Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Samo da podsetim da je autoput do Crne Gore zavrsen 2017-e. Licno sam slusao Vucica 2012 ili 13-e kada je to na tv-u to rekao (tada je rekao i da ce šnelštrase do Zrenjanina biti gotov do tad). Zašto verovati dokazanom lažovu?
Nadam se da me admin opet neće banovati zbog kritikovanja lažnog sistema njihovog idola. I da se neće opet iz niotukda posle mesec dana spavanja deaktivirati Marat i ostali spavači, čuvari Vučkovog sistema. Poz
 
de si Zemljani. :kk:
Patologiju ne vredi pominjati, svi smo mi (sada vi) u njegovim kandžama. :grand:

Mora da te kritikujem, povratak bez slika i video zapisa. :notok:
 
MiraC":25vdcrvo je napisao(la):
Ne znam kada li se moze ocekivati zatvaranje Obrenovac - Bg da ukinu postojeci izlazak sa AP? Bas pratim na sajtu Puteva, mislim da ce to biti verovatno za vikend ili nesto tako, verovatno im treba par dana... u tom slucaju Ibarska je najbliza u Ljigu? Za nekoliko dana ce( mo) svi morati na Ibarsku.
A zašto bi zatvarali. Oni su zatvorili desnu traku ka bgd da bi sredili devijaciju. Na trenutnom ulazu-izlazu samo stave ogradu i nema zatvaranja.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da li je moguće da je jednog od narednih dana samo pustiti u rad petlju Obrenovac?

Linije su iscrtane, rasveta postavljena...
 
Moguće je. Pomoglo bi im da zatvore ovaj izlaz što sad koriste, na kome je danas bio sudar.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687109#p687109:142mbovq je napisao(la):
Gargoyle » Pon Dec 09, 2019 11:17 am[/url]":142mbovq]krediti kojima se grade autoputevi se isplaćuju iz republičkog budžeta, odnosno zaduživanjem republike.
novac od putarina koji ide jp putevima nije dovoljan za rehabilitaciju i poslovanje jp uopšte, tako da im se dodatna sredstva isplaćuju iz budžeta, što se može videti u njihovim fin. izveštajima. imaju gubitak 10 mlrd din. godišnje.


naravno da im nije dovoljno do putarina, odakle Teodori princezi tatinoj da ide na Mikonos u hotel sa 5 zvezdica? jel na to placamo putarine?! :bash: :twisted:
 
re: Ostružnički most

Odgledao, bez zvuka, ne podnosim glas ovog našeg Gebelsa.

Pa ovi kao da sklapaju nosač aviona - pre bi ga sklopili !!!

Kod Lukašenka cela ekipa iz Puteva odavno bi sadila krompir, a kod Kim-a popasala zemlju.

Opet sam se iznervirao :rant:


p.s.Da sam L ili K.
 
Штрабагу, законом забранити било какве радове у Србији, мислим да не постоји пројекат где или нису каснили или прекорачили буџет, а најчешће обоје!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Прескачите Ужице ових дана. Колапс је у граду, колапс на магистрали кроз град. Сад, док снег пада, сетили су се да асфалтирају нешто што се килаво ради месецима. На данашњих 2,5км кроз град имао сам просечну потрошњу од 65л/100км. И трајало је двадесетак минута.
 
Vidio sam da je neko od članova pomenuo izgradnju NBG Surčin da je planirana da se počne krajem 2020, zar nije rečeno da je početak 1.3.2020?
Da bi da spoje NBG do Preljine to bi po meni bio baš prioritet i tada tek možemo reći da imamo neku kompletnu i konkretnu cjelinu.

Interesuje me da li je planirano da autoput od Požege do Kontromana ima petlju za isključivanje na Jadransku magistralu preko Zlatibora ka Prijepolju?

Vezano za ovo isključenje iz naplatnog sistema nove dionice od Surčina, meni lično to ne pije vodu: ako je 40km ljig preljina bilo 140 dinara, a ukupna dionica Surčin Preljina 120km, to znači da je 140x3=420dinara, što znači da je sve već uračunato u cijenu. :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687625#p687625:hzllsf8o je napisao(la):
RHCP » Uto Dec 10, 2019 9:17 pm[/url]":hzllsf8o]Vidio sam da je neko od članova pomenuo izgradnju NBG Surčin da je planirana da se počne krajem 2020, zar nije rečeno da je početak 1.3.2020?
Da bi da spoje NBG do Preljine to bi po meni bio baš prioritet i tada tek možemo reći da imamo neku kompletnu i konkretnu cjelinu.

Interesuje me da li je planirano da autoput od Požege do Kontromana ima petlju za isključivanje na Jadransku magistralu preko Zlatibora ka Prijepolju?

