Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

Pozdrav svima. Potrebna mi je mala pomoć, možda buduće komšije. Danas sam bio u obilazak dvoiposobnih stanova u EP zgradama smeštenih u potkrovlju. Imao bih par pitanja za vlasnike stanova isključivo u EP zgradama tako da se nadam da neko može da mi pomogne u tome. Ono sto sam danas video u potpunosti ispunjava moja ocekivanja ali bih voleo da dobijem još par informacija koja bi mi bila od presudnog značaja u odluci kupovine ove nekretnine. Hvala puno, pišite u PM. :)
 
Jel se mozda nekom javio investitor sa informacijom o statusu i zavrsetku radova za zgradu A?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=701899#p701899:3jjzp43y je napisao(la):
AndUp » Pet Jan 24, 2020 4:56 pm[/url]":3jjzp43y]Je l zna neko hoćemo li ikad dobiti upotrebnu dozvolu? D zgrada kod privatnog investitora... Poz


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovor na ovo pitanje jedino moze da da investitor, a onda i gradjevinska inspekcija, normalno.
U Energoprojektu su jos u oktobru 2018. god. rekli sledece:"Upotrebna ce biti za dve nedelje". I nista, eeeeej.
Ali sta ce ikome upotrebna dozvola?
Jel zgrada useljena? Jeste.
Jel se koristi? Koristi se.
Jesu li stanovi isplaceni, banke odobrile finansiranje za stanove bez upotrebne dozvole? Naravno da da.
To sto postoji mogucnost da se upotrebna ne izda do ko zna kad, ili mozda nikad-to je sistemski propust i pokazuje koliko je kupac nezasticen.
Mada, pitam se jedno-za slucaj da banka aktivira hipoteku zbog nekog neisplacenog kredita i pokusa da proda stan-kako i kome da ga proda, a upotrebna i uknjizba nisu prosle?
Pa iovako da neki vlasnik pozeli da proda stan-kako...?kome (mozda nekako za kes)...?kako to da overi?
Ali, koga je uopste i briga za to
 
Дали неко зна шта се дешава са недостацима на згради Д ? Све им је то предато написмено,али се они не јављају,чекају изгледа да истекне гарантни рок,па да ми сами то решавамо.Поткопано брдо(клизиште) није решено,срећом није било јачих пљускова и честих као прошле године.Шта треба да радимо,да их тужимо ?
 
Jel to mislite na onaj nedostatak zida izmedju trece zgrade EP i prve zgrade privatnika? ili nesto drugo?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705232#p705232:2b1uskyb je napisao(la):
BobLat » Sre Feb 05, 2020 10:10 am[/url]":2b1uskyb]Дали неко зна шта се дешава са недостацима на згради Д ? Све им је то предато написмено,али се они не јављају,чекају изгледа да истекне гарантни рок,па да ми сами то решавамо.Поткопано брдо(клизиште) није решено,срећом није било јачих пљускова и честих као прошле године.Шта треба да радимо,да их тужимо ?

Pa naravno da treba. Kasnije, kad istekne garantni rok, moze da bude malo teze pa da se preganjate oko datuma kad ste im predali i kako. I tako...
 
Dobar dan svima,

I ja gledam da kupim stan u Sunnyvilu. Vec neko vreme citam forum. Znam da nije sve kako treba ni kod EP-a ni kod Privatnika. To mi je jasno. EP je digao ruke i imam misljenje da ih vise ne-zanima. A privatnik gradi brzinom slepe babe i ima slona za sitne radove.

Ali mene vise zanima kako vam je sad tamo, sad kad vec neko vreme tu zivite. Sta vam se svidja, a sta stvarno nedostaje. (ne mislim na problem sa zgradama nego komsiluk) Ja kad kazem da gledam stan u Visnjickoj Banji / Polju, svi me gledaju belo.... " Gde ces tamo, ne mozes da zivis od komaraca " " Brate mili, ziveces pored krematorijuma (Lesce), to kad zacuri ne mozes da dises. " "Tamo nema prevoza, cekas po sat vremena autobus" Jel ima tu neke istine?

