Šta je novo?

Sakura park - Blok 58

PanicMechanic":3svnjyu4 je napisao(la):
Због чега свуда пише да се Сакура парк налази у Блоку 58, када се у ствари налази у блоку 68?

Ne znam stvarno na sta mislite konkretno ? Mi se i nalazimo u bloku 58. U svim dozvolama i svim papirima od komunalnih kuca koje posedujemo vodimo se kao blok 58.

Ne znam stvarno od kud to blok 68. Verovatno ste negde pogresno videli


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696726#p696726:1crasjhg je napisao(la):
Djordje33 » 08 Jan 2020, 22:44[/url]":1crasjhg]
SerbPacker":1crasjhg je napisao(la):
Vidim da je grad najavio toplovod Obrenovac-NBG...
Nadam se da će to poboljšati uslove stanovanja stanovnicima Sakura kompleksa?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Video sam danas na televiziji da je potpisan ugovor o izgradnji toplovoda termoelektrane Nikola Tesla i Beogradskih toplana. Svakako eto prilike da sad kad radi toplana svako prodje i vidi da li se nesto cuje ili oseca. Kao sto smo mnogo puta polemisali eto sad idealne prilike za to. Kvalite zivota u nasem kompleksu je na najvisem mogucem nivou. Ne znam da li neki slican projekat nudi tako nesto a da to nije Dedinje ili slicno gde se m2 krece od 4 hiljade pa na gore..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne moze kvalitet zivota biti na najvisem mogucem nivou na lokaciji gde je najveca BG toplana, veliki tranformatori, neuredjene okolne parcele,gomila parkiranih automobila od radnika Toplane, sljunkara pre reke, pored buduce najprometnije ulice u Beogradu, blizu buduceg BASa...
Minus ce biti i sto ce zgrade dugo vremena biti izolovane, tj nece se naslanjati na postojece naselje od koga bi imale koristi od postojece infrastrukture, lokala, prodavnica.
 
Prcha":2t8o98sh je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696726#p696726 je napisao(la):
Djordje33 » 08 Jan 2020, 22:44[/url]":2t8o98sh]
SerbPacker":2t8o98sh je napisao(la):
Vidim da je grad najavio toplovod Obrenovac-NBG...
Nadam se da će to poboljšati uslove stanovanja stanovnicima Sakura kompleksa?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Video sam danas na televiziji da je potpisan ugovor o izgradnji toplovoda termoelektrane Nikola Tesla i Beogradskih toplana. Svakako eto prilike da sad kad radi toplana svako prodje i vidi da li se nesto cuje ili oseca. Kao sto smo mnogo puta polemisali eto sad idealne prilike za to. Kvalite zivota u nasem kompleksu je na najvisem mogucem nivou. Ne znam da li neki slican projekat nudi tako nesto a da to nije Dedinje ili slicno gde se m2 krece od 4 hiljade pa na gore..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne moze kvalitet zivota biti na najvisem mogucem nivou na lokaciji gde je najveca BG toplana, veliki tranformatori, neuredjene okolne parcelem,gomila parkiranih automobila od radnika Toplane, sljunkara pre reke, pored buduce najprometnije ulice u Beogradu, blizu buduceg BASa...
Minus ce biti i sto ce zgrade dugo vremena biti izolovane, tj nece se naslanjati na postojece naselje od koga bi imale koristi od postojece infrastrukture, lokala, prodavnica.


Ja mislim da i te kako gresite. Nije jedino mesto gde se nalazi toplana. Dorcol, Cerak, Zemun...
Sljunkara gde ? Pa ja mogu da kazem postoji deponija... ima naravno negde u beogradu. Od kud znate da ce biti izolovano ??? Da li vi mozda radite u urbanizmu grada Beograda ili u Sekretarijatu za urbanizam garada Beograda pa znate da ne moze da se dobije dozvola ili da se nece graditi ??? Parkirani automobili dok se ne uredi saobracajnica koja ce imati i zonu isto kao i u centru Beograda. Mada ih nisam video skoro imaju parking unutar toplane. Ajde ja vas molim da se malo raspitate pre nego sto pisete nesto o cemu stvarno ne znate nista.

Ajde ovako. Od Tehnomanije do Sakure parka postoji ( ako zelite dacu vam i tacne brojeve parcela ) 1.5 HA na kojima moze da se izgradi plus minus 70-80 hiljada m2. Dalje u produzetku do ograde napreda imate parcelu gde ce se izgraditi oko 40-ak hiljada m2. Ko zna mozda bas ja krenem u izgradnju posle Sakure. Iz ulice koja prolazi pored Delta City-a, sece Jurija Gagarina i udara pravo na nasip se zavrsava tako sto udara u most za pesake i bicikliste koji vodi na Adu !!! Hocete li jos neku informaciju da vas skratim muka oko citanja i guglanja ?

