Šta je novo?

Pijace

7f98c0ddf8f9c394d9d492f2c983b479.jpg
c84de46a788396c90e248209962052e4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ozbiljan hipsteraj pogotovo ovaj bradonja sa lulom...
Biće zanimljivo redovno održavanje...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ulaz u garazu iz Dobre Mitrovica je visi od onoga u Majora Ilica (2,8 metara, dok je u MI 2,6m sto je svakako dovoljno za vecinu dostavnih vozila).
 
Postoji i podzemna garaza u okviru zgrade pijace? Nisam pratio...
 
Izvor: Beobuild.rs

Otvorena nova Palilulska pijaca

Dve godine nakon otvaranja gradilišta nove Palilulske pijace, ove nedelje konačno je otvoren savremeni objekat, a zakupci su se vratili i polako opremaju unutrašnjost. Zatvoreni objekat pijace ima 12.689 bruto kvadrata i najveća je investicija Gradskih pijaca još od rekonstrukcije Zelenog Venca 2008. godine. Iako je inicijalno otvaranje planirano još za proleće ove godine, radovi su završeni tek u septembru, a zgrada je nakon toga nekoliko meseci čekala upotrebnu dozvolu. Sada kada je otvorena predstvalja jednu od najmodernijih pijaca u gradu, a u okviru njenih kapaciteta nalazi se 50 tezgi za voće i povrće, 36 rashladnih vitrina, 72 modularna lokala, podzemna garaža sa 80 mesta i veliki superemarket. Autori idejnog rešenja nove Palilulske pijace su arhitekte Dunja Nedeljković, Danica Stojiljković i Marina Lazović.

Celu vest kao i veliku foto reportazu mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/otvorena-nova-palilu ... p2911.html
191230-palilulska-pijaca-10.jpg

191230-palilulska-pijaca-14.jpg

191230-palilulska-pijaca-24.jpg

191230-palilulska-pijaca-28.jpg

191230-palilulska-pijaca-30.jpg

191230-palilulska-pijaca-35.jpg

191230-palilulska-pijaca-37.jpg

Celu vest kao i veliku foto reportazu mozete videti u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/otvorena-nova-palilu ... p2911.html
 
Vrlo ruzno. Mesanac pijace i trznog centra.
 
totalna kičerica a cene najjače u regionu, otprilike 30-40% skuplja pijaca od Bajlonijeve
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694467#p694467:3lffvqa3 je napisao(la):
Keramičar » 01 Jan 2020 04:59 am[/url]":3lffvqa3]totalna kičerica a cene najjače u regionu, otprilike 30-40% skuplja pijaca od Bajlonijeve
Utisak je potpuno isti. Sve je nedorečeno i jadno
 
uzivi je mnogo lepsi a i na slike se meni svida. a sada molim vas idite prvo videti a ne odma kukati
 
Meni deluje solidno na slikama mada malo vise "sterilno" nego sto bih voleo.
Ako su cene stvarno 30-40% vece onda nemam potrebu da budem redovan posetilac
 
Biće ovo odvratno za par meseci kada se malo isprlja, polomi i kada popada prašina po silnim gredama, kućicama i lusterima.
 
U novogodišnjem duhu, daću ovom objektu šansu. Ideja za zatvorenu pijacu je dobra, eksterijer dosta smeo za lokaciju, a enterijerski i funkcionalno nadam se da će vremenom postati više poput Madridskog “Mercado de San Anton” ukoliko ga nedostatak ukusa i osećaja ne odvuče u drugom smeru.
 
Ona kola uz stepenice su tu legalno parkirana?

Meni lično ovaj "svemirski brod" u centru ne smeta. Smeta mi haos sa parkiranjem okolo, a ako se ovaj objekat bude pravilno održavao, biće milina kupovati u njemu, naročito zimi (a i leti ako bude radila klima kako treba)
 
Ovo izgleda kao trzni centar. U Avivu na Zvezdari mozemo videti mini tezgice kooje poddseccaju na sve ovo. Spolja iizgleda lepo ali pregabaritno za taj kraj.
 
Arhitektura objekta odlicna, ali ocigledno da se nikako ne uklapa sa okolinom, kao da formom pokusava da usisa sve oko sebe. Dakle odlicno arh resenje, ali nazalost moram reci na pogresnom mestu.

Enterijer vrlo industrijski i vrlo minimalisticki rekao bih, bez preteranog akcentovanja detalja. To mozda ipak sve zakupci mogu da srede zajedno sa svojim individualnim intervencijama, da na neki nacin atraktivnim standovima malo doliju topline u prostor.

Koncept odlican, kao sto rece Srdjan poput Mercado de San Antonija u Madridu

O ulazima za dostavu robe smo vec pricali.

Tesko je uraditi projekat ovakvog jednog objekta a da covek ne naidje na 100 problema.U pitanju je i okolna infrastruktura i nezgodan pad terena i sama lokacija, te ne sumnjam da su autori dali sve od sebe da ovo ispadne najbolje moguce resenje za sve uz naravno mozda neke kompromise, sto opet ne opravdava sve prethodno receno.
 
Ja bih se malo osvrnuo, na samu svrhu pijace, u vreme u kome se na svakih 100 metara, nalazi neki mega giga market.
Sve sto se nalazi na tim tezgama, ima i u marketima, osim sto su u 99% slučajeva , oni za tezgom nakupci, na koje se ne odnosi pdv od 20%.
Osim poreza, jako je upitna i sama ispravnost proizvoda, jer nakupci, mada i sami ti mali uzgajivači, pojma nemaju o hemiji.
Ovo je zapravo, nekakav trzi centar, koji se nece otplatiti ni za 100 godina.Plasim se, da je ulozeni novac, jednostavno pogresno investiran.Ideja nije losa, ali zasto drzavni novac, u nesto sto , gde bi privatnik trebao da ulozi novac.
Mozda je neko hibridno resenje, u vidu ozbiljne garaze i tezgi, nesto sto bi se puno brze isplatilo.




Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne može da se poredi izbor na pijaci i prodavnici. Ko je malo vičniji kuvanju i te kako primeti razliku i pijaca je tu u prednosti.

Poslato sa telefona
 
Nas koji zivimo ovde nije mrzelo da odemo do Djerma, Kalenica i Bajlonija zbog boljeg izbora. Ovde su vecinom nakupci, a cene su previsoke. Ono sto je ljude dovodilo i dovodice na ovu pijacu je najkvalitetnija mesara u gradu.
edit: cena parkinga je 100 din po zapocetom satu, radno vreme je od 7 do 21.
 
Искрено уопште ми се не свиђа, зато што ово није више пијаца него тржни центар, можда сам само носталгичан или ме је време прегазило, али за мене је пијаца хаотична, помало неуредна, али све је на свом месту, живописна, разни мириси, чесма, без климе, грејања, светлећих реклама...
 
Razgovarao sam sa par prodavaca i prvi utisci su im pozitivni pošto robu više ne prodaju pod vedrim nebom koja je izložena temperaturnim ekstremima. Prijatnije je i prodavcima i kupcima u hali koja ima odgovarajucu temperaturu, imajte u vidu da na pijaci prodaju mahom stariji ljudi kojima tek nije lako da u izuzezno hladnim i toplim danima izdrže na nogama.

Ove sklepotine u meni ne bude nikakvu nostalgiju.
170222-Palilulska%20Pijaca-04.jpg

170222-Palilulska%20Pijaca-05.jpg

170222-Palilulska%20Pijaca-06.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694642#p694642:3999crvg je napisao(la):
Igor » Sre Jan 01, 2020 10:03 pm[/url]":3999crvg]Razgovarao sam sa par prodavaca i prvi utisci su za njih pozitivni pošto robu više ne prodaju pod vedrim nebom koja je izložena temperaturnim ekstremima. Prijatnije je i prodavcima i kupcima u hali koja ima odgovarajucu temperaturu, imajte u vidu da na pijaci prodaju mahom stariji ljudi kojima tek nije lako da u izuzezno hladnim i toplim danima izdrže na nogama.
Nisam ja baš siguran da ti tadašnji stariji ljudi imaju para za zakup u ovakvom objektu. Ti prodavci sa stare pijace nisu baš bili neki bogati preduzetnici, pa da sada mogu da placaju ne znam ni sam koliko puta više..

Ovo je ipak namenjeno za neke druge ljude...
 
Vrh