Pozdrav,
Mara
 
Antonov":2gsx9jsd je napisao(la):
Dobar dan svima,

I ja gledam da kupim stan u Sunnyvilu. Vec neko vreme citam forum. Znam da nije sve kako treba ni kod EP-a ni kod Privatnika. To mi je jasno. EP je digao ruke i imam misljenje da ih vise ne-zanima. A privatnik gradi brzinom slepe babe i ima slona za sitne radove.

Ali mene vise zanima kako vam je sad tamo, sad kad vec neko vreme tu zivite. Sta vam se svidja, a sta stvarno nedostaje. (ne mislim na problem sa zgradama nego komsiluk) Ja kad kazem da gledam stan u Visnjickoj Banji / Polju, svi me gledaju belo.... " Gde ces tamo, ne mozes da zivis od komaraca " " Brate mili, ziveces pored krematorijuma (Lesce), to kad zacuri ne mozes da dises. " "Tamo nema prevoza, cekas po sat vremena autobus" Jel ima tu neke istine?

Pozdrav,
Mara

Ti vaši prijatelji verovatno žive već generacijama u krugu dvojke, pa im je VB selo. Ili su iz CENTRA Žarkova. VB je na oko 6 km od Trga republike. Dakle, lokacijski sasvim fino i blizu centra. Prevoz je loš, ide samo jedan bus, ali na 7-8 minuta i dosta je redovan. To jeste mana ovog naselja i još će biti izraženija kako se naselje bude širilo. U najavi je ulica ispod naših zgrada, koja će ići do Mirijevskog bulevara, što će malo rasteretiti Slanački put. Dakle, prevoz se ne čeka sat vremena. Ne oseća se nikakvo spaljivanje Djenke na Lešću, ali ima perioda u toku leta, kada se šire opojni mirisi verovatno iz mirijevskog rukavca i širi se dobrim delom ka Karaburmi i Mirijevu. Ako uzmemo u obzir i da se Novi Beograd oseća leti na kanalizaciju, onda ovo i nije tako strašno. Komaraca ima koliko i svuda u gradu, ukoliko se redovno ne zaprašuje. E, sad, ono što zasad jeste mana, barem po mišljenju većine stanara, je to što nema nikakvih parkova, šetališta, infrastuktura je generalno veoma siromašna, što ne znači da će tako i ostati, ali zasad je tako. Nakon dve godine provedene u ovom naselju je to ono što najviše fali.
 
Zdravooo,

puno ti hvala na iskrenom i iscrpnom odgovoru. Mi vec 2 pune godine vrbujemo stan u tom kraju i taman kad odlucimo da je to-to, dodje do nas neka takva informacija. Pre 15 dana smo dolazili da kaparisemo i opet su nam pominjali taj miris krematorijuma i uzas od komaraca :). Imamo malo dete, tako da se povucemo cim cujemo tako nesto.
Jos jednom ti se zahvaljujemo na vremenu i iskrenosti.

Pozdrav,
Mara
 
Antonov":32iwmdcw je napisao(la):
Zdravooo,

puno ti hvala na iskrenom i iscrpnom odgovoru. Mi vec 2 pune godine vrbujemo stan u tom kraju i taman kad odlucimo da je to-to, dodje do nas neka takva informacija. Pre 15 dana smo dolazili da kaparisemo i opet su nam pominjali taj miris krematorijuma i uzas od komaraca :). Imamo malo dete, tako da se povucemo cim cujemo tako nesto.
Jos jednom ti se zahvaljujemo na vremenu i iskrenosti.

