Šta je novo?

Компјутери и технологија

Isplati se u svakom slučaju da uzmeš SSD bez obzira na SATA II

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0WEbyD9JQDQ[/youtube]
 
Зависи за шта ти треба, али мој 775 са модованим Xeon-ом и ssd за обичне нет, мејл, офис, филм потребе и даље ради као змај.
 
Igore,
Procesor je Intel E6500, dual core. Njega svakako menjam, posto ploca podrzava quad.

Žiko,
Probacu taj program, hvala!

Astrotrain,
Ne treba mi za igrice, time se ne bavim vec dugo vremena. Internet i slicno je osnovna namena. Radi solidno, ali da ga koliko - toliko modernizujem i ubrzam.


I jos jedno pitanje za vas...U pitanju je laptop, stariji. Dual core, ddr2 3GB (povecacu do 4gb, toliko moze maksimalno), ubacicu SSD, ako treba, sada je sata. Da li je neko probao Windows 10 na slicnoj konfiguraciji i kako radi? Sada je na njemu Windows 7 i radi bez greske.
 
Bolje kupi nov laptop nego da ulažeš u tako staru mašinu, izaćiće te jeftinije.
 
zaboravi na win, instal linuks i vozi jos dugooo
:sesir:
 
Ta stara masina mi takva i treba. Zao mi je da kupim novi laptop, pa da ga upropastim. A nije mi zao da u njega ulozim jos 2-3 hiljade dinara, ako ce bolje da radi. I van toga sto radim, osnovne programe, internet podrzava dobro.

A za najjeftini novi laptop trebao bi da odvojim 25000 minimum, na koji cu mnogo morati da pazim mnogo vise, nego na ovaj koji imam, a koji mi zavrsava posao. Zao mi je nekako da kupim novu stvar, a postoji mogucnost da je brzo upropastim.
 
Zato sto ga nosim van kuce cesto, pipam prljavim rukama (ne ne znam koliko prljavim, ali nisu ciste, ocistim komp posle, prebrisem...), nekad i radim sa njim napolju, kada zahteva situacija, stoji u garazi, radionici, gde je sve, koliko god hteo da bude cisto, uvek vise ili manje prljavo i tako dalje i tako dalje...Tako da mi se za to novi komp, ne kupuje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=711653#p711653:6lvdluoo je napisao(la):
Blade » Uto Feb 25, 2020 12:13 pm[/url]":6lvdluoo]Igore,
Procesor je Intel E6500, dual core. Njega svakako menjam, posto ploca podrzava quad.
Onda definitivno na Intel core 2 quad Q9550 koji je oko 20-ak evra ili nešto jači ali mislim dosta skuplji Q9650 oko 50 evra (dosta skuplji se odnosi na razliku u performansama).

Uz SSD biće to živahna mašina koja može da pogura i ozbiljnije aplikacije.
 
Igore ne znam šta podrazumevaš pod ozbiljnim aplikacijama? Q9650 je procesor iz 2008.
U to vreme je bio super ali danas su programi ekstremno zahtevni hardverski gledano, bar kad su u pitanju neki koji se koriste za 3D, igrice ili obradu slika.

U svakom slučaju on ne planira da ga koristi za tako nešto tako neće imati problema.
SSD je svakako dobra ideja da bi ga ubrzao ali osim toga ja ništa ne bi ulagao u tako staru mašinu.

Ja imam u svojoj deponiji starih kompjutera nešto u tom rangu ali slabije, jedan stari Asus G1 iz 2007 sa dual core procesorom T7500 koji ne koristim odavno, kad bi upalio Vray na njemu momentalno bi zabagovao.
Isto tako imam i jedan Asus G60J sa prvom generacijom core i7 procesora koji takodje više ne koristim, mislim je da se ni on ne bi proslavio sa današnjim naprednim programima.
Godine su prosto odradile svoje, ne može od babe da se napravi devojka.
 
Ti ode u krajnost sa Vray :)

Primera radi stariji Photopshop CS6, Adobe Premier CS6 će sasvim fino raditi sa ovim procesorom. Ja sam do pre par godina koristio Celeron G530 i na njemu sređivao fotografije i monitorao tada 1080p video.

Procesor koji sam mu predložio Q9550 je brži od mog starog G530 tako da će biti više nego upotrebljiv i to ne samo za mozillu ili firefox.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core2-Qua ... leron-G530
 
SSD je nešto revolucionarno što morate uzeti za svoj laptop ili PC. Kada sam ga prvi put kupio pre 5 godina nisam verovao koliko ubrzava kompjuter. I dalje će štucati stari procesor ali je opet SSD ludilo u pozitivnom smislu.
 
