Šta je novo?

Rekonstrukcija šetališta Lazaro Kardenasa

Izrada zastora od BNS-a, priprema za završni sloj asfalta na glavnom šetalistu.
 
Fino će to da izgleda, ali baš, baš sporo rade.
 
Malo su skresali "brdašce", nije baš moralo...
E da dugujem razjašnjenje oko klupa.
Ono što sam uspeo da vidim te gvozdene šipke na kojima počiva naslon za leđa izgledaju dovoljno jaka...
Ono što me brine što su pešačke staze koje se bočno ulivaju u šetalište sada "izjednačene" po nivou sa glavnom stazom šetališta i bojim se da će tu biti "ulaz" za kola na šetalište što nikako ne valja...
Pogledajte prilog 1

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Voleo bih da vidim park gde staze nisu pod 90° i da postoji neko zaobljenje na ukrštanjima gde ljudi vole da prepreče

Poslato sa telefona
 
Izvršena je sadnja ukrasnog šiblja i drveća na terenima za mali fudbal i odbojku.
 
Izgleda da je "zavrsnici" krenulo fuserisanje....
Teren za kosarku i fudbal bez izvedenog odvoda za kisnicu, golovi koji su bas lose fiksirani za podlogu.
Umetnute granitne ploce u vrlo lose izmerene useke u asfaltu pa onda popunjavane lose.
Kisna kanalizacija sa, za mene bar cudnom idejom, da iznad kanala idu granitne ploce, a kisnica ide kroz proreze izmedju ploca a ispod, njih je samo kanal ne i neka resetka...
Par "ulivanja" okolnih ulica nije obezbedjeno barikadama, preprekama da onemoguci ulazak vozila na setaliste...
MDINVse.jpg

WoiLAq2.jpg

EEbBsCj.jpg

zD8lsuH.jpg

38GXl7J.jpg

bCJIxtp.jpg

qOoUYjd.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=687643#p687643:26vuihtj je napisao(la):
astrodule » 10 Дец 2019 10:30 pm[/url]":26vuihtj]Voleo bih da vidim park gde staze nisu pod 90° i da postoji neko zaobljenje na ukrštanjima gde ljudi vole da prepreče

Poslato sa telefona
До краја ове недеље ћу поставити слике једног таквог парка који се тренутно ради. Данас сам хтео да сликам радове, али ето нисам могао!, сутра не могу, тако да ће вероватно бити четвртак у питању.
 
Nisu uspeli da završe u ovoj godini,ostalo je još dosta "sitnica" i još jedan sloj asfalta.1.U obilasku sam imao stručnu pomoć vrhunskih eksperata
2.deo oko brdašca ka obdaništu
3."sitnica"
4.uklapanje sa starim delom oko TC.
5.poligon za klince
6.ne mogu da se odredim prema klupama ali u svakom slučaju moderno
7."sitnica"
8.lepe su mi ove stazice svuda uz glavno šetalište
9.ka Savi,i tu ima još "sitnica"
10.ima dosta novih sadnica i travnjaka
11.model kako treba ako popusti kaldrma na Trgu,inače i ovde su ostale "sitnice"
c814737675ff6356d9db7ec1c78ff5eb.jpg
7a5d5e0d21f8b4bc14fea2d4a30292ce.jpg
14ffdec746e6600e1647d5568ee92025.jpg
f8ad20bca2514ad4b31fe881219d2acd.jpg
fe0e52e7640b484223ff46a7e0e9f560.jpg
37070e9a2427f79808f1f308c0a4e2c8.jpg
6cb825669b9e96a33719d9bd4a86c37f.jpg
859eed2a212cd29c2e3207485b89e8f2.jpg
e64551407417bbe3fcc26652d3eb9817.jpg
95555b80650e01707d82a55a045d7d71.jpg
f2768232433555c2336c37d642b3dc59.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Prosto čovek ne može da se zapita zašto ovo ide tako sporo.

Ponavljam da je isto tako bilo i kada su radili park od Ušća do Juge. Mesec dana ne rade ništa, pa onda 2-3 nedelje odrade mnogo i onda opet pauza...
 
Potpuno neverovatno, imali su meteo uslove kakve su mogli da sanjaju!
Ne vredi, nema nam spasa...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Увести Кинезе и Турке да раде, када већ наше љенштине развлаче и мудрују.
 
