođu, stave 3-4 pločice, oštete neku 5. i onda ih nema po 4-5 dana. Stanarima prodaju priču da im šalju najbolje radnike koje imaju a istina je da su to jedini radnici koji su ostali (par keramičara, par hidroizolatera, jedan parketar itd.).
* Da navedem i jedan primer, radnik iz jedne od ekipa dobija 3000 dnevnicu, a njegov gazda (podizvođač) naplaćuje 16 evra satnicu. Svi radnici sa kojima sam pričao dobijaju veći deo na crno. Ima momaka koji nemaju preko 25 godina a vode se kao glavni majstori. Da bi se opravdalo potrošeno vreme, šalje se prekomeran materijal - meni su za ukupno 15-tak pločica u kupatilu poslali 5 džakova lepka za pločice (ukupno 125kg). Ipak treba u fakturi napisati da se lupalo sve...

Imam još pikantnijih detalja o kvalitetu, finansijskoj konstrukciji, ljudima koji rade u obezbeđenju, gospodi koja su dobila stanove za dž. u BWR, no da doziramo malo informacije da mi neko ne bi zapalio auto ili nešto gore.

Za kraj, poruka Strabagu i BnV-u: završite mi j... kupatilo više, kako vas bre nije sramota.
 
nikolas27":1p4o5mw5 je napisao(la):
Imam lepe vesti za protivnike ovog projekta. BnV se drži na staklenim nogama koje vrlo lako mogu pući. Osnova za to je prekomerno izvlačenje novca na razne načine putem podizvođača i dobavljača. Ovo je i upozorenje kupcima koji kupuju zgrade koje će biti navodno "gotove" za 3 ili 4 godine. Najbolje što može da vam se desi da prođete kao ja i da budete nezadovoljni izvedenim kvalitetom. Najgore je...

Odakle vučem ovaj zaključak:
* Ja sam jedan od retkih kupaca stana kojima je po ugovoru sledovao povraćaj novca zbog manje kvadrature izvedenog stana. Iako sam dobio kod notara overenu izjavu BnV-a da ću dobiti povrat novca u roku od 10 dana od overe, od tada je prošlo 60 dana i novca još uvek nema. U pitanju je simboličan iznos od 1608 evra. Ne treba ni skretati pažnju da su sve rate koje su kupci plaćali dolazile malo ranije od ugovorom propisane dinamike (a pogotovu poslednja rata koja je došla 6 meseci ranije u mom slučaju).
* Na zgradama Vista i Parkview primopredaja i popravke teku kilavo iz jednog prostog razloga. Ostala je po samo jedna ekipa molera (iz Jabuke), keramičara (iz Velike Plane), hidroizolatera (iz Deliblata). Ista priča je za parketare i ostale timove. Da stvar bude još gora, mnogi od tih ekipa ne rade samo na Visti i Parkview, već i na tržnom centru i na drugim projektima po gradu. Tako da su to mahom polovične ekipe za cca 500 stanova od kojih realno ni 2% nije useljeno. I zato su kupci koji su potpisali primopredaju dovedeni u zabludu da će u doglednom roku biti sanirano sve - a istina je da je taj rok asimptotski teži beskonačnosti. Kod mene konkretno popravke na kupatilu "rade" već preko mesec dana. Dođu, stave 3-4 pločice, oštete neku 5. i onda ih nema po 4-5 dana.
* Da navedem i jedan primer, radnik iz jedne od ekipa dobija 3000 dnevnicu, a njegov gazda (podizvođač) naplaćuje 16 evra satnicu. Svi radnici sa kojima sam pričao dobijaju veći deo na crno. Ima momaka koji nemaju preko 25 godina a vode se kao glavni majstori. Da bi se opravdalo potrošeno vreme, šalje se prekomeran materijal - meni su za ukupno 15-tak pločica u kupatilu poslali 5 džakova lepka za pločice (ukupno 125kg). Ipak treba u fakturi napisati da se lupalo sve...

Imam još pikantnijih detalja o kvalitetu, finansijskoj konstrukciji, ljudima koji rade u obezbeđenju, gospodi koja su dobila stanove za dž. u BWR, no da doziramo malo informacije da mi neko ne bi zapalio auto ili nešto gore.

Za kraj, poruka Strabagu i BnV-u: završite mi j... kupatilo više, kako vas bre nije sramota.
Muslim da si dao dovoljno detalja o svom identitetu za "paljevinu"...
Tako da, opusti se i pričaj biće ti lakše...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Znaju me svi već po imenu i prezimenu ovde (mislim na BnV). Ali ne znaju šta sve mogu da napišem. Možda su trebali malo da se raspitaju o mom CV-u (ili da raspuste BIA-u).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687357#p687357:1me3j8ps je napisao(la):
dejo2000 » 10 Dec 2019 07:37 am[/url]":1me3j8ps]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687342#p687342:1me3j8ps je napisao(la):
creme-nadlle » Uto Dec 10, 2019 12:26 am[/url]":1me3j8ps]Neće se izlivati u Savu.
Moćne pumpe od 100 megavata će sistemom cevi ispod grada , pod pritiskom ,pumpati g*** do Slanaca, u fabriku za prečišćavanje otpadnih voda !
Jeste li vi nekad čuli da kanalizacije ne ide uzbrdo? Pagdebi vi smetili g*** iz zgrada na obali reke,a da to ne prkosi sili gravitacije ?
Imate li neki primer kompleksa na obali, bilo kojoj ,gdeje uvedena zabrana važenja zakona sile zemljine teže ?
Jedan genije pominje i septičke jame !!!!
Hoces da kazes da ce g^^^a da pumpaju uzbrdo - tj.iz reke Save tamo odakle su dosla, u demitare i kulu?
Ako nema septicka jama, onda idu g^^^^a u Savu? Nema trece ili mozda ima? Do sad nisam video da bilo sta iz demit grada (BnV) ide u "Slance", pa ne ide cak ni gradski prevoz, a ne g^^^^a! Po tvome ispade da su g^^^^^a bolje povezana sa Slancima nego korisnici prevoza u Beogradu!

Ne, neću to da kažem, jer takvo rešenje ne postoji.
ironičan sam jer je teško naći veću glupost nego septičku jamu za zgradu. O tome da septikaner ne pravi posao na vodoplavnom terenu, bolje da ne počinjemo. Imaš reku, praviš septičku ? To ne postoji, ako nisi skrenuo s pameću.
Jedino rešenje, kao i za sve zgrade na obali je da poštuješ silu gravitacije, na osnovu koje i sistem kanalizacije i radi i da otpadne vode izliješ kroz kanal u reku, predhodno napraviši jedan kolektor , prelivnik i neku vrstu filtera.
To nije skupo i nemoguže je da pri projektovanju kanalizacije tako nešto nije predviđeno.
 
Može li neko da napiše gde završava kanalizacija iz BnV? Postoji li negde javno dostupna mapa svih izliva i cele mreže?

Ona rupa u bedemu zbog koje su prokopavali obaolutvrdu kod Savanove je definitivno kišni kolektor na koji se neko negde nakačio, pa zato ponekad imamo braon jahte koje tu plove.

@nikolas27 hoćemo li da krenemo u biznis sa preprodajom lepka za pločice? Bezveze da se baci :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687418#p687418:3n36n8jk je napisao(la):
astrodule » Uto Dec 10, 2019 11:09 am[/url]":3n36n8jk]
@nikolas27 hoćemo li da krenemo u biznis sa preprodajom lepka za pločice? Bezveze da se baci :)

Može :), u pitanju je Isomat AK 20. Imam i neotpakovan Tarketov parket (specijalno izdanje za Vistu i Parkview) i Mapei lepak za parket ako nekom treba. Aktivnim članovima foruma 50% popusta od realne cene iz radnje (s tim da vozite sami). Na nesreću pločica nemam za dalju prodaju, ipak je tu utrošak ceo paket po jednoj pločici koja mora da se seče...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687376#p687376:3kua8kdf je napisao(la):
nikolas27 » 10 Dec 2019 09:16 am[/url]":3kua8kdf]Imam lepe vesti za protivnike ovog projekta.

postovani nikolase, kao jedan od "protivnika projekta" moram da reagujem.

ne mogu da kazem da mi je nesto preterano zao sto imate problem sa investitorom al daleko je to od radosti. vi ocigledno mislite da su protivnici ovoga zla neki zlurad svet koji je protestvovao iz ljubomore sto ne moze sebi da priusti deo kolaca. pokusajte da razumete da stanje vase kupaone, bila ona savrsena ili skarabudzena, ni na koji nacin ne menja razloge zasto je neko bio protiv skaraduzevine mnogo vecih razmera a od koje ste vi pomislili da mozete da se okoristite.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687410#p687410:30vtm9zq je napisao(la):
creme-nadlle » 10 Dec 2019 05:52 am[/url]":30vtm9zq]Jedino rešenje, kao i za sve zgrade na obali je da poštuješ silu gravitacije, na osnovu koje i sistem kanalizacije i radi i da otpadne vode izliješ kroz kanal u reku, predhodno napraviši jedan kolektor , prelivnik i neku vrstu filtera.
Ne bih se složio da je ovo jedino rešenje, makar zgrade i bile na obali. Mislim, ako si rekao za Beograd onda OK. Ali generalno ne.

Imao sam tu sreću da radim na mega stambenim i komercijalnim projektima, na više različitih geografija. Rešenje je uvek isto: Svaka zgrada ima svoj sump pit, tj. jamu sa potopljenim pumpama, ili ako je manja zgrada direktnu konekciju u gradsku mrežu. Odatle se otpadne vode ispumpavaju do tzv. final inspection chamber-a (to je otprilike šaht, samo je dosta dubok i ima neke posebne konekcije) - svaka zgrada ima svoj. Svi ti šahtovi, za svaku zgradu, leže na kolektorskoj mreži koja gravitacijom odvodi otpadne vode do postrojenja za preradu otpadnih voda (sewage treatment plant - STP).
Ne postoji filtracija, naročito ne ona bazirana na prelivnicima i sl., koja može lokalno da filtrira kanalizaciju, a da bude pogodna da se ispusti u reku. Razlog je što se u glavnoj jami zgrade mešaju kanalizacija i ostale otpadne vode (kuhinja, dakle ulje, masti i soc od kafe, kupatilo, tuš, dakle hemikalije, itd. itd.) Izuzev ako to ne podrazumeva da unaprediš filtraciju na licu mesta toliko da praktično postaju STP, čime se vraćamo na ovo o čemu pišem.

E sad, za to je potrebno nešto što se zove planiranje i gledanje u budućnost. Prvo se planira gde će šta biti u urbanističkom planu. Na osnovu broja, veličine i tipa objekata dimenzioniše se kapacitet i određuje lokacija STP-a. Na osnovu toga svakoj parceli se dodeli dozvoljeno istakanje otpadnih voda u l/s. Onda se planira tok kolektorske linije i kuda može da prođe kako bi napravila propisan pad u % i stigla do STP-a (obično prati glavnu ulicu). Najveći je izazov obezbediti dovoljan pad te glavne cevčuge koja ide u STP tako da je neophodno pažljivo sve planirati. Ovo planiranje i taj tip investicija je nešto što ljudi slabo razumeju tako da se političarima ne isplati da idu i slikaju se, te samim tim ni da ih guraju kao projekte.
Sad, na osnovu ovoga mislim da je jasno kakav je problem kada se desi da se namena samo jednog placa promeni ili kada se promeni veličina objekta na njemu, ili lokacija, itd. A sada zamislite čitav jedan grad bez i jednog STP-a.

Ja stvarno ne znam kako će to ići, čak i da se neko odluči da krene da ih gradi. Ne znam ni gde će im naći mesto za svaki deo grada, niti znam gde će naći dubinu da polažu glavne cevi niti horizontalno po kojoj trasi... Meni iskreno to liči na nerešiv problem u slučaju Beograda. Baš bih voleo da se informišem šta su radili u zemljama Istočne Evrope kada su se priključivali EU, pošto su morali da rade isto ovo.