Pozdrav,
Mara

Živim 15 godina u Visnjickoj Banji i nema mirisa od krematorijuma...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Antonov
Posle 40 godina zivljenja na NBG-u ja sam se odlucio za ovo naselje prvenstveno iz materijalnih razloga, a i verujem da ovo naselje ima perspektivu. :) Gledao sam i Zemun, Borcu, Mirijevo, Ledine i kraj bulevara i mislim da ono naselje nudi najvise u smislu ulozeno-dobijeno.
Jedna linija do ovog naselja je stvarno malo, ali prilicno je redovna jedino su autobusi prilicno raspad. Nadao sam se da ce se zbog Decathlon-a i Big-a to promeniti, ali jos uvek nije. Po meni su kola za ovaj deo naselja ipak obavezna zbog mobilnosti, a i nedostatka prodavnica, pijaca... Neke cudne mirise nisam uspeo da osetim osim onih od lozenja, ali pola grada ima te mirise, a sto se tice smrada fekalija prosle godine su se osetili u celom gradu tako da mi je bilo isto u Visnjickoj banji kao i na NBG-u samo sto su se na NBG-u dosetili pa su stavili celofon ispod šahtova. :)
Trenutno jedino sto mi bas smeta je papiroloska strana naselja odnosno upotrebna dozovola o kojom nema jos uvek ni reci. Nama u ugovoru pise da su duzni do Avgusta da to zavrse (predlazem vam da ukoliko se odlucite za ovo naselje da uradite isto i neka vam napisu u ugovoru do kada je rok za upotrebnu), a ukoliko to ne urade... I da kao sto rece "Ulicni basketas" fale parkovi i infrastuktura.
Pozdrav.
 
Komsije, dobio sam racun od Rarex-a za ocitavanje kalorimetar-a za tri meseca od nekih 1400 dinara za stan od 50m2. Ja nikakav ugovor nisam potpisao sa tom firmom o uslovima, njihovim zaduzenjima, sta pokriva ta cena.... Da li ste vi potpisivali ugovor i da znate da li je moguce promeniti firmu koja radi ocitavanja? Negde sam procitao i da posle 5 godina se placa bandaziranje uredjaja i jos nesto oko 100e pa da li znate nesto i o tome?

Nekako mi ne ide u glavu da sam ceo infostan placao 1500 dinara mesecno kod smo sredjivali stan (grejanje je bilo oko 1200), a samo ocitavanje utroska grejanja da placam skoro 500. Ovo mi sve zvuci kao ona prica o plinu za kola i cim vide da mozes na neki nacin da ustedis, drzava rokne neke namete da te razuveri da je to moguce.
 
Kako niko nikada nije cuo da stanarima Ruzveltove smeta krematorijum, sa prozora mogu da skoce na groblje, a kvadrat minimum 2500 eura, ili recimo stanarima Bezanije. Nikad nisam cula da se neko pozalio, ali zato kad se pomene Banja to je prva asocijacija, no comment!
 
Duk":2eisuown je napisao(la):
Kremiranje se radi samo na Lešću u Beogradu.

Čuo sam i ja tu informaciju. Možete li to dokumentovati? I ja tvrdim da najviše buba švaba ima na Vračaru, ali nemam dokaza.
 
Nažalost, imao sam tu nesreću prošle godine da saznam, pa govorim iz ličnog iskustva...

I nije lepo crnogorce nazivati bubašvabama :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707244#p707244:1i4h8ynm je napisao(la):
koledaf » Uto Feb 11, 2020 11:54 am[/url]":1i4h8ynm]Komsije, dobio sam racun od Rarex-a za ocitavanje kalorimetar-a za tri meseca od nekih 1400 dinara za stan od 50m2. Ja nikakav ugovor nisam potpisao sa tom firmom o uslovima, njihovim zaduzenjima, sta pokriva ta cena.... Da li ste vi potpisivali ugovor i da znate da li je moguce promeniti firmu koja radi ocitavanja? Negde sam procitao i da posle 5 godina se placa bandaziranje uredjaja i jos nesto oko 100e pa da li znate nesto i o tome?

Nekako mi ne ide u glavu da sam ceo infostan placao 1500 dinara mesecno kod smo sredjivali stan (grejanje je bilo oko 1200), a samo ocitavanje utroska grejanja da placam skoro 500. Ovo mi sve zvuci kao ona prica o plinu za kola i cim vide da mozes na neki nacin da ustedis, drzava rokne neke namete da te razuveri da je to moguce.

Moze li neki odgovor na ovu temu?
 
koledaf":tb0zhjip je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707244#p707244 je napisao(la):
koledaf » Uto Feb 11, 2020 11:54 am[/url]":tb0zhjip]Komsije, dobio sam racun od Rarex-a za ocitavanje kalorimetar-a za tri meseca od nekih 1400 dinara za stan od 50m2. Ja nikakav ugovor nisam potpisao sa tom firmom o uslovima, njihovim zaduzenjima, sta pokriva ta cena.... Da li ste vi potpisivali ugovor i da znate da li je moguce promeniti firmu koja radi ocitavanja? Negde sam procitao i da posle 5 godina se placa bandaziranje uredjaja i jos nesto oko 100e pa da li znate nesto i o tome?

Nekako mi ne ide u glavu da sam ceo infostan placao 1500 dinara mesecno kod smo sredjivali stan (grejanje je bilo oko 1200), a samo ocitavanje utroska grejanja da placam skoro 500. Ovo mi sve zvuci kao ona prica o plinu za kola i cim vide da mozes na neki nacin da ustedis, drzava rokne neke namete da te razuveri da je to moguce.

Moze li neki odgovor na ovu temu?

Sve ti je to isto. Nama očitava neka firma Iluterm i bilo je 2800 za prošlu grejnu sezonu. Nismo ni mi potpisali ništa, ali svakako mora da se plati harač.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707263#p707263:2xsg2lio je napisao(la):
koledaf » Uto Feb 11, 2020 12:07 pm[/url]":2xsg2lio]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707244#p707244:2xsg2lio je napisao(la):
koledaf » Uto Feb 11, 2020 11:54 am[/url]":2xsg2lio]Komsije, dobio sam racun od Rarex-a za ocitavanje kalorimetar-a za tri meseca od nekih 1400 dinara za stan od 50m2. Ja nikakav ugovor nisam potpisao sa tom firmom o uslovima, njihovim zaduzenjima, sta pokriva ta cena.... Da li ste vi potpisivali ugovor i da znate da li je moguce promeniti firmu koja radi ocitavanja? Negde sam procitao i da posle 5 godina se placa bandaziranje uredjaja i jos nesto oko 100e pa da li znate nesto i o tome?

Nekako mi ne ide u glavu da sam ceo infostan placao 1500 dinara mesecno kod smo sredjivali stan (grejanje je bilo oko 1200), a samo ocitavanje utroska grejanja da placam skoro 500. Ovo mi sve zvuci kao ona prica o plinu za kola i cim vide da mozes na neki nacin da ustedis, drzava rokne neke namete da te razuveri da je to moguce.

Moze li neki odgovor na ovu temu?
[/quote

Predstavu nisam imao da ovo radi privatna firma, ali se sad pitam kako mi to prvo nije palo na pamet. Naravno da ce da se ugradi ko god stigne. Sad sam procitao da je Rarex trazio u Stepi po 13000 za zamenu kalorimetara posle 5 godina kad im je isticao garantni rok, dok je druga firma imala 10 godina garancije i 15 eur za zamenu ...Treba se dobro raspitati. Stambene zajednice valjda potpisuju ugovor sa Infostanom, a ne znam da li mozemo da biramo firmu koja ce raditi ocitavanje ili je to vec nametnuto? Bitno je da firma ima sertifikat za ocitavanje. Elektrane ocitavaju centralni kalorimetar od podstanice, ali potrosnju po stanovima ocitava privatna firma. Burazerske kombinacije ekipe sa vlasti.

Evo linka iz Novosti: https://www.novosti.rs/vesti/beograd.74 ... a-po-stanu
 
Pozdrav svima. Molim ljude ako imaju bilo kakav info vezano za zgradu A kod privatnika da podele na forumu... Dokle se stiglo sa radovima jel postavljen parket, unutrasnja drvenarija, sanitarije u kupatilu, kako napreduju radovi na hodnicima i zajednickim prostorijama u zgradi, sta se desava sa garazama itd?
Da li neko ima info i sta sada obecavaju kao rok za useljenje? Govorili su kraj januara ali ociglednoje da se taj rok probio. Da li neko ima bilo kakvu informaciju...
Ukoliko je neko isao skoro u obilazak i ima slike neka podeli :D
 
@Ulicni basketac Pretpostavio sam da je to sve isto, ali ipak cu okrenuti i druge firme koje se time bave. Mozda je harac manji. :)

@jocke Nisam ni ja, jer sam mislio da je grejanje stvar drzave. Upravo tako kombinacije na sve strane. Koliko sam citao o tome pre 2 godine je bilo 300 dinara, sada 500, a onda za koju godinu ce verovatno naci i neku "bolju varijantu" za njih... A tek opis "ocitavanje i preraspodela toplotne energije" pa jel hoce on da mi preraspodeli temperaturu iz kupatila gde je prevruce u dnevnu gde nije :p Odes na adresu gde se nalazi ta firma Rarex i vidis da tu nema nista, osim nekih kuca, pa mi je cela ta prica...
Po svemu sudeci ima vise firmi koje to rade i treba se raspitati. Evo ceo spisak i sta se naplacuje i ko to radi to: https://www.beoelektrane.rs/?p=1363 pa mislim da cu okrenuti njih par i pitati za misljenje kao i sta je potrebno od mene za promenu.
Ovu firmu koju spominju u ovom clanku koji si poslao, koja ima garanciju 10 godina mi zvuci kao bolja varijanta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707263#p707263:1czb4u3q je napisao(la):
koledaf » Uto Feb 11, 2020 12:07 pm[/url]":1czb4u3q]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707244#p707244:1czb4u3q je napisao(la):
koledaf » Uto Feb 11, 2020 11:54 am[/url]":1czb4u3q]Komsije, dobio sam racun od Rarex-a za ocitavanje kalorimetar-a za tri meseca od nekih 1400 dinara za stan od 50m2. Ja nikakav ugovor nisam potpisao sa tom firmom o uslovima, njihovim zaduzenjima, sta pokriva ta cena.... Da li ste vi potpisivali ugovor i da znate da li je moguce promeniti firmu koja radi ocitavanja? Negde sam procitao i da posle 5 godina se placa bandaziranje uredjaja i jos nesto oko 100e pa da li znate nesto i o tome?

Nekako mi ne ide u glavu da sam ceo infostan placao 1500 dinara mesecno kod smo sredjivali stan (grejanje je bilo oko 1200), a samo ocitavanje utroska grejanja da placam skoro 500. Ovo mi sve zvuci kao ona prica o plinu za kola i cim vide da mozes na neki nacin da ustedis, drzava rokne neke namete da te razuveri da je to moguce.

Moze li neki odgovor na ovu temu?
Најбоље се распитајте код вашег управника,он ће све лепо да вам објасни.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707287#p707287:1gp5fhc9 je napisao(la):
Olimp10 » Uto Feb 11, 2020 2:41 pm[/url]":1gp5fhc9]Pozdrav svima. Molim ljude ako imaju bilo kakav info vezano za zgradu A kod privatnika da podele na forumu... Dokle se stiglo sa radovima jel postavljen parket, unutrasnja drvenarija, sanitarije u kupatilu, kako napreduju radovi na hodnicima i zajednickim prostorijama u zgradi, sta se desava sa garazama itd?
Da li neko ima info i sta sada obecavaju kao rok za useljenje? Govorili su kraj januara ali ociglednoje da se taj rok probio. Da li neko ima bilo kakvu informaciju...
Ukoliko je neko isao skoro u obilazak i ima slike neka podeli :D


Nisam isla da obidjem ici cu sigurno u toku ove nedelje pa javljam! Investitor mi je rekao do kraja februara i da su parketari usli u zgradu :lol: to isto mi je receno i u decembru!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=707255#p707255:3ejdxz10 je napisao(la):
Ulicni basketas » Uto Feb 11, 2020 12:43 pm[/url]":3ejdxz10]
Duk":3ejdxz10 je napisao(la):
Kremiranje se radi samo na Lešću u Beogradu.

Čuo sam i ja tu informaciju. Možete li to dokumentovati? I ja tvrdim da najviše buba švaba ima na Vračaru, ali nemam dokaza.

Tacno je, nisam znala za to ali zato mogu da potvrdim da na Vracaru ima buba svaba :lol: :lol:
 
Pozdrav svima,

zainteresovan sam za kupovinu jednog od raspoloživih trosobnih (sunnylux) stanova u EP zgradi. Pročitao sam gotovo čitavu temu, međutim nisam pronašao konkretnu informaciju koja se tiče visine infostan računa u stanovima navedene strukture. Molim za info ukoliko neko sa foruma raspolaže sa istom. Unapred hvala!
 
Vrh