Hajde što kasne i može da se progleda kroz prste, nije ostalo toliko puno da se odradi (pošto je već rok bio vrlo komforan), već što je samo gradilište totalno neobezbeđeno, materijal je svuda rasut, pa čak i otvoreni džakovi. I tako sada stoje palete kamenih kocki na sve strane, neke i poluprazne već, mogao je ko hoće da prođe i da pokupi šta hoće. Mislim da su o tome zaista morali da povedu malo računa i da kada su sklonili gradilišnu ogradu, trebali su da bar ostave neki deo gde bi držali preostali materijal pre ugradnje + mašine.
 
evo i kako zavrsi kada je gradiliste otvoreno. Slike su od proslog vikenda.
 
Ovako je bilo i uoči Nove godine.

Igore, ako si slikao, postavi i fotografije razrušenog stepeništa na nasipu, pošto je ono deo jedne logičke celine zajedno sa šetalištem.
 
Ma bre, ostala im je trećina posla da završe a oni proglasili "završetak prve faze"
Voleo bih da Igor prokomentariše ono što je video, sa detaljima...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Relja napravio sam u povratku mobilnim jednu fotografiju stepeništa.
saPtmRX.jpg


Složio bih se sa delom komentara forumaša o kvalitetu materijala i izvedenih radova. Dečije igralište sa košarkaškim terenom je bilo puno dece i roditelja stim što ih nisam fotografisao pošto izbegavam decu u kadru pogotovo u neposrednoj blizini. Centralna pešačka staza deluje ravno rekao bih sa dobro uklopljenim pločama, videćemo kako će se ponašati kada krenu kiše po pitanju nagiba tj odvođenja vode. Možda najveću zamerku imam ka stubovima rasvete tj rasvetnim telima na vrhu stuba. Deluje mi kao da će rasvetna tela da obasjavaju sam stub a ne neposrednu okolinu, nadam se da grešim.

Opšti utisak je dobar čak i po ovom zimskom tmurnom vremenu a na proleće kada sve ozeleni i kada se sete da očiste staze od blata siguran sam da će sve izgledati još bolje. I naravno održavanje je verovatno kjlučna reč.
 
Хвала, Игоре. Они намерно остављају степенике под слојем земље, само да не боде очи.

По мени је околина шеталишта (још увек незавршеног), игралишта, травњаци... далеко квалитетније изведена, од самог шеталишта.
Највише ми сметају овакве ствари:
Овога има на више места...ок, капирам да су оманули у сечењу асфалта, али нису морали да накнадно заливају са бетоном....зазор су могли да надокнаде мењајући две плоче са четири, сечене да се уклопе... у реду, има времена...
 
Rasveta je dobra i lepo obasjava deo oko samog stuba, tako da tu nema problema. U delu šetališta je doduše postavljena samo sa jedne strane i praktično i obasjava samo tu stranu, a ne i sam kraj na drugoj strani, ali to nije toliki problem zbog širine šetališta i činjenice da i ne mora noću da šljašti kao Knez.

Dodajto ove svetiljke uopšte ne isjavajuj bespotrebno na stranu ili gore svetlo tako da smanjuju svetlosnu zagađenost svakako.

Mene i dalje nervira ovoliko razvlačenje, blato na sve strane i dalje i evo me na poslu sa blatnjavim cipelama samo zato što sam vodio dete do vrtića preko poluzavršene sekcije.
 
Mislim da je osnovna srvar kod uvođenja ovakvog tipa javne rastvete, to "rasipanje"...
Prolazio sam pored zgrada gde su ove "stare" bandere imale "inovaciju" verovatno od stanara kojima su bile ispred prozora.
Naime farbom u spreju su ofarbane svetleće površine, sa strane ka zgradi...


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ovo je Šetalište u Bloku 44, iza Doma zdravlja.

Džaba renoviranje, ako se ovako bude održavalo.

IMG_20200207_155458.jpg
IMG_20200207_155447.jpg


Nisam primetio na slikama ove kanale za odvod vode (da ne kažem rigole) u rekonstruisanom delu.
 
nisi primetio zato što ih nema!
CELA rekonstrukcija uopšte nema rešenu odvodnju...
Sva voda će u baštice da se pravi blato.
 
Vrh