Nekada je na mesku A bloka, Delta City, Savde... sve bila jedna ledina. Ja sam se kao dete igrao tu isto tako kao sto je bila ledina na danasnjoj fontani ako znate gde je to na Novom Beogradu ili mestu Geneks kule kad je moj otac bio dete. Ili pak stari aerodrom na mestu westa 65, welporta, Airport City po kome je i dobio takvo ime.. sve u svemu zivot ide napred samim tim i grad se razvija i zapamtite da na primer Prag danas nema parcelu u centru grada niti u delu gde he noviji grad i da su ostala samo predgradja. Sreca ili nesreca je to sto mi posle toliko teskih vremena mozemo tek sad malo da udjemo u ovakve projekte I zbog toga jos uvek moze da se nadje neki plac koji je sad vec besnoslovno skup.

U svakom slucaju kad vec kudite nesto budite konkretni, pa recimo recite nije dobro to sto vam je fasada od keramike zbog toga i toga ili nije dobro sto imate podno grejanje to je lose za zdravlje ili na primer kao predhodnici lose je sto ste stavili aluminum a niste aluminum sa drvetom ...

Najlakse je da kudite tudje. Verujte da nije ni malo lak zadatak da se uradi nesto sto nije uobicajeno i klasnicno. Dajemo svi maksimalne napore da napravimo jedan od najkvalitetnijih objekata u Beogradu. Mogu da vam pricam o tome i pisem jos narednih sat vremena ali cemu sve to vi ce te naci opet zamerku recimo sto nam je temeljna ploca debela 1m ili sto su zidovi u garazi takodje delebi 1m. Znam sve lose je to nema dometa u garazi...

Ako zelite mogu vam jos objasnjavati oko objekata I Beograda unazad poslednjih 100 godina.

Zelim vam svako dobro i srecne praznike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje, licno mi se svidja Vas projekat i svaka cast na tome sto Ste voljni da pojasnite mnoge stvari i ucestvujete u radu foruma.
Ali, reci da je ovo najbolja lokacija i to u rangu Dedinja... Zamislite kad se to sve izgradi pa bude jos 120 000 m2, pa se tu doseli jedno 10 000 ljudi, pa svi ti automobili, autobusi, tramvaji...
Ulicu Jurija Gagarina moze da spasi samo metro.
 
vanste25":273renm4 je napisao(la):
Djordje, licno mi se svidja Vas projekat i svaka cast na tome sto Ste voljni da pojasnite mnoge stvari i ucestvujete u radu foruma.
Ali, reci da je ovo najbolja lokacija i to u rangu Dedinja... Zamislite kad se to sve izgradi pa bude jos 120 000 m2, pa se tu doseli jedno 10 000 ljudi, pa svi ti automobili, autobusi, tramvaji...
Ulicu Jurija Gagarina moze da spasi samo metro.

Postovani,

Koliko se ja secam a jos jednom cu procitati NISAM rekao da je najbolja lokacija vec da je kvalitet gradnje jedan od najboljih i kakav se eventualno moze naci tipa Dedinje gde ne m2 znate i sami koliko.

Sto se tice m2 tu A blok oko 120 hiljada samo on. Savada slicno. Belvil ne znam .
Slazem se sve sto ste rekli haos guzva. Ali to isto imate i u centru grada, stim sto je ovde prednost sto sve nove zgrade po zakonu moraju da obezbede 1.1 parking mesto na 1 stan. Ako nista drugo umesto skucenog bulevara revolucije kakav imamo i problem sa parkinzima ovde bar toga nece ili ne bi trebalo da bude.

Na kraju krajeva ne mozemo da uticemo na to sto ovaj kao i svi veliki gradovi na svetu rastu velikom brzinom. Na zalost to je neizbezno. Mzoda ce jednog dana ukinuti potpuno saobracaj u centru a Novi Beograd postane jos zakrceniji. Ko to moze sve da zna...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Napisali ste da je kvalitet zivota u vasem kompleksu na najvisem nivou, vrlo argumentovano su u mom postu navedene mane lokacije, kao protivteza vasem postu.

Kvalitet gradnje ne mogu, niti cu komentarisati, jer se nismo detaljnije raspitivali za vas projekat posle uocenih mana lokacije pre 1.5god.
 
Prcha":f1ozroni je napisao(la):
Napisali ste da je kvalitet zivota u vasem kompleksu na najvisem nivou, vrlo argumentovano su u mom postu navedene mane lokacije, kao protivteza vasem postu.

Kvalitet gradnje ne mogu, niti cu komentarisati, jer se nismo detaljnije raspitivali za vas projekat posle uocenih mana lokacije pre 1.5god.

Svakako da ima puno boljih... postoje i vece cene.

Postoje ljudi koji ne bi nikad menjali svoj Dorcol kao i ljudi svoj Zemun, Cerak itd... sve je stvar ukusa i tome ne mogu niti zelim. Zivot u kompleksu i JESTE na najvisem nivou !!! Pricamo o kompleksu ne vidim nikakav argument da je lose i sta je tu lose !?

Mane koje mane ? Kazete sljunkara. Jeste ima jedna znam tamo na kraju blok 70. Ali ajde sad cu da gledam u krugu od 2 km sta sve ima. Imamo na primer citavi jato fazana od oko 200 sve oko objekata eto ako vam znaci ja cu vam slikati...

Vama zelim sve najbolje niste se pronasli u nasem kompleksu i stvarno vam zelim da se pronadjete u necemu sto ce vas usreciti, ali nemojte samo lose o Sakuri. O projektu na kome sam se posvetio vise nego bilo kom drugom bukvalno od kvake pa do cevi za vodu.

I verujte ja cu prvi ako nesto ne bude valjalo da iskritikujem.

Svako dobro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zivot u kompleksu nije na najvisem nivou i iz jednostavnog razloga jer zgrada nije sagradjena, o tome ce se moci suditi tek po zavrsetku izgradnje.

Ne pricam iskljucivo lose o Sakuri, prvi put sam u ovoj temi, reakcija je na vas post gde kazete da je zivot u kompleksu na najvisem nivou, cak na ostatak posta vam nije odgovoreno iako ste pominjali Dedinje i projekte od preko 4000eur m2.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696733#p696733:quax94j4 je napisao(la):
Djordje33 » Сре Јан 08, 2020 10:50 pm[/url]":quax94j4]
PanicMechanic":quax94j4 je napisao(la):
Због чега свуда пише да се Сакура парк налази у Блоку 58, када се у ствари налази у блоку 68?

Ne znam stvarno na sta mislite konkretno ? Mi se i nalazimo u bloku 58. U svim dozvolama i svim papirima od komunalnih kuca koje posedujemo vodimo se kao blok 58.

Ne znam stvarno od kud to blok 68. Verovatno ste negde pogresno videli


Sent from my iPhone using Tapatalk

Гледао сам на Гугл мапама и на План Плусу. Тамо је нацртано да блок 68 иде до улице Савски насип, па тек онда почиње блок 58. Можда је ту погрешно оцртано, а ја нисам успео да нађем како се званично деле границе блокова. Чисто ме је интересовало.
 
PanicMechanic":1y4mh6v2 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696733#p696733 je napisao(la):
Djordje33 » Сре Јан 08, 2020 10:50 pm[/url]":1y4mh6v2]
PanicMechanic":1y4mh6v2 je napisao(la):
Због чега свуда пише да се Сакура парк налази у Блоку 58, када се у ствари налази у блоку 68?

Ne znam stvarno na sta mislite konkretno ? Mi se i nalazimo u bloku 58. U svim dozvolama i svim papirima od komunalnih kuca koje posedujemo vodimo se kao blok 58.

Ne znam stvarno od kud to blok 68. Verovatno ste negde pogresno videli


Sent from my iPhone using Tapatalk

Гледао сам на Гугл мапама и на План Плусу. Тамо је нацртано да блок 68 иде до улице Савски насип, па тек онда почиње блок 58. Можда је ту погрешно оцртано, а ја нисам успео да нађем како се званично деле границе блокова. Чисто ме је интересовало.

Moguce da nije ucrtano ili cak mozda i jos uvek nije tacno napravljena podela. Svakako nama u dokumentima pise svugde blok 58. Ko ce ga znati


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trebalo bi da je blok 68 baš od dela gde počinje Napredova parcela i stovarište dok je Sakura park u bloku 58.

