Šta je novo?

Razvoj novobeogradskih blokova

Nisam video kamere.

Meni ovo deluje kao mikrofon sa pop filterom.
Na kutiji piše Libelium, koliko vidim proizvode IoT sa raznim senzorima.
 
Hvala, da to je to, mere onda i buku. videćemo šta to znači, jer su splavovi protivpravno postavljeni, da li će im pisati kaznu za buku a za protivpravno zauzeće obale neće, niti za bušenje nasipa....
 
Odlična slika (ako već nije bila). Hvala Maji koja mi dala link



Otvorite link pošto je sama slika prevelika za forum

http://beogradskonasledje.rs/wp-content ... D-1WEB.jpg



КУЛТУРНА ДОБРА
Споменици културе

Музеј савремене уметности, Ушће Саве бб, (Одлука, „Сл. лист града Београда“ бр. 16/87
Старо Сајмиште – Логор Гестапоа, (Одлука, „Сл. лист града Београда“ бр. 16/87)
Црква Св. Георгија у Бежанији, Војвођанска 70, (Одлука, „Сл. гласник РС“ бр. 5/00)
Палата Савезног извршног већа у Новом Београду, Булевар Михаила Пупина 8, (Одлука, „Сл. гласник РС“ бр. 72/13)
Хангар Старог аеродрома у Новом Београду, Омладинских бригада 88, (Одлука, „Сл. гласник РС“ бр. 72/13)
Зграда Старе основне школе у Бежанији, Војвођанскa 68 (Одлука о утврђивању, „Сл. гласник РС“ бр. 102/18)
Знаменита места

Јеврејско гробље на Лединама, (Одлука, „Сл. лист града Београда“ бр. 26/92)
Спомен гробље на Бежанијској коси, (Одлука, „Сл. лист града Београда“ бр. 26/92)
Парк пријатељства у Новом Београду, (Одлука, „Сл. гласник РС“ бр. 8/14)
ДОБРА КОЈА УЖИВАЈУ СТАТУС ПРЕТХОДНЕ ЗАШТИТЕ
Локалитет с историјским садржајем

Околина споменика културе Старо Сајмиште – Логор Гестапоа, блок 17 – између споменика културе, Земунског пута и Булевара Михаила Пупина
обухвата кат. парцеле број 2339/2, 2339/3, 2341/3, 2341/4, 2341/16, 2341/17, 2341/18, 2341/20, 2341/21, 2341/22, 2341/23, 2341/37, 2341/38, 2341/39, 2341/40, 2341/41, 2341/42, 2341/43, 2341/44, 2341/45, 2341/48, 2342/1, 2342/2, 2342/3, 2342/4, 2342/5, 2344/1, 2344/2, 2344/3, 2344/4, 2344/5, 2344/6, 2350/2, 6662/1, 6662/2, и 6662/3, К.О. Нови Београд



Градитељски објекти

„Сава центар“ и хотел „Интерконтинентал (Crowne Plaza)“, Милентија Поповића 9, Владимира Поповића 10
Центар месне заједнице „Фонтана“, Париске комуне 13
Стамбено-пословни центар Генекс, Народних хероја 41-43


Целине и делови градитељских објеката с историјским или архитектонским вредностима

Централна зона Новог Београда, блокови 21, 22, 23, 24, 25, 26, 28, 29, 30. мапа пдф
Блокови 1 и 2 у Новом Београду мапа пдф
Приобална зона Новог Београда мапа пдф
Границе: од моста Газела, Булеваром Арсенија Чарнојевића до Бродарске улице, Бродарском улицом управно до Старог моста, границом културног добра „Старо сајмиште“ до Бранковог моста, Бранковим мостом и Булеваром Михаила Пупина до Булевара Николе Тесле, Булеваром Николе Тесле до улице Алексиначких рудара, улицом Алексиначких рудара до обале Дунава, десном обалом Дунава до ушћа са реком Савом, левом обалом Саве до моста Газела.

http://beogradskonasledje.rs/kulturna-d ... vi-beograd
 
Samo sto je bista Zarka Zrenjanina "pokretna" tj. ubacili su je u zgradu nije vise na mestu gde je bila...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=705910#p705910:2gxwc78f je napisao(la):
solecar » 06 Феб 2020 10:48 pm[/url]":2gxwc78f]Da li se odustalo od plana uređenja bloka 51 iz 2018 god. , pošto vidim da je Vesić najavio izgradnju groblja za kućne ljubimce?
@Соле, гробље за кућне љубимце неће бити у блоку 51. Гробље ће бити у блоку (без броја је) где је царинско сместиште, зеленило Београд, где је магацин РК Београд,....Значи тај блок је прекопута блока 51 и он је оивичен улицама Сурчински пут, Булеваром Арсенија Чарнојевића (ауто-пут), Саобраћајница Т6 и Марка Челебоновића.

Иначе гробље за кућне љубимце је одавно планирано да буде у том блоку (без броја), а имамо и посебну тему о томе. Малопре сам поставио и чланак из Новости и јавној набавци, јер сам скроз на то заборавио. :D viewtopic.php?f=3&t=1795
 
Pošto je Vesić najavio groblje u bloku 51, pomislio sam da je došlo do neke poromene
 
Ti i dalje njegove izjave uzimas za ozbiljno bez trostruke provjere po njegovom linija trole 28 i dalje ide regularno...
Da i gradonacelnik pesic je projektovo brogradjanku...
Taj lupi cim zine...
 
Da, ali od 100 izjava, jedna bude tačna. A naravno da proveravam sve. Inače što se tiče trole 28, to naravno da znam da nije tačno, jer em nisam tol'ko ošinut u mozak pa da ne vidim stanje na terenu, em znam šta je sve pričao do sada o tome, manje - više.
 
Čini mi se da je promenjen režim nekih semafora u Omladinskih brigada. Kada se ide ka kružnom toku, kao da drugačije puštaju semafori za levo skretanje ka Bulevaru Milutina Milankovića i ka Bulevaru Zorana Đinđića.

Pošto ta dva skretanja često koristim danas mi je bilo nešto čudno, no možda sam i istripovao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682645#p682645:pf3372xz je napisao(la):
Гага » 24 Нов 2019 12:51 am[/url]":pf3372xz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=682332#p682332:pf3372xz je napisao(la):
astrodule » 22 Нов 2019 12:24 pm[/url]":pf3372xz]Pre par nedelja (meseci) je ovaj ćošak raščišćen i skoro su se pojavile mašine. Zna li neko šta se gradi pored Teretane u Marka Čelebonovića? Sve je to jedna parcela u katastru (do balona) i ne može se ništa zaključiti odatle


f6ea7052f072a97db96e95c35b06d570.jpg
a48cf345cc0ca769ed06c19e1ca2e98f.jpg

file.php
@Дуле, та парцела на углу Марка Челебоновића и Сурчинског пута је почела да се расчишћава негде почетком октобра. Пратио сам и сликао све то, јер сам мислио да се коначно почело са сређивањем и овог дела Блока 51. Одустао сам са постављањем слика јер сам начуо да ће ту бити угоститељски објекат или ти кафана модерног типа !!! То се потврдило, кад сам видео из даљине док сам чекао аутобус на стајалишту преко пута, типа/лика кога лично знам (није јавна личност), већ има сличну кафану модерног типа овде на Бежанијској коси, где се окупљају разноразне естрадне "турбо звезде", па не бих још да износим у јавност, док не почну "озбиљнији радови". За сад је насут ситан шљунак-јуче су поново насипали. Толико за сад, а мислим да није вредно помена !

Иначе на другом крају овог Блока 51, на углу Марка Челебоновића и Партизанске авијације од летос стоји ограђена парцела са зеленом пластичном оградом, где је постављен грађевински контејнер и то тако стоји. Чак има и капија са катанцем, која је окренута према улици Партизанске авијације ! Шта ће ту бити, ко зна, а бавим се мишљу да то пријавим инспекцији, али све одлажем данас - сутра.

@Дуле, ако си у могућности да пријавиш, сликај и пријави, ја нећу бити у могућности то да урадим једно извесно време.
:sesir:
Да био сам у праву, реч је о власнику Пица Паб-а на углу Партизанске авијације и Мајора Милана Малнарића, а који ето шири империју и на овај део Бежанијске косе тј. на угао Марка Челебоновића и Сурчинског пута.
Сад је још мало проширио расчишћавање плаца, а вероватно по овим грађевинским машинама, ускоро крећу и радови !!!
Знам га лично, а он је иначе, кад су били предлози за давање званичног имена УМП-у, био један од заговорника да име буде Булевар Светог Василија Острошког.

https://www.google.rs/maps/place/Pizza+ ... !1b1?hl=rs

https://www.google.rs/maps/@44.8152551, ... 6656?hl=rs

Слике су од данас поподне-16.02.2020.
DSCF0184.JPG
DSCF0185.JPG
DSCF0186.JPG
DSCF0187.JPG
DSCF0188.JPG
 
JAPANSKE TREŠNJE, FONTANE I DEVET SPRATOVA – KAKO ĆE IZGLEDATI SAKURA PARK?

U toku su radovi na izgradnji nove višespratnice u Ulici Jurija Gagarina u Bloku 58 na Novom Beogradu, a u blizni Toplane Novi Beograd. U pitanju je stabmeno-poslovni kompleks čija bi prva faza radova trebala biti gotova do kraja 2020. godine.

Izgradnja ovog bloka počela je u martu 2019. godine. Objekat bi trebao da ima devet spratova koji će najverovatnije biti završeni na leto 2021. godine. Naziv kompleksa će biti SAKURA PARK, zbog plana investitora da se oko objekta zasade japanske trešnje. Ceo blok će imati dve višespratnice od devet spratova sa 228 stanova i 12 poslovnih apartmana. Na raspolaganju će biti oko 5.000 kvadrata komercijalnog i poslovnog prostora.

U sklopu kompleksa, najavljeno je da će se nalaziti i i prostrana podzemna garaža sa 321 parking mestom. Ispred zgrada u planu je izgradnja i parka veličine 1,4 ha, u kojem će se nalaziti više staza, fontane i japanske trešnje.

izvor: beograduzivo.rs
 
solecar":hz89vfag je napisao(la):
JAPANSKE TREŠNJE, FONTANE I DEVET SPRATOVA – KAKO ĆE IZGLEDATI SAKURA PARK?

U toku su radovi na izgradnji nove višespratnice u Ulici Jurija Gagarina u Bloku 58 na Novom Beogradu, a u blizni Toplane Novi Beograd. U pitanju je stabmeno-poslovni kompleks čija bi prva faza radova trebala biti gotova do kraja 2020. godine.

Izgradnja ovog bloka počela je u martu 2019. godine. Objekat bi trebao da ima devet spratova koji će najverovatnije biti završeni na leto 2021. godine. Naziv kompleksa će biti SAKURA PARK, zbog plana investitora da se oko objekta zasade japanske trešnje. Ceo blok će imati dve višespratnice od devet spratova sa 228 stanova i 12 poslovnih apartmana. Na raspolaganju će biti oko 5.000 kvadrata komercijalnog i poslovnog prostora.

U sklopu kompleksa, najavljeno je da će se nalaziti i i prostrana podzemna garaža sa 321 parking mestom. Ispred zgrada u planu je izgradnja i parka veličine 1,4 ha, u kojem će se nalaziti više staza, fontane i japanske trešnje.

izvor: beograduzivo.rs
Obožavam ove plaćene oglase

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Постоји тема о Сакура парку, инвеститор Ђорђе је изузетно активан и детаљан на овом форуму по питању свих аспекта градње и сасвим је нефер један миноран текстић, који не садржи ни промил информација у односу на његове постове, третирати као оглас.
 
sizif":17si7t25 je napisao(la):
Постоји тема о Сакура парку, инвеститор Ђорђе је изузетно активан и детаљан на овом форуму по питању свих аспекта градње и сасвим је нефер један миноран текстић, који не садржи ни промил информација у односу на његове постове, третирати као оглас.
Pa sve što si naveo potvrđuje ovo.
I ne oduzima ništa od truda koji član Đorđe ulaže. I za šta sam više puta zahvalio...
Radim u medijima i znam kako ide.
Kao i ciklični tekstovi o trendovima cena, sa porukom na kraju, "sad je najbolje da kupite stan u novogradnji"...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
U Narodnih heroja, na javnim površinama, totalno rasulo i prljavština
 

Prilozi

  • IMG_0029.JPG
    IMG_0029.JPG
    149,4 KB · Pregleda: 3.430
  • IMG_0030.JPG
    IMG_0030.JPG
    183,9 KB · Pregleda: 3.425
  • IMG_0034.JPG
    IMG_0034.JPG
    161,3 KB · Pregleda: 3.422
  • IMG_0039.JPG
    IMG_0039.JPG
    123,5 KB · Pregleda: 3.426
Лепо кажем да би НБГ могао да организује свој ЈКП.
 
Дошљак":2k0k12em je napisao(la):
Лепо кажем да би НБГ могао да организује свој ЈКП.
Pa Vesić je skoro sve izmestio iz opština, daleko bilo sad da im dodaje...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=703215#p703215:2ptqsus4 je napisao(la):
Вожд » 29 Јан 2020 08:20 pm[/url]":2ptqsus4]
file.php

file.php

Да се надовежем на Вожда. Нешто из моје приватне архиве. :sesir:
 
Нова45 фаза 2? Нема табле о грађевинским радовима.

IMG_1394.jpg
 
To po sred nekadašnje blokovske saobracajnice koju su uzurpirali krelci ...
 
Vrh