Šta je novo?

Tramvaji

3 кад заврше булевар Патријарха Павла, 7 и 9 кад заврше Савски трг.
 
Da li ce 2, 5 i 10 krenuti kada se zavrsi deonica kod Bajl. pijace ili tek kada zavrse sve do Donjeg Grada?
 
5 u poslednje 2 godine više ne radi, nego što radi

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700507#p700507:18xtli9i je napisao(la):
MC_ » Пон Јан 20, 2020 10:13 am[/url]":18xtli9i]Da li ce 2, 5 i 10 krenuti kada se zavrsi deonica kod Bajl. pijace ili tek kada zavrse sve do Donjeg Grada?

Зависи од тога за када су планирали да раде деоноцу од Бајлонија до Бека. Могу да их пусте, али то је беспотребно ако би их одмах поново укинули због наставка радова на пролеће-лето.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700473#p700473:33dbhzyb je napisao(la):
Аца » 20 Jan 2020 04:13[/url]":33dbhzyb]Кад се враћају линије 3, 7 и 9?
7 i 9 nisu ukinute, samo su preusmerene preko Sajma i Mosta na Adi.
 
solecar":2veu26tq je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700473#p700473 je napisao(la):
Аца » 20 Jan 2020 04:13[/url]":2veu26tq]Кад се враћају линије 3, 7 и 9?
7 i 9 nisu ukinute, samo su preusmerene preko Sajma i Mosta na Adi.
Ali kao da jesu jer ovako nemaju nikakvog smisla, bar tramvaj 7.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Slažem se što se tiče tramvaja 7.
Ovde je prioblem što nemamo neku okretnicu, makar ona bila i pomoćna, u zoni Sajmišta. U skorijoj budućnosti će i Stari savski most da se digne, te bi pomenuta okretnica i te kako koristila. Pričali smo o tome ranije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700518#p700518:9yjokbkm je napisao(la):
Дошљак » Pon Jan 20, 2020 10:34 am[/url]":9yjokbkm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700507#p700507:9yjokbkm je napisao(la):
MC_ » Пон Јан 20, 2020 10:13 am[/url]":9yjokbkm]Da li ce 2, 5 i 10 krenuti kada se zavrsi deonica kod Bajl. pijace ili tek kada zavrse sve do Donjeg Grada?

Зависи од тога за када су планирали да раде деоноцу од Бајлонија до Бека. Могу да их пусте, али то је беспотребно ако би их одмах поново укинули због наставка радова на пролеће-лето.

Onda ce to potrajati do kraja 2021.
Mislim da deonicu do Beka ne mgu da zavrse u 2020.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700539#p700539:2pkqbwcf je napisao(la):
solecar » 20 Јан 2020, 11:23[/url]":2pkqbwcf]Slažem se što se tiče tramvaja 7.
Ovde je prioblem što nemamo neku okretnicu, makar ona bila i pomoćna, u zoni Sajmišta. U skorijoj budućnosti će i Stari savski most da se digne, te bi pomenuta okretnica i te kako koristila. Pričali smo o tome ranije.

мислим да је Стф својевремено дао предлог како да се трамвај продужи од 6 каплара улицом Ушће до оног паркинга на почетку Земунског кеја. када се затвори Стари савски мост, та окретница ће свакако требати
 
To stoji, i to je nešto što bi svako bilo dobro da se uradi, nego u trenutnoj situaciji deluje kao jednostavnije rešenje okretnica kod Sajmišta. Naravno, ne tvrdim da sam 100% u pravu.
 
KAda ljudi sidju kod Sajmista, morace da trce na autobuse.
Sve su obesmislili.
 
Ово је болештина једна ко све може да поседује Б категорију... :bash: :evil: Обавезно увести психо-тест за све полагаче!
 
Sad je dobio sa obe strane.
Izvući linije sa obe strane šina. Unutar njih nema ni zaustavljanja ni parkiranja. Krljaj.
Kad je devedesetih krenula ekspanzija Strahinjća bana, vvikendomnje silazak u garažu niz Dobračinu postajao nemoguća misija zbog naparkiranih skupih automobila. Kukali, žalili se, bez rezultata. Jedan vozač u zadnja vrata podglavi nekakvu šipku, cev li, od gelendera valjda i svima svuče stranu. U garaži je baci na gomilu otpada i nikom ništa. Dva dana policija obilazi garažu, Kalemegdan, zagleda... Nema sveže boje. Sledećeg vikenda opet. Posle je dežurala patrola i nije dozvoljavala parkiranje do posle 1 dok ne odu trole na spavanje. Idiotično, ali delotvorno rršenje.
 
