Šta je novo?

Rekonstrukcija ulica Kraljice Marije, 27. Marta, Džordža Vašingtona i Cara Dušana

Vracarac, + za trud :) jer je tesko slikati tu ulicu a da se ne vidi fuseraj :lol:
 
Ako može Lazaro Kanderosa da se uhvati samo deo koji izgleda savršeno, što ne bi moglo i ovde da se uhvati to jedno ostrvce koje nije raspad poput ostalog. :)
 
Jos par slika raspada od ulice
received_2251457451824397.jpeg

received_2796123157138022.jpeg

received_224334275368628.jpeg

received_2234839980151392.jpeg

received_1849462825189139.jpeg
 
Ovo kanalisanje saobraćajnih tokova i zaštitna zona za pešake je jedini ali jedini pozitivan momenat koji vidim ovde....strateški promašaj je izostanak tramvajskog koriodora osovinom ulice, ovako će tramaj biti frekfentno ometan od strane vozila koja se uparkiravajum manevrišu, vire, izguranih kontejnera...sve to čini tramvaski sistem manje atraktivnim za korisnike...džabe ondatolika ulaganja u taj sistem....jednom rešku pogrešna investicija.
 
Katastrofalna rekonstrukcija. Samo su zamenjenepovršine novim materijalima i ništa više. Kod rekonstrukcije treba praviti poboljšanja a ovde osim ovih ostrvaca ništa nije poboljšano. Stvarno za smejanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710931#p710931:3p1qei1g je napisao(la):
astrodule » 22 Feb 2020 19:47[/url]":3p1qei1g]Dobro se drže gume oko šina ;)
Nažalost ne i Starine Novaka.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=710933#p710933:3p1qei1g je napisao(la):
Biciklistkinja » 22 Feb 2020 19:50[/url]":3p1qei1g]Katastrofalna rekonstrukcija. Samo su zamenjenepovršine novim materijalima i ništa više. Kod rekonstrukcije treba praviti poboljšanja a ovde osim ovih ostrvaca ništa nije poboljšano. Stvarno za smejanje.
Al' je zato pogoršano. Uspeli su da rekonstukcijom naprave manji broj parking mesta. :)
 
Čovek ima pravo, zašto kod nas mora da bude ovako??
http://www.politika.rs/scc/clanak/44838 ... vs-Strabag

„Strabag” vs „Штрабаг”

петак, 21.02.2020. у 13:57
Градилиште Штрабага у Бечу (Фото: Ђ. Зрнић)
Недељама излазе дописи о радовима у Београду, на Тргу републике, од Рузвелтове улице до Калемегдана, загађењу, итд. Посебну пажњу ми је привукао чланак проф. Стојкова у суботњем културном додатку „Политике” од 15. 2. 2020. године „Прашина свуда око нас”. Радници без маске на лицу, последице ће осетити тек касније. Нажалост, многи радници су страдали на градилиштима зато што нису имали одговарајућу заштитну опрему. Посебно је интересантан текст испод поднаслова „Да ли је морало све одједном? Ко је пројектовао… ко надзире градилиште и радове… ко је све ово наложио?”

Средином септембра прошле године био сам на једном научно-стручном скупу у Бечу. Слободно време тог лепог сунчаног дана решио сам да искористим тако што ћу отићи на кадаиф, у улици Фаворитен. Кафић држи млад Египћанин, факултетски образован, начитан, енглески говори као да је на Би-Би-Сију. После предаха кренем даље и налетим на велики пано Strabag. Кренуо сам да обилазим радове на поплочавању улица, градилишта подељена тако да не ометају саобраћај и кретање људи. Поред тога што Беч има метро, строго се водило рачуна да радови никога не угрожавају, Прашине ни у траговима, сви радници имају адекватну заштитну опрему. Блокови се допремају у одговарајућим димензијама, практично нема дораде. Одатле сам кренуо метроом до Шведенплаца, а одатле пешке до катедрале Св. Стефана. Опет Strabag, поново испарцелисана градилишта, тамо где су улази у зграде невероватна чистоћа. Ваздух чист, нема прашине. Поплочане површине потпуно равне. Има и наших људи који раде. Питао сам да ли имају рекламације, зачуђено су ме погледали. Кажу да добијају детаљна упутства за рад, а и да постоји надзорни орган који стално контролише радове. У чему је разлика између Strabaga и Штрабага!?

Ђорђе Зрнић,
редовни професор УБ у пензији
 
Zato što im se može. Shvatili su da ovde legalno mogu da rade ono što ne bi smeli ni da pomisle u Austriji. Profit se gleda (u skladu sa zakonom)
 
Nije samo da im se može, a i može im se, nego radove ovde izvode u potpunosti "srpski" ljudi, i nadzorni organi, i projektanti, i izvođači i pod izvođači koji su zaposleni u raznoraznim kompanijama, a ne zapravo u Štrabagu. Nije to do mentaliteta nego do uputa gradske vlasti koliko će radovi trajati da bi izgledalo da se radi mnogo i dugo zbog psihološkog efekta dužine radova i skretanja teme time što ćemo nervirati ljude i držati ih u potpunom haosu.
 
Zato sto kod nas politika odredjuje sve. Menjaju se projekti u hodu. Nadzor ne postoji. Odgovornost ne postoji. Procedure se ne postuju. Nema sistema. Malo postenih ljudi. Mnogo poslusnika, koji sve opravdavaju, sa cuvenim - "pa sta".
 
Cara Dusana danas, deo od kojeg se odustalo pod pritiskom i nevidjenom mantrom o probijanju rokova i o tome kako ne moze "normalno" da se zivi.

Screenshot_20200223_135613.jpg
 
MIslis deo koji niste uspeli ni da zapocnete u roku, a ne samo da ga ne zavrsite u roku, kao ostale delove?
 
Kako vi naprednjaci "renovirate" Beograd bolje da, ništa ne dirate. Sve što vi pipnete uništite. Pogledajte samo na šta liči Ruzveltova. Sto ne odeš tamo da slikas malo?
7b6088506394348205684085de987f9d.jpg


Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711137#p711137:pgtpzqd9 je napisao(la):
Vračarac » 23 Feb 2020 01:08 pm[/url]":pgtpzqd9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711134#p711134:pgtpzqd9 je napisao(la):
varos kapija » Ned Feb 23, 2020 2:03 pm[/url]":pgtpzqd9]MIslis deo koji niste uspeli ni da zapocnete u roku, a ne samo da ga ne zavrsite u roku, kao ostale delove?
Pa niste ga ni vi zapoceli, 12godina vam je bio rok da ga zapocnete i zavrsite. Sta kazes na to?

Ahahaha, sto smo nervozni :)

Ja sve svoje poslove zavrsavam kvalitetno i u roku. Zato imam nultu toleranciju na javasluk i lopovluk :).
 
Teško da su se kocke koju je Markoni okačio (i koja je bila i u novinama) raspale zbog automobila koji se parkiraju kad na to mesto auto ne može ni da stane.
 
Tu su mesecima iznosili sut iz lokala koji su radili posle su i fasadu radili. Vidjao sam kontejner
 
Mi nismo. A pod mi računam i sebe. Ko ume da koristi mozak razumeće i ovu i prethodnu poruku, šta sam hteo da kažem.
 
Vračarac":27712i6x je napisao(la):
Tu su mesecima iznosili sut iz lokala koji su radili posle su i fasadu radili. Vidjao sam kontejner
Me budi smešan, podloga ispod nije uradjena dobro, zato je to tako propalo

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711153#p711153:1zcebfm3 je napisao(la):
Vračarac » Ned Feb 23, 2020 4:39 pm[/url]":1zcebfm3]Tu su mesecima iznosili sut iz lokala koji su radili posle su i fasadu radili. Vidjao sam kontejner

Pre ce biti da je nesto kopano zbog instalacija pa nije zatrpano i nabijeno kako teba. Svakako ulica se pravi da se kroz nju moze izneti sut bez raspadanja trotoara.
 
Upravo tako ali vratimo se temi ;)
 
U 27m marta, od prilike preko puta Valtera ,nekoliko kvadrata trotoara od potpuno svelih ploča. Kao da su izvađene stare pa stavljene druge za par nijansi svetlije. Štrči kao zakrpa na asfaltu
 
Ista pojava na trotoaru od Despota Stefana ka Bajlonijevoj pijaci.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Vrh