Edit: Da, zaboravih i ovo - pumpanje preko pola grada, uzbrdo, nije opcija zbog mnogobrojnih praktičnih i tehničkih razloga koje ne mogu sada da obrazlažem ali delom ima veze i sa ovim iz poslednjeg pasusa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687484#p687484:3ows7wze je napisao(la):
razgradjevinar » Uto Dec 10, 2019 1:40 pm[/url]":3ows7wze]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687376#p687376:3ows7wze je napisao(la):
nikolas27 » 10 Dec 2019 09:16 am[/url]":3ows7wze]Imam lepe vesti za protivnike ovog projekta.

postovani nikolase, kao jedan od "protivnika projekta" moram da reagujem.

ne mogu da kazem da mi je nesto preterano zao sto imate problem sa investitorom al daleko je to od radosti. vi ocigledno mislite da su protivnici ovoga zla neki zlurad svet koji je protestvovao iz ljubomore sto ne moze sebi da priusti deo kolaca. pokusajte da razumete da stanje vase kupaone, bila ona savrsena ili skarabudzena, ni na koji nacin ne menja razloge zasto je neko bio protiv skaraduzevine mnogo vecih razmera a od koje ste vi pomislili da mozete da se okoristite.

Ne, pogrešno si me razumeo, ne tražim da nekome bude žao za moje probleme. Moj problem je realno mali, ja ukazujem na potencijalan veći problem. I bez pisanja ovde sam rešavao svoje probleme. Može se reći da je tačno da sam se “okoristio” skarabudževinom (sopstvenim pošteno zarađenim novcem kupovinom stana koji je imao sve dozvole). Dalje u moju odbranu, iako sam dobro procenio razvoj događaja, daleko je od toga da sam dobro procenio razmere potencijalnog fušeraja - tu prvenstveno mislim na fasadu koja pripada svim građanima Beograda (parafraziram reči jednog od direktora iz BnV-a).

Moja dijagnoza je ukratko - nema para. Ja nekako uvek idem protiv javnog mnjenja. Kad sam kupio stan svi su mi govorili da sam lud, a sad svi misle da sve ide kao po loju i da novac više nije problem ja tvrdim da novca nema dovoljno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687410#p687410:35v81u54 je napisao(la):
creme-nadlle » Uto Dec 10, 2019 10:52 am[/url]":35v81u54]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687357#p687357:35v81u54 je napisao(la):
dejo2000 » 10 Dec 2019 07:37 am[/url]":35v81u54]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687342#p687342:35v81u54 je napisao(la):
creme-nadlle » Uto Dec 10, 2019 12:26 am[/url]":35v81u54]Neće se izlivati u Savu.
Moćne pumpe od 100 megavata će sistemom cevi ispod grada , pod pritiskom ,pumpati g*** do Slanaca, u fabriku za prečišćavanje otpadnih voda !
Jeste li vi nekad čuli da kanalizacije ne ide uzbrdo? Pagdebi vi smetili g*** iz zgrada na obali reke,a da to ne prkosi sili gravitacije ?
Imate li neki primer kompleksa na obali, bilo kojoj ,gdeje uvedena zabrana važenja zakona sile zemljine teže ?
Jedan genije pominje i septičke jame !!!!
Hoces da kazes da ce g^^^a da pumpaju uzbrdo - tj.iz reke Save tamo odakle su dosla, u demitare i kulu?
Ako nema septicka jama, onda idu g^^^^a u Savu? Nema trece ili mozda ima? Do sad nisam video da bilo sta iz demit grada (BnV) ide u "Slance", pa ne ide cak ni gradski prevoz, a ne g^^^^a! Po tvome ispade da su g^^^^^a bolje povezana sa Slancima nego korisnici prevoza u Beogradu!

Ne, neću to da kažem, jer takvo rešenje ne postoji.
ironičan sam jer je teško naći veću glupost nego septičku jamu za zgradu. O tome da septikaner ne pravi posao na vodoplavnom terenu, bolje da ne počinjemo. Imaš reku, praviš septičku ? To ne postoji, ako nisi skrenuo s pameću.
Jedino rešenje, kao i za sve zgrade na obali je da poštuješ silu gravitacije, na osnovu koje i sistem kanalizacije i radi i da otpadne vode izliješ kroz kanal u reku, predhodno napraviši jedan kolektor , prelivnik i neku vrstu filtera.
To nije skupo i nemoguže je da pri projektovanju kanalizacije tako nešto nije predviđeno.
Krmenadlo, ovo sa sept.jamom je bila ironija. Medjutim, s obzirom na demit grad i njegovu slicnost sa Krnjacom, samo se namece postojanje septickih jama.
I dalje nema odgovora na pitanje gde se izliva kanalizacija iz kule, demitara i trz.centra? Moze li neko da odgovori ? Ili je i to drzavna tajna ?
 
Nikolas27@ " Ja sam jedan od retkih kupaca stana kojima je po ugovoru sledovao povraćaj novca zbog manje kvadrature izvedenog stana. Iako sam dobio kod notara overenu izjavu BnV-a da ću dobiti povrat novca u roku od 10 dana od overe, od tada je prošlo 60 dana i novca još uvek nema. U pitanju je simboličan iznos od 1608 evra"...

..."Moja dijagnoza je ukratko - nema para. Ja nekako uvek idem protiv javnog mnjenja. Kad sam kupio stan svi su mi govorili da sam lud, a sad svi misle da sve ide kao po loju i da novac više nije problem ja tvrdim da novca nema dovoljno.
"
Znaci vreme je da Belgrade Waterfront dobije neku od onih tri milijadre dolara, evra ili sta vec investicija najavljenih svojevremeno u govorima vucica. :lool:
 
Do kraja godine je ostalo jos dvadeset dana a to je rok da drzava zavrsi kompletnu infrastrukturu. Kako idu radovi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687530#p687530:100a0440 je napisao(la):
nikolas27 » 10 Dec 2019, 16:21[/url]":100a0440]

Moja dijagnoza je ukratko - nema para. Ja nekako uvek idem protiv javnog mnjenja. Kad sam kupio stan svi su mi govorili da sam lud, a sad svi misle da sve ide kao po loju i da novac više nije problem ja tvrdim da novca nema dovoljno.

Sto se para tice, finansira se sve iskljucivo od prodaje. Zemljiste im je dzabe, na parcelama se grade kule sa jako puno stanova = vise kesa. ne znam koliko ima ljudi kao ti, koji jure nvestitore za sve prepravke, moje misljenje je jako malo. Mislim da ce ovo da guraju koliko mogu, da bi uzimali pare. Ne mislim je direktni finansirej ovoga jedan covek, mislim da ima tu par njih koji obrcu pare, tako da moze da bude do toga kod kog "investitora" si ti zapao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=688009#p688009:1m440n54 je napisao(la):
milanche » Sre Dec 11, 2019 10:35 pm[/url]":1m440n54]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687530#p687530:1m440n54 je napisao(la):
nikolas27 » 10 Dec 2019, 16:21[/url]":1m440n54]

Moja dijagnoza je ukratko - nema para. Ja nekako uvek idem protiv javnog mnjenja. Kad sam kupio stan svi su mi govorili da sam lud, a sad svi misle da sve ide kao po loju i da novac više nije problem ja tvrdim da novca nema dovoljno.

Sto se para tice, finansira se sve iskljucivo od prodaje. Zemljiste im je dzabe, na parcelama se grade kule sa jako puno stanova = vise kesa. ne znam koliko ima ljudi kao ti, koji jure nvestitore za sve prepravke, moje misljenje je jako malo. Mislim da ce ovo da guraju koliko mogu, da bi uzimali pare. Ne mislim je direktni finansirej ovoga jedan covek, mislim da ima tu par njih koji obrcu pare, tako da moze da bude do toga kod kog "investitora" si ti zapao.
Zaboravio si i da drzava zida svu infrastrukturu, te da je tu rok precizan. Mada, kad "Arapski" tzv.investitor zavrsi projekat, svi cemo biti ili u penziji ili pod zemljom, s obzirom na nenormalno dugacak rok.
@nikolas27, voleo bih bas da cujem utiske iz 1 ruke, da li su kupci zadovoljni stanovima, po kojoj su ceni pazarili iste - cuo sam da se cene od kupca do kupca, za iste stanove, dosta razlikuju?
 
Kupovina stana u ovom naselju je direktna podrška tom projektu. Što se mene tiče, nikakva razlika u moralnoj veličini onog ko kupi stan ovde i onog ko kupi diplomu fakulteta, radno mesto, ocene u školi itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh