Šta je novo?

Rekonstrukcija šetališta Lazaro Kardenasa

Ma već se cela ta priča o rekonstrukciji "raspada", a daleko su od 44-og...
Imali su nikad bolje vremenske uslove da rade a probili su rokove u 45-om, "štipali" su na materijalu.
Vrlo zanimljivo su rešili odvod kišnice, tamo gde ga uopšte ima...
Na žalost svega ćemo se nagledati...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Da nisi stavili one linijske ko na trgu nesto barem genjalci...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706384#p706384:zeqneonz je napisao(la):
direktor » 08 Feb 2020 04:44 pm[/url]":zeqneonz]Da nisi stavili one linijske ko na trgu nesto barem genjalci...
Ne, samo postoji prirodan pad po pravcu šetališta, i levo-desno na travnjake i igrališta, i ponegde na parking pa u kanalizaciju. Jedna slivnička rešetka postoji kod srušenog stepeništa na nasipu.
Ali. za razliku od starog rešenja, kada su postojali niski ivičnjaci pa kišnica nije mogla odmah da se pređe na travu, sada ivičnjaka nema, tako da će dobra količina vode pre nego što signe do malobrojnih slivnika, da se prelije i napraviće se blato... koje će se posle preneti na šetalište... A sve zbog uklonjenog ivičnjaka od 5 cm visine koji usmerava kišnicu ka slivniku (kod onog bicikicte na slici)...


(FB grupa FourtyFivers)
 
Najvažnija stvar koja se uzima u obzir je "kako će da izgleda".
 
Ne bih znao. Najveći problem će biti baš tu gde je novo igrališe za decu i teretana, to je niže od poslednjeg izlaza na parking, tamo gde voda pada preko ivučnjaka na kolovoz i kroz postojeće rešetke u kanalizaciju.
 
Inače, postavljen je poslednji sloj asfalta oko brdašceta kod vrtića i na dobrom delu duž zanatskog centra.
 
relja":1l7od738 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=706384#p706384 je napisao(la):
direktor » 08 Feb 2020 04:44 pm[/url]":1l7od738]Da nisi stavili one linijske ko na trgu nesto barem genjalci...
Ne, samo postoji prirodan pad po pravcu šetališta, i levo-desno na travnjake i igrališta, i ponegde na parking pa u kanalizaciju. Jedna slivnička rešetka postoji kod srušenog stepeništa na nasipu.
Ali. za razliku od starog rešenja, kada su postojali niski ivičnjaci pa kišnica nije mogla odmah da se pređe na travu, sada ivičnjaka nema, tako da će dobra količina vode pre nego što signe do malobrojnih slivnika, da se prelije i napraviće se blato... koje će se posle preneti na šetalište... A sve zbog uklonjenog ivičnjaka od 5 cm visine koji usmerava kišnicu ka slivniku (kod onog bicikicte na slici)...


(FB grupa FourtyFivers)
Ja da ponovo postavim "neverovatno genijalno" rešenje...
Dakle ploče neće biti fiksirane i izmzđu njih će voda da prolazi u kanal. Ako se kojim slučajem slomi ploča ili se pomeri ostaje kanal u koji može noga časkom da propadne! Fantastično!
IMG_20191220_110944040-01.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ovo je u delu šetališta kod četvorospratnica? Ne verujem da su to tako osmislili. Valjda ploče na fotografiji još uvek nisu bile uklopljene?
 
Vidjao sam to rijesenje cak ni rigole bile gore razmaknute a ispod kanal
 
I meni je neverovatno da će ploče moći da se pomeraju. Zelenilo i Čistoća imaju vozila koja će prelaziti preko tih ploča.

Baš me zanima koliko će redovno da se čiste "fuge".
 
Rekao bih da ne mogu da se pomeraju, ali kanal jeste ispod nih i tuda bi trebalo da otiče voda.

Ono što je meni zapalo za oko je da su poslednjih nedelju dana se vratili da rade deo uz nasip preko puta novog drvenog igrališta. Kao da će da srede i jedan teren koji nije bio obuhvaćen prvom fazom rekonstrkucije (niti je prikazan na onom flajeru da se radi). Ostavljam mogućnost da možda rade čak i parking, nisam siguran pošto ne postoji tabla.
 
Ovde se radi (ne baš na celom delu)
 

Prilozi

  • Picture1.jpg
    Picture1.jpg
    172,7 KB · Pregleda: 2.751
Ta "rekonstrukcija" posyaje potpuno haotična...
Rade nešto što nije bilo u prvobitnom planu, a stvari koje su već trebali odavno da završe nisu završili...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kada se ovo desilo?
Nadam se da nema povređenih.
Ima li neke druge štete osim izvaljenih stabala?
 
Ili u toku jučerašnjeg dana ili rano jutros, jer je tada baš duvao vetar i bila je jača kiša. Barem je tako bilo u starom delu Beograda.
 
Bila je oluja pre sat vremena na NBG. Očigledno je negde malo jače udarila.

Meni je najgore kod ovakvih stvari što ne možeš da znaš koje je drvo sklono padu i lomljenju. Ovo korenje baš izgleda sitno u odnosu na veličinu stabala.
 
Ja sam bio ubeđen da ovi četinari imaju mnogo jače i dublje korenje. Za listopadno drveće znam da može da ima i sa prićim korenom. Koliko vidim, osim par ploča nema neke druge štete.
 
Свако нбг дрво има потенц проблем са изваљивањем због дебелог слоја насутог песка. Земље изнад, у најбољем случају, има пола метра, обично ни толико.
 
Ovo je skroz novo i mene je iznenadilo za ove jele, one mi nisu izgledale sklone padu, mora da je baš tornado protutnjao. Šteta za ovu kod izgrališta, to su bila ozbiljna stabla. Tu nije bilo radova koji bi poremetili im korenje pošto su na brdašcu. Ova uz šetalište je sito bila lepa, ponovo šteta.
 
Vrh