Боље да решење буде ид******, него да се овако нешто дешава. Треба на све начине зауставити ид**** да изводе овакве смртоносне игре за воланом, убацивање, претицање и убрзавање.
 
Toliko negativnih komentara, samo ne znam kako ste na osnovu jedne slike zakljucili sta se tu zapravo desilo. Po slici rekao bih da je ovo Ruzveltova i skretanje na okretnicu. Mozda je vozac automobila obratio paznju na levu stranu i ulazak na kruzni tok, mozda jednostavno nije ocekivao skretanje tramvaja. Mozda nije vozac tramvaja pogledao levi retrovizor nego samo sa stanice krenuo, znam da ce te reci da sinsko vozilo ima prednost, ali i oni treba da obrate paznju na druge ucesnike u saobracaju. Jednostavno sudara ce uvek biti, ne reaguje svako isto u sabracaju, neko je prisebniji da donese bolju odluku u kriticnom trenutku, neko se uspanici, a ima i onih koji su bezobrazni. Tako da je ovo mozda bio trenutak nepaznje jednog, mozda i oba vozaca, ali cija god greska bila ne treba odmah osudjivati i vredjati.
 
Тренутак непажње зна живота коштати, а појединци у жељи да "скрате" вожњу (није нарочито скраћена кад те судар прекине) ризикују своје и туђе животе. Возачку дозволу таквих треба прогласити неважећом, а возило одузети, јер један је живот, који се сваког дана у више примера гаси по путевима због таквих којима се жури.
 
Ja sam komentarisao sliku, a ti generalizujes stvari. Ne kazem da nije tako, u saobracaju greske znaju da budu kobne i cesto stradaju neduzni. Ja sam se samo osvrnuo na lavinu komentara, gde se iznose zakljuci na osnovu jedne slike, a realno nemamo pojma sta se tu desilo, vidimo samo krajnji ishod.
 
Треба свуда додати жуте семафоре за наилазак трамваја где имамо овакве ситуације.
 
Pa šta se desilo? Tramvajdžija ga namerno priklještio uz ogradu.
Očigledno je da je pokušao da tramvaju oduzme prednost. Utoliko je verovatnije da je to, kao što je vrlo visoka verovatnoća da je škoda službena.
 
Ma za primer drugima, obesiti vozaca skode na Terazijama, da se umiri sujeta pojedinih forumasa. Toliko negativne energije u zadnje vreme na ovom forumu.
 
Дошљак":27tz5zy9 je napisao(la):
Треба свуда додати жуте семафоре за наилазак трамваја где имамо овакве ситуације.
Što je najgore to mesto gde tramvaj "seče" ulicu u Mije Kovačevića poseduje svetlosnu signalizaciju i na trotoaru i na sajli iznad ulice. Ali pogodite?

NE RADI. Niti je ikada radila od kada je ulica rekonstruisana. Znam pouzdano, jer često tuda prolazim.
Pisao Beokomu, više puta, ali nema vajde. Stoji kao ukras.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=700483#p700483:2498lywz je napisao(la):
Дошљак » Mon Jan 20, 2020 8:28 am[/url]":2498lywz]3 кад заврше булевар Патријарха Павла, 7 и 9 кад заврше Савски трг.
A onda će 7 i 9 da budu ukinute tj. prebačene preko mosta na Adi dok se ne završi novi most. Trebalo je Savski trg renovirati dok se gradi novi most. Ovako će Milentija Popovića da bude bez tramvaja godinama.
 
Pre nekih dan negde na radiju uhvatih da se sada radi (ili se traže ponude) studija o unapređenju tramvajskog saobraćaja zbog loše iskorišćenosti linija. Eto prilike da neko pročita forum ovde i dobije dosta ideja.

Javna nabavka za izradu tehničko tehnološke analize tramvajskog podsistema i predlog mera za povećanje efikasnosti i učešća u redovnoj raspodeli...
 
Vrh