Vezano za ovo isključenje iz naplatnog sistema nove dionice od Surčina, meni lično to ne pije vodu: ako je 40km ljig preljina bilo 140 dinara, a ukupna dionica Surčin Preljina 120km, to znači da je 140x3=420dinara, što znači da je sve već uračunato u cijenu. :mrgreen:
Za prvi deo procitaj konkretno na temi ,ali da ti odmah kazem da ne padnes u nesvest - radovi pocinju 2021. Znaci ne 2020, u stvsri nesto oko Jakova petlja / iskljucenje ,ali pravi radovi krecu 2021....insajderske informacije od jednog clana.

I za drugi deo pitanja , na delu ka Kotromanu bice kao neka denivelisana raskrsnica u Krcagovu u Ue, pa obilaznica i odatle za Zlatibor je lako, kao i do sad. Ne znam da li ima neko novo iskljucenje. E sad ja licno mislim da je pitanje ko zna kad ce to da se započne, a kamoli uradi. Sad,ako sam ukapirala sa turcima je dogovoreno da se uradi ili deo ili cela projektna dokumentacija. Ko zna kad ce da pocnu, ako i pocnu.....
Mislim da treba biti zadovoljno ako i do Pz zavrse. Sto neko rece do Pakovraće i zadovoljni smo !
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687611#p687611:172470wv je napisao(la):
branik » Uto Dec 10, 2019 8:35 pm[/url]":172470wv]Прескачите Ужице ових дана. Колапс је у граду, колапс на магистрали кроз град. Сад, док снег пада, сетили су се да асфалтирају нешто што се килаво ради месецима. На данашњих 2,5км кроз град имао сам просечну потрошњу од 65л/100км. И трајало је двадесетак минута.
Mogu ti reci da sam ja na verovatno istoj toj relaciji prosao brze nego u standardnim danima. Na Dovarju nije bilo guzve, mozda sam cekao na 2 crvena svetla i posle lagano do trga.

Ne znam samo kako ce da asfaltiraju ista po ovakvom vremenu ;s

file.php

Pa sta su onda predstavljali pre neki dan u Uzicu oko auto-puta do granice?
 
Koliko sam razumeo, pomeraju ulaz na ap 800m ka bgd.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687625#p687625:5r4wni6u je napisao(la):
RHCP » Tue Dec 10, 2019 10:17 pm[/url]":5r4wni6u]Vidio sam da je neko od članova pomenuo izgradnju NBG Surčin da je planirana da se počne krajem 2020, zar nije rečeno da je početak 1.3.2020?
Da bi da spoje NBG do Preljine to bi po meni bio baš prioritet i tada tek možemo reći da imamo neku kompletnu i konkretnu cjelinu.

AV av je juče, ili danas, izjavio da radovi kreću krajem sledeće, 2020, godine.



--- to MiraC - Ne citiraj, pa još u celini, poruku neposredno iznad tvoje, please.
 
To vlasta - izvini ali ko je umro pa su tebe proglasili za admina?
Isto tako ja mogu tebi da kazem da za svako privatno obracanje imas i inboks ,pa ga ne koristis a cesto nesto delis savete, barem meni licno.... u inboksu makar mogu direktnije da ti kazem ovde sam do sad izbegavala.

Citirala ceo post jer se paralelno nekoliko dijaloga odvija. A ceo sam citirala jer sam na gotovo ceo dala odgovor. Osim za putarinu, a komplikovano mi je preko mobilnog da skracujem post.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687625#p687625:1omxavtl je napisao(la):
RHCP » Uto Dec 10, 2019 9:17 pm[/url]":1omxavtl]Interesuje me da li je planirano da autoput od Požege do Kontromana ima petlju za isključivanje na Jadransku magistralu preko Zlatibora ka Prijepolju?

Da, planirana je petlja Mačkat koja će biti par kilometara prije skretanja za Višegrad gledano iz smjera Užica prema Zlatiboru. Imaš mapu ovde https://www.ekapija.com/dokumenti/PREGLEDNA_KARTA-usvojena_var-STAMPA-1.jpg. Mada nisam 100% siguran da li je ovo konačno rješenje ili samo neki prijedlog, ali sve što sam do sada vidio je isto ili vrlo slično ovome.
 