blok58lok.jpg
 
Djordje33":30q8e9xk je napisao(la):
SerbPacker":30q8e9xk je napisao(la):
Vidim da je grad najavio toplovod Obrenovac-NBG...
Nadam se da će to poboljšati uslove stanovanja stanovnicima Sakura kompleksa?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Video sam danas na televiziji da je potpisan ugovor o izgradnji toplovoda termoelektrane Nikola Tesla i Beogradskih toplana. Svakako eto prilike da sad kad radi toplana svako prodje i vidi da li se nesto cuje ili oseca. Kao sto smo mnogo puta polemisali eto sad idealne prilike za to. Kvalite zivota u nasem kompleksu je na najvisem mogucem nivou. Ne znam da li neki slican projekat nudi tako nesto a da to nije Dedinje ili slicno gde se m2 krece od 4 hiljade pa na gore..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kad ste se već javili, što je naravno dobro, možete li nam pojasniti ceo projekat toplovoda.
Naime onoliko koliko sam se ja raspitao, a do informacija je vrlo teško doći, ne radi se samo o trasi DO toplane NBG. Plan je da se ide i dalje do toplane Zemun i Dunav.
Bilo bi lepo ako možete da nama da podelite informacije, jer zapravo ti radovi mnogo više utiču na SAKURA projekat nego ovi Obrenovac-NBG...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
U vezi tog toplovoda zanimljivo ga je posmatrati kao projekat koji ce mozda biti realizovan u buducnosti iako je gradnja zapoceta 1993. a kasnije dolaskom dosa na vlast je razmontirano ono sto je moglo da se odnese, ali on nikako nece doneti jeftinije grejanje, pa nisu oni pali s Marsa kad su vec navikli gradjane na skupo grejanje preko toplana da ispuste te pare, mozda ce se samo malo poboljsati grejanje mada i to je pod znakom pitanja.

I ta topla voda naravno nije dovoljno topla da je samo prosledjuju u sistem vec ce morati da je dogrevaju a mene interesuje sta ce sa njom raditi leti?
 
...
ab1df795f9c0ce979fa7fefef1ac46e5.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Jela":11n9nnlt je napisao(la):
Jel show room otvoren?

Zakazano otvaranje za 17.01.2020

Kasni nam namestaj iz Inostarnstva zbog ovih praznika

Pisem ovde i pozivam vas sve da svratite kad bude otvaranje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
SerbPacker":kj766mfm je napisao(la):
Djordje33":kj766mfm je napisao(la):
SerbPacker":kj766mfm je napisao(la):
Vidim da je grad najavio toplovod Obrenovac-NBG...
Nadam se da će to poboljšati uslove stanovanja stanovnicima Sakura kompleksa?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Video sam danas na televiziji da je potpisan ugovor o izgradnji toplovoda termoelektrane Nikola Tesla i Beogradskih toplana. Svakako eto prilike da sad kad radi toplana svako prodje i vidi da li se nesto cuje ili oseca. Kao sto smo mnogo puta polemisali eto sad idealne prilike za to. Kvalite zivota u nasem kompleksu je na najvisem mogucem nivou. Ne znam da li neki slican projekat nudi tako nesto a da to nije Dedinje ili slicno gde se m2 krece od 4 hiljade pa na gore..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kad ste se već javili, što je naravno dobro, možete li nam pojasniti ceo projekat toplovoda.
Naime onoliko koliko sam se ja raspitao, a do informacija je vrlo teško doći, ne radi se samo o trasi DO toplane NBG. Plan je da se ide i dalje do toplane Zemun i Dunav.
Bilo bi lepo ako možete da nama da podelite informacije, jer zapravo ti radovi mnogo više utiču na SAKURA projekat nego ovi Obrenovac-NBG...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Poenta izgradnje tog toplovoda odnosno cevovoda kojim se transportuje topla voda koja je nus proizvod nastaje hladjenjem peci termo elektrane Nikola Tesla i sad trenutno se ispusta u savu tokom cele godine prakticno se baca. Tolika je kolicina velika da cak podize temperaturu save ( za koliko c ne znam tacno ) e sad ideja je da se ta voda dovede do srca pumpi koje upumpavaju toplu vodu iz toplana do krajnih potrosaca. Negde sam procitao da je usteda na godisnjem nivou i do 40 miliona evra. E sad po tome predpostavljam da je to verovatno na nivou celog grada i da iz toga proizilazi da ce izgradnja toga obuhvatati ako ne sve bar polovinu toplana.
Nisam najbolje razumeo pitanje. Generalo vec sam pisao o tome. Da li je pitanje bilo kako utice izgradnja tog sistema na sam projekat Sakuru ?




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djordje33":21xz3viu je napisao(la):
SerbPacker":21xz3viu je napisao(la):
Djordje33":21xz3viu je napisao(la):
SerbPacker":21xz3viu je napisao(la):
Vidim da je grad najavio toplovod Obrenovac-NBG...
Nadam se da će to poboljšati uslove stanovanja stanovnicima Sakura kompleksa?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Video sam danas na televiziji da je potpisan ugovor o izgradnji toplovoda termoelektrane Nikola Tesla i Beogradskih toplana. Svakako eto prilike da sad kad radi toplana svako prodje i vidi da li se nesto cuje ili oseca. Kao sto smo mnogo puta polemisali eto sad idealne prilike za to. Kvalite zivota u nasem kompleksu je na najvisem mogucem nivou. Ne znam da li neki slican projekat nudi tako nesto a da to nije Dedinje ili slicno gde se m2 krece od 4 hiljade pa na gore..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kad ste se već javili, što je naravno dobro, možete li nam pojasniti ceo projekat toplovoda.
Naime onoliko koliko sam se ja raspitao, a do informacija je vrlo teško doći, ne radi se samo o trasi DO toplane NBG. Plan je da se ide i dalje do toplane Zemun i Dunav.
Bilo bi lepo ako možete da nama da podelite informacije, jer zapravo ti radovi mnogo više utiču na SAKURA projekat nego ovi Obrenovac-NBG...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Poenta izgradnje tog toplovoda odnosno cevovoda kojim se transportuje topla voda koja je nus proizvod nastaje hladjenjem peci termo elektrane Nikola Tesla i sad trenutno se ispusta u savu tokom cele godine prakticno se baca. Tolika je kolicina velika da cak podize temperaturu save ( za koliko c ne znam tacno ) e sad ideja je da se ta voda dovede do srca pumpi koje upumpavaju toplu vodu iz toplana do krajnih potrosaca. Negde sam procitao da je usteda na godisnjem nivou i do 40 miliona evra. E sad po tome predpostavljam da je to verovatno na nivou celog grada i da iz toga proizilazi da ce izgradnja toga obuhvatati ako ne sve bar polovinu toplana.
Nisam najbolje razumeo pitanje. Generalo vec sam pisao o tome. Da li je pitanje bilo kako utice izgradnja tog sistema na sam projekat Sakuru ?




Sent from my iPhone using Tapatalk
Pitanje je da li ste upoznati sa tim projektom i trasama? Jer će za početak, toplana NBG biti vrsta "čvorišta" za trasu tog toplovoda koji će ići ka toplani Zemun i Toplani Dunav, što će iziskivati obimne infrastrukturne radove u blizini objekta.
Što nije nebitno za buduće stanare...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Assad84":79c22o72 je napisao(la):
U vezi tog toplovoda zanimljivo ga je posmatrati kao projekat koji ce mozda biti realizovan u buducnosti iako je gradnja zapoceta 1993. a kasnije dolaskom dosa na vlast je razmontirano ono sto je moglo da se odnese, ali on nikako nece doneti jeftinije grejanje, pa nisu oni pali s Marsa kad su vec navikli gradjane na skupo grejanje preko toplana da ispuste te pare, mozda ce se samo malo poboljsati grejanje mada i to je pod znakom pitanja.

I ta topla voda naravno nije dovoljno topla da je samo prosledjuju u sistem vec ce morati da je dogrevaju a mene interesuje sta ce sa njom raditi leti?

Tacno !!! Izgradnja toga je zapoceta jos davno ali razne interesne grupe nisu htele da se to dogodi. Prodaja energenata takvim sistemima je ozbiljan biznis koji je posebno u to vreme donosio ozbiljan novac. Na kraju to uvek plati krajni korisnik, na zalost uvek teret padne na narod. E sad konacno kad su zakoni zbog priblizavanja EU o ekologiji izmenjeni i sve vise moraju da se postuju setili su se prvobitnog resenje da se napravi taj cevovod. Usteda je enormna i kada bi cena grejanja pala i za 50% opet imaju isplativost. Ali nemojte da se zavaravate nece toliko pojeftiniti grejanje... kako sta ce da rade sa vodom pa oni sad nju jednostavno bacaju.. zamislite do juce ste nesto bacali a sad za to vam placaju kao da je suvo zlato. Leti mogu mozda da je prodaju kao vodu tehnicku za tusiranje ili tako nesto. Postoje i takve zgrade gde stanari nemaju bojlere vec imaju toplu vodu direktno iz toplana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
SerbPacker":qok88vsh je napisao(la):
Djordje33":qok88vsh je napisao(la):
SerbPacker":qok88vsh je napisao(la):
Djordje33":qok88vsh je napisao(la):
SerbPacker":qok88vsh je napisao(la):
Vidim da je grad najavio toplovod Obrenovac-NBG...
Nadam se da će to poboljšati uslove stanovanja stanovnicima Sakura kompleksa?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Video sam danas na televiziji da je potpisan ugovor o izgradnji toplovoda termoelektrane Nikola Tesla i Beogradskih toplana. Svakako eto prilike da sad kad radi toplana svako prodje i vidi da li se nesto cuje ili oseca. Kao sto smo mnogo puta polemisali eto sad idealne prilike za to. Kvalite zivota u nasem kompleksu je na najvisem mogucem nivou. Ne znam da li neki slican projekat nudi tako nesto a da to nije Dedinje ili slicno gde se m2 krece od 4 hiljade pa na gore..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kad ste se već javili, što je naravno dobro, možete li nam pojasniti ceo projekat toplovoda.
Naime onoliko koliko sam se ja raspitao, a do informacija je vrlo teško doći, ne radi se samo o trasi DO toplane NBG. Plan je da se ide i dalje do toplane Zemun i Dunav.
Bilo bi lepo ako možete da nama da podelite informacije, jer zapravo ti radovi mnogo više utiču na SAKURA projekat nego ovi Obrenovac-NBG...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Poenta izgradnje tog toplovoda odnosno cevovoda kojim se transportuje topla voda koja je nus proizvod nastaje hladjenjem peci termo elektrane Nikola Tesla i sad trenutno se ispusta u savu tokom cele godine prakticno se baca. Tolika je kolicina velika da cak podize temperaturu save ( za koliko c ne znam tacno ) e sad ideja je da se ta voda dovede do srca pumpi koje upumpavaju toplu vodu iz toplana do krajnih potrosaca. Negde sam procitao da je usteda na godisnjem nivou i do 40 miliona evra. E sad po tome predpostavljam da je to verovatno na nivou celog grada i da iz toga proizilazi da ce izgradnja toga obuhvatati ako ne sve bar polovinu toplana.
Nisam najbolje razumeo pitanje. Generalo vec sam pisao o tome. Da li je pitanje bilo kako utice izgradnja tog sistema na sam projekat Sakuru ?




Sent from my iPhone using Tapatalk
Pitanje je da li ste upoznati sa tim projektom i trasama? Jer će za početak, toplana NBG biti vrsta "čvorišta" za trasu tog toplovoda koji će ići ka toplani Zemun i Toplani Dunav, što će iziskivati obimne infrastrukturne radove u blizini objekta.
Što nije nebitno za buduće stanare...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Aha. Koliko ja imam informacije znam za dovod do toplane Novi Beograd. Verovatno postoje i planovi za ostale toplane i ne vidim logiku da prvo voda ide do toplane NBG pa potom iz nje u toplanu Zemun ili koju god. To bi bilo preskupo i nemoguce. Jedno je dovuci cev kroz neizgradjene pracele zemljista itd. A da se vuce kroz ceo grad mislim nemoguce ali eto provericu i to.

Malo smo otisli od teme sakure. Potrudicu se da vam saznam sto vise informacija ali da znate da necu previse dugo da se bavim ovom temom jer nemam bas puno vremena. Stvarno se trudim da svima odgovorim sve sto mogu ali ako vec idemo dalje od teme Sakura molim vas da ne zamerite ako ne odgovorim.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prvo da napisem da ovo Djordje nije usmereno nista licno protiv vas, ali kao neko ko je razmatrao Sakuru za kupovinu porodicnog stana moram da napisem neke moje utiske.

Prvo, ne ulazim u kvalitet gradnje, to zaista mislim da ce biti jedan od kvalitetnijih projekata u ovom delu grada, i zaista cenim to kao i ucestvovanje na ovom forumu i davanje odgovora na bezbroj pitanja... Ono sto moram da napisem tice se lokacije i zaista ne mogu da razumem ljude koji se odluce za zivot na takvom mestu...

1. Popricajte sa nekim zaposlenim u toplani o nivoima zagadjenja vazduha kada toplana radi i u zavisnosti koji od energenata koristi. Nije tesko doci do tih informacija. Evo aktuelne su price o zagadjenju vazduha, i svako na internetu moze naci na kojim se sve mestima u BGu meri nivo zagadjenja, i skoro pa konstantno merna tacka blizu toplane pokazuje najvise zagadjenje... Pri tome trenutne temperature nisu niske za ovo doba godine, a kakva je situacija kada se temperatura dodatno spusti i kada se koristi mazut ne zelim ni da zamislim... Pa sad argument moze biti da se ne koristi stalno mazut, ali i tih par dana ili nedelja ne bih voleo da sam u blizini dimnjaka...

2. Dalekovog pored takodje utice na zracenje, kao i bezbroj antena u okolini. Da nije prica u prazno, okacicu kratak video i necu ulaziti u tacne mere, ali svako moze da vidi da je RF skala zakucana u crveno, a napomenucu da je "peak" prilikom kratkog merenja bio oko 108 000 puta vece zracenje od preporucenog za zivot/spavanje... Pa sutra kad na takvoj lokaciji provodite dane/godine i kada legnete da se odmorite a probudite umorni nemojte da se pitate zbog cega (o uticaju na zdravlje ne bih da ne ulazimo previse u diskusije)

https://streamable.com/ub73h

Znam da ste spominjali da se informacije o tome za navedenu lokaciju mogu dobiti od CBRE ili koga vec, ali uvek vise verujem svojim ocima pogotovo u Srbiji kada uz malo mita mozete da dobijete bilo koji pecat...

Nivo buke, guzve u saobracaju, zagadjenje od tolikog broja automobila, haos koji ce nastati kada se izgrade pomenute zgrade i na prvom mestu autobuska stanica me uvek navode na razmisljanje sta se desava u glavama ljudi koji tu zele da zive... Razumem ljude koji se odluce za kupovinu nekog manjeg stana za rentiranje, kao investiciju, ali za zivot... :bash:

Zar nije moguce naci neku lepu lokaciju malo udaljeniju od centra/poslovnog centra koja bi bila daleko ugodnija/zdravija za zivot i tu izgraditi ovakav kompleks koji opet ponavljam odskace od ostalih trenutno aktuelnih i to poprilicno...
 
Jel' investitori ovog objekta imaju u planu još neki projekat u Beogradu,bilo bi za pohvalu da svi investitori većih projekata grade ovakve estetski prijatne objekte,pretežno mislim na fasadu .

Послато са SPRINT4G помоћу Тапатока
 
Ja bih samo zamolio Investitora da svoje izvodjače malo "utegne" i da ne iznose blato na saobraćajnicu Jurija Gagarina.
Više slivnika je dupke zapušeno od peska i blata iznetih o strane kamiona.
Inače da smo neka ioale ozbiljna država, ova kažnjiva radnja bi itekako bila sankcionisana i Izvodjač bi bio odviknut od ove loše navike.
Hvala!
 
MladenD":24pqr56n je napisao(la):
Prvo da napisem da ovo Djordje nije usmereno nista licno protiv vas, ali kao neko ko je razmatrao Sakuru za kupovinu porodicnog stana moram da napisem neke moje utiske.

Prvo, ne ulazim u kvalitet gradnje, to zaista mislim da ce biti jedan od kvalitetnijih projekata u ovom delu grada, i zaista cenim to kao i ucestvovanje na ovom forumu i davanje odgovora na bezbroj pitanja... Ono sto moram da napisem tice se lokacije i zaista ne mogu da razumem ljude koji se odluce za zivot na takvom mestu...

1. Popricajte sa nekim zaposlenim u toplani o nivoima zagadjenja vazduha kada toplana radi i u zavisnosti koji od energenata koristi. Nije tesko doci do tih informacija. Evo aktuelne su price o zagadjenju vazduha, i svako na internetu moze naci na kojim se sve mestima u BGu meri nivo zagadjenja, i skoro pa konstantno merna tacka blizu toplane pokazuje najvise zagadjenje... Pri tome trenutne temperature nisu niske za ovo doba godine, a kakva je situacija kada se temperatura dodatno spusti i kada se koristi mazut ne zelim ni da zamislim... Pa sad argument moze biti da se ne koristi stalno mazut, ali i tih par dana ili nedelja ne bih voleo da sam u blizini dimnjaka...

2. Dalekovog pored takodje utice na zracenje, kao i bezbroj antena u okolini. Da nije prica u prazno, okacicu kratak video i necu ulaziti u tacne mere, ali svako moze da vidi da je RF skala zakucana u crveno, a napomenucu da je "peak" prilikom kratkog merenja bio oko 108 000 puta vece zracenje od preporucenog za zivot/spavanje... Pa sutra kad na takvoj lokaciji provodite dane/godine i kada legnete da se odmorite a probudite umorni nemojte da se pitate zbog cega (o uticaju na zdravlje ne bih da ne ulazimo previse u diskusije)

https://streamable.com/ub73h

Znam da ste spominjali da se informacije o tome za navedenu lokaciju mogu dobiti od CBRE ili koga vec, ali uvek vise verujem svojim ocima pogotovo u Srbiji kada uz malo mita mozete da dobijete bilo koji pecat...

Nivo buke, guzve u saobracaju, zagadjenje od tolikog broja automobila, haos koji ce nastati kada se izgrade pomenute zgrade i na prvom mestu autobuska stanica me uvek navode na razmisljanje sta se desava u glavama ljudi koji tu zele da zive... Razumem ljude koji se odluce za kupovinu nekog manjeg stana za rentiranje, kao investiciju, ali za zivot... :bash:

Zar nije moguce naci neku lepu lokaciju malo udaljeniju od centra/poslovnog centra koja bi bila daleko ugodnija/zdravija za zivot i tu izgraditi ovakav kompleks koji opet ponavljam odskace od ostalih trenutno aktuelnih i to poprilicno...

Postovani Maldene stvarno zelim od srca da nadjete nesto sto ce vama odgovarati.

Dragi Mladene dajte budite malo bar kolegijalni pa pre nego sto postavite pitanje ja vas kao najveci prijatelj molim da procitate predhodne moje postove na ta sva pitanja koja ste postavili. Ja znam da vam nije lako da procitate sve unazad ali verujte nije lako ni pisati iznova i iznova isto u krug.Ovo ce biti 4 put da odgovaram jedno te isto i ponavljam se. Ljudi imajte razumevanja ovo pisanje me ubija.

Pa da pocnemo po 4 put iz pocetka.

1. Stvarno ne znam odkle mazut kao opcija za grejanje ali eto raspitajte se i saznace te da se to vise ne koristi kao opcija energenta pri grejanju. Mazut je zabranjen jedinio ako bi se desila neka velika kriza rusi ili ti sta znam u tom slucaju bi mozda doneli uredbu nema gasa daj sta das. Koristi se GAS isti onaj koji od svih fosilnih goriva ima najmanje zagadjenje isti bas taj koji zapadne zemlje poput Italije subvencionisu ako vozite automobil na taj energent. Pri sagorevanju gasa prakticno izlazi para. Ponavljam da gas je fosilno gorivo sa najmanje stetnih izduvnih gasova. Primera radi dizel motor i motor na gas razlika je 80% u stetnim gasovima. Sve se moze naci na internetu. Veci problem imaju bulevari kada su guzve. Jeste zagadjenje je veliko ali u skoro citavom gradu. Dajte molim vas gde ste procitali da je tacka merenja pored nas odnosno toplane. Dajte podelite to sa nama. Sta to znaci citav belvil naselje pa cak i druga faza A bloka je u problemu ? Grad Beograd ima problem ogroman sa vazduhom i to nije zato sto se toplana nalazi tu vec zato sto vozimo toliko stare automobile zbog nase situacije finansijske koja jeste. Jos veci problem prave kuce koje se greju na fosilna goriva poput uglja itd. Mislim mozemo da pricamo o tome u nedogled ali ajde kad vec pricamo dajte da koristimo analize koje su utvrdjene a ne zato sto je to neki licni osecaj. Sve se moze naci na netu. Dodjite do gradilista kad god danju nocu probajte da

2. Ej nisam nikakav strucnjak ali postoje ljudi koji jesu I institucije koje su za to ovlascene i priznate da daju svoje misljenje po pitanju zracenja ili slicnog. S’obzirom da niste citali nista sto sam pisao pre evo opet cu da napisem. INSTITUT NIKOLA TESLA je radio ispitivanje uticaja zracenja da li postoji i ako postoji u kojoj meri. To sam licno moramo da uradim i platim tu analizu od svog novca a sve po nalogu sekretarijata za urbanizam posebno posle informacije da ce na tom mestu biti i vrtic. Kao sto sam i pre naveo evo opet cu kad god hocete dobicete nalaz tako sto nas mozete kontaktirati ili na nas broj telefona ili putem maila. Nema nikakvog zracenja i stvarno nije u redu da vi pisete nesto sto je vas licni osecaj a da ja za sve to sto vi netacno kazete imam zvanican dokument ozbiljne institucije gde sve tacno pise.

Idem redom i citam vas tekst i tako i odgovaram. Ovo je vec ozbiljna kleveta. Vi zelite da kazete da sam ja korumpirao institut ??? Ovo su ozbiljne optuzbe... ako ste sigurni u to mozemo pravdu potraziti i na sudu meni nije problem s’obzirom da sam 100% ispravan. Evo jos jedan info grad ima u planu da pored Sakure gradi deciji vrtic, da li mislite da bi neko decu izlozio bilo kakvoj opasnosti ?

Vec sam pricao za guzvu itd.. Mladene ovo je grad ja se slazem sa vama da je lepse da covek zivi van grada suma planin... evo mozda mozete da potrazite nesto na Avali cuo sam da sad imaju u planu da rade neke komplekse tamo. Ima i na Ledinama dosta u ponudi stanova kao i na Altini i tu mozete povoljno proci a i cena je pristupacna od 1000 do 1200 eur. I nema spica nema gradske guzve na udaljenom ste mestu sve je super ustedite novac. Sve

Ako sam nesto ispustio ne zamerite rado cu se nadovezati ako je potrebno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
PIGLET":6l53sew8 je napisao(la):
Ja bih samo zamolio Investitora da svoje izvodjače malo "utegne" i da ne iznose blato na saobraćajnicu Jurija Gagarina.
Više slivnika je dupke zapušeno od peska i blata iznetih o strane kamiona.
Inače da smo neka ioale ozbiljna država, ova kažnjiva radnja bi itekako bila sankcionisana i Izvodjač bi bio odviknut od ove loše navike.
Hvala!

U pravu ste 100%. Sto puta sam skretao paznju i sad sam zatvorio ulaz u kapiju. Vec sam nekoliko puta platio i kazne i placao komunalnom za ciscenje ali ocigledno dok ne udarim po dzepu izvodjaca tesko da cu moci da im stanem na put.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh