Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708083#p708083:2bhx1hom je napisao(la):
dziggy » 13 Feb 2020 04:33 pm[/url]":2bhx1hom]Jaoo neee... moze neki protest da napravimo? Sj**** grad

Sj**** oni zemlju i narod a ne grad.
 
TIME Studio doo

bin.jpeg
 
Pokusavao sam da nadjem reference odgovornog projektanta i biroa koji je izradio tehnicku dokumentaciju. Ovo iznad je sve sto sam nasao.
 
Time studio je radio proejkte za sve cecesije firmi Stefial i Sanidei (dosta zgrada su gradili zajedno), a uradili su i projekat rekonstrukcije hotela "Balkan" (ne znam detalje, sako znam da su oni).

Inače, Deki Satnković (Stefial) već 10-15 godina gradi stanove po Beogradu. Dovoljan je jedan klik na njihov sajt i videćete da je dosta zgrada iz portfolija izgrađeno i pre 2014.

Tako da je bezveze vezivati njegovo neimarstvo (a i postavljanje na mesto trenera Zvezde) sa nekakvim vezama sa Ve-upravom.

Zgrade im jesu fuj i nažalost su pokrenule trend izgradnje još grdnijih "novih kao starih" zgrada (ono što npr. "Mirković invest" gradi po Vračaru), ali to nema toliko veze sa tim ko je na vlasti koliko sa duhom vremena i (ne)ukusom onih koji te stanove kupuju.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Kako da nema veze ko je na vlasti zar nisi čuo za preletače. Ovaj parazit se jednostavno brzo prilagodio na novu klimu kada je došla ova vlast. Nova klima mu toliko odgovara da sada već gradi cecesije po KV.
I ja sam pokušao da kopam i nadjem nešto ali taj fantomski studio nema ni sajt ni fb, nisam ni linkedin arhitekte našao, ili sam možda našao i bio je prazan, ne sećam se. Svakako nisam našao korisne informacije da bih barem mogao da kontaktiram projektanta.
 
Voleo bih da živim u tvojoj ružičastoj stvarnosti gde svi problemi u Srbiji počinju i završavaju se sa SNS-om.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
A gde počinju i završavaju se problemi ako ne u SNS-u? Ko je postavio ljude koji su izdali gradjevinsku dozvolu, ko je postavio ljude u zavodu za zaštitu koji su odobrili taj projekat? Sigurno nije SNS, ja sam ih zapravo postavio, priznajem...
 
Ovo me podseća na diskusiju koju sam 2012. na ovom istom mestu vidio sa nekim drugim forumašima koji su me ubeđivali da "ništa strašno neće da se desi" ako dođe SNS na vlast, samo da oteramo zlog "Đitlera" (jer je on, jelte, početak i kraj avih problema u gradu).

Iza oba stava se krije nesposobnost (izvini, blaža reč ne postoji) da se sagledaju dublji društveni problemi od površnog opredeljivanja za ovu ili onu stranku.

I kako sad da ti odgovorim kada je činjenica da su od šest do sada izgrađenih zgrada Dekija Stankovića, četiri izgrađene u vreme dok je DS bio na vlasti (od toga jedna praktično prekoputa gajbe bivšeg gradonačelnika).

Dakle, cecesije su se i gradile i kupovale i pre SNS-a. Dozvole za njih su se izdavale i pre SNS-a. Kako onda možemo reći da je uzrok svemu isključivo SNS? I na čemu bazirano svoja nadanja da će sa tom praksom da se stane posle SNS-a?

Inače, za objekat na Kosančićevom vencu još nije izdata nijedna dozvola i stoga nema građevinske table. Zasad je samo raščišćen plac,a render što stoji je zgrada u Baba Višnjinoj.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ne bih da ulazim u terminološku raspravu, ali zar se ne kaže secesija (a ne cecesija)?
 
Sta ocekivati od naroda koji se 99-te za vreme pomracenja Sunca krio u zamracenim sobama?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708263#p708263:h8tntgqp je napisao(la):
markomarkovic » 14 Feb 2020 10:32 am[/url]":h8tntgqp]Ne bih da ulazim u terminološku raspravu, ali zar se ne kaže secesija (a ne cecesija)?

CECEsija, stil nazvan po srbskoj majci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708266#p708266:1xk15lkq je napisao(la):
marone » 14 Feb 2020 10:35 am[/url]":1xk15lkq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708263#p708263:1xk15lkq je napisao(la):
markomarkovic » 14 Feb 2020 10:32 am[/url]":1xk15lkq]Ne bih da ulazim u terminološku raspravu, ali zar se ne kaže secesija (a ne cecesija)?

CECEsija, stil nazvan po srbskoj majci.

Da, ali ovo je drugi pravac, versaćizam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708254#p708254:1ckbpsk5 je napisao(la):
And7rey » 14 Feb 2020 10:01 am[/url]":1ckbpsk5]A gde počinju i završavaju se problemi ako ne u SNS-u? ...

Očigledno si mlad, pa ne pamtiš.
Suština je da zlo nikad ne spava. Od vremena dok su deca radila u fabrikama, vojsci prodavano brašno mešano sa peskom, obarana cena obveznica ratne štete, ubijani studenti da demonstracijama, jedni klali a drugi streljali bez suda, otiman rod i st*** od seljaka, otimana i nacionalizovana imovina po grdovima, ljudi izbacivani iz kuća i stanova, uništavene karijere i porodice, ratno profiterstvo, šverc goriva, cigareta, kafe, oružja i droge, privatizacije... do pranja tih para kroz građevinu. Samo što je sada kancer još jednom mutirao, metastazirao i širi se bez prepreka.
Sada se može sve što se želelo, a nikada ranije nije smelo.

Jedna kuća u zaštićenoj zoni na Kosančićevom vencu je, na žalost, kapu u moru.
(još nismo videli render, ali dosadašnje iskustvo ne uliva optimizam)
 
Super homere možeš sada da teraš raznorazne sociološke okolnosti koji dovode do toga da se takve zgrade uopšte grade, kamoli što se ljudi lože na to i kupuje te stanove. Nije suština u tome i ne želim da se vraćam na DS i prethodnu vlast koja je bila loša, a ova je preuzela sve loše od prethodne i usavršila to.
Vlast je ta koja mora da kontroliše takve stvari (naravno u saradnji sa strukom) a struka sigurno nije rekla da na kosančiću trebaju da se grade cecesije zato što će se onda uklapati sa ostalom starogradnjom. Ovu firmu nije kontrolisala ni prethodna vlast ni ova sadašnja, nego su verovatno zajedno delili plen i to rade i dan danas. A zašto ljudi vole tu cecesiju mene iskreno ne interesuje.
 
Ljudi, poenta je u tome sto ce ova gradjevina imati bar dva sprata viska i pojesce ceo Kosancicev venac. Sve te njihove seljacke zgrade ne bi bile toliko strasne da nisu predimenzionirane i da samim tim jos vise upadaju u oci. Izgledaju kao neki lose nasminkani kancer.
Verujte mi kad vam kazem da su tabla i render namerno ovakvi kakvi su.
 
Šta je crvena linija ? ako ovde zaista planiraju neko djubre sa 2 sprata viška i to im prodje, crvena linija se pomera debelo.
 
Био сам јуче у Петроварадину и видео како изгледају обновљене улице у старом делу града. Допада ми се избор плоча за тротоаре и камена за улицу, и начин на који су међусобно уклопљени. По улици може да се лепо полако вози, камен није толико џомбаст као на КВ у Београду, а изглед је одговарајући. Избор плоча прави добар контраст улици, равне су и лаке за ходање; на КВ немамо такав добар контраст, а камен на тротоарима је скоро једнако незгодан за ходање као и онај на улици.



Практично сви кровови су обновљени, а фасаде су већином обновљене, а а на мањем броју њих је обнова у току:

 
Kakav ce *** po faci biti kad cobani naprave sabansku zgradu na Kosancicu koja ce da strci za 3-4 sprata. Katastrofa. Mozda provuku i metro?
 
Искрено сумњам да ће се било каква цецесија лошије уклопити овде од планираних стаклених, модернистичких решења које Градска управа потура (попут оног ругла уместо Ђумрукане) тако да ми је јако тешко да се потресам.

"Ново да личи на старо" би овде била и најмања штета чак и ако се траљаво детаљи ураде (као обично) јер бар би из даљине изгледало уклопљиво. Косанчићев венац ионако има визуру бабиних зуба тако да ни висина не би била толики трн у оку.

Наравно да би било лепо да се цео тај крај употпуни адекватном архитектуром као што се ради у централној Европи али ми смо светлосним миљама иза њих и још увек верујемо у неке будалаштине позног модернизма
 
Info od investitora:

5 stanova povrsine od 120 do 200 m2. 2 sprata ce biti ispod nivoa ulice KV. Bazen, sauna... Arhitektura "slicna kao i na nasim ostalim projektina"!!

Cena m2: od 8000 do 10.000e

Cheers!
 
Pretpostavljam - uključena je i garaža? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710875#p710875:fzqihsps je napisao(la):
Kailan » 22 Feb 2020 03:10 pm[/url]":fzqihsps]Искрено сумњам да ће се било каква цецесија лошије уклопити овде од планираних стаклених, модернистичких решења које Градска управа потура (попут оног ругла уместо Ђумрукане) тако да ми је јако тешко да се потресам.

"Ново да личи на старо" би овде била и најмања штета чак и ако се траљаво детаљи ураде (као обично) јер бар би из даљине изгледало уклопљиво. Косанчићев венац ионако има визуру бабиних зуба тако да ни висина не би била толики трн у оку.

Наравно да би било лепо да се цео тај крај употпуни адекватном архитектуром као што се ради у централној Европи али ми смо светлосним миљама иза њих и још увек верујемо у неке будалаштине позног модернизма

Apsolutno se slazem.

Ajde ovo da razjasnimo a da ne kukamo ko po obicaju.

Ja nemam nista protiv ovog Versacizma jer ce se uklopiti u ambijent svakako (koliko god to zvucalo ludo). Ono sto bih ja licno voleo da vidim ovde je savremena arhitektura, ali posto je recimo Pariska to vec iskusila, to se nikome ovde ne dopada, a za ovom Cecesijom ce svi da vriste od odusevljenja. Prema tome, oni samo zidaju ono sto se ovom narodu dopada, i da podsetim da se ovo desava u svim zapadnim zemljama Evrope.

Ta rupa je morala da se popuni kad-tad, bas sam juce prolazio i video isti prizor. Ali...gabariti ne bi smeli da prelaze visine ostale dve komsijske kuce.

Ovo ce inace biti prva izgradnja ovde posle skoro jednog veka pauze.

Mala analiza. Ukupna kvadratura betonske ploce po nivou bi mogla da bude oko 377kvm (prema postojecim zadatim gabaritima praznih parcela brojeva 1957, i 1956/3). Ono sto je cudno je to sto parcela pod brojem 1953/6 nije ubelezena pod vlasnikom Maison Royal, dok parcele 1957, i 1956/3 jesu njihovo vlasnistvo i to kao privatna svojina.

Clip_2.jpg


1957
Clip.jpg


1956/3
Clip_3.jpg


1953/6
Clip_4.jpg


Tih 377+31kvm po nivou (za parcele 1957, i 1956/3) x 3 (P+2+P x 2) bi ispalo sa potkrovljem oko 1300kvm (sa uracuntaom parcelom br. 1953/6), sto se uklapa sa kolicinom predvidjenih stanova, a to je broj 5 (pet).

Evo jedna od realnih mogucnosti kako bi to trebalo da izgleda:

Pogledajte prilog 5

Pogledajte prilog 4

kosancic - novi objakat - gabarit 03.jpg


kosancic - novi objakat - gabarit 04.jpg


kosancic - novi objakat - gabarit 05.jpg





Vizure se nikako ne zaklanjaju, ukoliko novi cececijski objekat ne predje nivo komsijskih krovova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711109#p711109:2bg3bo0s je napisao(la):
Angor » Ned Feb 23, 2020 1:15 pm[/url]":2bg3bo0s]Info od investitora:

5 stanova povrsine od 120 do 200 m2. 2 sprata ce biti ispod nivoa ulice KV. Bazen, sauna... Arhitektura "slicna kao i na nasim ostalim projektina"!!

Cena m2: od 8000 do 10.000e

Cheers!
Rekao ti je koliko će biti podzemnih spratova a nije rekao koliko će biti nadzemnih? :)
Od 5 stanova biće ubrzo 7, 8, 10...
 
Vrh