SSD hocu da ubacim, jer svuda, pa i ovde, ljudi imaju iskustva da masine brze rade. To ce sigurno poboljsati bilo koji komp. A icice i Quad umesto DualCore.
 
Ssd pored brzine ima još prednosti. Otporan je na vibracije i udarce umerenom silom. Smanjuje potrošnju baterije. Tiši je u radu.

Najveća mana mu je pouzdanost. Ukoliko prestane da radi, to je to. Dok hard može da crkne potpuno, elektronski i mehanički, a ploče sa magnetnim zapisom će ostati i moći da se očitaju u adekvatnoj laboratoriji (za pozamašnu nadoknadu).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712344#p712344:2zj3xbuk je napisao(la):
Blade » 27 Feb 2020, 15:26[/url]":2zj3xbuk]SSD hocu da ubacim, jer svuda, pa i ovde, ljudi imaju iskustva da masine brze rade. To ce sigurno poboljsati bilo koji komp. A icice i Quad umesto DualCore.

Da se ubacim i ja u hor "obavezno SSD" - stvar čuda čini sa starim računarima. Ako ti je budžet tanak ili recimo do 300 € za "nov" laptop onda savataj rodbinu u inostranstvu da ti nabavi polovni thinkpad koji su izbačeni iz inventara raznih firmi pa se valjaju po eBayu. Imam sjajna iskustva s time, fenomenalni laptopovi, skoro ko novi a i pouzdani su. Ja sam npr. polovni T450s sa 14' HD ekranom, 256 gb ssd i 8 gb rama platio 330 € (Nemačka) a dobio sam laptop bez ikakvih znakova upotrebe.
 
Možda mu je i najbolja opcija da kupi polovan laptop, jer novi SSD i Quad procesor će ga izaći stotinak evra, ako doda još malo mogao bi da nabavi neku pristojnu polovni mašinu.
 
Novi SSD ima vec za 30 i neki evro, nov, to se ne ispati kupovati polovno, sem ako naleti bas povoljno, ali tesko. To je relativno nesto novo, pa slabo ima polovno. A quad procesor ima vec od 15e, cak i manje. A za 100 i neki evro tesko pristojna polovna masina sa SSD-om ili se varam??? Cenim tvoju pomoc i svih ostalih koji su se ukljucili u ovu pricu, hvala za svaki savet i misljenje.
 
Dobre vesti, stigao Realme u Srbiju! Xiaomi dobio konkurenciju, a i Huawei odnosno brend a ne telefon.

Realme 5 Pro verzija 8/128 će koštati 35-6 hiljada. Pored njega će se prodavati i X2 za 360 evra i običan 5.
 
Pridružujem se hvalospevima za SSD, novi lap se ne čuje i prava je munja. Pošto sam sasvim običan korisnik, samo da pohvalim ASUS laptop. Prethodna dva sam terao po 10 godina bez blama, nikad me nisu izdali, tj. još rade. :) Ovaj treći, kao i prethodni su novi i najjeftiniji modeli. Važno mi je da videostreaming piči u HD i da mogu da obrađujem fotke i video. Sa ovakvim iskustvom uvek sam za kupovinu novog, ako budžet dopušta. Ovo sam zario pre 6 meseci za 400 jura, slične konfiguracije sada su i jeftinije. ASUS VivoBook 15.
 

Prilozi

  • asus.jpg
    asus.jpg
    81,3 KB · Pregleda: 4.074
О наслеђу града на апликацији
За апликацију када се скине није потребан интернет, може да се игра на мобилном телефону на коме се игра инсталира....
Izvor i ceo tekst
http://www.politika.rs/scc/clanak/44929 ... aplikaciji

bas me zanimaju pravi utisci
 
U pitanju je stari laptop Toshiba L300...

Krenem da instaliram sistem i dodjem do faze kada instalacija krene, posle odabira hard diska ili particije...I odjednom sivi ili plavi ekran. Nije onaj ,,plavi ekran smrti" kako ga polularno zovu IT-jevci, nego kao kada instalirate WindowsMe, pa dok ne promenite pozadinu, ta nijansa i nista ne pise.

Probao sam da ubacim drugi HDD na kome je vec instaliran Windows i malo posto se podigne sistem, isto izbaci plavi ili sivi ekran.

Baterija ne radi, samo je fizicki pristutna i desava se da nece da se upali odmah, nego se prvo iskljucuje sam, pa se ukljucuje nekoliko puta i tek onda krene da radi normalno.

Sta moze da bude?
 
Vrh