Što se tiče autoputa i spajanja na magistralu za Jadran, ovo sad nije nikakva zvanična vest, možda i više želja nego realnost, pominje se da će se napraviti veza putem Prijepolje Sjenica, koji je započet ko zna kad, a nikad završen. Put prolazi kroz kanjon reke Mileševke, pored manastira Mileševa. Inače, na tom delu je započet put pred rat, probijeno je tipa 10 od 17-18 tunela, ali nikad nije nastavljeno. Sada su ti tuneli i ceo taj put neprohodni, osim peške, a zanimljiva informacija je da je baš u tim tunelima sniman film Lepa sela lepo gore, deo oko drekavca :) Tim putem bi se povezalo Prijepolje sa Sjenicom i dalje sa autoputem, pošto je trenutni put za Sjenicu iz Prijepolja preko Nove Varoši i Zlatara, pa za nekih 30-ak kilometara koliko bi išao realan put sada se ide sat i po okvirno, kada nema snega. Inače postoji i magistriralni (čitaj seoski) put koji ide iz Prijepolja za Sjenicu, Google ga izbacuje kao opciju, ali toliko je dobar da svi ljudi idu okolo, iskreno nisam siguran da li se i može proći osim nekim terenskim vozilom i naravno kad nije sneg i sve to. Na slici možete videti trenutno kuda se ide, žutom bojom je kuda je započet put i kako bi išao, a ispod se vidi deo tog magistralno-seoskog puta koji postoji i koji se ne koristi osim tih ljudi koji žive tu. Evo i članak, malo je offtopic možda, ali zanimljivo za pročitati svakako kad je već pomenut priključak sa jadranske magistrale.
https://zlatarinfo.rs/vest/1814/ima-li- ... aljinovici

Inače, vezano za autoput jedna priča, vidim da ima i ljudi iz Priboja i Nove Varoši na forumu, pa da se čuje i glas iz Prijepolja. Kada je objavljen nacrt autoputa još davne ko zna koje godine, pre početka bilo kakve gradnje, bila je inicijativa od Užica, Zlatibora (Čajetine), Nove Varoši, Priboja i Prijepolja da put ide tom trasom, a ne preko Boljara. Verovatno je političkom linijom dodeljena trasa preko Sjenice i Novog Pazara, verovatno kao ustupak bošnjačkim liderima koji podržavaju vlast (svaku :D ). Glavni argumenti UE, ČA, PP, PB i NV su bili što u ovim gradovima ima mnogo više stanovništva, privredno su razvijeniji, put već prolazi tuda, lakše je održavanje zimi (a to će biti ogroman problem na tom delu autoputa!). Međutim, pobedila je ova rekao bih politička struja, Užice i Zlatibor su umireni izgradnjom autoputa za Sarajevo, a PP, NV i PB su ostali crna rupa koja je slepo crevo Srbije. Verovatno će ovaj autoput biti gašenje svetla u tim gradovima (pošto je ekonomska situacija katastrofalna), jedina nada za Prijepolje jeste eventualno povezivanje sa autoputem na gorepomenuti način, za Novu Varoš verovatno Zlatar kao turistički biser (mnogo lepši od Zlatibora!), a za Priboj ne znam iskreno, ako neko kupi FAP pa izdejstvuje neki put prema ovim gradovima, bilo kačenjem na autoput za Sarajevo, bilo na ovaj za Crnu Goru. Inače jedan jako zanimljiv podatak, možda je čudno, ali ovaj kraj se nalazi na manje od 300km od čak 3 glavna grada + Priština kao još jedan centar, za neke države dakle 4 glavna grada. Dakle međunarodni aerodrom za Podgoricu je 150km, Beograd 270, Sarajevo 150 i Priština otprilike isto toliko (okvirno, ne hvatajte se za brojke). Zamislite sad da je sve povezano autoputem, to je idealno mesto za svaku svetsku kompaniju, tipa aliexpress ili bilo koji dostavni centar na primer. Realnost je da se ni u jedan od ovih gradova ne može stići za manje od 3 sata. E zamislite sad da neko ima malo šire vidike i pregleda sve te opcije i ponudi tako nešto, prvo izgradnjom puteva pa zatim i pozivima investitorima. Ipak, otišao sam u duboki off, izvinite, a nadam se da sam bar ovim prvim delom pogodio temu :)
 
@ dzokar Твој пост има смисла. Нажалост донета је политичка одлука која има две последице.Прва - Простор где је више становништва ће бити расељен и скрајнут. Друга, пут преко Пештера ће бити ноћна мора за зимско одржавање, вероватно ће бити често затваран. Пролази поред Ивањице и Сјенице, само две мале варошице. Ни у Цг није нешто другачије. Очигледно да спајање Бара са Бг и даље Будумпештом гурају кинези у оквиру свог прогрма " Пут свиле ". Отуда најава АВа да се ради до Дуге пољане, што је нешто више од 30 км до Бољара односно границе. Претпостављам да ће и Цг кренути са другом деоницом следеће године.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Ne znam jesam li pisala, nesto sam cula da Jelen Do treba / bili su pregovori da dostavlja kamen za AP do Požege.
Ne znam da li ce biti tako i koje kolicine mogu da isporuce, ali prednost je jer je blizu.

Neko ko se razume - da li se u zavrsne slojeve ( verovatno habajuci) ugradjuje poslebna vrsta kamena samo jednog kamenoloma u Srbiji? Dok dodjemo mi do tog sloja javicu neke price vezano i za to,mislim da i u Zapadnoj Srbiji su pronasli nalaziste, al o tom- potom( kad 20 ljudi isprica svoju verziju....)
 
Vrh