Šta je novo?

Izbori 2024

Pa samo pomaze Vucicu ako izlazi. Ne razumem sta im to znaci "aktuelnoj vlasti ne treba prepustiti jos 4 godine...", sta, sklonice ga sa vlasti sa 0,1% podrske? Ma kakvi, dobijaju pare da Vucku nametnu izlaznost preko 50%.
 
Ponasanje VUkadinovica najbolje opisuje bedu nase opozicije.
Evo kako ja vidim zasto treba bojkotovati.


U temi o rekonstrukcijama pitao sam zasto opstina Stari Grad ne reaguje na mucenje gradjana putem rekonstrukcija ulica. Receno mi je da opstina Stari Grad nema nikakve ingerencije, a cak i da ima da ih je republika svela samo na nivo mesne zajednice.

BAstac hoce na izbore, a priznaje da nije u stanju da pomogne gradjanima.
Od opstinske vlasti opozicije mi nemamo nista.
Sa druge strane "opozicioni politicari" imaju mnogo.

Zato je najbolje da se Vucicu prepusti sve. Neka bude sto gore, sto vise nekompetencije i korupcije.
Fasizam se ionako ne moze srusiti iznutra, barem u istoriji nije bilo takvog slucaja.
 
dobar scenario po mom misljenju.
izlaznost ispod 50%. vladajucoj koaliciji to ne bi odgovaralo.
"opozicija" svi da ostanu .. ispod ovih bednih 3% pa neka razmisle sta im valja ubuduce ciniti.
kompromitovanom djilasu & Co srecan put na smetiste istorije.
opoziciji preporucujem da nadju nacin da budu posmatraci na biralistima da se ne ponavljaju milosevicevske izborne kradje.
Trebace vreme da se ponove ovakvi masovni protesti (decembar 2018)
.
.
 

Prilozi

  • 1-29.jpg
    1-29.jpg
    53 KB · Pregleda: 1.395
Jasno je da deo opozicije zagovara bojkot izbora kao bi broj bio manji od 50% upisanih u Birački spisak.

Ali, nije jasno šta oni traže u sličaju da bude nap. 48% izašlih . Govoriće da izbori nisu legitimni i sl., ali koji će biti njihovi zahtevi? Vanredni "pošteni izbori" na svim nivoima?
 
Nek mi neko objasni kako je nastao naziv ovog nazovi generickog udruzenja: "U Knjizi svete magije Abra-Melina maga Levijatan naveden je kao jedan od četiri glavna demona, uz Lucifera, Sotonu i Beliala.[2][3]"
 
MI smo na Titaniku.
Prepustimo odgovornost za sve ludom i zlom kapetanu.

Kada se situacija pogorsa, kada migranti postanu partijska vojska i pocnu da zuazimaju stanove i zene, mozda cemo tada videti neko negodovanje kod Srba.
 
Ako bojkot bude preko 50% onda je bojkot pobedio, a onaj ko bi sa recimo 40% izlaznosti formirao vlast bi bio uzurpator vlasti jer bi manjina vladala. Vucic realno ima oko 15% podrske, a tom matematikom se predstavlja da on ima neku vecinu 52-53%. A sada bez opozicije moze imati I 80%, pocece sebi da smanjuje glasove da ne bi delovalo ko arapske ili severnokoresjske diktature gde vlast dobije 90% glasova :) A naravno, namestice povecanu izlaznost preko 50% da bi dobio vecinski legitimitet.
Moguce i da je ucinio uslugu Srbiji sto je sve tako ogolio (iz pohlepe da bude apsolutni vladar), jer sad je sam na vetrometini, teze za spinovanje I sakrivanje iza drugih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708282#p708282:ih6o9vsv je napisao(la):
dragan » 14 Feb 2020 11:29 am[/url]":ih6o9vsv] . . šta oni traže u sličaju da bude nap. 48% izašlih . Govoriće da izbori nisu legitimni i sl., ali koji će biti njihovi zahtevi? . . Vanredni "pošteni izbori" na svim nivoima?
Moje pitanje je šta će deo opozicije da traži posle izbora, ako bude manje od 50%.
 
Iako sam protiv vlasti na svim nivoima, nažalost svako ko misli da će bojkotom uspeti da smanje izlaznost tako da ispadne da SNS nema podršku većine grdno se vara. Kao da ne žive u ovoj državi, pa ne znaju koliki su kapaciteti te stranke, šta je njima da organizuju stanovništvo da izađe.
Ima da navuku 55% izlaznost sigurno.

Živi bili pa videli, pritom svi zaboravljaju da ljudima iz unutrašnjosti ovaj sistem apsolutno odgovara, samo nek je posla preko partije, izleta i ostalih aktivnosti. Tako da će njih veoma lako "motivisati" da glasaju.



Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Može on da navuče izlaznost i 99% ali... kako misliš da će da "navuče" 55% kada pre dve godine uz učešće kompletne opozicije i Belog nije uspeo da navuče tih 55% ???
 
Pa, šta ako bude samo 45% ? . . jel će da se traže Vanredni izbori?

Izgleda da nikom nije jasno kakav je cilj bojkota, osim da bude manje od 50%.
Po zakonu i ustavu ne mora da bude više od 50% glasača iz Biračkog spiska.
 
Pogledajte samo na vasoj strani knjige gde se potpisujete prilikom glasanja, kod mene nema ni 30% potpisa, a zivim u gusto naseljenom i nenapustenom kraju, znaci izlaznost se namestala i do sada. Naravno nema ko da se buni ni da kaze tacnu izlaznost kada je vlast odavno u dilu sa opozicijom i strancima.
Ako izlaznost bude ispod 50%, recimo 45%, znaci da su ljudi bojkotovali ceo politicki sistem i da svi predsednici stranaka kao neuspesni moraju se sklone iz politickog zivota. Mislim ne moraju oni nista, ali tada imamo nelegitiman sistem i kriza sistema se nastavlja, komplikuje, zakuvava...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708393#p708393:26701gua je napisao(la):
dragan » 14 Feb 2020 06:18 pm[/url]":26701gua]Pa, šta ako bude samo 45% ? . . jel će da se traže Vanredni izbori?

Izgleda da nikom nije jasno kakav je cilj bojkota, osim da bude manje od 50%.
Po zakonu i ustavu ne mora da bude više od 50% glasača iz Biračkog spiska.

Kada izađe manje od 50% to znači da je "pobednik" manjina i da manjina vlada većinom... i matematički
 
Ako glasa nap. 3,3 miliona to je manje od 50% onih koji imaju pravo glasa, ali
pošto je samo 5 miliona u Srbiji, a ostali u inostranstvu, onda je to 66% glasača.

Znači, mislite da taj deo opozicije neće tražiti Vanredne izbore na svim nivoima?
 
Kakve veze ima dal sam u kuhinji, dvoristu, inostranstvu... to je I dalje moja imovina I ako sam privremeno izasao. Vuciceva politika 8 godina je rezultirala sto su mnogi od njih napustili. Valjda za takve lose rezultate treba da snosi kaznu, a ne nagradu u vidu eliminisanja tih ljudi kao glasaca. Koje je logika da se precrtam ako nisam kuci? Ta logika ce sutra znaciti oduzimanje imovine onome ko je privremeno odsutan. I moguce poklanjanje migrantima. Vucic planira da vas zameni. I radi na tome: https://youtu.be/EyrZlahH-yc
 
Feliks reko rusi nas iskulirali, ja sam to primetio jos u prva 2 dana litija u crnoj gori, davno u decembru. Ipak ima nade, ja verujem da ce Srbi ovaj put sami da se izvuku, tj. ne sami nego uz pomoc svetog duha a vaskrsnucemo neocekivano upravo iz srpske sparte.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VrH0Fmi_4P4[/youtube]
 
Da, Rusi nas izgleda vec dugo kuliraju, ludi Lenjin, pa ludi Staljin, pa posle oslobodjenja stavljanje nesrba i Tita na celo Yu, pa pijani Jeljcin, pa izdajnik Kozirev, pa Putinov Deripaska za odvajanje CG... au koji vise izgovor da smisle, treba kreativnosti.
 
Nije mi jasno kako ni Zelenović ni Paunović ne shvataju da su u lose-lose situaciji... ako izađu i izgube, što je najverovatnije jer Vučić će svu logistiku poslati tamo, završili su političku karijeru... ako izađu i pobede, Vučić će to koristiti kao dokaz da je bio u pravu kada je govorio da opozicija neće na izbore jer zna da nema šanse, a da su izašli samo tamo gde su znali da će pobediti/namestiti pobedu...
 
Pa da slucajno ne izgube ono sto vec imaju. Isti lopovi kao i ovi na vlasti.
 
Vrh