Šta je novo?

Most 'Ada Ciganlija - Blok 70'

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712059#p712059:f0aocmb5 je napisao(la):
astrodule » 26 Feb 2020 03:41 pm[/url]":f0aocmb5]Divim se tvom optimizmu :)
Zavisi i kakvo će da bude rešenje za most, tj. da li će da bude viseći ili nešto drugo.

Inače, gradjevinari su optimisti, oni moraju da veruju u projekat koji bi trebalo da grade.
Pesimisti nisu za gradilište i mnoge smo vratili iz ino-pogona, jer padaju u depresiju.
 
Koji je broj ljudi koji će na primer u ovo vreme nekog 27. februara u 8 uveče koristiti taj most? Verovatno između 10 i 20. Da li se gradi most za taj broj ljudi ili ima lokacija gde bi neki most koristio mnogo veći broj ljudi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712449#p712449:1hw242pw je napisao(la):
Biciklistkinja » 27 Feb 2020 08:07 pm[/url]":1hw242pw] . Da li se gradi most za taj broj ljudi . .
Ne, gradi se za nekoliko hiljada ljudi koji će ga koristiti svaki dan kada nije loše vreme.
U letnjoj sezoni kupanja biće tu i nekoliko desetina hiljada prelazaka u oba smera.
 
Realno, svi koji koriste čamac i 80% biciklista koji idu na most na Adi će koristiti ovaj most.

Plavi i žuti čamac će teško preživeti ovaj most
 
Da ali to je opet mali broj ljudi koji će ga koristiti u nekim delovima dana u nekim delovima godine. Apsolutno je lepo da postoji most na svakom koraku ali postoje trenutno mnogo prioritetnije stvari u ovom gradu od izgradnje tog mosta.
Neće dovesti turiste, a Most na Adi postoji malo niže.

Ispada zapravo da će zbog afere oko Starog Svskog Mosta graditi ovaj most iako uopšte nije prioritetan.
 
Nema ovaj most veze sa nekom "aferom", već sa potrebom da se Ada spoji sa sremskom stranom.
A, temu sam otvorio još u oktobru 2017., pa ne bih sada ponovo da objašnjavam i argumentujem.

Postojeći most na Adi ima sasvim drugu namenu u odnosu na namenu i položaj ovog mosta.
 
Jasno je to ali postoje mnogo preči projekti od spajanja dela Novog Beograda sa Adom, na primer lepše bi bilo izgraditi "novu" adu na Savskom Keju do Ostružničkog Mosta na mestu nelegalnih vikendica.
 
Svako ima svoje predloge i prioritete, ali porediti neki deo na perifiriji izvan urbanog dela grada sa širim centrom Beograda, nema mnogo smisla. Na sremskoj strani su Novi Beograd, Zemun i Surčin koji će koristiti ovaj most, a neki i ovakvom "Ada bas-expres" linijom od opštine.
 

Prilozi

  • linija.jpg
    linija.jpg
    95,8 KB · Pregleda: 3.356
Ma da trovači pored vodoizvorišta nisu prioritet, to uređivanje nema presecanje traka, početak radova, ponovni početak radova, obeleži završetak ankete, ponovo početak itd...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712974#p712974:1vcbli54 je napisao(la):
SerbPacker » 29 Feb 2020 11:15 am[/url]":1vcbli54]Ma da trovači pored vodoizvorišta nisu prioritet, . . .
Kakve veze sa ovim mostom imaju neki "trovači vodoizvorišta"?!
To je stvar raznih inspekcija, pa tražite uklanjanje tih "trovača".
 
dragan":3sop1pt1 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712974#p712974 je napisao(la):
SerbPacker » 29 Feb 2020 11:15 am[/url]":3sop1pt1]Ma da trovači pored vodoizvorišta nisu prioritet, . . .
Kakve veze sa ovim mostom imaju neki "trovači vodoizvorišta"?!
To je stvar raznih inspekcija, pa tražite uklanjanje tih "trovača".
To je stvar političke odluke kao i ovaj most. O tome se radi...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Evo idu izbori, pa potencirajte to pitanje. . . Može da se i otvori tema o toj lokaciji.

Ja ovde pišem skoro dve i po godine, a još nisam stigao do "Idejnog rešenja". ;)
 
Glavni urbanista Beograda je 2. Februara rekao : " Ono što je sigurno jeste da se, u skladu sa Anketom, sprema Idejno rešenje za pešačko-biciklistički most. Ono bi trebalo da bude gotovo za oko dve nedelje jer nam je u interesu da u najkraćem mogućem roku . . ." . . https://www.blic.rs/vesti/beograd/sta-d ... -u/2x1lck9
Evo prošao je Februar sa 29 dana, a ni traga ne glasa od "Idejnog rešenja" za most.
Nisam sklon, ali počinjem da sumnjam da je ova priča odložena za izbornu kampanju.
 
Upravo je jutros "glavni" urbanista bio u jednom tv-programu u glavna tema mu je bila linijski par i pijace. Niti ona voditeljka zna šta bi trebalo da ga pita, niti on pominje obećanja koje je sam dao 2. Ferbuara.
 
Ништа неочекивано како за њега тако за водитељку.
 
Često se on pojavljuje i priča ono što svi već znaju, jer nema pravih pitanja. Zovu ga samo da malo popuni vreme emisije, a niko i nema nameru da se ozbiljno bavi problemima grada.
 
dragan":nge849gl je napisao(la):
Često se on pojavljuje i priča ono što svi već znaju, jer nema pravih pitanja. Zovu ga samo da malo popuni vreme emisije, a niko i nema nameru da se ozbiljno bavi problemima grada.
Ima pravih pitanja, no on ne želi na njih, da odgovara.
Nemojte prebacivati svu krivicu na novinare.
Čocek je ozbiljan hoštapler, ne želi da ide tamo gde mu nisu utvrđena pitanja na koja želi da odgovara.
Kada ga pitaju druga pitanja, kao na promociji "promocije početka konkursa za projekat nacrta linijskog parka" on kaže da ne želi na ta pitanja da odgovori...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Naravno da ima "pravih pitanja", to sam već napisao, ali se retko postavljaju.
Da nije ovog coronavirusa, otišao bih lično da mu postavim par pravih pitanja. ;)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715578#p715578:dyxqvd75 je napisao(la):
dragan » 09 Mar 2020 06:54 am[/url]":dyxqvd75] . . Niti ona voditeljka zna šta bi trebalo da ga pita, niti on pominje obećanja koje je sam dao 2. Ferbuara.
 
Svi su šokirani razvojem situacije oko izgradnje mosta. Evo, ja prosto ne verujem.
 
Ne bih rekao da su baš "svi šokirani" :) . . ali, eto ima poneko po sopstvenom priznanju.

Ja nisam "šokiran", ali pratim projekat ili "negujem predmet" - što reče jedan moj prijatelj.
 
dragan":ulzcf17d je napisao(la):
Naravno da ima "pravih pitanja", to sam već napisao, ali se retko postavljaju.
Da nije ovog coronavirusa, otišao bih lično da mu postavim par pravih pitanja. ;)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=715578#p715578 je napisao(la):
dragan » 09 Mar 2020 06:54 am[/url]":ulzcf17d] . . Niti ona voditeljka zna šta bi trebalo da ga pita, niti on pominje obećanja koje je sam dao 2. Ferbuara.
Neka ste vi veseli i puni razumevanja za ove štetočine...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kako si iz tih citata zaključio da "smo puni razumevanja" ?! . . mani se tih gluposti.
Svako normalan vidi da nemam baš nikakvo "razumevanje" za njegovo kršenje obećanja.
 
dragan":1mvip67q je napisao(la):
Kako si iz tih citata zaključio da "smo puni razumevanja" ?! . . mani se tih gluposti.
Svako normalan vidi da nemam baš nikakvo "razumevanje" za njegovo kršenje obećanja.
Sama ideja da ono što izlazi iz njegovih usta ima bilo kakvu važnost i smisao je "normalizovanje" lopovluka i bahatosti ove vlasti...
Kao i "izveštavanje" o anketi koja to nije jer je još jedna u nizu prevara koju ovi na vlasti prave.
Dakle jedini koji se glupira ste vi.
Mada je verovatno nešto drugo u pitanju, jer niko nije toliko glup.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Dotični je Glavni urbanista grada, pa citiram njegove izjave jer mene iteresuje samo izgradnja ovog mosta. Kao i uvek, aktuelna vlast gradi infrastrukturu i zato moram da pratim kako to rade u ovom slučaju. Dakle, nije ovde tema o nekoj "normalizaciji lopovluka", koju mi spočitavaš i zato smanji političarenje i glupiranje.
 
Vrh